Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Aquapark Osijek - Pannonian sea tale - predstavljamo projekt vodenog parka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.12.2010. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
Ovaj projekt grad može uzeti kao poticaj za još jedan projekt opremanja "plaža" na dravi kao što je npr. Želja. Malo poboljšati ponudu.
Pa kad raskopaju kopiku zelja ce biti in par godina dok se ne sredi kopika vjerojatno ce i pampas zazivjeti opet..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.12.2010. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je jako dobra ideja...ako smo mi išli u osnovnoj u tuheljske toplice di ima 3 bazena, onda će se dolazit i ovdje u aqua park...to što neće biti kopike kakvu je sad znamo nema problema...i dalje će tu biti olimpijski bazen,i odbojkaška igrališta s druge strane, i napravit će se još dječji bazen...šta će ti više? ...bit će manji troškovi održavanja, a ti silni milijuni što su se do sada trošili za koliko-toliko održavanje kopike sada se može prebacit za uređivanje recimo kupališta na dravi...i opet sve 5...imaš mjesto za siromašne...i imaš turističku atrakciju...a imamo i gradske bazene i one bazene gradski vrt ako se ikada izgrade Smile Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.12.2010. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan_iz_mase je napisao/la: ›
HokusPokus je napisao/la (Pogledaj post): › mnogi od nas sami si furaju klopu


...eh, razumijem ja tebe, ali tebi slične Čehe i tebe naš narod (tj. dalmoši) mrzi iz dna duše, a Španjolci računicu ne temelje na tome da će većina ušvercavati svoju paštetu i kifle.

Uglavnom, ponavljam - pozdravljam inicijativu, kamo sreće da se realizira i uspije - nitko sretniji od mene. Sad kad još u red stanu svi oni što raže dozvole, ministarstva, uprave, pročelnici i čelnici, pa kad svatko zatraži svoj postotak, bit će to pjesma od investicije...

Nisam ja to govorio zbog sebe već tebe jer se ti žališ na to, meni nije problem klopnuti tamo.
padobranac je napisao/la: ›
maniche je napisao/la: ›
padobranka..i ja bi želio normalno kupalište kao javno dobro i na uslugu svim građanima.
ima jedan problem..
dok smo to imali, bilo je neuredno, sa žabokrečinom od vode.
Dobra većina građana Osijeka je kopiku izbjegavala baš iz tih razloga.
ja bih više želio platiti kvalitetu nego se besplatno kupati na ovakvoj kopici.

pa kad ti kvalitetu mozes platiti..
jesi razmisljao mogu li nasi umirovljenici to platiti, nezaposleni ili ljudi na minimalcima..
gdje bi oni trebali..
mladez koja na kopici provede cijelo ljeto, neovisno o socijalnom statusu njihovih roditelja, tih 10 kn se negdje nadje..
gdje ce ta djeca provesti ljeto..
i da, voda nije nikakva zabokrecina..sasvim je ok..neki se na kopiki kupaju cijeli zivot i nis im ne fali..te su price prenapuhane..narocito su mi kredibilni oni koji se kupaju na Dravi jer im je kopika prljava!?

Ta mladež može i na Dravu a i ovo im je prilika da se bace na neku šljaku i zarade si koju kintu. A umirovljenici uvijek im je nešto skupo a budalaste nasljednike troše tisuće.
maddox_rumble je napisao/la: ›
nasi ljudi su zatucani

jel

bitno da se gradi avenue mall, tu se niste pitali mogu li nasi umirovljenici ili im je dosta lokalni ducan

nevjeroatno je kako ste sebicni i licemjerni

meni je skupo, pa onda necemo, al za H&M se ima uvijek makar gladovali

uzas, uzas kakav mentalitet

Ovo je definitivno istina, visjet ćete pola dana u Portanovi i Avenue Mallu a popodne na kopiku kupanjac. Cijelo ljeto besposličariti i trošiti pare te kukati kako vam je nešto skupo. Licemjeri do boli.
Korina je napisao/la: ›
Kopika je rupa bez dna.

Svake godine se u nju mora iznova uložiti milijun do dva kuna, ako ne i više. Gradu je to očito "too much" pa su naručili studiju (čisto sumnjam da Španjolci okolo po svijetu traže prostore za uvaliti ovakav projekt). Nigdje se ne spominje koliko je ta naručena studija koštala? Ispod 100.000 kuna nije garant.
Gradu je u interesu da to utrape nekom investitoru. Dakle Grad sam neće uložiti 54 milijuna, mnogima to ovdje nije jasno.

Svi zaboravljaju na poplave koje smo imali i kako je cijelo ljeto padala kiša i izmjenjivala se sa sunčanim razdobljima svaki 2-3.dan.
Osijek nema povoljne klimatske uvjete da bi nešto tako radilo 4 mjeseca u godini na otvorenom i ako se park nekako ne natkrije, džaba i ta grijana voda kada se ti nećeš imati gdje presvući niti biti na toplom (usporedba s Bizovcem nema veze s mozgom).

Investicija nema šanse da se isplati za 5 godina. 180 tisuća posjeta godišnje??? Bajkovito.

Sve je to divno, krasno zamišljeno, ali mi se čini kao navlakuša.

Blesava si 300% jer nisi skužila da sam spominjao ugodu kupanja a vani snijeg. A da malo pratiš gradska zbivanja cijelu godinu onda bi znala da svake godine kopika traži milionske iznose za uređenje i rad ljeti koji je potpuno usporediv s troškovima rada parka za jednu sezonu. To je tebi u redu jer bitno je gdje će se ta mladež kupati nakon što se vrati s mora i ubije par tisuća kuna tamo. Oni koji nemaju za kartu a ja ih znam podosta kojima je i 5 kuna previše kažu da je ovo super ideja i barem će dva do tri puta u sezoni ići u park a ovako ni jednom nisu išli na kopiku. Platiš 5 ili 10 kuna a dobiš gomilu mladeži što ti skače po glavi, vodu na granici radioaktivnosti i podosta ničega.

_________________
... uvijek na početku i uvijek na kraju ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve 5, al ovo je samo studija ...

veliko je pitanje tko će investirati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.12.2010. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

procitaj clanak?

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Deebo
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 11:24 
Naslov:  Re: Aquapark Osijek - Pannonian sea tale - predstavljamo projekt vodenog parka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ideja bolesna ali cjena karata se neuklapa...u budimpešti i u kapošvaru imaju super aqua parkovi a na ulazu nisam dao ni upola tolko novca...i stvarno nevidim kako bi im se mogla ostvarit ova očekivanja, usto je još vrijeme krize...ako ovake cjene budu neče im se isplatit ni u 15 godina...eto najrealnije bi bilo da upola smanje cijene i mislim da bi to privuklo puno više posjetitelja a time i veću zaradu..više se isplati da dođe 3 posjetitelja koji če svaki za ulaz dat 30 kn nego 1 koji će dati 60...ako se mene pita ja si nemogu prijuštit 2 put, 3 put tjedno da odem u taj aqua park, još usto dolazi i cuga hrana...100 kn na dan negine...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj kako ste svi pametni da glava boli...pa vjerovatno će biti neke mjesečne karte i tako to,sve će se to u hodu sredit,a u međuvremenu imate i gradske bazene i možda se izgrade još jedni i šta sad toliko kukate? Meni stara Kopika neće puno faliti jer godinama nije dotjerivana kako spada i osim prodaje hamburgera,palačinki i skupog sladoleda drugih sadržaja i nije bilo.

Primjećujem već duže vrijeme kako ste svi na ovom forumu toliko jako pametni da je to strašno,pogotovo taj neki leteći mungos,maniche i ekipa,popili su svu pamet svijeta. A vi ostali isto nemojte biti toliko prekritični prema stvarima koje nisu uopće loše. Recimo šta fali Bizovcu i tim toplicama i sve? Ništa,samo vlasnik s plusom na računu i mala obnova,i sve po starom,da je sve po vašem već bi se napravila štala od toga. Ajde vi u klinac s takvim glupim osvrtima više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Deebo je napisao/la: ›
ideja bolesna ali cjena karata se neuklapa...u budimpešti i u kapošvaru imaju super aqua parkovi a na ulazu nisam dao ni upola tolko novca...i stvarno nevidim kako bi im se mogla ostvarit ova očekivanja, usto je još vrijeme krize...ako ovake cjene budu neče im se isplatit ni u 15 godina...eto najrealnije bi bilo da upola smanje cijene i mislim da bi to privuklo puno više posjetitelja a time i veću zaradu..više se isplati da dođe 3 posjetitelja koji če svaki za ulaz dat 30 kn nego 1 koji će dati 60...ako se mene pita ja si nemogu prijuštit 2 put, 3 put tjedno da odem u taj aqua park, još usto dolazi i cuga hrana...100 kn na dan negine...

piše lijepo da bi ovo bio najveći aquapark u ovom dijelu europe, dakle privlačio bi ljude iz cijele regije. mislite da gardaland, marineland i ostali aqua-landovi žive od stanovnika grada u kojem se nalaze?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.12.2010. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I u krajnjem slučaju šta fali Dravi? Jest da ne bi bilo svejedno ljudima gledati kako se kupaju u tom Aquaparku a oni se moraju kupati u mutnoj Dravi ali što je tu je,da se ima volje od one plaže na Kopiki bi se napravila prava Copacabana. I nemojte toliko srati o tim virovima,kupao sam se na svim kupalištima i skakao s mosta i nikada nije bilo nikakvih problema. Na Kopiki je kupalište ograđeno u vodi a što se tiče crnih rupa one su označene na obali,i šta sad? Samo debil koji ne zna plivati i koji podcjenjuje Dravu bi se utopio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jura031
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fantasticno...odusevljen sam ovim....mslm da je ovo napokon nesto sto je osijek zasluzio...ali brate previše mi je bilo 5 kuna za kopiku odakle mi 60 kn za ovo....al eto zivi bili pa vidili..nadam se da ce se ovo ostvariti....Osijek <3

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jura031
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Deebo je napisao/la: ›
ideja bolesna ali cjena karata se neuklapa...u budimpešti i u kapošvaru imaju super aqua parkovi a na ulazu nisam dao ni upola tolko novca...i stvarno nevidim kako bi im se mogla ostvarit ova očekivanja, usto je još vrijeme krize...ako ovake cjene budu neče im se isplatit ni u 15 godina...eto najrealnije bi bilo da upola smanje cijene i mislim da bi to privuklo puno više posjetitelja a time i veću zaradu..više se isplati da dođe 3 posjetitelja koji če svaki za ulaz dat 30 kn nego 1 koji će dati 60...ako se mene pita ja si nemogu prijuštit 2 put, 3 put tjedno da odem u taj aqua park, još usto dolazi i cuga hrana...100 kn na dan negine...

piše lijepo da bi ovo bio najveći aquapark u ovom dijelu europe, dakle privlačio bi ljude iz cijele regije. mislite da gardaland, marineland i ostali aqua-landovi žive od stanovnika grada u kojem se nalaze?!

ovo če privući mali milijon turista sa svih strana....nece biti samo profit na aqua-parku vec ce svi zaradivaati ako ce biti turista....racunaj u osijeku ima 80 000 ljudi...2000 ide na kopiku...ni napunit aqua park nemozemo tako da mi apsolutno ne utjecemo na zaradu toga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2010. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: ›
sve 5, al ovo je samo studija ...

veliko je pitanje tko će investirati?


ne radi se o studiji nego o gotovom projektu sa prezentacijom i radi se koliko sam vidio u članku o španjolskim investitorima osim ovoga u Os otvorit će i 2 ili 3 parka negdje na moru mislim da bi ovaj u Osijeku bio jedini u kontinentalnoj hrvatskoj

osim toga da ne pametujem o tome koliko će se ljudi zaposliti i koliko će samo ljudi posjetiti osijek ako se projekt ostvari, meni je ovo super

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preko ljeta bi zapošljavali dosta studenata za potrebe spasilačke službe i pružanja usluga...
u profit budućeg investitora NISU uračunati prihodi od ugostiteljske djelatnosti (restoran/night bar na zapadnom ulazu i još jedan restoran otvorenog tipa u središtu aquaparka koji bi imao direktnu poveznicu s parkiralištem)

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HokusPokus ti kada ideš na kupanac u Bizovac zimi, odeš prvo u finu toplu zgradu, u toploj garderobi se presvučeš, većinu se vremena kupaš u zatvorenom toplom dijelu, ideš na cugu u gaćama i mokre kose, odeš fiziološke potrebe obaviti u istim tim mokrim gaćama (a možda furaš i bikinac, sorry tvoj izbor) i mokre kose, povremeno odeš u vanjski bazen i gledaš snijeg kako pada (aaaa romantike) i onda se u toplom presvučeš i ideš kući.
Ti bi znači zimi u ovom parku, presvukao se u autu (ili bi već u gaćama pripremljen stigao od kuće), omotao se ručnikom i na nula stupnjeva išao do grijanog bazena (ili bi izveo Geronimo padobranski skok), brčkao se, gledao snijeg, ako bi te slučajno priteralo, kulturnjak kakav jesi, omotao bi se ručnikom i takav mokar bi otrčao do wc-a pa bi u autu upalio grijanje, klopao neš, popio i onda se opet vratio i malo brčkao dok snijeg pada. (Svaka sličnost sa stvarnim događajima ili ličnostima je sasvim slučajna). Čestitam.

Daj Bože da se nađe investitor, daj Bože da se što prije izgradi i da iz cijele Europe nahrupi svekoliko mnoštvo - živi bili pa vidjeli.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Piše da je "radno vrijeme" 120 dana - vjerujem od 5 - 9 mjeseca ili tako nešto; iako iskreno sumnjam da u tih 120 dana ima dovoljno toplih dana za dobiti toliku posjecenost

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: