Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijaviti kafić zbog nepoštivanja zabrane pušenja ili ne?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2010. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Danas bijah u SF-u i vidjeh majstorisanje po stropu. Konobar mi je rekao da je od sutra to kafić za pušače. Počivao u miru. Kafić, jel.


Neeeeeeeeee Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2010. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

živjela coffee-to-go Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2010. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la: ›
Danas sam bio u San Franciscu cafe baru a koliko sam upoznat unutra nije dozvoljeno pušenje, no konobar nije poštivao zabranu pušenja.

Prvo je par puta izlazio van popušiti no nakon što je zahladilo više nije izlazio već pušio u lokalu.

San Francisco je valjda zadnji kafić u kojem se ne puši i čak se ni tu ne može doći bez da udišem tuđi dim.

Nije mi cilj da konobar ili vlasnik kafića dobiju kazne samo da mogu doći na jedno mjest gdje se ne moram trovati zbog tuđe ovisnosti.

Što bi vi napravili? Prijavili ili ne?

Zašto?


Neki su sugerirali da sam trebao reci direktno konobaru s pretpostavkom da nisam htio ulaziti u raspravu s njim iz nekog straha ili nekog drugog razloga te da sam dosao kukati kao pickica na newse. Oni koji me znaju da nemam problema reci sto mislim ni pred puno vecim autoritetom od jednog konobara, no ovaj puta sam procjenio da nema smisla.

Zašto?

Zato što dotični konobar se ponaša kao da je to njegov privatan prostor te sam procjenio da bilo kakava rasprava u tome smjeru ne bi bila produktivna.

Primjer:
Vikend, kolege i ja iz udruge dođemo u SF na razgovor oko projekta i nakon pola sata konobaru dođe ekipa koja krene miksati neku glazbu, naravno puše za šankom svi, igraju playstation i poglašnjavaju glazbu.

Nakon što sam ga zamolio da umjereno puštaju glazbu i vrate na nivo na kojem je bila kada smo došli hladno odgovara "ako vam smeta premjestite se". Tako nešto još nisam doživio, doslovno kao da si došao u nečiji privatni stan kao nepozvan gost.

Komentari?

Par dana sam dolazio za redom, iako inaće ne idem po kafićima, i svaki puta isto. Konobar puši vani dok je sunce i toplije no kada zađe sunce puši i unutra a onda vide i neki gosti pa mu se pridruže.

U ovome najviše gube vlasnici lokala a i sam konobar, inaće uvijek ostavim dosta bakse za konobara a i dovodio sam dosta ljudi bas tamo jer se ne pusi, i prvo su se odusevili sto je dobra atmosfera i nema dima no nakon loseg iskustva s konobarom oni vise tamo ne zele doci, iako sam ja nastavio dolaziti. To onda nije gubitak samo 4 osobe x 10kn vec dosta vise jer ne bi dosli tamo sami vec i s drugima, a znam da su svi oni pricali drugima o losem iskustvu pa se prica samo dalje siri i jos manje ljudi ce doci zbog toga.

Kada vidim stanje prosječnog hrvata/ice (čast izuzetcima) odmah mi je jasno kako to da smo u tolikim govnima. Jer oni koji vide i puno gore stvari ne prijavljuju ništa sigurno i zbog manjka podrške okoline. Nismo u govnima samo zbog onih koji kradu već i zbog onih koji vide pa "zaborave" (kao naši političari) ili se prave da nisu ništa vidjeli.

Nisam zato da se kazne pišu ako se ne mora no nakon svih komentara ovdje mi dođe da ih samo zato prijavim.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voice
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.11.2010. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodin Valent bi trebao znati jednu stvar. Cigareta je bila uobičajena stvar među nama, ljudima. Prije nekoliko desetljeća i ja sam ju prihvatio kao životnog suputnika, mada sam svjestan njenih negativnosti. U današnje vrijeme, "nepušački" kafić je nametnut od strane vlasti, Eu ili čega već, a iznuđivanje sredstava od strane države za ventilacije, dozvole, odobrenja i sl. nije neka novost. Dakle, jednostavan odgovor: ukoliko se dotičnom to ne sviđa, ne vidim razlog da posjećuje taj kafić, a pogotovo da prijavljuje takve stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2010. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voice je napisao/la: ›
Gospodin Valent bi trebao znati jednu stvar. Cigareta je bila uobičajena stvar među nama, ljudima. Prije nekoliko desetljeća i ja sam ju prihvatio kao životnog suputnika, mada sam svjestan njenih negativnosti. U današnje vrijeme, "nepušački" kafić je nametnut od strane vlasti, Eu ili čega već, a iznuđivanje sredstava od strane države za ventilacije, dozvole, odobrenja i sl. nije neka novost. Dakle, jednostavan odgovor: ukoliko se dotičnom to ne sviđa, ne vidim razlog da posjećuje taj kafić, a pogotovo da prijavljuje takve stvari.

krivo, "nepušački kafić" nije nametnut, nego stvar izbora. nametnuto je to da mora postojati izbor. nakon obavljenog izbora podliježe određenim ograničenjima vezanima uz taj izbor, a u ovom slučaju je to zabrana pušenja. onima kojima se ne sviđa to što je u tom objektu ZABRANJENO PUŠENJE, ne moraju dolaziti, dok oni kojima se ne sviđa kršenje toga imaju itekako pravo prijaviti to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voice
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.11.2010. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvar izbora je ako za dvije različite odluke imaš jednaka ili nikakva ulaganja.Ali ako desetljećima radiš bez promjena, primaš pušače, a onda se pojavi netko "pametan", donese zakon po kojem te prisiljava da ulažeš određena, pozamašna sredstva kako bi se zvao "za pušače", sorry, to je nametanje a ne stvar izbora.A zašto?????.... eventualno da zdravstvo ne bi moralo vraćati oduzeta nam sredstva od nameta (not to je druga tema)
DonQuijote je napisao/la: ›
voice je napisao/la: ›
Gospodin Valent bi trebao znati jednu stvar. Cigareta je bila uobičajena stvar među nama, ljudima. Prije nekoliko desetljeća i ja sam ju prihvatio kao životnog suputnika, mada sam svjestan njenih negativnosti. U današnje vrijeme, "nepušački" kafić je nametnut od strane vlasti, Eu ili čega već, a iznuđivanje sredstava od strane države za ventilacije, dozvole, odobrenja i sl. nije neka novost. Dakle, jednostavan odgovor: ukoliko se dotičnom to ne sviđa, ne vidim razlog da posjećuje taj kafić, a pogotovo da prijavljuje takve stvari.

krivo, "nepušački kafić" nije nametnut, nego stvar izbora. nametnuto je to da mora postojati izbor. nakon obavljenog izbora podliježe određenim ograničenjima vezanima uz taj izbor, a u ovom slučaju je to zabrana pušenja. onima kojima se ne sviđa to što je u tom objektu ZABRANJENO PUŠENJE, ne moraju dolaziti, dok oni kojima se ne sviđa kršenje toga imaju itekako pravo prijaviti to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2010. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voice je napisao/la: ›
Stvar izbora je ako za dvije različite odluke imaš jednaka ili nikakva ulaganja.Ali ako desetljećima radiš bez promjena, primaš pušače, a onda se pojavi netko "pametan", donese zakon po kojem te prisiljava da ulažeš određena, pozamašna sredstva kako bi se zvao "za pušače", sorry, to je nametanje a ne stvar izbora.A zašto?????.... eventualno da zdravstvo ne bi moralo vraćati oduzeta nam sredstva od nameta (not to je druga tema)

ti pričaš o razlozima donošenja tog zakona, no kad je jednom taj zakon donesen, ti razlozi su za "krajnjeg korisnika" nebitni i ostaje samo odluka kršiti zakon ili ne. oni koji odluče kršiti zakon mogu zbog toga biti i sankcionirani. to je bottom line svega. a onda se na sudu možeš žaliti zbog nefer razloga zbog kojih je donesen zakon i tako dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voice
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.11.2010. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O tome se i radi. Bez obzira na zakon, trebamo li mi , mali ljudi zlonamjerno, na nečiju štetu puniti blagajnu nesposobnih.....???
DonQuijote je napisao/la: ›
voice je napisao/la: ›
Stvar izbora je ako za dvije različite odluke imaš jednaka ili nikakva ulaganja.Ali ako desetljećima radiš bez promjena, primaš pušače, a onda se pojavi netko "pametan", donese zakon po kojem te prisiljava da ulažeš određena, pozamašna sredstva kako bi se zvao "za pušače", sorry, to je nametanje a ne stvar izbora.A zašto?????.... eventualno da zdravstvo ne bi moralo vraćati oduzeta nam sredstva od nameta (not to je druga tema)

ti pričaš o razlozima donošenja tog zakona, no kad je jednom taj zakon donesen, ti razlozi su za "krajnjeg korisnika" nebitni i ostaje samo odluka kršiti zakon ili ne. oni koji odluče kršiti zakon mogu zbog toga biti i sankcionirani. to je bottom line svega. a onda se na sudu možeš žaliti zbog nefer razloga zbog kojih je donesen zakon i tako dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2010. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voice je napisao/la: ›
O tome se i radi. Bez obzira na zakon, trebamo li mi , mali ljudi zlonamjerno, na nečiju štetu puniti blagajnu nesposobnih.....???

slažem se, ne trebamo. i ako nitko ne bude kršio moje pravo da budem u kafiću ZA NEPUŠAČE u kojem se ne puši, neću ni morati. i svi zadovoljni!


Zadnja promjena: DonQuijote; 01.11.2010. 21:48; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voice
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.11.2010. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, slažemo se. Samo vodiš računa o tome da kafić za nepušače ne biraš po onome što piše na vratima (jer to je nametnuto kao-kaoš to rekoh)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2010. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voice je napisao/la: ›
Eto, slažemo se. Samo vodiš računa o tome da kafić za nepušače ne biraš po onome što piše na vratima (jer to je nametnuto kao-kaoš to rekoh)

eto, ne slažemo se. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2010. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je ova nakaradna država nesposobna čak i zabraniti pušenje, što je manje više standard i u primitivnijim zemljama, tako su sve birtijetine dobile dozvole za pušenje, a da očigledno nisu uložile ni 100 kuna.

Smrdljivi duhan tako opet truje sve oko sebe. No neki čudom ipak nemaju dozvolu za pušenje, ali nisu u stanju ni to ispoštovati.

Treba sve prijaviti, uvijek, zbog svega. U civiliziranim zemljama to je građanski moral. Druga je stvar što se u Hrvatskoj vjerojatno neće dogoditi ništa, jer ne postoje inspekcije. Recimo, da većina trgovačkih lanaca, na čelu sa Todorićem, maltretiraju radnike, to ne treba ni prijaviti, to svi znaju. Jedino inspektori ne znaju, i nikako da primijete. Pa zar netko onda očekuje da će ti inspektori provoditi zakon i kazniti nekog zbog trovanja ljudi oko sebe?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.11.2010. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Kako je ova nakaradna država nesposobna čak i zabraniti pušenje, što je manje više standard i u primitivnijim zemljama, tako su sve birtijetine dobile dozvole za pušenje, a da očigledno nisu uložile ni 100 kuna.

Smrdljivi duhan tako opet truje sve oko sebe. No neki čudom ipak nemaju dozvolu za pušenje, ali nisu u stanju ni to ispoštovati.

Treba sve prijaviti, uvijek, zbog svega. U civiliziranim zemljama to je građanski moral. Druga je stvar što se u Hrvatskoj vjerojatno neće dogoditi ništa, jer ne postoje inspekcije. Recimo, da većina trgovačkih lanaca, na čelu sa Todorićem, maltretiraju radnike, to ne treba ni prijaviti, to svi znaju. Jedino inspektori ne znaju, i nikako da primijete. Pa zar netko onda očekuje da će ti inspektori provoditi zakon i kazniti nekog zbog trovanja ljudi oko sebe?


Tu se slažemo Smile
kao radi ta nova ventilacija a ja smrdim po dimu vise nego ikad Sad

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voice
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2010. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A onda prijavljujte ako vam moral tako nalaže. I ne sekiraj se da nisu u stanju zabraniti pušenje u kafićima. To se lako riješava...novčanim kaznama, no za to treba imati od koga uzeti, e....to je kod nas problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: