Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Morbidni plakati po gradu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.05.2006. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je, dušo, samo.... gledam ja svoje susjede, prijatelje, pa čak i poneke od rodbine, koji imaju malo dijete, a dijete kaže "četnik" ili "ustaša" (nebitno). Pa ja, onda (premda me svi gledaju kao da sam pala s Marsa) pitam dijete od 3-4 godine: "Maco, a što je to četnik ili ustaša?" A dijete ne zna odgovor!! Naravno, ne može ni znati. Nažalost, ne znaju ni mnogi odrasli, sve je to u nekom spletu misli, vjetrenjača u glavama.
Dakle, nažalost, to je budućnost.. svima nama, a i onim nekim drugim, mlađim generacijama. Rata je uvijek bilo i bit će ga. Izazivat će ga ljudi, njihove strasti, iživljene i neiživljene. Nemoguće ga je izbjeći. Valjda je to ono nešto ljudsko u čovjeku - dokazati nadmoć, veću čak i od Boga. Vječita borba čovjeka. Pogotovo kad pobijede male srasti.
I, nažalost, draga, bit će još mnogo djece koja će odlaziti plačući, bit će još mnogo lijesova prekrivenih zastavama u budućnosti koju će jednog dana zvati prošlost. Čovjek je nemoćan da bi to izbjegao. Valjda zbog slobode izbora koju uživa.
Samo, na nama je da si ovaj život koji imamo učinimo što ljepšim, boljim i podnošljivijim. Stoga smatram da bismo zaista trebali potrgati sve te plakate po gradu (SVAKA ČAST I HVALA SVIM BRANITELJIMA), treba se okrenuti životu i radosno ga živjeti.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2006. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

živila, ozana.. volim kad nisam elokventan pa netko kaže neš umjesto mene:)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.05.2006. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la: ›
živila, ozana.. volim kad nisam elokventan pa netko kaže neš umjesto mene:)



Ma, krenulo me nešto danas popodne Smile

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2006. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim, vidim...hehe.tak treba. dopizdi mi svađat se s ljudima a da ne znam tocno sto zelim rec jer onda pocnem sumnjat u to sto zelim reci. ali da - u pravu si ovdje. a i ja:)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2006. 16:49 
Naslov:  Re: Morbidni plakati po gradu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebo vas koji odmah sve zaboravite i onima koji su vam do jučer radili o glavi danas pružate ruku kao da se nikada ništa nije dogodilo. Moju kuću u centru Osijeka pogodilo 4 granate. Blizu mene je ona srpska pravoslavna crkva u radićevoj s koje je snajperist gađao mog starog, ali ga je na svu sreću promašio. jebo mu pas mater četničku. i onda bi da im damo prava, nek većina njih ode u kurac u beograd pa neka imaju prava tamo. ima dobrih srba, i neki od njih su se borili na našoj strani i na tome im svaka čast.
jebo i korumpirane inspektore koji daju lašcima statuse branitelja umjesto onima koji su zaslužili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.05.2006. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Marigold je napisao/la: ›
Ne, nisu svi krivi- Ni Glavaš ni nitko drugi nije dirao Srbe koji nisu krivi... Poanta svega jest da su Hrvati žrtve a ne Srbi...


Iz koje si ti priče? Srbi koji su ubijeni u Osijeku su bili CIVILI. A valjda im je jedina krivnja bila što su Srbi i nisu otišli iz Osijeka - imaj u vidu da granata koja pada na Osijek ne zna što si po nacionalnosti, pa su tako mogli nastradati i od jednih i od drugih.
Odakle tebi SAZNANJE da nitko nije dirao one Srbe koji nisu krivi?????
Strava.


Da,bili su civili, al sigurno ih nisu ubili bez razloga..Šta misliš kako su Srbi točno znali šta granatirat-od bolnica ,Crkvi...kako su znali na kojim mjestima će se Glavaš pojavljivat-pa eto slučajno i to granatirat -Ovi su dojavljivali..

Tvoja naivnost me strašno nasmijava.......

A da se išlo istrebljivat Srbe iz Osijeka redom- na koju foru ih nije onda puno više pobijeno.....

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2006. 7:43 
Naslov:  Balkanski špijun
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
[Da,bili su civili, al sigurno ih nisu ubili bez razloga..Šta misliš kako su Srbi točno znali šta granatirat-od bolnica ,Crkvi...kako su znali na kojim mjestima će se Glavaš pojavljivat-pa eto slučajno i to granatirat -Ovi su dojavljivali..

Tvoja naivnost me strašno nasmijava.......

A da se išlo istrebljivat Srbe iz Osijeka redom- na koju foru ih nije onda puno više pobijeno.....


Očiti primjer uspješnog političkog marketing. I mog susjeda od preko 80 godina su optužili da je snajperista a ležao je nepokretan.
Ima nešto što se zove specijalni rat - za primjer ubiješ nekoliko totalno nevažnih i nekoliko poznatih ljudi, u ovom slučaju Srba, tako da izazoveš paniku u zajednici i da se ljudi pokupe i odu. Naravno, bilo je i pijanih Hrvatina koji su ubili susjeda jer im tako došlo, a neki su se poslije time i hvalili (nisu procesuirani, dapače).
Super je što te moja naivnost nasmijava, s druge strane tvoja isključivost mene plaši. Nadam se da ne radiš ili nećeš raditi u prosvjeti.
Žrtava i krvnika je bilo s obje strane, ali svaka žrtva i svaki krvnik imaju svoje ime i prezime.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2006. 7:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Netko je konstatirao kako se nitko ne bi usudio skinuti neki od tih plakata. E, pa ja bih se usudila. Recite gdje je i idem odmah bar jedan potrgati!


Eto ja napisala. Imaš ih na svakoj autobusnoj stanici, između ostalog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2006. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bruno,a kojeg smisla ima da dozivotno nosim u sebi grudge protiv cijelog naroda jer su neki budale?jebiga, pogle koliko kod nas ima ljudi koji slusaju tonsona bulica te cecu, pa jel ih mrzim?ne-jednostavno,glupi su.btw,ja sam dobio 2 granate u kucu. kuca prezivila.
ne kazem da se treba zaboraviti, ali svi imaju ime i prezime, ne treba se mrziti cijeli narod zbog toga. sta, hoces i mene mrziti jer vucem podrijetlo iz bivse nacisticke zemlje ili ces me ne voliti jer sam,po tvom misljenju,krele...tvoj izbor.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.05.2006. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la (Pogledaj post): ›
...da vas vise *ebo rat....

Ovo je definitvno najpametnije sto je netko napisao...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2006. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo ste krivo shvatili tu moju "isključivost"-ni u jednom navratu nisam rekla da su svi Hrvati nevini,a svi srbi krivi...

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2006. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm... Dok sam dio mali, tj. 92', mladja sestra i ja bili u Njemačkoj. Jednoga jutra se dovezem busom u skolu, kadli ono na stanici par plakata masakriranih branitelja i civila, obrubljeni pleterom. Al' ono, ful unakažena tijela, neka karbonizirana, neka s prerezanim grkljanom, neka s rupom u čelu, fuj! Došli profesori, poskidali plakate i pozvali policiju. Ovi pokrenuli istragu. Onda mi je razrednik rekao kako se nada da ce uhvatiti likove, debelo ih kazniti i otvoriti dozivotan dosje zbog toga... Iskreno mislim da su i zaslužili... Hebote, nismo mogli dočekati da nam se starci i buraz (živi) jave iz Osijeka, a onda vidiš takve plakate....

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2006. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam tri pitanja:
1) di je ko bijo '91.?
2) čija je baba prva u selu bombu bacila?
3) kakve veze s tim ima hrvatsko svećenstvo (uz aluziju na nekrofiliju)?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2006. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ju! pa nisu valjda i leševe?!?
bit će na kraju da je važno da rupu ima (a ne mora ni hodat)

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2006. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Ne, nisu svi krivi- Ni Glavaš ni nitko drugi nije dirao Srbe koji nisu krivi... Poanta svega jest da su Hrvati žrtve a ne Srbi...


hm,hm,hm...a sto je sa srbima koji su ipak zrtve i hrvatima koji to ipak nisu?zvucalo je tako,sori...

gaap je napisao/la: ›
imam tri pitanja:
1) di je ko bijo '91.?
2) čija je baba prva u selu bombu bacila?
3) kakve veze s tim ima hrvatsko svećenstvo (uz aluziju na nekrofiliju)?


ja bijo u vinkovcima, pa pod jednom pauzom od granatiranja zaprzili za zagreb. sa malim stajanjem u nustru(jebote,ogromna greska...sve ok,prezivili ipak).ne znam tocno cija baba,nemam informacije da su babe bacale po mom "selu"(iako, ne bi me cudilo,ovdasnje babe su luuuude). svecenike ne smijem komentirati,vjera mi brani:)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: