Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obadva,obadva su pala

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2010. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
samo zato što sam osudio čin ovih novina i zato što cjenim nešto, ti si zaključio da mrzim srbe,židove,pedere i cigane?
nije ni evil bolja, po njoj sam wannabe fašista Mr. Green
ajte se lječit oboje
To ti je zato što si napao sveti list. Kad diraš u njihovo oni se bome znaju branit i rade to svim silama, mi smo pak po tom pušiona, brzo se počnemo svađat međusobno da vidimo tko će ispasti demokratičniji Very Happy
Baj D Vej... Ti si fašist, a ja taliban. A da popijemo piće? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.10.2010. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ciao duce!haha može.
ma to su net-buntovnici,zapravo nebitni likovi iz crtića.

btw,dotičnog urednika novinari nove tv prijavili zbog vrijeďanja na nacionalnoj osnovi..
to će ekipa pozdraviti siguran sam..samo se branio:D

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2010. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakvi incidenti djeca su braka HDZ-a s SDSS-om, odnosno klime koja je nastala iz njihove ljubavi (koja više liči na svakodnevno silovanje). Poruka je to ostalim nacionalnim manjinama:
"Baš ste idioti, vi integrirani u hrvatsko društvo; ne zaslužujete više nego zvati se manjina. Gle što mi radimo: zahebavamo ih do krajnjih granica, čak nam oni financiraju naše zahebancije. Na kraju će nas upisati u ustav kao konstitutivni narod iako nas nema više nego i vas. Dobit ćemo, vjerojatno, i zapiškiti odmah svoj teritorij na kojem ćemo slobodno moći slaviti Dobricu Ćosića, Branu Crnčevića i Vuka Draškovića, te ikone novijih tumačenja povijesti u Srbiji... Moći ćemo se neometano ismijavati Vukovaru, Ovčari, Škabrnji i svim drugim mjestima gdje je TV Beograd snimio kako su Hrvati ubijali same sebe samo da bi nama smjestili. Nećemo, braćo, više slušati te dosadne priče! Eto, ono što ne osvojismo tenkovima - dat će nam hrvatska država! A vi, idioti, samo radite i gledajte svoja manjinska posla... MI smo veliki igrači! Mi znamo kako se živi od tuđeg rada i privilegija! Budite strpljivi - vratit ćemo ih!"
Dakle, ova neukusna i bezobrazna provokacija netalentiranog novinarčića koji nije prerastao piskaranje po beznačajnim novinama a kamoli da bi bio dorastao testiranju slobode govora - dio je šireg konteksta. Onog u kojem bivši partijski drugovi s one i ove strane nikad nisu raščistili račune, pa si ni ne mogu čistog obraza reći "Ne!". Sigurna sam da babarogi Europskoj Uniji više smeta lupeštvo vladajućih, no što bi im smetao iskren nacionalni ponos. Prodaju ga Pupovcu za sitne bodove kako ih u Briselu ne bi pitali za gore stvari...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2010. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet nije problem u onome što je rečeno već tko je to rekao.mržnje očito ne izlazi lako iz ljudi i samo im treba bilo kakav povod da si daju maha
pročitaj te si ovo
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/07/0665006.html?pos=n0

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2010. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › opet nije problem u onome što je rečeno već tko je to rekao.mržnje očito ne izlazi lako iz ljudi i samo im treba bilo kakav povod da si daju maha
pročitaj te si ovo
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/07/0665006.html?pos=n0

Računao sam na to kako će netko ovaj tekst citirati...
Je stoji... oni su ljudi koji bi najmanje trebali nekome popovati i slično.

NO TO I DALJE NE OPRAVDAVA SRBE IZ LISTA JER SU NAMJERNO HTJELI PODJEBAT.

Znaš morgane, ja se slažem treba biti pomirbe i treba biti čovjek, to je ok.
Ali kad jedna strana cijelo vrijeme radi na tome, a druga strana ne.
Onda je to iskorištavanje i omalovažavanje. I može gospođa književnica imati takav stav kakav ima, no ona nije jedina koja nije krala u državi.
Najgore od svega je kad se usprotiviš tomu da te jebu i sl. onda te odmah proglase ustašom i fašistom. A što su onda oni? Opet kao i obično nejaka srpska čeljad. Ma daj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.10.2010. 23:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › opet nije problem u onome što je rečeno već tko je to rekao.mržnje očito ne izlazi lako iz ljudi i samo im treba bilo kakav povod da si daju maha
pročitaj te si ovo
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/07/0665006.html?pos=n0


hvala ti na ovom clanku, inace ga ne bi procitao ... a mislim da je taj tekst pljuska i mnogim nasim forumasima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2010. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene ponajmanje iritiraju ovakve provokacije.meni je neoprostiva provokacija što je Kirin preko one firme oprao 25 milijuna ili koliko već,našeg novca.tu se osjećam više zakinut nego nekom blesavom naslovnicom.najgore je što se taj novac nikad više neće vratiti i iskoristiti za nešto doista pametno, poput recimo pomoći onom ocu za koji ovdje postoji topic.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2010. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, baš sam onomad razmišlj'o od čega pravidu tambure, pa sam pit'o i, i Mitu, i Proku, i onog Mileta Devića, birtaša, zna li kogod, pa niko nije znao da mi kaže. A onda mislim, na posletku, nije to baš tako zdravo ni važno. Jer, evo, i ova moja tambura, i stara i bog zna kakva, i zvoni i zveči, a opet svira. Pa ću probati sada na njoj da vam odsviram, pa mog'o bih kas'ti da ispripovedam šta mi se jedared desilo kad sam išao u Iđoš na vašar, a još sam deran bio.

Krenem ti ja jedared u Iđoš, bio tamo neki vašar. Sad, jel' vašar, jel' sajam, baš ne mogu tačno da se setim. Al' šta bilo da bilo, baba mi je dao nešto novaca, šta sam ja onda mogao imati, jedno osamnaest, devetnaest godina, uveliko sam se momčio već po sokacima, pa mi je baba rekao: "Na sine para, idi u Iđoš i kupi kakvog lepog konja. Ne marim kakvog, sad, jel' ždrepca, jel' pastuva, jel' ajgira, samo kobile nemoj!" E baš tako mi je rekao. Baba nikad nije mlogo baš voleo kobile. Sad sam ga i ja razum'o, otkad sam odrastao.
I tako sam krenuo, pa sam hteo nekom prečicom, preko polja. Nisam se setio onog što kažu: preko preče - naokolo bliže. Ono bilo letno doba, što bi kaz'li Englezi, Summer time, when the living is easy, tu negde preobraženije, mož' biti tako, devetnaesti, dvadeseti avgust mesec. Sunce odskočilo, podne, a od tog druma ni traga ni glasa. Kanda da sam zalutao. Bogami, kanda da sam zalutao. A gladan i žedan i umoran. Još mi je mati kazla: "Ponesi štagod za jelo". "Ta", reko, "mani mati, naopako, šta ću nosit, tu za dva sata, časom ću ja". Al', vraga, baš mi je falilo.

I vidim, neki salaš se beli u senci oraja. Sad, jesu l' bili kokosovi oraji ili kakvi drugi, to ne mogu da se setim, al', reko', 'ajd da svratim, sad što, šta me košta? Valjda će mi dati parče 'leba i masti i malo aleve paprike odgore, pa ondak čašu vode, a nad'o sam se i kakav tanak špricer, što Mađari kažu "Hozsu lepes", a to na mađarskom znači "dugačak korak".

I kad sam došao na taj salaš, prvo što sam video, na astalu cipovka 'leba bela, vidilo se da je frišak, onako, reš malko. A po avliji svuda trčidu pilići, brojleri oni što se zovu. Lepo i dan - danas vidim kako onako po avliji se muvaju levo - desno. Odškrinita vrata od pušnice. A tu... E, divota jedna! Odma' ogladnim kad se toga setim. Šunke, slanine, a znaš koje slanine? One 'nako što ima red slanine pa red šunke, pa red slanine pa red šunke, pa tako jedno pet - šest puta, ti redovi. Pa ondak, ondak džigernjače, pa švargle, pa krvavice... A dole jedno plekano bure puno čvaraka i droždine. Što bi kaz'li Japanci, ikebana, prava ikebana. Ništa mene to nije, što bi kazl'o, onako, taklo, iako sam bio gladan k'o vrag. E, već neka plava snaša što se muvala levo - desno po avliji i 'ranila već pomenute, one - piliće...

Da sam tada im'o kuću i njivu,
pet - šest svinja i bar jednu kravu,
i avliju, u njoj jabuku il' šljivu
uz'o bih tu snašu plavu.

Pitam: "Jel', di su ti baba i mati?"
Ona reče mi ovako:
"Baba do utorka neće da se vrati,
a s materom ćemo lako!"

Pa, da te ne slažem, za jedno frtalj sata, u vr' glave...

Ljubio sam snašu na salašu, strasno,
beše mirisna k'o majska ruža.
Rekla mi je konačno, al' suviše kasno,
kako ima brkatog muža.

Tek tad videh iza plasta sena
s nekim vilama muža njena.
On mi reče: "Jel' ti, vandrokašu,
pušćaj o'ma moju snašu!"

A pre toga, sad, jel' sekundu, jel' dve, ne znam...

Ljubio sam snašu na salašu, strasno,
beše mirisna k'o majska ruža.
Rekla mi je konačno, al' suviše kasno,
kako ima brkatog muža.

Kad već ja nisam prevrn'o, bud'te bar vi sad tako pametni pa prevrn'te ploču, jer sa druge strane ima još, šta je posle bilo.

Od tog doba u vasioni su se odigrale mloge neverovatne pojave. Eto, baš onomad sam čitao, ta Kohoteklova kometla, i sve te zvezde sas repom, pa ondak onaj Bermudski troug'o 'di na čudan način nestajadu silni avioni i brodovi. Tol'ko brodova nestalo tamo da se ja već malko brinem i za Slavonski Brod da mu se šta ne desi. Pa ondak Rusi u kosmosu, pa, ne znam, Amerikanci u kosmosu, pa Kinezi u kosmosu, pa Bogićević u Ko... Pa svi u kosmosu. čudo jedno!

A to sam sve kaz'o samo da bi malko ilustrovao, ovako, ta mistika i to, šta se sve dešava, jer ja šta god sam zamišlj'o, šta god sam sanjao, to sve mi se ostvarilo. Sve mi se baš ostvarilo. Eto, onomad mi baš umro tetak, iz Gospođinaca, i ostavio mi dvanaest jutara zemlje, ritske, znaš kakve? Kažu navodnjavaj, ne znam, đubri, prskaj, ovo, ono, 'ibridi... Ma kakvi, znaš kakva je ovo zemlja? Tu kad bi dugmad posej'o opet bi nešto niklo. Ja ti kažem - tu bi mog'o sejati i kikiriki, i artičokle, ondak ono, ono drvo što crnci pravidu lebac od njega. I, čudo jedno, pa sve bi tu izraslo. Takva zemlja.

A u selu - dve kuće. Jedna baš na glavnom sokaku. Da ti ne kažem ni kako se zove sokak, ni koji je broj od kuće, al' kad dođeš, odma' ćeš videti. Odma', odma' se to vidi. Eej, šest pendžera sas ulice, od toga četiri kibicfensteri, pa onako, kad metnem muškatle, a zimi kad nema nikakvog drugog cveća, ondak one zimske ruže, sitne, one žute, što lepo onako mirišu, pa divota da ljudi prolaze pa sve gledaju pa govore: "Ju što je lepo, ju što je divno!", i još svašta govore. Kako i ne bi. Druga kuća mi tu, čelo crkve, isto na lakat, isto je lepa i puna k'o oko, samo što je sa slamenim krovom. Al' ne mari, tu mi sad baba živi i mati.

A salaš, e, pitaš kol'ki mi je. Ne bih ti mog'o kaz'ti kol'ki je. I ja sam voleo da znam pa sam onomad zvao geometra, čak iz Segedina da izmeri al' nije mogao siroma', na polak se onesvestio. Eto. Ne može to odjedared. Al' evo, da uzmeš konja ujutru, al' dobrog konja, pa uzjašeš pa jašeš, i, jašeš i jašeš, do uveče, znaš, i uveče i tebi i konju dosta, i mislite, "Gdi smo i krenuli da jašemo?" - a još ste na mom salašu. Eto, tol'ki je.

U štali - šest konja. četir' ova, što ih prežem, sad, jel' u taljige jel' kad orem, ili tako štagod. A dva bela, ona paradoša, samo kad je, kad su neki svečari, jel' u zimu, tu tako oko Svetog Jovana, kad ih upregnem u saonice, pa s praporcima, pa - divota jedna.

Krava imam petnaest komada i to simentalke, one 'olandske. Znaš kakve su? K'o iz opateke da su izašle. Da staneš pa da gledaš, da kažeš: "E, ove sigurno nosidu tetrapak mleko!", takve su. A nije, nose obično mleko k'o i naše krave, samo što su takve čiste, k'o sa čokolade, sa onih slika, mlečne čokolade i tako, divota jedna.

Svinja imam dvajes'-pet komada jorkšir i dvajes'-pet komada, sad, jel', berkšir il' bert lankaster, ne znam, uvek tu brkam od ta dva imena. Pa imam nešto i mangurica, imam i prasića. Živine? Tol'ko živine nisi vid'o. Da naranim polak Afrike. Znaš šta je: ćuraka i moraka i pataka i gusaka, jesam još štagod zaboravio - svejedno, imam svega. Pa to sam probao sas digitronom da izbrojim kol'ko imam pa mi iskočio osigurač, ne moš'! Al' vidi ovako, na primer: nekad se probudim, pogledam kroz pendžer, pa reko': "Ju, sneg pao!", znaš, beli se salaš. Pa ondak mislim, pa ne može biti sneg, naopako, letno doba, kakvi sneg?! A ono - jaja po salašu! I ne možeš skupiti. Unajmim mobu da skuplja jaja, pa ne može, dok skupim, opet polak mućkovi.

Imam nešto i novaca, nije da nemam. Ne bi voleo o tom da pričam, kol'ko imam i gdi ih držim.

Samo, znaš, da ti kažem o'ma', slabo meni vajda od svega toga što sam ti nabrojao. Znaš, kad tako nekad uleto, kad opali kakva omorina, a ja se prevrćem levo - desno po onoj dunji, pa ne mogu da zaspim, znaš, pa onda izađem na gong, pa sednem na basamke, pa gledam u zvezde i mislim: "Otac mu i te zvezde, kol'ko toga ima - ne možeš to ni izbrojati, čudo jedno!" Da!

E, viš, ondak se s mlogo tuge setim...

Ljubio sam snašu na salašu, strasno,
beše mirisna k'o majska ruža.
Rekla mi je konačno, al' suviše kasno,
za tog njenog brkatog muža.

(Eh, da ga je tamni vek moj zacrnio, kad sam ga i video i kad je došao i sve... A sad, šta bilo da bilo...)

... muža.

Đorđe Balašević

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2010. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je to ok. I mene kradu, ali ono što mi je još jedino ostalo, a to je grb, zastava, himna i nešto malo dostojanstva. To hoću da mi se poštuje.
I svi tekstovi književnika i sl.
NE OPRAVDAVAJU SRBE IZ LISTA, JER SU NAMJERNO HTJELI PODJEBAT.
Ponavljam:
Treba biti pomirbe i treba biti čovjek, to je ok.
Ali kad jedna strana cijelo vrijeme radi na tome, a druga strana ne.
Onda je to iskorištavanje i omalovažavanje.


U pomirbi sudjeluju dvije strane, kada mi napravimo neku glupost, onda se dobrano moramo svima ispričavati i to i radimo. Kada oni naprave glupost kao što je ova, onda se radi o ispitivanju slobode medija.

Koliko god imali priča za krađe i sl. mene ne zanima, mene zanima da mi ne uzimaju ono malo dostojanstva što mi je ostalo, time što me pokušavaju u svom manjinskom listu isprdavat na takav način.

I ne zanima me paroliranje Balaševićevim stihovima, niti paroliranjem nekih novinskih krađa mene zanima to da mi neoduzimaju ono malo što mi je ostalo, a to je grb, zastava, himna i nešto malo dostojanstva.

A ovo prozivanje forumaša koji se trebaju zamislit si zataknite, znate več gdje. Ja sam isto bježao od granata kao i gospođa, mene su isto moji političari pokrali, meni se isto propovijeda o pomirbi, a vidim gdje to ide... I po čemu sam ja onda manje vrijedan od književniice.
Ako ona dopušta da je zajebavaju neki trećerazredni četnici iz manjinskog lista, samo zato što ona želi pomirbu, a oni ne. Ok, ali mene neće zajebavat ja očekujem ispriku najmanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2010. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): › opet nije problem u onome što je rečeno već tko je to rekao.mržnje očito ne izlazi lako iz ljudi i samo im treba bilo kakav povod da si daju maha
pročitaj te si ovo
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/07/0665006.html?pos=n0


hvala ti na ovom clanku, inace ga ne bi procitao ... a mislim da je taj tekst pljuska i mnogim nasim forumasima.

Srednjoškolski patetičan uradak spisateljice Slađane ni najmanje ne zvuči kao pljuska ikome osim čitateljskom ukusu. A čak pomalo i laže. No, dobro, da budem blaža - ne obraća pažnju na činjenice.
A vi, demokrati, budite iskreni... I vas je zasmetalo vrijeđanje provokatora KOS-a i SDB-a. Kao kad bi vam kakav konceptualni umjetnik pljunuo u lice, a vi morali reći kako podupirete njegov umjetnički izričaj. A zatim mirno obrisali lice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.10.2010. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opa napokon nešto zanimljivo na ovom trulom forumu,vidi digli su se na noge dežurni Rvatski dušebrižnici,pa Ivice nemoj se ti meni nervirati zbog provokacija,he he...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2010. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›



I ne zanima me paroliranje Balaševićevim stihovima,.


Šta ti buncaš dijete. Kakvo crno paroliranje Balaševićevim stihovima?? Laughing Stavio sam ih u ovu temu da nešto naučite o životu na selu..Npr. koliko Đoletova kuća ima kibicfenstera, za što bi Japanci rekli "ikebana, prava ikebana"..Koliko slanina ima redova mesa.. To je bit svega a ne provokacija nekakvih kvazi intelektnovinara koji pišu za marginalni list za koji nitko nikada nije čuo a vi im sa svojom raspravom samo idete na mlin jer su to i željeli da sa svojim debilnim provokacijama postanu intelektualne manjinske žrtve kojima se eto uskraćuje "sloboda govora". Poserem se ja onome u usta što je na svom performansu u Rijeci uništavao zastavu, poserem se u usta i onome što je pišao na Markovu trgu a sa ovim "novinama" obrišem guzicu. Eto, to je moja "umjetnička instalacija". A sad opet lijepo čitat Đoletove stihove i uživati u pravoj umjetnosti. Lijep je dan, treba ga pametno iskoristiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.10.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): › opet nije problem u onome što je rečeno već tko je to rekao.mržnje očito ne izlazi lako iz ljudi i samo im treba bilo kakav povod da si daju maha
pročitaj te si ovo
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/10/07/0665006.html?pos=n0


hvala ti na ovom clanku, inace ga ne bi procitao ... a mislim da je taj tekst pljuska i mnogim nasim forumasima.


ovaj tekst? Rolling Eyes
osim osobnih frustracija morhom, ona nije napisala ništa..tekst je u najmanju ruku debilan.
izgleda,taman ti po mjeri Very Happy

Da se u bilo kojoj zemlji sprdaš sa nečim što je tamo sveto i do čega ti ljudi drže, bio bi razapet, vjerovatno i završio na sudu..baš kako je rekao mungos.
Samo kod nas takvi se brane, a one koji osude tako nešto, prozivaju zadrtima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2010. 19:21 
Naslov:  Re: Obadva,obadva su pala
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Demokracija na djelu, nema šta. Jedino me malo muči, to što je lik ponovo, u istom "tjedniku" ponovio istu naslovnicu, da ne bi bilo zabune. Ima nekoliko flash detalja koji upadaju u oči:
1. Likovanje nad srušenim avionima dobilo je nacionalni predznak, gotovo kao da su svi Srbi sretni što se to dogodilo, još da su ga oni srušili, ugođaj bi bio potpun
2. Urednik Novosti, očito neo četnik, pravda se tobožnjom željom za "ispipavanjem" demokratskih dostignuća RH u današnjem trenutku. Ako mu je to bio cilj, RH u očima "celog sveta" još diše ustaški
3. Prvi se javili, gle čuda, Vukelić i Čičak. Prvi je sigurno jedan od najodgovornijih što se incident uopće dogodio - ova naslovnica mu je poslužila da se u javnosti pospe pepelom zaštitnika nacionalnih interesa, a u tom trenutku nema veće od njegove stolice i vojnih aviona. Drugi, Čičak, inače mi vrlo simpatičan starčić, ali na pogrešnoj stolici, jer je HHo, postao HaHaO od kad je on predsjednik. Onaj Puhovski mi je išao na živce, ali je bar donekle radio ono što su "belosvetski" ljubitelji RH očekivali od njega. Objektivnost je relativan pojam
4. Manjina bi trebala paziti što govori, pogotovo kad većina nije baš sretna. Ovo mi se čini nespretno odabranim trenutkom, jer bi Srbi lako mogli pokusati krivnju za raspad npr. proračuna iz kojeg se elegantno financiraju mnogi "projekti" sviđanja i suživota s dojučerašnjim ljutim neprijateljima.
5. Očito da još nismo dovoljno odmaknuli od rata, i da nam je još uvijek važnija Domovina od novca. Relativiziranje svega i poistovjećivanje sreće s količinom novca koju imaš na računu, u ovakvim trenutcima izluđuju vođe pomirbe u "regionu". Nek se raja malo zabavi, pa da nastavimo gdje smo stali
6. Mislim da smo malo preozbiljno shvatili tu naslovnicu. Urednika treba smijeniti, čudi me da nisu. I Vukelića i Čička. Čak sam blizu mišljenja da je to zaista bila sprdnja, a na naš račun malo jače boli. To je kao "NATO bombardovanje u dvorani"
7. Naslovnica "J.... mater svim Srbima koji se smiju što su pali avioni" bila bi adekvatna i njima razumljiva i dovela bi do pomirbe po beogradskom običaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2010. 23:06 
Naslov:  Re: Obadva,obadva su pala
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
ovaj tekst? Rolling Eyes
osim osobnih frustracija morhom, ona nije napisala ništa..tekst je u najmanju ruku debilan.

možda ti se ovaj više dopadne

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: