Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
nemosvjerovat je napisao/la: ›
...slika...
Pretpostavljam da je iduće na redu s tvoje strane neki koncert potpore uz kobasice i kuvanu rakiju. Very Happy


inače takve koncerte organiziraju i pohode pošteni katolici i veliki domoljubi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisam ni rekao da si pljuvao Šolu. Opet krivo zaključuješ.
Nije se meni samo tako došlo, nego je to nužno. Država ima previše troškova financirajući određene skupine građana kako bi pametovali i bespotrebno troši novce. Što se tiče povećanja PDV-a to ne spada u poticanje poduzetništva već u stvaranje monopola i još veće raslojavanje građana. A to znači dodatno povećanje broja siromašnih i gladnih.
Eventualno je tvoje rješenje sigurno zasnovano na Božjoj pameti.
Ja ne zasnivam ništa na božijoj pameti, a ti također nečitaš kako treba.
Ja sam rekao da nema smisla svodit Crkvi pare na minimalu samo zato što se nekom tako prohtjelo, ali da im se može uvest plaćanje pdva na stvari na koje eventualno nisu dosada plaćali.
To nema nikakve veze sa dizanjem pdva nisi dobro pročitao. A to je zato što si htio na brzinu replicirat i ispast pametan.
Uopće nepričamo o gospodarstvu nego o ateistima i vjernicima.
Neznam kako sam se uopće uspio navući da ovoliko s tobom zaglavim u poreze u krivoj temi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: › inače takve koncerte organiziraju i pohode pošteni katolici i veliki domoljubi Smile
I slike također. Zato mi je i čudno kako si ti kao velik njihov protivnik to preuzeo od njih. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

protivnik?ne laskaj si Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Evo link teme u kojoj simo031 Crkvu ubacuje u Politiku
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=29937

Čovječe koji si ti bukvalac. Pogledaj malo dalje i šire od vlastita nosa i ega. Citat na koji si postavio link, je iz biblije, no itekako ga se može primjeniti u svakodnevnom životu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Crkva je utočište jadnih i obespravljenih ljudi kao i maska zlih ljudi.
Da, vjernici su mazohisti. Većina ljudi je slaba i ne može ostvariti svoje želje. Zato uživa u svojoj jadi kako bi okolina bila zadovoljna.


 Zli, slabi, obespravljeni i mazohist su oni koji svoje tvrdnje iznose poput tebe (bez suvislih argumenata). Neki takve zovu i trollovi. Za mene su jednostavno sitne duše. Pokušaj se i argumentirano uključiti u rasprave, a ne samo aktivno, te će možda i tebe neko doživjeti kao pandana za razgovor.

Molim bez vrijeđanja, vjernici to ne rade!

Vjernici ne trebaju dokaze da bi vjerovali u "Boga".
Ja iznosim činjenice i ne trebaju mi argumenti da bi mi ljudi vjerovali. To je njihova odluka da li će mi vjerovati ili ne. Ne moram napisati "Bibliju" argumenata da bi mi vjerovali.

Činjenica je ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti.
Činjenica je da si ti duhovno reducirana osoba
, jer te vrijeđa kad netko traži od tebe da raspravu temeljiš na argumentima.

Rekao sam da ti vrijeđaš a ne da sam ja uvrijeđen.
Kako je neupitno i nepobitno dokazano da postoji Bog?

 Maksimalno sam tolerantan prema različitim stavovima i mišljenjima, pogotovo ako ih sugovornik suvislo iznosi. No imam nultu točku tolerancije prema provokatorima, koji neprekidnim postavljanjem pitanja i skretanjem sa teme izbjegavaju dati bilo kakav odgovor i argument za svoje prijašnje tvrdnje. Stoga bi mi u tim okolnostima nastavak komunikacije sa tobom značio spustiti se nekoliko stepenica na evolucijskoj ljestvici, a na to nikako nisam spreman. Stoga kad budeš spreman/na ozbiljno diskutirati stojim ti na raspolaganju, a dotle pokušaj svoje frustracije zaliječiti nekim sportom ili nekom dobrom knjigom.

Bog bio uvijek s tobom …

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Crkva je utočište jadnih i obespravljenih ljudi kao i maska zlih ljudi.
Da, vjernici su mazohisti. Većina ljudi je slaba i ne može ostvariti svoje želje. Zato uživa u svojoj jadi kako bi okolina bila zadovoljna.


 Zli, slabi, obespravljeni i mazohist su oni koji svoje tvrdnje iznose poput tebe (bez suvislih argumenata). Neki takve zovu i trollovi. Za mene su jednostavno sitne duše. Pokušaj se i argumentirano uključiti u rasprave, a ne samo aktivno, te će možda i tebe neko doživjeti kao pandana za razgovor.

Molim bez vrijeđanja, vjernici to ne rade!

Vjernici ne trebaju dokaze da bi vjerovali u "Boga".
Ja iznosim činjenice i ne trebaju mi argumenti da bi mi ljudi vjerovali. To je njihova odluka da li će mi vjerovati ili ne. Ne moram napisati "Bibliju" argumenata da bi mi vjerovali.

Činjenica je ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti.
Činjenica je da si ti duhovno reducirana osoba
, jer te vrijeđa kad netko traži od tebe da raspravu temeljiš na argumentima.

Rekao sam da ti vrijeđaš a ne da sam ja uvrijeđen.
Kako je neupitno i nepobitno dokazano da postoji Bog?

 Maksimalno sam tolerantan prema različitim stavovima i mišljenjima, pogotovo ako ih sugovornik suvislo iznosi. No imam nultu točku tolerancije prema provokatorima, koji neprekidnim postavljanjem pitanja i skretanjem sa teme izbjegavaju dati bilo kakav odgovor i argument za svoje prijašnje tvrdnje. Stoga bi mi u tim okolnostima nastavak komunikacije sa tobom značio spustiti se nekoliko stepenica na evolucijskoj ljestvici, a na to nikako nisam spreman. Stoga kad budeš spreman/na ozbiljno diskutirati stojim ti na raspolaganju, a dotle pokušaj svoje frustracije zaliječiti nekim sportom ili nekom dobrom knjigom.

Bog bio uvijek s tobom …

A što ti voliš omalovažavati ljude to je strašno. Ali nisi u pravu kad kažeš da sam nekoliko stepenica ispod na evolucijskoj ljestvici. Po bibliji ne postoji evolucija. Čovjek je napravljen od blata. Dobro možda i postoji, jer sudeći po tebi moglo bi biti da je majmun postao od čovjeka što se ne suprostavlja tvojim vjerovanjima. Nadam se da se slažeš sa mnom, barem u nečemu.
Ako hočeš da ti iznosim neke argumente ovdje morat češ se strpiti još neko vrijeme jer se upravo piše Biblija za ateiste, pa ču ti onda citirati njene dijelove kako bih potkrijepio svoje mišljnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.01.2011. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha sabio Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visiter78
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2011. 6:30 
Naslov:  Re: Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Religije ne računaju na uvjerenje temeljeno na argumentima, nego na vjeru
uvjetovanu Objavom. Kako je kapacitet vjerovanja najjači kod djece, posebna
se pažnja posvećuje toj nježnoj dobi. Ovo ima puno veći utjecaj na
ukorjenjivanje doktrine nego čuda ili prijetnje. Ako se u ranoj dobi neki
pogledi i doktrine predstave na jedan ozbiljan i svečan način, inače rijetko
doživljen, a u isto se vrijeme mogućnost sumnje u njih u potpunosti zaobiđe
ili se predstavi kao put u potpunu propast, rezultirajući utisak će biti
tako dubok da će, u pravilu, sumnjati u tu doktrinu biti kao i sumnjati u
vlastito postojanje. Mozda će tek jedna od deset tisuća osoba biti dovoljno
mentalno snažna da upita samu sebe ozbiljno i iskreno - Da li je to istina?

Nazvati te ljude snažnim umovima, esprits forts, je puno prikladniji opis
nego što se to uobičajeno misli."

Schopenhauer, O Religiji: Dijalog


„Običan narod religiju smatra istinitom, mudrac lažnom, a vladar – korisnom“

Seneka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inflameswetrust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Požega-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2011. 14:40 
Naslov:  Re: Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

21 mi je godina. Vjernik sam po sakramentima, vjerujem u neku višu silu (zvala se ona Bog, Allah, Jahve ili Čudovište od špageta s mesnim okruglicama), ali ne slušam i ne doživljavam propovijedi i savjete klera. U crkvu idem po potrebi, odnosno kada se od mene očekuje da idem (Božić, Uskrs, krštenje ili krizma nekog poznatog). Nemam ništa protiv onih koji iskreno vjeruju i idu u Crkvu. Nemam ništa protiv onih koji ne vjeruju i ne žele biti pripadnici bilo koje religije.
Moja mama je katolikinja, a tata ateist. U manjoj sredini iz koje potičem to je nerijetko nailazilo na osuđivanje (tata ti nije kršten, pa kako može tako?; nije to brak ako nije sklopljen pred svećenikom i sl.). Kao čovjeka me smeta činjenica da me jedan dio ljudi (vjernika katolika) zbog toga smatra manje vrijednim, kao i manje vrijednim jer se ne želim pomoliti prije jela, treninga, ispita ili bilo čega drugoga. Iako, moram priznati da je većini svejedno i iz toga svega ne prave problem. No, takva jedna diskriminacija na temelju vjeroispovjesti je nešto što smatram sramotnim za bilo kojeg čovjeka (jer umjesto pitanja je li čovjek radišan, pristojan, pošten, dobar otac i muž; pita se jedino JE LI KRŠTEN.).

Kao vjernik išao sam i na vjeronauk 8 godina u osnovnoj školi, 4 godine u srednjoj, i po godinu dana pred pričest i krizmu. U osnovnoj školi imao sam sjajnog vjeroučitelja s kojim se moglo razgovarati o svim temama, bilo crkvene ili svjetovne tematike. Njegov pristup bio je takav da smo razgovarali o raznim temama, uspoređivali kršćanstvo s drugim vjerama uz stavljanje u prostorvremenski kontekst, i slično. Konkretno, učio nas je da mislimo svojom glavom, uz to da u svakoj stvari koju radimo nastojimo biti pozitivni i poštovati tuđe mišljenje. -> S druge strane vjeroučitelj u srednjoj školi bio je potpuna suprotnost. Pokušaji razgovora ili rasprave nagrađivali su se negativnim ocjenama, a na drugačije mišljenje od onoga što je govorio odgovarao je omalovažavanjem i zabranjivanjem bilo kakve daljnje diskusije. Slična stvar bila je s časnama na crkvenom vjeronauku. Immali smo program koji smo morali ostvariti (pjevanje, molitva, dolasci na vjeronauk, mise i krunice....). Također, svaki pokušaj razgovora završavao je sa "to nije nešto što bi tebe trebalo zanimati", ili "nećeš se krizmati ako tako nastaviš". Isto tako, zbog dobrog glasa bio sam "zamoljen" da pjevam u crkvenom zboru, uz laganu opasku da u slučaju da odbijem moja krizma dolazi u pitanje.

Moje ogorčenje spram načina djelovanja Crkve je vjerojatno došlo kao posljedica utjecaja onih koji nisu htjeli razgovarati, već su mi prijetili i ušutkavali me. Ne kažem da bih redovito išao u crkvu i molio da su drugačije postupali, ali znam da zbog ovakvog načina mnogi, kao i ja, ne bi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2011. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2011. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bome jesi ako ti smatzras da si od blata zasto se ne raspadnes na kisi itd. U biti i ja vjerujem u Boga i da kazem kako sam nastao ne mogu iz razloga sto ne znam moguce je vise solucija da pace ne vjerujem evolucijom jer bi i danas neki majmun postao čovijek (no kada bolje razmislim..).
No sve u svemu nastali nekako jesmo možda i jednom budemo saznali odgovor na ovo pitanje ili njemu slično (jaje ili kokoš), ali sadfa tvrditi nešto jako čvrsto ne možemo. Možda je i evolucija u pitanju tipa mi smo stali u evoluciji i ostali na Zemljji a "izvanzemaljci" su zapravo ljudi koji su evoluciju nastavili itd...
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Crkva je utočište jadnih i obespravljenih ljudi kao i maska zlih ljudi.
Da, vjernici su mazohisti. Većina ljudi je slaba i ne može ostvariti svoje želje. Zato uživa u svojoj jadi kako bi okolina bila zadovoljna.


 Zli, slabi, obespravljeni i mazohist su oni koji svoje tvrdnje iznose poput tebe (bez suvislih argumenata). Neki takve zovu i trollovi. Za mene su jednostavno sitne duše. Pokušaj se i argumentirano uključiti u rasprave, a ne samo aktivno, te će možda i tebe neko doživjeti kao pandana za razgovor.

Molim bez vrijeđanja, vjernici to ne rade!

Vjernici ne trebaju dokaze da bi vjerovali u "Boga".
Ja iznosim činjenice i ne trebaju mi argumenti da bi mi ljudi vjerovali. To je njihova odluka da li će mi vjerovati ili ne. Ne moram napisati "Bibliju" argumenata da bi mi vjerovali.

Činjenica je ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti.
Činjenica je da si ti duhovno reducirana osoba
, jer te vrijeđa kad netko traži od tebe da raspravu temeljiš na argumentima.

Rekao sam da ti vrijeđaš a ne da sam ja uvrijeđen.
Kako je neupitno i nepobitno dokazano da postoji Bog?

 Maksimalno sam tolerantan prema različitim stavovima i mišljenjima, pogotovo ako ih sugovornik suvislo iznosi. No imam nultu točku tolerancije prema provokatorima, koji neprekidnim postavljanjem pitanja i skretanjem sa teme izbjegavaju dati bilo kakav odgovor i argument za svoje prijašnje tvrdnje. Stoga bi mi u tim okolnostima nastavak komunikacije sa tobom značio spustiti se nekoliko stepenica na evolucijskoj ljestvici, a na to nikako nisam spreman. Stoga kad budeš spreman/na ozbiljno diskutirati stojim ti na raspolaganju, a dotle pokušaj svoje frustracije zaliječiti nekim sportom ili nekom dobrom knjigom.

Bog bio uvijek s tobom …

A što ti voliš omalovažavati ljude to je strašno. Ali nisi u pravu kad kažeš da sam nekoliko stepenica ispod na evolucijskoj ljestvici. Po bibliji ne postoji evolucija. Čovjek je napravljen od blata. Dobro možda i postoji, jer sudeći po tebi moglo bi biti da je majmun postao od čovjeka što se ne suprostavlja tvojim vjerovanjima. Nadam se da se slažeš sa mnom, barem u nečemu.
Ako hočeš da ti iznosim neke argumente ovdje morat češ se strpiti još neko vrijeme jer se upravo piše Biblija za ateiste, pa ču ti onda citirati njene dijelove kako bih potkrijepio svoje mišljnje.

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CelticFrost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2011. 18:26 
Naslov:  Re: Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgovor na uvodni post:

Možeš ti biti vjernik, ateist, agnostik, Grobar, Delija, droca iz susjedstva itd. Dokle god "ne skačeš" po meni i drugima, niti me zanima niti si smijem uzeti za pravo uvjeravati te u drugačije.

Ne obraćam se izričito autoru teme, već govorim hipotetički. kao što ću i u nastavku.

Ta "sića", dokle god je tvoj novac, ima moj blagoslov da završi gdje god želiš - u crkvi, crvenom križu, javnoj kući. Ne tiče me se. Međutim, ukoliko se moja "sića" udruži sa tuđim "sićama" te tako stvara milijune kuna (što nije mala stvar u državi u kojoj je i školstvo, i zdravstvo, i infrastruktura itd. u škripcu), uzet ću si za pravo pljuvati po državi i instituciji koja mi to oduzima. Ponavljam: gdje ti postižeš duhovnu ravnotežu i koliko to tebe košta mene apsolutno ne zanima.

Odgovori na druga pitanja:
1. Nemam problema s odgojem, uvjerio bi se da mi poznaješ roditelje.
2. Većinom populacije ionako nisam fasciniran, no nije razlog sama većina.
3. Nije stvar straha. Oni poplašeni bi po toj logici sami sebi zabijali nož u leđa.

Evo ti drugi razlozi:
- Zbog vjerskih razlika se vodila velika većina svih ratova, čak i na lokalnoj razini. Pogledaj samo današnje netrepeljivosti.
- srednji vijek - TROLOLOLOL! (o ovome se može napisati serijal romana)
- financijska pohlepa (a zagovara se skromnost)
...

Evo ti moj istomišljenik koji još ima i smisla za humor:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: