Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako je Luka našao posao u tri dana?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.11.2010. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nije on bilo tko, on je maNietzsche. Very Happy

No, šalu na stranu, gdje se čovjek zaposlio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.11.2010. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj ego..kako si pobogu njega uplela u pricu..stvarno baljezgas

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2010. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › bila sam na testiranju u Coca coli, psihotestiranje je prvi korak, ako ga ne prođeš ništa dalje ne možeš. Nismo svi u takvim stvarima ni snalažljivi ni dobri

Pa u tome i jest bit tog testiranja. Da nismo svi ''snalažljivi'' ni ''dobri''. Ti testovi su obuhvatili testiranje čega točno, inteligencije?
Npr. logika primjene testova inteligencije je vrlo jednostavna - oni su pojedinačno drugi najbolji postojeći prediktori radne uspješnosti. Prvi bi bio ono što ti kažeš, ''da pokažeš kako radiš''. No kako je organiziranje takve selekcije puno složenije, skuplje i dugotrajnije za poslodavca, on ide na drugu, za njega sasvim zadovoljavajuću varijantu; izabire one za koje je (u startu) veća vjerojatnost da će uspješno obavljati posao. Govorim o prosijeku i statistici, a naravno da će na razini pojedinaca uvijek biti onih koji recimo imaju prosječnu inteligenciju, ali su jako motivirani i marljivi, te kao takvi u konačnici puno bolji djelatnici od onih s natprosječnom inteligencijom i minimalnim trudom.

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: › nemojmo biti naivni student koji je samo običan student ni ne može raditi ništa sl. nego anketiranje,prodajni predstavnik,skladištar za 9kn sat i takve neke poslove..
Siguran sam da u Osijeku postoji preko nekoliko tvrtki koje bi rado uzele studenta na praksu, uz uvjet da uci volontirajuci. No, studenti radije izabiru rad u skladistu, dijeljenje letaka i anketiranje. Razumljivo - novac im je vazniji od referenci.


@Leteći mungos
Složila bih se s tvojim tvrdnjama, no ja bi svugdje gdje si ti stavio riječ ''student'', napisala ''prosječan student'', a to onda nije isto, jer ja ne generaliziram. Naravno da ima studenata kojima ne pada na pamet volontiranje ni rad, no s druge strane ima i onih koji to žele, ali nemaju mogućnosti.
Nemaju studenti svih struka mogućnost naći posao koji bi bio blizak studiju, pa tim i značajna referenca u CV-u. Nemaju ni svi studenti mogućnost volontiranja na onim poslovima koji bi im mogli biti korisne reference, i s druge strane, društvu je puno korisnije da student obavlja ono za što ima kompetencije (npr. iako je istina da bi neka apsolventica medicine mogla jednako dobro slagati papirologiju u nekom uredu kao i netko tko ima srednju ili osnovnu školu, puno je korisnije za društvo da radi ono za što ima kompetencije, osobito kad liječnika svuda manjka, a posla ima kao u priči- ne mislim da će ići liječiti ljude, niti to smije, ali da je u pitanju barem nešto blisko struci).
Osim toga, s obzirom na životni standard i nezaposlenost roditelja tih istih studenata, misliš da je čudno da studenti vrlo rado prihvaćaju i poslove koji možda nisu za navođenje u CV-u, ali pomažu u preživljavanju, jer su se, eto, drznuli obrazovati, iako im zapravo roditelji to ne mogu financijski pokriti? Ne pričam o nikakvoj školarini, jer to lako izbjegneš dobrim ocjenama i kotiranjem na prijemnom (bar se do sad na nekim fakultetima moglo...) već o pokrivanju osnovnih životnih troškova ''u se, na se i poda se''. Meni nije čudno, i nije mi strano, iako zapravo ne možeš naći ni takav posao, koji bi ti donio samo lovu. Ja često zađem u studentski servis, ali nikad ništa ne vidim (anketiranje i slično ne računam...). Često bacim pogled i na oglasnik, ali ni tamo nema ništa. Da, ja bi trenutno radila i nešto što mi ne bi bilo od koristi za CV, sram me bilo, imam sve što mi treba, ali pohlepna sam i samo na novac mislim Rolling Eyes Tako i nikako drugačije Rolling Eyes

A Luki svaka čast, čestitam Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2010. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolji posao za cure su promotori tj hostese
najbolja je satnica i izvan radnog dana je - dakle na fakultet mozes najnormalnije ici...

ne daj da te malterijaju nekim kvazi poslovima za 10-15 kn sat Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2010. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

little_bee je napisao/la: ›
najbolji posao za cure su promotori tj hostese
najbolja je satnica i izvan radnog dana je - dakle na fakultet mozes najnormalnije ici...


dobro da nije ispalo da je najbolja satnica izvan radnog vremena Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2010. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahahahahahaha

i poprilično je fleksibilna u tom slučaju ahahahaha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Filip.
Offline
Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2010. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Caleb je napisao/la: › Ma no! Nisam ja tebe namjeravao vrjeđati! Ali velika vecina studenata ne radi i nema sta upisati u CV..
Nazalost, ovdje si u pravu.

Zasto je tome tako?! Well, vjerojatno zato sto ce student radije ne raditi nista, ili ce za novac raditi posao koji u CV-u nece puno vrijediti (osim mozda kao dokaz da je spreman raditi i manualne poslove) - poput anketiranja, dijeljenja letaka i konobarenja.

Treca opcija je mnogim osjeckim studentima "nezamisliva" - volontiranje i praksa u poduzecima kako bi nesto naucili. Student ce radije besplatno sjediti kod kuce, nego besplatno na praksi stjecati znanja i vjestine.

Onda ce kukati kako jadan nije mogao nista napisati u CV i kako na faksu nije imao prakticnog rada. Smrtz, smrtz. Sad


Bravo Mungos, potpisujem Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2010. 14:59 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi dragi čitam ove postove i ne znam što bi vam rekla oko prakse -rada za vrijeme stdudija. Sve ovisi o kojem fakultetu je riječ, sa inžinjesrkim faksom, reodvno polagati ispite i redovno još nešto raditi je nemoguća misija. Radila sm svašta ali kratkoroćno, tako da si mogu uklopiti predavanja i vježbe, prala, prozore, stanove čistila, radila u povrćarni, u Saponiji na pakovanju, u Šećerani u kapmanji...i jednog dana me netko zvao u lijevu opciju da radia..dvije godine sam volontirala, onda sam dovila UVe kao plaću, ali ja za tih sedam godina nemam radnog staža. Naučila sam puno tamo..ali svi znamo tko drži ovaj grad i što se tiće privatnog i što se tićejavnog sektora. E sad ne mogu ja u CV napisati da sm bila tajnik..pa pol. stranku..a recimo da sam tamo stvarno radila i puno naučila. E sad budući da mi nije palo na pamet uguravati se po pitanju politike i tako dobiti radno mjesto, odlučila sam sama, nakon diplome sam volntirala u jednoj tvrtci nekim par mjeseci, paz sad ja dođem na razgovor za istu tu branšu u nkeom drugom gradu, i upadnem u drugi krug samo zato što sam imala već iskustvo oko tehnologije, i sad lik na razgovoru me pita jesam li spremn raditi mu prekovremene badava, ja kažem ne ..naravno da bi radila ali ako mu to odmah priznama..jebala sam ježa i sad kaže meni šef proizvodnje" Pa ti si pola života volontirala i sad kao meni nečeć raditi badava prekovremen!"
Zanči nemojte ljudima soliti pamet, nema veze što netko za studija lapi ako će poslije imati dobru vezu, nema veze iskustvo u nećemo ako ta firma nije odmah i tvoje prvo radno mjesto, ako radiš za nekoga , a on se iz osobnog animoziteta ne sviđa nekome drugome neće te zaposliti ma kakve god preporuke ti u CV-u imao, nije ni volontiranje rješenje osim ako se baš mora..kod odgajateljica npr. jer te svi gledaju kao budalu koja sebe ne cijeni. Jedine prave preporuke su ne izvana, znači bilo kakav oblik stipendije..bar na par mjeseci...šta god u tvojme životopisu pisalo nema veze s polodavcima, jer ih oni ni ne čitaju nedgje dalje se to riješava, pozivi na razgovor su samo oblik reklame za tvrtke da malo padnete u nesvijet od njihovih zdanja..to je sve..na prste se mogu nabrojati poslodavci koji samo o tome odlučju, nakon ososbne procijene kandidata. Kad primjetim oglas tražimo studenta u Lildu npr... ma tamo ljudi puno rade..kad te uhvati taj mlin mljeti možeš samo lijepo zabaoraviti da si išta upisao..pod tim tempom se ne može nakon polsa učiti, ali recimo ako upadneš u Minstartvo poljoprivrede, pa se moraš trudit da 3 sata nešto radiš, pa resto vrmena iskoristiš za polsijediplomski i eto super CV-a odradio koji godinu i ima poslijediplomski..kak je to pametno stvorenje čudit će se poslodavac. Žalosno je što ni u ovakvoj situaciji poslodavci nemaju smisla za zapošljavanje na recimo 4 stata, ili tri dana u tjednu ako nemaju potrebe za punim radnim vremenom...ttako bi se dalo i učiti i sticati iskustvo..jednog dana neki drugi klinci...Čak sam i na faksu volontirala, mejsec dana volila studenete,konverzacija engleski, vježbe obrada podataka..sve ma ništa to nikome ne vrijedi jer nisam ničija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2010. 20:23 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mr.Sleepwalker ovo je komentar na ono što si napiso glede psihotestiranja na moju izjevu nismo svi snalažljivi....dakle ovako moj IQ po tandardnom testiranju je 119, ne može me nitko uvjeriti da nakon preh.tehnološkog fakulteta koji se ne da kupiti nekome trena testirati inteligenciju..psihotestiranja su obično prekenjavanje.. ako se ja ne snalazim pot točkama trokutima i slično..ako volim čitati knjige ne znači da sam povučena..ako sam radila isti taj posao negdje dalje bez greške u daleko zahtjevnijoj proizvodnji nitko me ne može uvjeriti da ga ovdje ne bi dobro radila...istraživenje i traženje savršenstva je pizdarija..onda na natječaj napišeš da hočeš nekoga tko je bio u 10% najboljih studentata..izjava da ja na osnovu testiranja ne ispunjavam profil koji je poslodavac dao je super područje da ne možeš nikoga ništa pitati..moja logika je tema za sebe..što ako ti kažem da sam upala među neznalice koji se snalaze samo na putu do firme, da sam napravila par preiaka u pogonu i da su ali svi mene došli pitati 2 Odakle to tebi?" jer njima nikada nešto slično nije palo na pamet,a s istim se problemom susreću godinama..nije to dobro vjeruj mi..nemam npr. prostornu inteligenciju u smislu zemljopisnom..ali tamo nalicu mjesta mojem oku ništa ne promakne, o tome govor i moji rezultati koje zlato moje nitko nije čitao, mojeg poslodavca je bilo tko mogao nazvati i pitati jesu li moje tvrdenje istinite. Dakle u situaciji kada na radnim mjestima sjede ljudi koje nisu nikada bili pravi inžinjeri, koji ne znaju, neće, ne zanima ih , koji ne znaju strane jezike, slabo se služe informatikom o statistici da ne pričam, ne može meni nitko reći da ja ne valjam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 3:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › Mr.Sleepwalker
Samo Sleepwalker.
Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › dakle ovako moj IQ po tandardnom testiranju je 119
To je lijepo, drago mi je da si to podijelila samnom.
Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › psihotestiranja su obično prekenjavanje

Stvarno? Dobro da si mi to pojasnila, inače bi bila u zabludi vjerujući istraživanjima i metaanalizama koje pokazuju da su dosta dobar alat prilikom selekcije ispitanika za neki posao.
(Ove podatke možeš pročitati i sama, literatura nije zaključana u tamnom mračnom podrumu)

Može i osoba od 1.55m igrati košarku, ali zašto bi netko ubacio u igru njega, ako ima onog od 2.05m, a statistika kaže da da je veća vjerojatnost da bi on bio uspješniji...može trener napraviti i test, pa vidjeti kako tko ubacuje, kako igra obranu, kako baca slobodnjake...ali gubi vrijeme, a vrijeme je novac. A novac vrti svijet. To ne znači da ja nisam za to da se pri selekciji ispituje i motivacija i radne navike i ličnost i inteligencija i tehničko znanje...ali tko mene pita. Poslodavac uzima ono što je drugi najbolji prediktor, i to mu ''radi posao''. Pri tom mu je cilj sa što manje troškova i vremena napraviti najbolju selekciju pod takvim uvjetima.
Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › ako sam radila isti taj posao negdje dalje bez greške u daleko zahtjevnijoj proizvodnji nitko me ne može uvjeriti da ga ovdje ne bi dobro radila..

Radno iskustvo nije neki prediktor uspješnosti u poslu, tj. igra ulogu samo negdje do 5 godina. Dakle, razlika se može vidjeti u radnoj uspješnosti nastaloj zbog (ne)iskustva samo između osobe koja je recimo tek završila fax, i osobe koja ima do 5 godina radnog iskustva, ali taj podatak ništa ne znači pri selekciji onih koji imaju 5 i onih koji imaju 10 godina radnog iskustva. Na osnovu čega onda njih diferencirati, ako psihotestove odbaciš kao zadnje smeće, a ne živimo u idealnom svijetu gdje svi mogu dobiti posao, i svatko je svakome konkurencija? Tim se opet vraćamo na to kako tko radi i psihotestove, a zašto je ovo drugo najčešći odabir poslodavca, objasnila sam.
Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › istraživenje i traženje savršenstva je pizdarija..onda na natječaj napišeš da hočeš nekoga tko je bio u 10% najboljih studentata..

Rekla sam da je inteligencija drugi najbolji pojedinačni prediktor radne uspješnosti, ne školski uspjeh. Školski uspjeh je samo donekle povezan s inteligencijom. I uspjeh u studiju je lošiji prediktor uspješnosti u poslu.
Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › izjava da ja na osnovu testiranja ne ispunjavam profil koji je poslodavac dao je super područje da ne možeš nikoga ništa pitati..

Po mojim saznanjima možeš tražiti uvid u svoje rezultate + tražiti da ti se detaljno objasni zbog čega ne ispunjavaš profil. To je tvoje pravo.
Želiš reći da se selekcija radi kako bi se mazale oči, dok se unaprijed zna tko će dobiti posao? Pa u takvim situacijama ni ne plaćaju postupke selekcije, koji nisu jeftini ni u kom slučaju. U Hrvatskoj smo, ne mora se smišljat strategija da dovedeš ženu/sina/onogtkotidaokovertu na radno mjesto, jednostavno dođeš kad te pozovu i od tad radiš, u takvom slučaju.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 13:36 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mr.Sleepwalker ako jetomu tako da inteligencija učenja jedno a sposbnost rada drugo, ako tvoje radno iskustvo ne pokazuje kakav si radnik od radnih navika, odgovornost, inovativnosti, snalažljivosti u rješavanju problema ....i nema veze imaš li 5 ii 10 godina radnog iskustva naravno tu se ubraja samo radno iskustvo u struci..onda ja predlažem da se faksovi zatvore, te jedino relevantno postaje rješavanje točkica i trokutića....jadno, prejadno...
Drugo navela sam da je psihotest jako dobra opcija da ti nitko ne valja osim jednog određenog kandidata..jer sam sigurna da je tomu tako..naime nakon 3 i pol sata pisanja testova, među kojima se nalazio i jedan na temu koliko se ja palim na funkciju, a koliko na plaću i jeli bi ja pokušala šefu oteti radno mjesto i sl....dogov je bio nakon testiranja oni koji prođu ići će u najmanje dva kruga razgovora, da bi se situacija odjednom promjenila, točno nakon dva tjedna sam ih zvala i u tri navrata mi je rečeno da testovi nisu gotovi, zadnji razgovor je bio u ppredprošli petak...Kad sam nazvala u ponedjeljak ist osoba mi kaže niste prošli poslala sam vam odbijenicu prošli tjedan?????? Ja dođem kući u taj isti ponedjeljak i nađem kovertu sa odbijenicom u kojoj se kaže da je su uzeli bojegkandidata..znači jebo priču o krugovima razgovora, te da će uz moju saglasnost ostaviti moje podateke blabla...e sad ni to ne bi bilo ništ novo ni čudno da sama odbijenica nije antidatirana odnosno nema datuma pisanja iste piše samo studeni 2010., a stigla je City Expresom tako da nema ni marke ni žiga ni datuma slanja iz Zg....
akoposlodavac hoće najbolje onda lijepo to u natječaju navede..pogledaj malo natječaje u SAD-u, toliko precizno navode što točno trebaju da ti ne padne napamet javiti se ako ne ispunjavaš sve..evo jedan primjer...traže menagera kontrole kvalitete sa 10g radnog iskustva u ndustriji žvaka..ma lego njih 10 se može najviše javiti..a ne ovdje napišu tehnlog blabla i onda im stigne 200 zamolbi pa si dižu ego kako su oni poželjni poslodavac a možda bi njih 10 došlo u obzir.
I posljednje kakoje moguće da na jednom psihotestiranju budeš jak kandidat a na drugome nula???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2010. 14:11 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Drugo navela sam da je psihotest jako dobra opcija da ti nitko ne valja osim jednog određenog kandidata..jer sam sigurna da je tomu tako..naime nakon 3 i pol sata pisanja testova, među kojima se nalazio i jedan na temu koliko se ja palim na funkciju, a koliko na plaću i jeli bi ja pokušala šefu oteti radno mjesto i sl....


Očigledno si frustrirana: ili svojim rezultatima ili manipulacijama psihotestova od strane poslodavca. Ni jedno ni drugo ti ne daje za pravo da na takav način pričaš o nečemu što ti je očigledno strano. Ne poričem da se psihotestovi koriste nepravilno (pravilno korištenje uključuje kvalificiranu primjenu, obradu i interpretaciju), ali to je sasvim nešto drugo od onoga o čemu ti pričaš.


Kad je riječ o ovome tipu natjecanja u SAD-u u kojem se na natječaj mogu javiti samo oni koji zadovoljavaju specifične uvjete - i kod nas ima takvih natječaja. Ni oni nikome ne odgovaraju - sumnja se da su namješteni, pisani za jednu točno određenu osobu i sl. Vidim, ne valja ni kad se objavi natječaj, pa se javi 200 ljudi jer si poslodavci time dižu ego. Onda brate dragi, digneš sidro i odeš u SAD gdje poslodavac sjedi i čeka da mu se pojavi vrijedni i školovani Hrvat.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 14:16 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još samo jedna opaska ,na jednoj kavi se povela priča oko visine u cm-a tenisača, naime čovjek je rekao kako Federer ima 175cm, ja sam na to rekla znam, on je mali i time uvrijedila sugovornika...morala sam svoju rečenicu objasnit, naime po nekoj statistici Goran Ivanišević sa2, 0 nemam pojma točno koliko cm-a nkad ne bi trebao biti tenisać..za tenis je puno prihvatljivija visina 175cm, ali eto sjebo čovjek ststistiku i uspio..gospodo psiholozi mislim da ste na potpuno krivom tragu...na tržištu rada se pojavljuje bipolarnost..znači zapošljavanja po Rođo liniji gdje je jedino pitanje tko te poslao i nema veze ali baš ništa drugo..pa se na taj način zapošljavanju nesposobni i ovo psihotestiranje gdje se ljudima traže buhe. Pitam te-vas ja da su naše roditelje testirali tko bi uopće radi, zašto se ne testiraju odgajateljice..govorim o tome jer znam par primjera sa psihološkim problemimia koje i dalje rade s djecom, a a ko ćemo iskreno baš me zanima kako bi psihotestiranje prošli naši ministri, čanovi vlade koji se međusobno zovu Čobi u Šuki, pa onaj maestralni Kirin s youtube ispaljenjima...da te testove bi bilo zanimljivo pročitati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2010. 14:22 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › još samo jedna opaska ,na jednoj kavi se povela priča oko visine u cm-a tenisača, naime čovjek je rekao kako Federer ima 175cm, ja sam na to rekla znam, on je mali i time uvrijedila sugovornika...morala sam svoju rečenicu objasnit, naime po nekoj statistici Goran Ivanišević sa2, 0 nemam pojma točno koliko cm-a nkad ne bi trebao biti tenisać..za tenis je puno prihvatljivija visina 175cm, ali eto sjebo čovjek ststistiku i uspio..gospodo psiholozi mislim da ste na potpuno krivom tragu...na tržištu rada se pojavljuje bipolarnost..znači zapošljavanja po Rođo liniji gdje je jedino pitanje tko te poslao i nema veze ali baš ništa drugo..pa se na taj način zapošljavanju nesposobni i ovo psihotestiranje gdje se ljudima traže buhe. Pitam te-vas ja da su naše roditelje testirali tko bi uopće radi, zašto se ne testiraju odgajateljice..govorim o tome jer znam par primjera sa psihološkim problemimia koje i dalje rade s djecom, a a ko ćemo iskreno baš me zanima kako bi psihotestiranje prošli naši ministri, čanovi vlade koji se međusobno zovu Čobi u Šuki, pa onaj maestralni Kirin s youtube ispaljenjima...da te testove bi bilo zanimljivo pročitati.


Čekaj, jel ti pljuješ po psihotestovima općenito ili po manipulaciji i nestručnom rukovanju ?

O rodijačkim linijama zapošljavanja ne moramo - tu se slažemo.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2010. 14:37 
Naslov:  Re: Kako je Luka našao posao u tri dana?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine 01 evo ova tvoja zadnja rečenice je pravi zaključak..jedino rješenje je otići van gdje će te netko pitati samo što znaš...te te stvaiti na odgovarjuće radno mjesto...znam puno Hrvata -Osječana koji su vani i znaš što je čudno ....svi nisu uspjeli način mjesto pod suncem u Hrvatskoj,a vani su svi redom uspješni i priznati...nevezano s kojom se strukom bavili...i kad nekome od njih padne na pamet vratiti se raditi posao u kojem su dobri događa se da ovaj korov od ljudi, poluprimitivci, polupismeni, bahati, vrlo pokvareni u poslovanju njih jednostavno ne priznaju-zgaze..evo aj mi reci kome bi smetalo da se u Vukovaru otvori 5 tvornica za proizvodnju bioetanola....investitor je izvana, nekome smeta zapošljavanje hrpe ljudi, a Vukovar je na koljenima...takvi smo mi sami sebi režemo granu na kojoj sjedimo..ne mora nitko raditi ali neće ni on..strašno.
ukucaj u google proizvodnja etanol Vukovar , pronađi članak lider.hr pa ćeš vidjeti s ćime se čovjek sreće, tko mu ne da raditi, te od kada se on bori tj kada je otvorio firmu i koliko godina je od toga prošlo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: