Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijaviti kafić zbog nepoštivanja zabrane pušenja ili ne?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2010. 23:04 
Naslov:  Prijaviti kafić zbog nepoštivanja zabrane pušenja ili ne?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas sam bio u San Franciscu cafe baru a koliko sam upoznat unutra nije dozvoljeno pušenje, no konobar nije poštivao zabranu pušenja.

Prvo je par puta izlazio van popušiti no nakon što je zahladilo više nije izlazio već pušio u lokalu.

San Francisco je valjda zadnji kafić u kojem se ne puši i čak se ni tu ne može doći bez da udišem tuđi dim.

Nije mi cilj da konobar ili vlasnik kafića dobiju kazne samo da mogu doći na jedno mjest gdje se ne moram trovati zbog tuđe ovisnosti.

Što bi vi napravili? Prijavili ili ne?

Zašto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2010. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svakako ti ne gine promjena kafića, bilo da ih prijaviš ili ne.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2010. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje hoću li imati gdje otići negdje drugdje ako ih ne prijavim?!?

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a štaš imat od toga ako ih prijaviš ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2010. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
a štaš imat od toga ako ih prijaviš ?

plavo oko par dana ako saznaju da je to on učinio

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2010. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la (Pogledaj post): › Pitanje hoću li imati gdje otići negdje drugdje ako ih ne prijavim?!?


zasto nisi pokusao zamoliti konobara da ugasi cigaretu ?

ako se nisi htio konfrontirati i prigovoriti mu ... mogao si jednostavno reci 'imam teski bronhitis, molim vas da ugasite cigaretu' ... vjerujem da bi ugasio .... a ako ne bi ... onda ne bi bilo nikakve dileme prijaviti ga ili ne

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim,okej je,svatko ima pravo birat i brinuti se za svoje zdravlje,ali to sto je konobar zapalio cigaru,dvije, pet,a tebi se od toga narusilo zdravlje, bez uvrede ali meni je to malo pekmezasto...paz da se ne bi otrovo od tog silnog dima Very Happy više sranja i otrova ima u paštetama, joho i hojo sokovima i inim glupostima nego sto ce ti zdravlje narusit jedna pljuga u cca 100 kvadrata,gdje taj dim se ni ne osjeti jer je premala kolicina za određenu velicinu objekta..tak da po meni je to sve malo njonjavo Very Happy aj da puše svi gosti,a kafic je nepušački,pa aj onda prijavi..ali sad pravit problem,i gazdi,i konobaru,uostalom,i mom i tvom đepu,jer izlazak i sve ostalo vezano uz inspekciju,sve mi to moj prijatelju plaćamo,i sad pravit toliku frku oko par pljugi..mlaćenje prazne slame..nhf

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 1:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto još jednog primjera ''pravne države'', kad se građanin opterećuje da li da prijavi svjesno kršenje zakona (koliko god se taj zakon nekima činio glupim i nebitnim)...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2010. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prijavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2010. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
mislim,okej je,svatko ima pravo birat i brinuti se za svoje zdravlje,ali to sto je konobar zapalio cigaru,dvije, pet,a tebi se od toga narusilo zdravlje, bez uvrede ali meni je to malo pekmezasto...paz da se ne bi otrovo od tog silnog dima Very Happy više sranja i otrova ima u paštetama, joho i hojo sokovima i inim glupostima nego sto ce ti zdravlje narusit jedna pljuga u cca 100 kvadrata,gdje taj dim se ni ne osjeti jer je premala kolicina za određenu velicinu objekta..tak da po meni je to sve malo njonjavo Very Happy aj da puše svi gosti,a kafic je nepušački,pa aj onda prijavi..ali sad pravit problem,i gazdi,i konobaru,uostalom,i mom i tvom đepu,jer izlazak i sve ostalo vezano uz inspekciju,sve mi to moj prijatelju plaćamo,i sad pravit toliku frku oko par pljugi..mlaćenje prazne slame..nhf

Zašto bi to bilo pekmezasto? Ne volim ni ja doći negdje gdje se puši i udisati taj smrad i onda odjeću koja je tek oprana i osušena mogu, odmah poslije kafa, baciti u prljavi veš, samo zbog toga što netko ne poštuje zakon (i to zaposlenik koji zna da se ne smije, i "lijep" primjer daje gostima!!). I ako se dotični konobar truje, zašto bi se morali i ostali? Nepušači i idu u taj kaf jer je na glasu kao nepušački, a ne zato da bi gledali nekog lika kojemu je teško izaći van i popušiti ili se malo suzdržati od samotrovanja i trovanja ostalih. Wink

Btw, ne mora netko zapaliti 20 cigareta da bi smrdilo u zatvorenom prostoru, dovoljno je samo nekoliko komada...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa gledaj, kao pušač poštujem ako neko ne puši i pogotovo ako m uto toliko smeta... čak do te mjere, primjera radi, neki dan sam vozio kolegu u mom autu koji ne puši i kojem jako smeta dim, pa sam cijelu cigaru bacio... tak oda poštujem ako nekome smeta... al sada baš da ideš prijavii to... ajd da se skupilo društvance od tog konobara i da svi čibre pa ajde, al ak je konobar zapalio dvije tri cigarete, jednostavno ga doeš zamoliti... ako bude bahat i bezobrazan i otresit, onda jednostavno nazoveš šefa i mislim da bi on to riješio bez ikakvog problema, a sada raditi toliko proleme i šefu i svima, kakvo je stanje, najvjerovatnije dovesti u pitanje egzistenciju nekog kafa zbog idiota od konobara koji nije htio ugasiti cigaru i nakon što si ga zamolio nema smisla.... kontam da bi otkaz dobio odmah i otvorilo bi se novo radno mjesto nekome tko je spreman raditi i poštovati pravila... znači, moj prijedlog je da ga se ne prijavi...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2010. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sale car je napisao/la (Pogledaj post): › ...a sada raditi toliko proleme i šefu i svima, kakvo je stanje, najvjerovatnije dovesti u pitanje egzistenciju nekog kafa zbog idiota od konobara koji nije htio ugasiti cigaru i nakon što si ga zamolio nema smisla...

Mislim da je taj konobar svjestan što radi, tj. da krši zakon, ali ga jednostavno boli briga. I sam si pravi problem. Stoga, nitko mu nije kriv ako bi ga prijavio, već je kriv on sam. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2010. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali u slučaju prijave više bi stradao kaf nego konobar tako da je bolja opcija požaliti se šefu koji će riješiti to s konobarom...

No ako ni šef ne želi ništa poduzeti, onda svakako treba prijaviti...

Anyway, mislim da je i samo otvaranje topica ovdje dovoljno XD. Već će ga netko uočiti...

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2010. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la (Pogledaj post): › Ali u slučaju prijave više bi stradao kaf nego konobar...

Treba paziti koga zapošljava. osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2010. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): › mislim,okej je,svatko ima pravo birat i brinuti se za svoje zdravlje,ali to sto je konobar zapalio cigaru,dvije, pet,a tebi se od toga narusilo zdravlje, bez uvrede ali meni je to malo pekmezasto..


ja sam pušać pa se ne slažem s ovim.
nije tu toliko pitanje zdravlja, nego se vjerovatno svaki pušać u bircu osjećao kao budala kad je konobar zapalio za šankom.

Btw koji idiot.

Što drugo nego prijaviti?
da mu dođeš i uljudno zamoliš da ugasi, bolje tamo više ne dolazi ili naručuj samo flaširanu cugu, neotvorenu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: