Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Selidba zbog posla

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2010. 23:17 
Naslov:  Re: Selidba zbog posla
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Što vi mislite o preseljenju u drugi grad zbog posla?
Drugu državu?
Što vas koči?
Što vas potiče da se preselite?
Koliko ste vezani za rodno mjesto?
Kako ste podnijeli preseljenje?
Bi li se vratili u rodno mjesto?


Nisam još završila fax, ali, zbog situacije koja je već sad takva-kakva-je, i zbog toga što ću u najboljem slučaju (ako ga i dobijem...) dobiti posao u području u kojem nikako ne bi htjela raditi, razmišljala sam o odlasku u drugu državu...
Što me potiče? Pa to što je ovdje perspektiva nikakva..potiče me bolji životni standard, i općenito bolji odnos prema zaposlenicima. Nije da se bojim rada, ali ne trpim ispiranje mozga (jer, eto, budi sretan da imaš i takav posao...).
Teško bi podnijela preseljenje zbog ljudi koje bi ostavila za sobom...obitelj, prijatelje, dečka...
Bi li se vratila? To je već upitno, ako bi jednom otišla negdje gdje bi mi bilo okej...ne znam...teško je sad ovako reći, bi li ili ne...ali da sam vezana za Os, jesam. I da ne volim velike gradove, ne volim. Os mi je po mjeri. Još uvijek je ''siguran'' grad.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.10.2010. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam jel pratite vijesti itd.... štrajkovi su po cijeloj europi...prošla su dobra vremena svugdje

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2010. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što vi mislite o preseljenju u drugi grad zbog posla?
Podržavam u potpunosti. Čemu godinama čekati posao kojem nema ni traga?

Drugu državu?
Ako nigdje u istoj državi nema posla - da.

Što vas koči?
Trenutno fakulet, a nakon njega - ništa. Sve meni bliske osobe shvatile bi razlog odlaska

Što vas potiče da se preselite?
Nedostatak posla u mjestu u kojem živim.

Koliko ste vezani za rodno mjesto?
Iz rodnog mjesta sam se odselila kada sam imala svega 1 godinu života. Danas tamo odem jednom godišnje i to posjetiti groblje.

Kako ste podnijeli preseljenje?
Tijekom života sam se selila 6 puta, tako da sam se na neki način naviknula. Prvog preseljenja se ne sjećam, a kasnija sam podnosila bez ikakvih problema. Znala sam da tako mora biti.

Bi li se vratili u rodno mjesto?
Ne. Mjesto je ratom potpuno uništeno, struktura stanovništva izmjenjena i uistinu nemam nikakvu želju vratiti se tamo dulje od par sati godišnje.

Smatram kako se niti jedna dobra prilika ne treba propustiti jer koliko god nam se bilo teško odvojiti od ljudi koji nas okružuju, promjena mjesta boravka ne znači nužno i prekid komunikacije.
Uostalom, uz novo mjesto boravka dolaze i novi poznanici, prijatelji, a i veće mogućnosti da sebi (i obitelji) priuštiš nešto bolje.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: