Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki kosi toranj - naginje li se Eurodom?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2010. 23:54 
Naslov:  Osječki kosi toranj - naginje li se Eurodom?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuo sam da kruže priče kako se Eurodom nagnuo 7 stupnjeva te da će ga možda morati rušiti zbog opasnosti od urušavanja!?!

Je li to patka ili je još netko čuo nešto slično?

Ne bih se čudio da je patka a opet ne bih niti da je istina. Od par ljudi koji su inžinjeri raznih struka (geodeti, građevinci i sl) sam čuo kako od početka kako su inžinjeri koji rade eurodom imali par vrlo velikih propusta za koje su nitko tko zna što radi ne bi dopustio napraviti pa me zbog toga ne bi čudilo kada bi se ispostavilo da moraju sve srušiti zbog nesposobnosti ili nemara.

Ima li još novinara istražitelja da provjeri ima li tu neke priče ili ne?

Ono što sam pratio preko novina mi je bilo nevjerovatno a to da su imali obraza praviti se da nisu krivi za pucanje zgrada u istarskoj i štete na studentskom domu te tek nakon vještačenja [1] je krenuo proces no ni do danas još nisu priznali te je slučaj još uvijek na sudu [2]

[1] http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=13935
[2] http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/60297/Razmisljamo-o-totalnoj-odsteti-za-nase-stanove.html

Bilo šteta da propadne toliko novaca i uložene energije no ako postoji opasnost od rušenja to bi mogla bit katastrofa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2010. 4:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To me podsjeća na jedan novinski članak u Jutarnjem u vezi zavoja kod Interspara, kad se ćurka zapucala iz smjera Čepina u banderu. I pametni novinar pita (zamisli apsurda) bakutu koja živi u zgradi prek puta interspara što ona misli o tome. Bakuta ko iz topa ispuca: Kotetks napravio kontra pad na cesti. I to tak ostalo do dana današnjeg. Sluša se baba. Jebeš papire, kontrolna geodetska mjerenja slijeganja, kontrolna mjerenja pukotina. Ako baba kaže da je to tako, onda je to tako.
Tebi baš nije čudno zašto baš 7 stupnjeva? Mislim da bi se na...ako ima 10 nadzemnih i 5 podzemne(2,8 do spuštenog stropa - 3,2 od AB poda do AB stropa) cca nekakvih 45 m visine. E sad 7 stupnjeva je otklon od 0 cca 5.53 m.
Ti stvarno misliš da se otklon od 5,5 m ne bih primjetio i odrazio na stabilnost konstrukcije?????

Ja da sam na tvom mjestu, prvo bih sam malo (kao što jesam) izračunao, provjerio da li ta bajka ima smisla. I ako nema, ne bih širio bedastoće.
Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lidija777
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2010. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko se ja sjecam kruzio je prije par mjeseci neki clanak o tome kako se Eurodom nagnuo 13cm te kako su obustavili radove dok ne dobiju neke testove iz Zg... e sad, koliko u tome ima istine ?! Confused Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2010. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kosi toranj u Pisi nagnut je 3,9° pa se lijepo vidi da je stvarno nagnut, zamislite 7°

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2010. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nebudite naivni, Eurodom se nije nimalo nagnuo to su obicne price, da se nagnuo radovi bi odavno vec stali ne bi se nikakva roba narucivala niti nastavilo s uredjivanjem interijera, nemojte vjerovat svemu sto procitate u novinama Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

visi evrodom.. ne znam trigonometriju, ali vidi se da visi kad ga se poravna s ljepoticom iz nekog kuta.. s druge strane, moj čardak još uvijek stoji pod 90..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma bio nagnut ili ne nek ga već jednom završe ili sruše... jbt grade ga već godinama, sramota za rvacko graditeljstvo...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

radovi stoje od tamo prošlog ljeta još.. roba se ne narucuje.. interijer ne postoji..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la: ›
radovi stoje od tamo prošlog ljeta još.. roba se ne narucuje.. interijer ne postoji..


nije istina da radovi stoje, bude tamo pokoji radnik koji nešto čačka, što se interijera tiče sumnjam da išta po tom pitanju rade, a robe nešto ima okolo...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trgovački centar se radi pomalo.. toranj i kulturni centar stoje ko od majke rođeni..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2010. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la (Pogledaj post): › visi evrodom.. ne znam trigonometriju, ali vidi se da visi kad ga se poravna s ljepoticom iz nekog kuta.. s druge strane, moj čardak još uvijek stoji pod 90..


Reče stručnjak. Inače, praćenje slijeganja sigurno (inače on prati svaki malo žešći projekt jer je znanstvenik na tom polju) prati prof. dr. Mulabdić sa GF-a.
Evo da ti objasnim kako to ide. Tijekom projektiranja a uzimajući u obzir podatke sa sondiranja (in situ ispitivanje, mreža uzoraka) proračunava se dopušteno slijeganje. Isto tako prema tome proračunu se vrše broj i pozicija dilatiranja AB konstrukcije. I još se dozvoljavaju određene pukotine na konstrukciji a koja se obavezno prate tijekom građenja sa "staklenim" trakama. Dakle, polijepe se staklene trake na pukotine i prati daljnje razvlačenje.

Nije da te pokušavam vrijeđati, ali zašto ne dozvoliš stručnim osobama da rade svoj posao. Ipak, puno više ljudi koji rade na tom objektu ima puno više znanja od tebe.
Jedan od razloga zašto ni u EU ne pišu novinari o takvim stvarima je i neukost novinara. Mehanika tla i temeljenje kao i projektiranje konstrukcija u visokogradnji je kompleksno područje i da bi se iole argumentirano pisalo, treba jako puno znanja. A sud ima za neargumentirane članke i neodgovorne novinare sintagmu "kleveta" a to povlači za sobom gubitak zarade izvoditelja, projektanta....a ti gubitci su jako visoki.

I još nešto, izvoditelju su u obavezi praćenje stanja u smislu slijeganja tijekom cijelog perioda izgradnje. Zato, ako odeš na bilo koje ozbiljno gradilište vidiš točke (utiplane, karakteristično im je da imaju imbus utor na sebi) a koje služe baš tome geodetskom praćenju.

Ne radim na tom gradilištu, nisam nikako vezan uz tu građevinu, ali mi je žalosno da se duh palanke tako užasno vidi u Osijeku. U Zagrebu, boli ljude ćuna tko i što i kako gradi. U Osijeku, čim zakopaš lopatu u zemlju, dođu filozofi (naravno nemaju veze sa strukom, ili ako imaju - domet im je fušeraj po svom dvorištu) i pametuju. Ja kad dođem u Osijek, budem sretan kad vidim da se nešto gradi iz privatnih džepova. To obično znači da je prošlo cost/benefit analize i da će donositi nova radna mjesta. Ovo što grad radi je samo pranje love što je Banditos radio po Zagrebu. Zato sam i komentirao onu suludu stanogradnju od grada Osijeka. Nitko ne može prodati stan ni za 1300 jura u Zagrebu, grad Osijek ulaže u stanogradnju. Moraš biti totalni moron pa ne vidjeti da njih boli tuki za isplativost i socijalni učinak. Bitno je da se opere lova od građana Osijeka. I da koji % završi u džepovima odličnika tj funkcionera koalicije HDSSB-nastavi niz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i fail to see a point here.. ako stručne osobe i postoje i ako rade svoj posao, mogle bi se tu i tamo i izjasniti o nekom nepretku.. dobro je za reputaciju.. ..a i ne ostavlja nepotrebnog prostora za majstore zidare da se prave učenima.. do tad, eurodom visi, moj čardak ne..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2010. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la (Pogledaj post): › i fail to see a point here.. ako stručne osobe i postoje i ako rade svoj posao, mogle bi se tu i tamo i izjasniti o nekom nepretku.. dobro je za reputaciju.. ..a i ne ostavlja nepotrebnog prostora za majstore zidare da se prave učenima.. do tad, eurodom visi, moj čardak ne..


A gle, sad da ti odgovorim ono što ćeš razumjeti, jer se očigledno ne razumiješ u:
- matematiku
- konstrukcije
- mehaniku tla i temeljenje
a tvrdiš da je eurodom skošen.
Dakle, stara bosanska poslovica kaže slijedeće: "Budali je more do koljena". Nadam se da ćeš sada shvatiti poantu mog upisa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2010. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sale car je napisao/la: ›
Ma bio nagnut ili ne nek ga već jednom završe ili sruše... jbt grade ga već godinama, sramota za rvacko graditeljstvo...

E baš tako, ionako ne služi ni za kurac, da se bar nagnio, možda bi ljudi dolazili gledat pa bi živjeli od turizma. A kolko glupih stvari u gradu ima, stvarno bi mogli živjet od takve vrste turizma.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
sale car je napisao/la: ›
Ma bio nagnut ili ne nek ga već jednom završe ili sruše... jbt grade ga već godinama, sramota za rvacko graditeljstvo...

E baš tako, ionako ne služi ni za kurac, da se bar nagnio, možda bi ljudi dolazili gledat pa bi živjeli od turizma. A kolko glupih stvari u gradu ima, stvarno bi mogli živjet od takve vrste turizma.


jednom su za 1. april rekli na radiju da se eurodom nagnuo 6cm prema raskrižju vukovarske i trpimirove...
poslje toga više nitko ništa nije govorio o naginjanju Smile

nego da se osvrnem na ovo o završetku euro doma...
vjerujem da se završetak eurodoma namjerno odugovlaci...i cak što više odgađa...iz samo jednog razloga....a to je....
kad se završi eurodom....tko ce uci unutra i popuniti taj sav silan prostor ????
koje su to silne tvrtke firme trgovine i ostale pizdarije....na ovom podrucju koje bi napunile takav jedan objekat...

budimo realni...evo vam primjer eseker centra....u kojemu pola prostora zjapi prazno...
a da ne kažem sad još 2 trgovacka centra koji se trebaju otvoriti

definitvno u osijeku kad bi pokupio sve firme i stavio u eurodom..još bi ostalo slobodnog prostora...
tak da vjerujem da je to jedan ako ne i glavni problem završetka eurodoma...
jednostavno nema se s cime ispuniti prostor

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: