Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Treća Opcija?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2011. 10:13 
Naslov:  Treća Opcija?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahtjevi su u najmanju ruku fascinantno dobri, naravno prema mom nahođenju.
Obavezno pročitajte.
Treća opcija članak izdvojeno sa net.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nuša Matanova
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: promjenjiva
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2011. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutno podržavam!

_________________
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."
— Marilyn Monroe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.02.2011. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heh @Ivice čisto sumnjam da bi ti bio za don Ivana,pa on jedan od malobrojnih normalnih svećenika.
Mislim bilo bi lijepo da si ti promjenio mišljenje ali čisto u to ne vjerujem,pazi on je u shemama s Lesarom već puno godina,da ne spominjem žalosno propalu Alijansu za treću Hrvatsku koju je svojedobno propagirao s pokojnim Supekom...
To nimalo ne sliči na tebe,lpak si ti vjerni zaštitnik Kaptola na ovom forumu,he he...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2011. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

posebno mi se svidjela ova rečenica : "zaustavljanje nepotizma i administracije koji proždiru sve pred sobom"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2011. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlično.. super 9 točaka.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.02.2011. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › Heh @Ivice čisto sumnjam da bi ti bio za don Ivana,pa on jedan od malobrojnih normalnih svećenika.
Mislim bilo bi lijepo da si ti promjenio mišljenje ali čisto u to ne vjerujem,pazi on je u shemama s Lesarom već puno godina,da ne spominjem žalosno propalu Alijansu za treću Hrvatsku koju je svojedobno propagirao s pokojnim Supekom...
To nimalo ne sliči na tebe,lpak si ti vjerni zaštitnik Kaptola na ovom forumu,he he...
Nisam ja zaštitnik Kaptola, ali normalno je da se možemo poriječkat oko nekih stvari za koje ja mislim da ti recimo nisi u pravu. Kao što je i normalno da mi se može svidjeti ideja koja se npr. također tebi sviđa.

Ne mora čovjek biti ISKLJUČIVO za ili protiv nečega. Pa nismo snobovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josip321
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2011. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Hrvatskoj ne postoji treća opcija već postoji mnogo trećih opcija, nažalost. To je najveća njihova boljka zbog koje će malo koja dospjati do sabora, a i kada dospije biti će u manjini i to ogromnoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.02.2011. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josipe kad pročitaš cijeli tekst na linku kojeg je "zakvačio" mali Ivica onda ćeš vidjeti da se zapravo treća opcija tek treba malo bolje formirati.
Konačno malo svjetla u ovoj tami !

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2011. 7:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da vam nije interesantna ta treća opcija..svejedno evo za one koje zanima a imaju "fejs"
http://www.facebook.com/pages/Savez-za-gra%C4%91ansku-i-eti%C4%8Dku-Hrvatsku/174425579269790

I za one koji su malo više zagrijani..
http://www.hau.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=117:graanska-povelja&catid=1:novosti

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jaz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 142
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sviđa mi se. Napokon netko s vizijom... Nadam se da to sve neće ostati samo odlična ideja osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2011. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ovoj našoj truloj demokraciji treća opcija mi se čini kao jedina opcija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ništa, NULA bodova. Ko može u ovoj "trećoj" opciji složiti rogove u vreći. ko može pomiriti široki dijapazon udruga od skroz lijevog do skroz desnog. Niko . U startu osuđeni na propast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › Ništa, NULA bodova. Ko može u ovoj "trećoj" opciji složiti rogove u vreći. ko može pomiriti široki dijapazon udruga od skroz lijevog do skroz desnog. Niko . U startu osuđeni na propast.
Koga nam ti nudiš? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2011. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost ponuda je "0" poena jer i nemamo baš nekog izbora za koga glasati.Mogli bi jedino pokušati od "2 zla izabrati ono manje" barem otprilike pa vidjeti što i kako.U protivno i njih rušiti na sličan naćin.Problem je jedino što se ništa nemože riješiti preko noći i treba strpljenja i vremena koje baš i nemamo previše.
U govnima smo do grla i samo je pitanje kad čemo potonuti do kraja.Mislim da smo toga svi svjesni, odatle i rezignacija i slab odaziv na prosvjede što nema alternative nažalost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2011. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › Ništa, NULA bodova. Ko može u ovoj "trećoj" opciji složiti rogove u vreći. ko može pomiriti široki dijapazon udruga od skroz lijevog do skroz desnog. Niko . U startu osuđeni na propast.
Koga nam ti nudiš? Wink

Nije to nikakava nova ideja, već stara i starija koliko i dvije (ne)usporedive države: V.Britanija i SAD. I tamo već desetljećima, da ne kažem stoljećima postoji ideja o trećem putu, novoj opciji koja bi pomela i zbacila jako, iako polariziran,zapravo, centraliziran sustav osuđen na izbor između dva zla.
Nemojte se zanositi da narod odlučuje, jer to nema veze s narodom. Odluka je na kapitalu, koji plaća skupe kampanje, tura lovu ispod pulta, ili sustavu koji dopušta da se, kao kod nas krade vlastiti narod, da bi se kupila pobjeda i stekla golema korist. Opće nezadovoljstvo brine te "dvije kule", ali u suštini se vrlo malo toga može promijeniti, jer birači ne odlučuju na temelju poštenja, već se vode nekim drugim procjenama, ponajprije perspektivi "ja" u toj konstelaciji snaga. To jamči visok postotak dvjema najvećim ribama u bari, a obeshrabruje manje na velike igre i rizik. To nije katastrofično, jer iako prejaki, prisiljeni su svakim gubitkom izbora, promijeniti garnituru. U protivnom se na duži rok osuđuju biti oporba, što nigdje nije cilj, pa ni kod nas.
Mesić je to jedno vrijeme gurao, ali je prestar, i naučio na komunističko ponašanje, pa bi onda imali tri komunističke partije u Hrvatskoj. Guraju to i svećenici, i Lesar i HSLS, svi koji žele postati jači igrači. Da bi se to dogodilo, mora sa scene nestati jedna velika riba,koju bi zamijenila nova, a to se sigurno još dugo neće dogoditi. Ovako, rješenje je da pokušaju što kraćom kampanjom obećati što više i preći izborni prag, jer im to garantira nekakvo preživljavanje. Neku alternativu HDZ-u i SDP-u ne vidim u trećoj nacionalnoj opciji, već u regionalnoj opciji, naravno ukoliko ona odgovara i artikulira stav većine građana koja živi na prostoru pojedinih regija.
Rješenje problema ne vidim u "trećoj ribi" u političkom bazenu RH, već u hitnoj izmjeni vode. Ove dvije su naučile opstati u mutnom, kad bi se naglo promijenila voda, postalo bistro, vrlo brzo bi postalo jasno tko može, a tko ne raditi posao i u buduće. Promjenimo vodu, ili još bolje, pustimo vodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: