Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › i islam i judaizam su svoje tekstove pokupili iz gilgameša i slicnih knjiga koje su nastale puno prije ove 3 spomenute vjere

Iskreno o tom gilgamešu imam saznanja jedin iz vikipedije a ona su ova...

Književnost Babilona i Mezopotamije bila je vrlo bogata. Iz tog razdoblja su pronađeni mnogi epovi, legende, mitovi, himne bogovima, psalmi, bajke, basne, poslovice i pripovijetke.

Najsavršeniji među epovima je ep o Gilgamešu. Za razliku od junaka iz grčke ili keltske mitologije, junak iz Epa o Gilgamešu bio je povijesna ličnost, kralj koji je vladao sumerskim gradom-državom Urukom oko 2700 pr. Kr. Nastao je oko 1700. godine prije nove ere. Neki njegovi dijelovi nastali su mnogo ranije, a i cijeli ep je vjerojatno stariji, samo mu je oko navedene godine dat cjelovit oblik. Ep je napisan u akkadianu, babilonskom jeziku i sastoji se od 12 ploča (pjevanja) pa je prema tome i najveći. Ploče imenuju svog autora kao Sin-Leqi-Unninni, što znači:' Bože mjeseca, prihvati moju molitvu'.

Gilgameš je bio zaboravljen do viktorijanskog doba. Engleski putnik, Austen Henry Layard, je 1839. iskopao više od 25.000 glinenih ploča iz ruševina Ninive. Henry Rawlinson je počeo prevoditi te ploče, prvo u Bagdadu, a onda u Britanskom muzeju. Kada je Rawlinsonov učenik George Smith preveo jedanaestu ploču Epa o Gilgamešu, na engleski 1872., izazvao je veliku senzaciju. Razlog tome je bio što je u toj ploči bilo opisan potop i spašavanje jako slično onome što je opisano u Bibliji (Utnapištim je u Gilgamešu napravio brod, a u Bibliji Noa). Nekoliko godina poslije, i druge su ploče prevedene. Ipak, dvadeset posto epa nije završeno, jer neki dijelovi ploča nisu pronađeni ili su oštećeni.

Zanimljivo je da ime Gilgameš, kako je utvrđeno, znači «otac-junak« ili »stari čovjek-junak«. Enkidu, pak, u pjesmama koje prethode ninivskoj verziji nije suborac i prijatelj Gilgamešov već njegov sluga. Značenje njegovog imena tumači se na razne načine, kao »gospodar brana i kanala«, kao »gospodar rita i močvare«, ili kao »stvorenje boga Ea(Enkija)«.
Radnja [uredi]

Heroj drži lava ispod ruke (vjerojatno Gilgameš) iz Dur-Šarukina, grada Asirskog vladara Sargona II., 713.–706. pr. Kr., kameni reljef, 5,52x2,18x63 cm, Louvre.

Prolog epa govori uopće o Gilgamešu, koji je bio jedna trećina čovjek a dvije trećine bog. Gilgameš se opisuje kao jako lijep i mudar čovjek koji je gradio prelijepe hramove i velike gradske zidine. Međutim, i pored njegovih vrlina, kada je počeo svoju vladavinu bio je despot. Gilgameš je radio razne grozote svom narodu (npr. silovao je svaku ženu koja bi mu se svidjela). Bogovi su uvidjeli patnju Gilgameševog naroda i stvorili su Enkidua, čovjeka divljine, koji je bio ravan Gilgamešu.

Enkidu je bio divlji čovjek. Kada ga je jedan lovac ugledao u divljini doveo mu je prostitutku da bi ga vratio u civilizirani svijet (tada se vjerovalo da seks i žene djeluju smirujuće na ljude divljine). Enkidu je stvarno postao normalan čovjek. Kada je saznao šta Gilgameš radi svome narodu, otišao je u Uruk i našao Gilgameša. Nakon što su se tukli čitavu noć, sprijateljili su se. Odlučili su zajedno ići u avanture.

Oni prvo odlaze u zabranjenu šumu posjeći drva. Tu ih napada čudovište Humbaba, kojeg pobijeđuju. Pri povratku u Uruk, nakon što je odbio imati ljubavne odnose s božicom, bore se i pobjeđuju nebeskog bika poslanog s neba. Bogovi odluče kazniti Enkidua. Enkidu umire, a Gilgameš je emocionalno slomljen. Nakon toga Gilgameš odlazi u potragu za besmrtnošću. Ne uspijeva je dobiti i umire kao smrtnik.


Dakle iz ovoga vidim da je jedina sličnost sa Biblijom kao takvom "Noin Potop"
Što kao takvo još više kazuje da se on dogodio. Dalje neke pretjerane sličnosti nebih izdvajao.

Još jednom, osobno to nisam proučavao tako da nebi o tome.
No jedno me intrigira ako tri različite religije kupe stvari iz jedne knjige ovog tipa, zašto su onda te religije kao takve u toliko različite?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Crkva je utočište jadnih i obespravljenih ljudi kao i maska zlih ljudi.
Da, vjernici su mazohisti. Većina ljudi je slaba i ne može ostvariti svoje želje. Zato uživa u svojoj jadi kako bi okolina bila zadovoljna.


 Zli, slabi, obespravljeni i mazohist su oni koji svoje tvrdnje iznose poput tebe (bez suvislih argumenata). Neki takve zovu i trollovi. Za mene su jednostavno sitne duše. Pokušaj se i argumentirano uključiti u rasprave, a ne samo aktivno, te će možda i tebe neko doživjeti kao pandana za razgovor.

Molim bez vrijeđanja, vjernici to ne rade!

Vjernici ne trebaju dokaze da bi vjerovali u "Boga".
Ja iznosim činjenice i ne trebaju mi argumenti da bi mi ljudi vjerovali, a to je samo njihova odluka da li će mi vjerovati ili ne.
Ne moram napisati "Bibliju" argumenata da bi mi ljudi vjerovali odnosno složili se sa mojim mišljenjem.
Pazi, ovdje dolazimo do ključne stvari u odnosima vjernik-ateist, ateist-vjernik.
A ona je slijedeća:
Ti kao ateist imaš pravo napisati da smo mi vjernici Zli, slabi, obespravljeni i mazohisti (VRIJEĐATI) jer kao takav nisi "ograničen" nikakvim moralnim načelima, a ja kao vjernik to nesmijem pošto ja jesam.
PO KOJOJ TO LOGICI STVARI STOJI?!

Znači da mi vjernici trebamo onako pobožno i skrušeno slušati tuđa sranja i uvrede kojima nas drugi obasipaju, samo iz razloga što smo vjernici i nemamo pravo odgovoriti na uvrede?!

Nakon ovoga vjerojatno slijedi ona jedna izjava u kojoj određena osoba sa foruma tvrdi kako je ovdje u našoj državi sve podređeno vjernicima.

Iskreno neznam koliko i u kojoj mjeri je podređeno vjernicima, ali zdravom razumu nikako nije. (Barem iz onoga što imamo prilike čitati na forumu.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Crkva je utočište jadnih i obespravljenih ljudi kao i maska zlih ljudi.
Da, vjernici su mazohisti. Većina ljudi je slaba i ne može ostvariti svoje želje. Zato uživa u svojoj jadi kako bi okolina bila zadovoljna.


 Zli, slabi, obespravljeni i mazohist su oni koji svoje tvrdnje iznose poput tebe (bez suvislih argumenata). Neki takve zovu i trollovi. Za mene su jednostavno sitne duše. Pokušaj se i argumentirano uključiti u rasprave, a ne samo aktivno, te će možda i tebe neko doživjeti kao pandana za razgovor.

Molim bez vrijeđanja, vjernici to ne rade!

Vjernici ne trebaju dokaze da bi vjerovali u "Boga".
Ja iznosim činjenice i ne trebaju mi argumenti da bi mi ljudi vjerovali, a to je samo njihova odluka da li će mi vjerovati ili ne.
Ne moram napisati "Bibliju" argumenata da bi mi ljudi vjerovali odnosno složili se sa mojim mišljenjem.
Pazi, ovdje dolazimo do ključne stvari u odnosima vjernik-ateist, ateist-vjernik.
A ona je slijedeća:
Ti kao ateist imaš pravo napisati da smo mi vjernici Zli, slabi, obespravljeni i mazohisti (VRIJEĐATI) jer kao takav nisi "ograničen" nikakvim moralnim načelima, a ja kao vjernik to nesmijem pošto ja jesam.
PO KOJOJ TO LOGICI STVARI STOJI?!


Znači da mi vjernici trebamo onako pobožno i skrušeno slušati tuđa sranja i uvrede kojima nas drugi obasipaju, samo iz razloga što smo vjernici i nemamo pravo odgovoriti na uvrede?!

Nakon ovoga vjerojatno slijedi ona jedna izjava u kojoj određena osoba sa foruma tvrdi kako je ovdje u našoj državi sve podređeno vjernicima.

Iskreno neznam koliko i u kojoj mjeri je podređeno vjernicima, ali zdravom razumu nikako nije. (Barem iz onoga što imamo prilike čitati na forumu.)

Krivo si sve shvatio. Da si pažljivo čitao moje postove vidio bi da nisam rekao da su vjernici zli kako je kolega stavio u moja usta kao da sam ja to rekao za vjernike. Da si pažljivo čitao vidio bi da iznošenje vlastitog mišljenja ne smatram vrijeđanjem nego neslaganjem sa drugačijim mišljenjem. Ne vidim nikakvu uvredu u tome što sam rekao da su vjernici jadni i obespravljeni u društvu i da su mazohisti jer vole da ih ljudi doživljavaju kao patnike, čast iznimkama. I na kraju ne branim vjernicima da "vrijeđaju" druge s obzirom da smatram da se oni samo brane jer su nečije mišljenje doživjeli kao uvredu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Krivo si sve shvatio. Da si pažljivo čitao moje postove vidio bi da nisam rekao da su vjernici zli kako je kolega stavio u moja usta kao da sam ja to rekao za vjernike. Da si pažljivo čitao vidio bi da iznošenje vlastitog mišljenja ne smatram vrijeđanjem nego neslaganjem sa drugačijim mišljenjem. Ne vidim nikakvu uvredu u tome što sam rekao da su vjernici jadni i obespravljeni u društvu i da su mazohisti jer vole da ih ljudi doživljavaju kao patnike, čast iznimkama. I na kraju ne branim vjernicima da "vrijeđaju" druge s obzirom da smatram da se oni samo brane jer su nečije mišljenje doživjeli kao uvredu.
Ja ti se evo ispričavam ako sam krivo shvatio, ali osobno sebe nedoživljavam kao osobu koja očekuje da ga se gleda kao patnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
plavusaa
Offline
Ukupno postova: 147
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.01.2011. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da bi vjernici samo trebali plaćati porez koji ide Crkvi, ja ne znam zašto financiram nešto u što ne vjerujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

plavusaa je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da bi vjernici samo trebali plaćati porez koji ide Crkvi, ja ne znam zašto financiram nešto u što ne vjerujem.
Pa svi mi sponzoriramo vjerske zajednice, koje god one bile, u največoj mjeri je to Katol.Crkva pošto je najviše zastupljena. I udrugu BaBe sponzoriramo iz blagajne iako iskreno neznam koji k oni uopće rade osim što se pojavljuju u emisijama "za dobrobit sviju nas"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
plavusaa je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da bi vjernici samo trebali plaćati porez koji ide Crkvi, ja ne znam zašto financiram nešto u što ne vjerujem.
Pa svi mi sponzoriramo vjerske zajednice, koje god one bile, u največoj mjeri je to Katol.Crkva pošto je najviše zastupljena. I udrugu BaBe sponzoriramo iz blagajne iako iskreno neznam koji k oni uopće rade osim što se pojavljuju u emisijama "za dobrobit sviju nas"

Pametno financiranje nije problem, pa tako ni za vjernike. Problem je kad se preko crkve i svih ostalih udruga i firmi koje posluju sa državom peru novci iz državnog proračuna. Kao što su nerealne cijene radova i usluga, korištenje crkve u političke interese i sl. Na takav način su se pokrale milijarde u Hrvatskoj i danas imamo duga 50 milijardi Eura, a država se nije pomaknula s mjesta od njenog osnutka. Zbog krivih financija stojimo na mjestu 20 godina. Osim što imamo "par cesta" u Hrvatskoj sve drugo je propalo. Dužni smo ko Grčka a i nemamo više ništa u našem vlasništvu. Stranci su vlasnici financijskog sektora i imaju koncesiju nad svime u Hrvatskoj što nešto vrijedi.
Tako je kad se država ponaša kao pijani milijarder, umjesto da je svaka kuna stoput provjeravana za što je utrošena. Financiranjem svih udruga se kupuju samo glasovi za osvajanje vlasti. Udruge građani trebaju sami financirati pa tako i crkvu jer je njihovo financiranje usko povezano sa korupcijom.
Država se treba baviti razvojem gospodarstva i u tom pravcu raspoređivati novce, ali pod strogom kontrolom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.01.2011. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › i islam i judaizam su svoje tekstove pokupili iz gilgameša i slicnih knjiga koje su nastale puno prije ove 3 spomenute vjere


No jedno me intrigira ako tri različite religije kupe stvari iz jedne knjige ovog tipa, zašto su onda te religije kao takve u toliko različite?


isto zato sto su i ljudi covjekoliki majmuni tolko razliciti, a opet jako slicni...
... kao sto su i tracevi nastali od jedne price/dogadaja i svatko nadoda nesto svoje, prilagodi tu pricu i nastane nesto sasvim novo...

vjerojatno se svelo na to da je pisac uzeo kostur teksta/dogadaja i prilagodio ga svojemu narodu, obicajima i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pametno financiranje nije problem, pa tako ni za vjernike. Problem je kad se preko crkve i svih ostalih udruga i firmi koje posluju sa državom peru novci iz državnog proračuna. Kao što su nerealne cijene radova i usluga, korištenje crkve u političke interese i sl. Na takav način su se pokrale milijarde u Hrvatskoj i danas imamo duga 50 milijardi Eura, a država se nije pomaknula s mjesta od njenog osnutka. Zbog krivih financija stojimo na mjestu 20 godina. Osim što imamo "par cesta" u Hrvatskoj sve drugo je propalo. Dužni smo ko Grčka a i nemamo više ništa u našem vlasništvu. Stranci su vlasnici financijskog sektora i imaju koncesiju nad svime u Hrvatskoj što nešto vrijedi.
Tako je kad se država ponaša kao pijani milijarder, umjesto da je svaka kuna stoput provjeravana za što je utrošena. Financiranjem svih udruga se kupuju samo glasovi za osvajanje vlasti. Udruge građani trebaju sami financirati pa tako i crkvu jer je njihovo financiranje usko povezano sa korupcijom.
Država se treba baviti razvojem gospodarstva i u tom pravcu raspoređivati novce, ali pod strogom kontrolom.
Sada krećeš kao Felt kada mi je rekao da je Šola kriv za raspad sistema u Glasu Slavonije.
Kada spominješ korupciju i 50milijardi € duga ispada da zato kriviš Crkvu i eventualno par udruga iako su oni kao takvi minorni.
Glede Vatikanskog ugovora, nije ga mjenjao ni SDP ni HDZ.
No ovakvim postovima više ti trpaš politiku u Crkvu, nego što je ona sama u politici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: › vjerojatno se svelo na to da je pisac uzeo kostur teksta/dogadaja i prilagodio ga svojemu narodu, obicajima i sl.
Čuj u ovom svijetu se vjerojatno svašta desilo, a da mi to neznamo, no to nam nedaje za pravo da nešto odgovorno tvrdimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 18:21 
Naslov:  Re: Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pametno financiranje nije problem, pa tako ni za vjernike. Problem je kad se preko crkve i svih ostalih udruga i firmi koje posluju sa državom peru novci iz državnog proračuna. Kao što su nerealne cijene radova i usluga, korištenje crkve u političke interese i sl. Na takav način su se pokrale milijarde u Hrvatskoj i danas imamo duga 50 milijardi Eura, a država se nije pomaknula s mjesta od njenog osnutka. Zbog krivih financija stojimo na mjestu 20 godina. Osim što imamo "par cesta" u Hrvatskoj sve drugo je propalo. Dužni smo ko Grčka a i nemamo više ništa u našem vlasništvu. Stranci su vlasnici financijskog sektora i imaju koncesiju nad svime u Hrvatskoj što nešto vrijedi.
Tako je kad se država ponaša kao pijani milijarder, umjesto da je svaka kuna stoput provjeravana za što je utrošena. Financiranjem svih udruga se kupuju samo glasovi za osvajanje vlasti. Udruge građani trebaju sami financirati pa tako i crkvu jer je njihovo financiranje usko povezano sa korupcijom.
Država se treba baviti razvojem gospodarstva i u tom pravcu raspoređivati novce, ali pod strogom kontrolom.
Sada krećeš kao Felt kada mi je rekao da je Šola kriv za raspad sistema u Glasu Slavonije.
Kada spominješ korupciju i 50milijardi € duga ispada da zato kriviš Crkvu i eventualno par udruga iako su oni kao takvi minorni.
Glede Vatikanskog ugovora, nije ga mjenjao ni SDP ni HDZ.
No ovakvim postovima više ti trpaš politiku u Crkvu, nego što je ona sama u politici.

Nije crkva kriva što je politika financira. Politika to čini radi osiguravanja svojih fotelja iz kojih pere milijarde kroz kriminalne radnje. Ne mislim ja da se crkva financira više nego druge skupine građana, ali svim skupinama treba smanjiti na minimum jer bi svi živjeli na državnoj jasli, a ne bi zasukali rukave. Danas imamo više pametnjakovića u državi nego radnika.
A što se tiče Šole, krivo si zaključio jer je on jedan od rijetkih ljudi u Hrvatskoj koji imaju razum. Tako da ako je bio nekakav raspad u Glasu slavonije, sigurno to nije zbog njega, ali je on možda pozivajući na zdrav razum izazvao neke ljude da ga kamenuju. (ne znam o čemu se radi to o Glasu slavonije - nisam upućen.)
Ne trpam ja Politiku u Crkvu nego me je kolega koji je otvorio ovu temu, samo zbog nekih mojih komentara, dovukao ovamo da raspravljam o religiji i tim činom je on zapravo uvukao Crkvu u Politiku. Ili je jednostavno htio da preobratiti neke osobe koje nisu vjernici petljajući Crkvu u Politiku. Bez obzira na sve, moram ipak ustvrditi da i Crkva ima svoje političke stavove (novac) kao i Politika vjerske stavove (novac).
Evo link teme u kojoj simo031 Crkvu ubacuje u Politiku
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=29937

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › A što se tiče Šole, krivo si zaključio jer je on jedan od rijetkih ljudi u Hrvatskoj koji imaju razum. Tako da ako je bio nekakav raspad u Glasu slavonije, sigurno to nije zbog njega, ali je on možda pozivajući na zdrav razum izazvao neke ljude da ga kamenuju. (ne znam o čemu se radi to o Glasu slavonije - nisam upućen.)
Nisam ja pljuvao Šolu, davao sam primjer što neki drugi korisnici portala rade.
Nemožeš ukinut sve na minimum samo zato što je to tebi tako došlo....
Ali možeš skratit što se i napravilo u dogovoru za vrijeme recesije i eventualno još uvest pdv i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: ›
...slika...
Pretpostavljam da je iduće na redu s tvoje strane neki koncert potpore uz kobasice i kuvanu rakiju. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › A što se tiče Šole, krivo si zaključio jer je on jedan od rijetkih ljudi u Hrvatskoj koji imaju razum. Tako da ako je bio nekakav raspad u Glasu slavonije, sigurno to nije zbog njega, ali je on možda pozivajući na zdrav razum izazvao neke ljude da ga kamenuju. (ne znam o čemu se radi to o Glasu slavonije - nisam upućen.)
Nisam ja pljuvao Šolu, davao sam primjer što neki drugi korisnici portala rade.
Nemožeš ukinut sve na minimum samo zato što je to tebi tako došlo....
Ali možeš skratit što se i napravilo u dogovoru za vrijeme recesije i eventualno još uvest pdv i sl.

Nisam ni rekao da si pljuvao Šolu. Opet krivo zaključuješ.
Nije se meni samo tako došlo, nego je to nužno. Država ima previše troškova financirajući određene skupine građana kako bi pametovali i bespotrebno troši novce. Što se tiče povećanja PDV-a to ne spada u poticanje poduzetništva već u stvaranje monopola i još veće raslojavanje građana. A to znači dodatno povećanje broja siromašnih i gladnih.
Eventualno je tvoje rješenje sigurno zasnovano na Božjoj pameti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: