Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slučaj Purda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la (Pogledaj post): › Već nekoliko dana kruži priča da je Purda znao da postoji tjeralica i navodno mu ovo nije prvi odlazak preko granice.Preko navodno ima pajdaša (srbina ) sa kojim je švercao cigarete.Tu priču priča čovjek koji poznaje obitelj.Sad kad je Karamarko potvrdio da je Purda bio obavješten za tjeralicu ovo što sam čula ima smisla.


...a ja sam čula od babine tetke nećaka iz drugog sela da je osim šverca cigarama, zapravo švercao ptice pjevice, ljude i banane, te ih masno prodavao zemljama Trećeg svijeta.....
....mislim, wtf????...super bi išao preko granice, taman da mu je brat na granici kao granični policajac...dajte, ljudi - ostavite ga na miru, ima čovjek previše problema i bez ovakvih trač gluposti....sad se svaka baba našla pametovati gdje je bio i šta je radio..... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 12:02; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2011. 10:46 
Naslov:  Re: Slučaj Purda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sinoć je Đakić, kao HVIDR-a gostovao u dnevniku 3, pa se čudom čudio kako Mladog jasreba HSS ne može kontrolirati. Misli on, pa to je normalno funkcioniranje svake stranke, da šef kaže: riješi to, nemoj zaj... Ovako se on čudom čudi, sprda onog seljačkog vođu, kako je ambiciozan, a ima dva jutra zemlje i četiri kravice!?
Mislim, gdje mi živimo, kada su nam takvi zastupnici, stvarno mi je žao djece koja će ovo morati proživljavati.
Inače, rekao je i jedan zanimljiv prijedlog, osvrnuvši se na skup u Vukovaru, kako su se obrušili na jadnu premijerku, kao da je zarobljenik, zveckanje oružjem i tako to...kaže netko pomišlja da zamijenimo premijerku za Purdu! Izvrsna ideja, zamijenimo je i riješimo se nesposobnih, čak i dobar dio Vlade bi trebao ići u zamijenu, da se nitko ne uvrijedi da smo teške ruke u pregovorima.
Usput, radnik geofizike tvrdi da jedino naše veleposlanstvo ne radi ništa da izvučemo ljude iz Libije, već se sakrivaju i žicaju Srbe i Crnogorce da ih izvuku. Nikog od naših nema, a Jandroković se uspjenio kao da će ih na leđima izvući iz te zemlje. Sve je to već viđeno, a klasični neradnici nam se nalaze na svim razinama vlasti. Da je u pitanju šverc alkohola za naše radnike, veleposlanik bi se osobno umiješao, i tražio postotak, ovako, nema nitko ko bi ljudima pomogao da ih vrate kući. To je off, ali je vrlo slično s slučajem Purda, zar ne

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....sve je to politika...a političari u rvata ne gledaju ništa drugo osim vlastite guzice....tako da je vjerojatnost da se Purda izvuče sam uz pomoć dobrog odvjetnika veća nego da se oslanja na nadležne državne institucije, jednako kao da se naši radnici u Libiji sami proguraju u avione, a ne čekaju slatkog dečka Jandrokovića da učini nešto, osim gledanja u ogledalo.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2011. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto... sad ce neoSUBNOR ekipa morati pronaci nove Babaroge kojima ce plasiti narod...


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2011. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Eto... sad ce neoSUBNOR ekipa morati pronaci nove Babaroge kojima ce plasiti narod...


Sada će zaštitnici "digniteta Domovinskog rata" morati pronaći novi slučaj. Slučaj Purda vjerojatno će proglasiti svojom pobjedom, odnosno, vjerojatno će se tvrditi da bi bez takve njihove reakcije odluka srpskog tužilaštva bila suprotna.

No, ipak, što god oni sada pričali, svima je jasno da je cijela priča jedna obična hrpa floskula, jedna egzibicija političkih marginalaca okupljenih u dvije desničarske osječke regionalne stranke (Hsp i Hdssb) i dijela umirovljenih branitelja koji se ne nalaze pod kapom Hdz-a. Jedni su se pokušali dodvoriti zadrtim biračima, drugi tek brane svoje povlastice ili se pokušavaju iščupati iz zatvora (Glavaši, Merčepi, pa i Sačići i oni neki tamo iz Dalmacije).

Možda ćemo sada u Hrvatskoj moći mirnije razgovarati o smanjivanju ili ukidanju razno raznih povlastica i privilegija, bez straha od prijetećeg državnog udara.

Tko je ovdje zapravo izgubio? Sami branitelji, pravi branitelji, koji nemaju ništa protiv raščišćavanja lažnih, koji se nisu lažno umirovili, koji ne žive na teret drugih, kojima povlastice ne znače ništa, jednom rečenicom, koji se nisu prodali Hdz-u. Takvih je mnogo, ali su tihi. Gledajući mitinge Sačićevaca, običan se Hrvat zgrozio onim što je čuo. Tako se ruši dignitet Domovinskog rata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2011. 17:56 
Naslov:  Re: Slučaj Purda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, ovo je bilo očekivano. Ličilo je na ispitivanje silovane osobe: "pa kako vas je..."
Mnogi su ovih dana spominjali Purdu, a da ga nikad nisu ni upoznali. Međutim, mislim da je ovakav rasplet bio režiran, dogovoren, usmjeren protiv onog što neki nazivaju dignitetom DR-a.
Ne zamjeram nikome tko je htio iskoristiti ovu sitaciju da se pobuni protiv vlasti i odnosa protiv branitelja. Zašto bi kritike bile dozvoljene samo Čičku iz HaHAOa, ili MIlanoviću, Kosorici. Pitanje branitelja treba biti njihovo i u korespodenciji s vlašću, pa ukoliko ih je netko "nakotio" previše, sad nek ih briše. Ne mogu vjerovati da HDZ očekuje ekskluzivu na braniteljske glasove, i kad se dogodi nešto tipa ovog i prosvjeda, onda se povlače teška naoružanja: pitanje mirovina i tko ih je kome dao. Sutradan je odmah došlo do smirivanja. Sačića su, kao ambicioznog, uklonili rano, ponajprije jer je bio potencijalni krivac, nitko s njim nije htio riskirati. Ovo je bio njegov trenutak, iskoristio ga je, njega uopće nije briga za Purdu.
Ali, treba imati na umu što je Srbija postigla ovim postupkom. I što će vlast u Hrvatskoj sad tvrditi i preuzeti zasluge za nešto u čemu uopće nisu zaslužili spomen. Sve je to dio predizborne igre. Malo tuci, da ne bi morao jako milovat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz takve i sl. situacija uvijek netko pokupi bodove, a nekome se obiju o glavu po sistemu "dok se dvojica tuku treći koristi priliku" To nije ništa novo, više nema slučaja Purde ali postoji slućaj Marić nažalost i bit će još inih slučajeva očito što su i najavili iz Srbije na način pozivanja na saslušanja.
To nema nigdje u povijesti da zemlja koja izvrši agresiju na drugu zemlju ima mogučnost prozivanja žrtve za ubojstva/genocid(dakle oni koji su branili svoj narod/državu što je dužnost svakog sposobnog građanina svoje zemlje) pa o čemu mi prićamo.....katastrofa i ima li ovome uopće kraja i kada.Očito ima kad nemamo sposobnu vlast koja nije uredila i sve zakonski osigurala da se takvo što nedogodi.Očito su bili zabavljeni krađom i lopovlukom i svojom promiđbom kako bi si priskrbili golemu imovinsku korist a narod i ine ko j**e kad su nečije "ovce i čobani i stoka sitnog zuba" tako im i tereba....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Slučaj "Purda" je politički "napakiran" od aktualne vlade, i pravovremeno tempiran da skrene pažnju sa događanja u zemlji. Usput je bjeloglava kokoš trebala pokupiti koji politički poen kad Purda izađe iz čabra. To se do sada već nebrojeno puno puta događalo. Međutim situacija se očito malo otela kontroli, pa će im trebati neki veći politički skandal od slučaja "Purda" da bi sakrili makar i dio svojih govana. Aktualna hrvatska vlada se više ne bori za vlast, nego za ostanak na slobodi. Sad je faza "guranja" pod tepih i što boljeg prikrivanja tragova kriminala i malverzacija. Iskreno se nadam da im to neće poći za rukom, te da će završiti u "Glini" koju trenutno renoviraju jer znaju da će neki od njih baš tamo završiti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2011. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što je s Marićem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A on očito nije čovjek-branitelj i nikome interesantan nažalost.To dovoljno govori o kakvim i s kakvim ljudima živimo i tko nam kroji vlast/pravdu nažalost.
Očito se morao baš desiti slučaj "Purda" da bi netko uopće izrazio nezadovoljstvo ponašanjem i obnašanjem trenutne vlasti glede hrv. branitelja i kako bi se izašlo na ulice jer do onda se slučaj Marić provukao samo par puta kroz medije i poslije svi zašutili, a tako nam drago vodstvo kao i poltroni koji su se uvukli pod premijerkine skute šute i izvlaće svatko za sebe neku korist(mislim na braniteljske udruge točnije njih 17 koji banće i jedu sa inima).kad vidim ljigavca Đakića pa i sam spomen na njega odmah moram na WC i barem 15min traje ritual osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 19:14 
Naslov:  Re: Slučaj Purda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očito da je ovo samo početak. Uhićen je bosanski general, Divjak, uz to i srbin, kao primjer. Ista stvar kao i Ganić, za istu akciju. Ponovo je napadnuta JNA, a uhićenje je izvršila treća zemlja. Čini mi se da će ovo otići u nedogled.
Ovo može biti srpski način kako dokazati više stvari, ponajprije da njihovo pravosuđe radi svoj posao (za razliku od našeg), ali im nitko ne postavlja pitanje gdje je Mladić. Očito da se žele izvući iz neugodne sitacije pakirajući drugima. To je gore što se naša strana uopće ne snalazi u toj igri, te je pitanje vremena kada će uhititi Šeksa npr. kad sa saborkim izaslanstvom bude išao u svečanu ophodnju Europe. Jako će se iznenaditi neki naši visokopozicionirani kleptomani kad ih interpol zguzi u zračnoj luci. Onda će biti, branitelji diž'te se i branite dignitet Domovinskog rata. Ne sumnjam da bi onda bilo prijetnji i oružjem. Ovako, sitne ribe nek odgule, malo ćemo organizirati pokoji koncert i prosvjed i nikom niš. Političke bodove pokušavaju skupiti oni koji su za situaciju krivi, a siguran sam da postoji želja da se skrene pozornost s aktualne situacije u zemlji. Branitelji su bili i ostati će najbolja populacija za manipulacije. Redovito izlaze na izbore, i samo ih je potrebno malo zaplašiti, da će im komunisti oduzeti prava i privilegije, i da će "oni" napraviti reviziju mirovina i rezultat anketa će biti znatno drugačiji. Ukoliko oporba uskoro ne izađe s jasnom strategijom što će s braniteljskom populacijom, bojim se da će HDZ uspjeti, u velikom dijelu RH, mobilizirati znatan dio onih ljudi koji izlaze na izbore, a računajući na apstinenciju i letargiju većine. Slavonija je dijelom specifična, jer HDSSB puca na isto biračko tijelo, pa SDP ima više problema s njima.
Čak i Purdine izjave se uklapaju u cijelu ovu priču.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2011. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2011. 11:27 
Naslov:  Re: Slučaj Purda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo sad počinje prelaziti i razine srpskog humora...

Podignute optužnice protiv V. Bosanac i J. Njavre

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2011. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ovo sad počinje prelaziti i razine srpskog humora...

Podignute optužnice protiv V. Bosanac i J. Njavre

Ne @Ivice, to je još samo jedno u nizu bacanje prašine u oči, i odvlačenje pažnje sa pravih problema.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: