Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravni fakultet: Tribina zbog ukidanja rokova

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2010. 15:16 
Naslov:  Pravni fakultet: Tribina zbog ukidanja rokova
05.11.2010. 22:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U petak, 05. studenog 2010. godine, ispred Pravnog fakulteta, s početkom u 10:00 sati, održat će se Tribina.

Razlog sazivanja tribine je ukidanje rokova (ukinuli su nam rokove u 12.mj, 1.mj, i 3.mj!!!!) i uvođenje komisije (3+1).

Vjerojatno posljednja prilika da se o ovoj temi raspravlja s onima koji su istu donijeli.

Od vas se jedino traži da budete ondje i da pozovete što više kolega .

Nakon što se skupimo ispred zgrade onda kako bi pokazali jačinu ulazimo u prostorije iste te punimo hol.

Tribina se odnosi na rješavanje pitanja u vezi broja rokova i ostalih nedoumica u vezi s izvedbenim planom te odlukama Sveučilišta.

Ovo nam je vjerojatno posljednja prilika da nešto i promijenimo.

Pozovite što veći broj ljudi koji se planiraju odazvati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2010. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala za objavu Very Happy

ali MOLIM VAS... nemojte da pravnici ispadnu nepismeni.. neće se održati nikakve tribine ispred fakulteta, nego TRIBINA (jedna) Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Paula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2010. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam pitanje.

Razumijem da je problem u manjem broju rokova.
Ali zašto se protivite komisiji?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.11.2010. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ukinuli su vam redovne rokove?

i da, što je problem s komisijom?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2010. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije toliki problem u komisiji, koliko je problem u članovima te komisije Wink

Svi kolegiji koji su jako teški, zbog kojih bi, nedaj bože, mogli doći do komisije teški su samo zato što ih takvim naprave profesori. Prolaznost bude 5% po roku. Kad na ispit izađe 150 ljudi, a prođe njih 10, od tih 10 još 5 padne na usmenom...i tako iz roka u rok, dovoljno je da se zapitaš tko je tu lud.

Onaj tko je na pravu, ili barem ima nekog bliskog na pravu zna o čemu pričam Smile

A da ne pričam o tome kako nam stalno pred nosom mašu kojekakvim pravilnicima bla bla... a ni oni sami ih se ne pridržavaju. Izvedbeni plan je po pravilniku trebao biti donešen najkasnije 1.10.2010., ali ne.. on je donešen 2.11.2010.

Također nas lažu gdje i kako stignu. Kažu kako je to sve odluka Rektorata, da je sve na razini Sveučilišta, pa se mi onda pitamo kako to da ekonomija ima rokove svaki mjesec, kako to da građevina ima rok u 12.mj, a mi ne?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2010. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › Nije toliki problem u komisiji, koliko je problem u članovima te komisije Wink

Svi kolegiji koji su jako teški, zbog kojih bi, nedaj bože, mogli doći do komisije teški su samo zato što ih takvim naprave profesori. Prolaznost bude 5% po roku. Kad na ispit izađe 150 ljudi, a prođe njih 10, od tih 10 još 5 padne na usmenom...i tako iz roka u rok, dovoljno je da se zapitaš tko je tu lud.

Onaj tko je na pravu, ili barem ima nekog bliskog na pravu zna o čemu pričam Smile

A da ne pričam o tome kako nam stalno pred nosom mašu kojekakvim pravilnicima bla bla... a ni oni sami ih se ne pridržavaju. Izvedbeni plan je po pravilniku trebao biti donešen najkasnije 1.10.2010., ali ne.. on je donešen 2.11.2010., dakle..tek su nam jučer službeno objavili rokove..a predavanja su davnih dana počela

Također nas lažu gdje i kako stignu. Kažu kako je to sve odluka Rektorata, da je sve na razini Sveučilišta, pa se mi onda pitamo kako to da ekonomija ima rokove svaki mjesec, kako to da građevina ima rok u 12.mj, a mi ne?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2010. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › Onaj tko je na pravu, ili barem ima nekog bliskog na pravu zna o čemu pričam Smile

Evo imam ja nekoliko poznanika s prava i otprilike imam stvorenu sliku kako oni studiraju pa ću shodno tome i generalizirati: neki od njih po dvadesetak puta (brojkom: 20-ak) "izlaze" na ispite. Namjerno stavljam pod navodnicima jer najčešće umjesto na ispitu, završe u nekom od kafića u Radićevoj na kavi. Izruguju se i samom fakultetu i ostalim kolegama. Stoga mislim da je ova odluka vrlo dobra: ako u 3+1 puta nisi u stanju položiti ispit, onda nisi ni za studiranje. Ionako je bolonja na jedan umjetan i loš način napravila ogroman broj studenata, gdje stvarno mnogima nije mjesto na fakultetima, a još pogotovo se to odnosi na ekonomiste i pravnike. Dakle, jedino se slažem s dijelom prosvjeda koji se odnosi na to da ovu odluku treba primjenjivati na svim fakultetima, a ne samo na nekima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2010. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iako sam se nedavno riješio muke zvane pravni fakultet, najvjerojatnije ću vam doći pružiti podršku!

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.11.2010. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam puno prijatelja koji su na pravu i znam koliko ima profesora tamo kojima je prolaznost 10 % na ispitu, tko god tu misli da studenti nemaju pravo i hoće argument na protutezu, neka mi se slobodno javi na PM i dati ću mu ime i prezime profesora, na dugo i na široko se i na internetu pisalo o istima pa googlajte, a prije toga ne pričajte nebuloze ovdje. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlocestoca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 0:28 
Naslov:  Re: Pravni fakultet: Tribina zbog ukidanja rokova
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napokon se i na pravu uvodi, doduše kvazi bolonja ali bilo je i vrijeme. Pravnika ionako ima previše,a ako nisu u stanju položiti ispite u 3+1 kao većina studenata na ostalim fakultetima, onda neka trate vrijeme drugačije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maradona
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je lijepo kad se jave ovi dušebrižnici koji nemaju veze s pravnim fakultetom pa govore šta je dobro a šta nije, jeste vi platili iz svojih džepova da se ukinu rokovi, da se odluka donesena u 9 mjesecu objavi jučer, da se sve vuče za nos i ne da mi se sad nabrajati. Lijepo gledajte svoj posao i pustite nama da se izborimo za svoja prava,a vi buljite u ekran i pljujte po svemu, za to ste jedino i sposobni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2010. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlocestoca je napisao/la: ›
Napokon se i na pravu uvodi, doduše kvazi bolonja ali bilo je i vrijeme. Pravnika ionako ima previše,a ako nisu u stanju položiti ispite u 3+1 kao većina studenata na ostalim fakultetima, onda neka trate vrijeme drugačije.

Dođi onda i ti dušice pa studiraj pa da vidimo kad rokneš ispit 5 puta ne zbog svoje greške nego zbog debila od profesora, koji te ruši iz samo njemu poznatog razloga. I kad od cijele dvorane prođe 4-5 ljudi...

Na ekonomiji sam, i kod nas ima svega...zapravo...na svakom fakultetu ima raznoraznih gluposti, nažalost. Rolling Eyes

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2010. 2:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam sestricnu na pravu, dala je 1.,2., 3. godinu s vrlo dobrim,sve u redu,šibala jednu za drugom,dosla na 4.-tu god,rjesila sve osim jednog, taj jedan, polagala 24-puta, cura je bila i na rubu suza i depresije i svega,ime ispita ne znam,drzi ga neki matori prdonja..poslije svakog pada,opet bjesomučno učenje toga što zna,da bi eventualno znala bolje,mada vec sve zna..nije padala zbog svojeg ne znanja, nego zbog stvari poznatih samo tom profesoru,inace je taj predmet i nakon 2,3 pada, znala ga je u zarez, dvotočje i sve ostalo sto ima u knjizi,također znala i objasnit to što govori,da nije puko bubanje..i 24 puta ajmo jovo nanovo..za tog mamlaza od profesora je samo metak u čelo rješenje, ili dat ga studentima da na njemu ispucaju svoje frustracije koje im je prouzrokovao,mislim da bi mu metak bio blaža solucija..i da,nije ona jedina,takvih ima ajme,ima ona i svojih kolegica, koje su iz 15-tog, 40-tog, 26-tog i inih puta TEK, ili da kažem VEĆ položile..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlocestoca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
zlocestoca je napisao/la: ›
Napokon se i na pravu uvodi, doduše kvazi bolonja ali bilo je i vrijeme. Pravnika ionako ima previše,a ako nisu u stanju položiti ispite u 3+1 kao većina studenata na ostalim fakultetima, onda neka trate vrijeme drugačije.

Dođi onda i ti dušice pa studiraj pa da vidimo kad rokneš ispit 5 puta ne zbog svoje greške nego zbog debila od profesora, koji te ruši iz samo njemu poznatog razloga. I kad od cijele dvorane prođe 4-5 ljudi...

Na ekonomiji sam, i kod nas ima svega...zapravo...na svakom fakultetu ima raznoraznih gluposti, nažalost. Rolling Eyes

Dušice studiram, nešto što nije štreberaj, al to nije tema.Svi smo se barem jednom pronašli u tome da smo srušeni iz nebuloznih razloga.Ali slažem se da na pravu postoje problemi koje se treba sasjeć' u korjenu, da nesmeta normalan broj rokova jer kako mi se čini s ovim necete puno postic. Mozda jedino dodatni bezobrazluk profesora.

_________________
A paranoid has been defined as someone who is in possession of all the facts. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.11.2010. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlocestoca je napisao/la (Pogledaj post): ›
Stella1989 je napisao/la: ›
zlocestoca je napisao/la: ›
Napokon se i na pravu uvodi, doduše kvazi bolonja ali bilo je i vrijeme. Pravnika ionako ima previše,a ako nisu u stanju položiti ispite u 3+1 kao većina studenata na ostalim fakultetima, onda neka trate vrijeme drugačije.

Dođi onda i ti dušice pa studiraj pa da vidimo kad rokneš ispit 5 puta ne zbog svoje greške nego zbog debila od profesora, koji te ruši iz samo njemu poznatog razloga. I kad od cijele dvorane prođe 4-5 ljudi...

Na ekonomiji sam, i kod nas ima svega...zapravo...na svakom fakultetu ima raznoraznih gluposti, nažalost. Rolling Eyes

Dušice studiram, nešto što nije štreberaj, al to nije tema.Svi smo se barem jednom pronašli u tome da smo srušeni iz nebuloznih razloga.Ali slažem se da na pravu postoje problemi koje se treba sasjeć' u korjenu, da nesmeta normalan broj rokova jer kako mi se čini s ovim necete puno postic. Mozda jedino dodatni bezobrazluk profesora.


studiraš, studiraš.. polupismena a tu se nađe proljevati pamet i pljuvati po pravnicima..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: