Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koji OS koristite??

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2006. 20:09 
Naslov:  Koji OS koristite??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koristi li netko od vas neki drugi OS, pod tim mislim nešto drugo od Windowsa Mr. Green
Jesteli zadovoljin svojim operativnim sustavom i jeli vam bolji od Windowsa. Ja sam nedavno, prije 4 mjeseca, koristiti SuSe !10.0 Linux distribuciju i mogu reći da sam zadovoljan. Jest da mi je prelazak na drugi OS bio težak i totalno nisam kontao neke stvari no kada skužite neke osnove sve kasnije dolazi samo odsebe, mislim što ga više koristite to bolje. Jedinu zamjerku imam kod podrške za multimediu! Za sve vam je potreban neki codec da bi mogli pokrenuti. Još se uvijek treniram jel još uvijek nekontam neke stvati, no svakim danom otkrijem nešt novo, pa ono...veselje, ali još uvijek sam na saaaaamom početku. Jel netko radio na MAC OS X. čitao sam u časopisu Vidi da je proglašen za najbolji operativni sustav prošle godine. Sada ga ima i u x86 verziji....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.05.2006. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj operativni sustav se sastoji od dvije tajnice...i funkcionira savršeno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2006. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja koristim linux vec par godina, trenutno Ubuntu distribuciju. Priviknes se, neke stvari su bolje, neke gore. Isplati se, ako se mislis bavit necim "informatickim".

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2006. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

swamp je napisao/la (Pogledaj post): › Ja koristim linux vec par godina, trenutno Ubuntu distribuciju. Priviknes se, neke stvari su bolje, neke gore. Isplati se, ako se mislis bavit necim "informatickim".


Eh, da porbao sam Ubuntu 5.10 verziju. No činimi se kako je zatvoreniji, neznam kako da to objasnim. Zapravo sučelje Gnom mi ne odgovara, bolji mi je KDE., nekako manje šokantan mi se čini prijelaz onda sa Windows. Kažu mi neki koji koriste već dosta vremena linux, da je najbitnije da se savlada shell, jer u biti sve se svodi na to. Ja treenutnio vježbam neke osnovne unix komande i dobro napredujem, no još uvijek kada mi se dogodi neki veći problem trebami dosta vremena provesti na googlu i linux news grupama da bi skužio o čemu se radi. Možda glupo zvučima, al jebiga još sam newbi Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2006. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upotrebljavao sam bbc accorn, amstrad pc, atari st, amiga, hp pc, poneki custom built pc od 1985. Apple Mac od 1995...

Zasto Mac OS X? Zato sto "radi". Moja pozadina je mac crash screen (isto kao windows blue screen of death), vecina ljudi koji upotrebljavaju macs nemaju pojma sta je to.

Mac OS X je izgraden na unix (FreeBSD) distribuciji. Jedna opcija je da se moze u vrijeme podizanja sustava izabrati CLI (command line interface) ili GUI (graphical user interface). @swamp... volim KDE ali prelaz nije sokantan nego prijazan. Godinama programeri unapreduju GUI, ne razumijem zasto zelite nazad u CLI. Ima mnogo stvari kojima se moze lakse raditi sa CLI, ali za obicne korisnike to nije potrebno? Zato kad ulazis u CLI na prvoj stranici pise "think before you type". Hmmm... novi natpis za nas forum?

x86, novi macs upotrebljavaju Intel chips... znaci windows, os x, ili bilo koja unix distribucija.

Mac OS X - Unix
FreeBSD
KDE on FreeBSD

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2006. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hjoj, ima li nesto jednostavnije od windowsa? Ako ima, javite mi. Ako nema, ostajem na windowsima Very Happy

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2006. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fatcat koja je razlika između x86 MAC Os X i Mac Os X koji je za MAC računala? Imali kakve razlike u stabilnosti ili brzini?

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2006. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
@fatcat koja je razlika između x86 MAC Os X i Mac Os X koji je za MAC računala? Imali kakve razlike u stabilnosti ili brzini?
Mac OS X je za danasnje kompjutere koji upotrebljavaju IBM PPC chip (isti chip koji je u xBox 360)... x86 OS X je za nove kompjutere koji imaju Intel chip (i sa malo muke any PC), stabilnost je ista. Druge razlike nema... Apple predstavnici su izjavili da nemaju namjeru podrzavati x86 na PC platformi. Ali, kako Vista ide, tko zna...
Aplikacije su sporije za ovo vrijeme posto rade u emulation mode. Ako upotrebljavas aplikacije kao Photoshop CS 2 razlika je velika. Naravno kada developers promjene/naprave software u novi code brzina mora biti ista.
Catharine je napisao/la: ›
Hjoj, ima li nesto jednostavnije od windowsa? Ako ima, javite mi. Ako nema, ostajem na windowsima Very Happy
Ima, doors...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
l.l.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.08.2006. 4:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la: ›
Hjoj, ima li nesto jednostavnije od windowsa? Ako ima, javite mi. Ako nema, ostajem na windowsima Very Happy

meni je Mac OS X definitivno jednostavniji nego windowsi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2006. 7:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
Za sve vam je potreban neki codec da bi mogli pokrenuti. Još se uvijek treniram jel još uvijek nekontam neke stvati, no svakim danom otkrijem nešt novo, pa ono...veselje, ali još uvijek sam na saaaaamom početku. Jel netko radio na MAC OS X. čitao sam u časopisu Vidi da je proglašen za najbolji operativni sustav prošle godine. Sada ga ima i u x86 verziji....


Pa i u win ti treba codec za svaki format, samo što neki dodju uz windozere Smile

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.08.2006. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vindouzima i dalje odana, već dosta dugo na XP professional izdanju. Ne planiram ga mijenjati, jer sam prilično divovski info-idiot i vrlo se teško navikavam na nove OS-e.
E, kad sam već tu: koji browser za Internet koristite? Explorer ili Firefox? Prednosti i nedostaci? Planiram se fajrfoksat uskoro, ali mi još treba dodatnog nagovaranja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2006. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Planiram se fajrfoksat uskoro, ali mi još treba dodatnog nagovaranja.


http://www.switch2firefox.com/
http://www.oreillynet.com/windows/blog/2004/07/why_firefox_beats_internet_exp.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2006. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"fajrfoksat"... nadam se da to nije sluzbena terminologija. Dobar browser, mnogo bolji nego explorer i ako trebas nagovora pogledaj extensions, plugins, search engines i themes...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
l.l.
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2006. 2:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam na W koristila operu, a sad safari

i onak, sve je bolje nego explorer

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crazy Man
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2006. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije godinu dana sam aktivno koristio Linux, dok mi se komp nije nešto smrdao i sada sam opet zaglibio na winu... nažalost. No čekam da mi stigne Ubuntu koji sam naručio prije par dana (znači stiže za mjesec dana) tako da će opet biti ludilo Smile

_________________
Blogeri | Facebook HR | You Tube Muzika
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: