Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 11:58 
Naslov:  Ateisti, agnostici, vjernici - ljudi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rođen sam i odrastao u jednoj prosječnoj kršćanskoj obitelji i uvijek sam kako u životu tako i na ovom forumu, nastojao biti maksimalno tolerantan prema ljudima oko sebe. Kao vjernik sam živeći u eventualnoj zabludi da“bog“ postoji, izgubio poneku kunu koju sam ostavio u crkvi. I to me niti malo ne smeta, jer odavno sam postao svjestan da je vrijednost novca nije velika. Sa druge strane dobio sam duhovnu ravnotežu i unutrašnji mir. Ako vjernici doista žive u zabludi, dali je ta sića koja se ostavi u vjerskim obredima doista prevelika cijena za postizanje duhovne ravnoteže? Meni i ostalim vjernicima očito nije.

Pratim ovaj forum nešto više od dvije godine i vrlo često sam primijetio potrebu pojedinaca (pretpostavljam ateista i agnostika) da popljuju i izvrijeđaju sve što je vezano za vjeru i vjernike. Odakle dolazi ta potreba? Iz puke bahatosti i lošeg odgoja, zbog toga što je popularno kenjati protiv bilo kakve većine u nekom društvu, ili to pljuvanje možda potiče strah u njihovim glavama od mogućnosti da eventualno doista postoji tamo neki tamo „bog“ i da kraj ovozemaljskog života ne mora biti doista kraj, nego može biti i novi početak.

Može li mi itko objasniti otkud potreba za vrijeđanjem vjernika i vjerskih obilježja?

         Unaprijed hvala !

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2011. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odakle potreba za vrijeđanjem onih koji vjeruju u Rajske Vile i Djeda Mraza?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.01.2011. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odakle ti pravo da ateiste i agnostike nazivaš neodgojenima?

Ako tebi tvoja vjera predstavlja to što kažeš, i u tome nalaziš zadovljstvo, zašto ti je važno što o njoj misle tamo neki bahati i neodgojeni ateisti i agnostici (čitaj - neistomišljenici) ?

Uživaj u onome što te zadovoljava duhovno, ili kako god već, i pusti druge da o tome misle što ih volja. Ja tako radim. Da ne spominjem da neki tuđa mišljenja jednostavno ne mogu probaviti pa ih smatraju vrijeđanjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako drugačije iznošenje stavova od vjerničkog razmišljanja vjernici doživljavaju kao uvredu. Nitko nema potrebu vrijeđati vjernike, nego samo iznositi svoje stavove a što nikako nije ni bahato, a nije ni loš odgoj nego stil. Isto tako kad se nameće vjera govorom ili pisanjem nekome tko to ne želi je bahato i plod lošeg odgoja jer se ne poštuje onoga tko nije vjernik.

Stavovi su drugačiji upravo zato što vjernici su uglavnom poslušnici i ne razmišljaju svojom glavom jer im je tako lakše živjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svatko ima neke svoje potrebe...i na razne nacine sebi pronalaze kako da udovolje svojim potrebama...
no meni nece nikad biti jasno
zašto ljudi preko foruma riješavaju odnosno žele riješiti neka svoja životna pitanja...
zar se život stvarno svodi na to da sjediš pred kompom i preko foruma komuniciraš sa ostatkom svijeta....
ajd ne bi ništa rekao da je ovaj forum stvarno odraz društva i da na ovom forumu možeš ocekivati nešto pametno i konkretno....
ipak budimo realni....ovaj forum iako ima brdo registriranih korisnika....jako mali broj je aktivnih korisnika koji sudjeluju u raspravama...i samim tim taj mali postotak ne može biti mjerilo nicega...
plus ako se uzme u obzir pola njih koji svoje komentare i mišljenje iznose onom recenicom...slažem se...potpisujem i tome slicno....a u biti se samo prave pametni ili se nekome uvlace u guzicu.....
i sad dolazimo do apsurda....
a to je da netko tko ovo cita pomisli....jebote koji zatucani ljudi ovdje žive/borave/pišu...

i to sve zbog toga što netko drkajuci kod kuce i kopajuci nos....izražava svoje frustracije preko foruma......
tako da dragi @simo.....sve što ovdje procitaš....samo se lijepo nasmij.....spremiš se i odeš među ljude u grad...na kavu...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

protiv individualne čovjekove vjere nemam apsolutno ništa protiv, neka svatko vjeruje u šta god hoće to je njegov izbor dokle god me ne davi s tim i pokušava uvjeriti u to ali

1. rođenjem nametano vjerovanje u "više biće" mi je apsolutno smiješno
2. "božji" fan club vjernika koji vjeruju da im se sve može oprostiti i popoločati im put u "zagrobni život" s dvije recitacije mi je fantastično i zapanjujuće i kosi mi se sa zdravim razumom
3. kamčenje novčanih i drugih sredstava od crkve d.o.o. od lakovjernih masa mi ide na vrh živca
4. dokazana evolucija protiv "puj pik nastao svijet" ... ne vrijedi mi ni komentirati

ima tu još puno toga ali je nedjelja, vrijeme ručka i gladan sam na svoj 1 slobodan dan u tjednu za koji radim ko crnčuga i za neku plaću jednaput mjesečno od koje plaćam porez KOJI IDE CRKVI !!!!!! kultistima koji se moraju držati za nešto jer im je izgleda prebolno pojmiti život takav kakav je pa ih drži nada da kad krepaju idu na livadu trčati sa medom i zekom među cvijećem ... newsflash ... crna zemlja, crvi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.01.2011. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E Simo Simo...
Nemoj odmah popljuvati ovu pjesmu nego poslušaj riječi,a pogotovo refren...



_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako...
Od samog rođenja sam vjernik tako sam i odgojen, no i dalje sa svojih trenutno 26 godina života vjerujem u Boga, svjestan da mi to nitko ne nameće kako je to (monstrum htio implicirati kad je napomenuo "od rođenja") Jesam li ja zbog toga glup, primitivan i sl. to ću dati drugima da prosuđuju.

O ovim vrijeđanjima i sl. mogu samo ukratko, kako i kod nas vjernika možemo reči da postoje oni koje nazivamo samo DEKLARIRANI VJERNICI, tako isto postoje ljudi koji sebe smatraju iznimno miroljubivim ajmo reči liberalnim, ali samo na papiru, kao što sam ranije napisao i za vjernike.


Sve je do čovjeka ponaosob, a u velikoj mjeri do kučnog odgoja, a mogu reči i stanja društva u cjelini.

Bilo bi neukusno i neregularno da za te neke stvari optužujem ateiste i sl. samo zbog njihovog (neopredjeljenja).
Sve je stvar od čovjeka do čovjeka: zato i imamo podjelu na Budale i one ostale...

Stvar jeli netko spreman prihvatit tuđe mišljenje, odnosno nečije pravo da ga ima ili ne.

Lijep pozdrav Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako...
Od samog rođenja sam vjernik tako sam i odgojen, no i dalje sa svojih trenutno 26 godina života vjerujem u Boga, svjestan da mi to nitko ne nameće kako je to (monstrum htio implicirati kad je napomenuo "od rođenja") Jesam li ja zbog toga glup, primitivan i sl. to ću dati drugima da prosuđuju.

O ovim vrijeđanjima i sl. mogu samo ukratko, kako i kod nas vjernika možemo reči da postoje oni koje nazivamo samo DEKLARIRANI VJERNICI, tako isto postoje ljudi koji sebe smatraju iznimno miroljubivim ajmo reči liberalnim, ali samo na papiru, kao što sam ranije napisao i za vjernike.


Sve je do čovjeka ponaosob, a u velikoj mjeri do kučnog odgoja, a mogu reči i stanja društva u cjelini.

Bilo bi neukusno i neregularno da za te neke stvari optužujem ateiste i sl. samo zbog njihovog (neopredjeljenja).
Sve je stvar od čovjeka do čovjeka: zato i imamo podjelu na Budale i one ostale...

Stvar jeli netko spreman prihvatit tuđe mišljenje, odnosno nečije pravo da ga ima ili ne.

Lijep pozdrav Wink

Evo slažem se sa tvojim mišljenjem kao vjernikom, ali jedino mi nije jasna ova podjela na Budale i one ostale. Da li pod tim podrazumjevaš da su vjernici budale pa si napisao sa velikim početnim slovom iz poštovanja, a ovi ostali su onda neopredjeljeni ili si nešto drugo mislio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Da li pod tim podrazumjevaš da su vjernici budale pa si napisao sa velikim početnim slovom iz poštovanja, a ovi ostali su onda neopredjeljeni ili si nešto drugo mislio?
Bilo bi smješno da sam sebe kao vjernika nazivam budalom, a s time i sasvim nepotrebno da tada iznosim svoje mišljenje obzirom na to da se kvalificiram budalom?!
Možda sam krivu riječ upotrijebio, ali pod tim sam smatrao osobe koje nisu u stanju priznati svoju grešku, ukoliko su pogriješili. Osobe koje djele i diskvalificiraju tuđa mišljenja ne zbog tih samih mišljenja nego zbog određene pripadnosti osoba koje ih izlažu.
Ali najviše zbog dvoličnih osoba koje pod kojekakvim super transparentnim stavovima prikazuju nešto sasvim drugo od te same transparencije za koju se prikazuju.
A najviše osobe koje neznaju svoje stavove branit nikako drugačije negoli omalovažavanjem suprotog mišljenja raznim uvredama, stereotipima i sl.
Kao što sam ranije naveo bez obzira bili to vjernici, ateisti, ili ljudi razvrstavani po bilo kojoj mogućoj društvenoj podjeli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.01.2011. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je crkvi i općenito vjeri u zadnjih dvadesetak godina jako puno dano.U svakom smislu i prostorno i medijski a o financijama neću ni pričati.Ljudi koji nikada nisu išli u crkvu odjednom su postali vjernici i to veći od Pape.Nemam ništa protiv vjere nek svako vjeruje u što hoće i poštujem svačiji način života.Jedino me smeta što ateisti ili agnostici moraju snositi iste financijske namete kao i ljudi koji idu u crkvu i vjeruju.A što se tiče uvreda i omalovažavanja toga ima na sve strane bez obzira dali dolazi iz usta vjernika ili onog drugog .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nemam ništa ni protiv boga, ni protiv popova, ni protiv lizača oltara. Svatko lijek za svoje slabosti traži u nečemu...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Da li pod tim podrazumjevaš da su vjernici budale pa si napisao sa velikim početnim slovom iz poštovanja, a ovi ostali su onda neopredjeljeni ili si nešto drugo mislio?
Bilo bi smješno da sam sebe kao vjernika nazivam budalom, a s time i sasvim nepotrebno da tada iznosim svoje mišljenje obzirom na to da se kvalificiram budalom?!
Možda sam krivu riječ upotrijebio, ali pod tim sam smatrao osobe koje nisu u stanju priznati svoju grešku, ukoliko su pogriješili. Osobe koje djele i diskvalificiraju tuđa mišljenja ne zbog tih samih mišljenja nego zbog određene pripadnosti osoba koje ih izlažu.
Ali najviše zbog dvoličnih osoba koje pod kojekakvim super transparentnim stavovima prikazuju nešto sasvim drugo od te same transparencije za koju se prikazuju.
A najviše osobe koje neznaju svoje stavove branit nikako drugačije negoli omalovažavanjem suprotog mišljenja raznim uvredama, stereotipima i sl.
Kao što sam ranije naveo bez obzira bili to vjernici, ateisti, ili ljudi razvrstavani po bilo kojoj mogućoj društvenoj podjeli.

Slažem se u potpunosti s tobom, ali i među takvima ima onih istinski zlih. Onih koji su uvjereni da jedino pravljenje zla drugima može njima donijeti željeni uspjeh. Iz tog razloga bacaju bube u uho svima protiv svih i kad su jedni protiv drugih lako se rješavaju onih koji im smetaju, a pritom nikada nisu oni krivi ako se nekoga uništi jer ispada da ti drugim ljudima ne valjaju, i da oni nemaju ništa s tim. Takve osobe su najgore, a ima ih svuda i jedini moto u životu im je "Svako zlo za moje dobro!"
Zlo se uvijek skriva iza dobra i gotovo nemoguće ga je otkiti.
Pretpostavljam da nisi vidio istinsko zlo u ljudima čim su ti komentari tako "blagi". Zbog takvih osoba ljudi nažalost i ne smiju iznositi svoje mišljenje jer zlo ne voli da je itko pametan u njihovoj blizini. Oni vjernici koji ne mogu čuti različita mišljenja su pod velikim strahom od takvih osoba ne želeći se dovoditi u situaciju u kojoj bi nešto krivo rekli pred takvim ljudima ili slučajno podržali nekoga tko se suprostavlja zllim osobama zbog straha od posljedica koje bi snosili u bilo kojem obliku.


Zadnja promjena: francika; 23.01.2011. 16:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi rekao da svatko pronalazi za sebe šta mu paše i to je u redu
i kad bi ljudi međusobno argumentirano raspravljali, možda bi bilo više tolerancije
ali dosad sam došao do zaključka da se sa većinom katolika ne da raspravljat
ne slušaju i glavni odgovor im je: 'gorit ćeš u paklu'

također nekima nije bitno duhovno zadovoljstvo i neka, ali oni koji teže tome trebali bi malo razmisliti
da li je stvarno cilj nešto što je određeno bilo kakvim tuđim pravilima što ih je tko zna tko izmislio
ili treba u sebi pronaći ono što iskreno i dubinski osjećate kao ispravno jer religije, iako na kvalitetnoj osnovi, su silovane i prostituirane a o crkvi da ne pričam

i još nešto
znam da ne mogu generalizirat, ali ako uzmem u obzir sve ljude s kojima sam dosad u životu bio u kontaktu, puno je više bilo ateista i agnostika kao moralnih i etičkih osoba nego vjernika koji su se pokazali vrlo licemjernima

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: