Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko after ljeto mladih 2010. (OaLJM) - Galerija 031

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Estetika?! Osijek?!

Eh, jucer u 1 protiv 100 Tarik sa studenticom (riba iz Vinkovaca, studira medicinu u Osijeku) komentira kako u Osijeku ima previse cajki.

"Mala palanka" - to je slika koju ostavlja Osijek, to je "brand" Osijeka kojeg traze.

Dovodjenje Rozge i Bulica samo nadolijeva kerozin toj tezi.

Eh, a onda tamo neki likovi iskopaju da su Osjecani (a mozda i neki drugi, nadajmo se) za Osijek znali reci i dozivljavali ga kao "mali Bec".

Osijek je kulturno i duhovno devastiran.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2010. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrkonjić je napisao/la: ›
Samo sam elokventan, obrazovan i pokušavam omogućiti točne informacije.


Sunce mamino...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma HDZ najbolje zna....sada će morati dovoditi svoje članove na Bulića i Rozgu da bi se vidjelo da na njemu ima ljudi Very Happy
jedva čekam da nam stave troškovnik/e, hehe, bit će tu svašta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): › jelena rozga i mate bulić jel to neka zajebancija... zar su studenti postali mongoloidi sa istančanim ne-ukusom za dobar zvuk...


ja bi rekao da se tu radi o malo po malo većem broju bosanskih nego domaćih studenata i da je to glavni razlog svemu ovome...
prije 5 godina su se studenti iz bih mogli prebrojati na prste, dok je sad omjer otprilike 50-50... tu ljudi tražite glavni razlog, nigdje dalje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao klinac sam iz manjeg grada došao u Osijek. Ljudi koji su imali istančano uho za dobru glazbu radili su OLJMove i nalazili su predobre bendove 90-ih koji su svirali na OLJMovima. Siguran sam da nisam jedini koji je prvi puta čuo te bendove na OLJM-u i oduševio se.
ponovno govorim i uspoređujem ovo s izložbom cipela Karleuše u Waldingeru jer su studentice to tražile.

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrkonjić je napisao/la: ›
Redakcija je dobila i službeni logo koji se nije udostojila pokazati široj populaciji.


ajde daj neki link da vidimo logo...osim ako logo nije ovo gore ultravrištećezeleno Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): ›
inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): › jelena rozga i mate bulić jel to neka zajebancija... zar su studenti postali mongoloidi sa istančanim ne-ukusom za dobar zvuk...


ja bi rekao da se tu radi o malo po malo većem broju bosanskih nego domaćih studenata i da je to glavni razlog svemu ovome...
prije 5 godina su se studenti iz bih mogli prebrojati na prste, dok je sad omjer otprilike 50-50... tu ljudi tražite glavni razlog, nigdje dalje!


nemoj tako, to mi djeluje diskriminantno ... zar smo mi ostali nešto bolji/lošiji od njih? pa svi smo ljudi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrkonjić je napisao/la (Pogledaj post): › Jednostavno se ne isplati...
Night5talker je napisao/la: ›
uf sve se bojimo kako je to volonterski rad, asmo me zanima kaki je honorar kad je jole prošle godine malo veci iznos a da tebi nebi dali kunu da pokrijes "telekomunikacijske" troskove...
program je preloš
bolje da ste napravili neku 1 noć sa super bendom a ne dovodit neke babe i dede koji ce mi trabunjat
nadam se da ce vas policija ugasit, kao sto je ugasila i SAFT (čiji je program ako ništa drugo bio bolji). uopce se necdim sto maldi isljeavaju ovo podrucije pa tu samo cobani ostaju i cobani dolaze

neinformiran si... površan... i osuđivački nastrojen i sam doprinosiš mojoj teoriji. ponavljam, držite se vi vašeg mišljenja i nemojte doći... sada vas i molim da s takvim stavom ne dolazite igdje, kamoli na ovakvu manifestaciju koja promiče zabavu, a ne "hejterizam". pred zakonom i onim objektivnima, naši su računi čisti.

što se tiče tvojih insinuacija, noćni vrebaču, da - volonterski je. psihologija kaže - bojiš se onoga što bi ti mogao na toj poziciji napraviti, jer to je onda tebi logično za pretpostaviti. prošle godine nisam bio u sz-u tako da jole nema veze sa mnom.
suzdrži se klevete, molim te...


ja sam mislio da si bio ozbiljan kad si reko da neces vise obavjestavat osijek031

@redakcija ocemo staru sliku... bila je - primjerenija Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Night5talker je napisao/la (Pogledaj post): ›

@redakcija ocemo staru sliku... bila je - primjerenija Very Happy


sve što je staro je besplatno, a što je novo se ipak plaća ... ko bi lud uzeo nešto besplatno, lakše je platiti za novo Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la (Pogledaj post): ›
oftopik je napisao/la (Pogledaj post): ›
inspektormaska je napisao/la (Pogledaj post): › jelena rozga i mate bulić jel to neka zajebancija... zar su studenti postali mongoloidi sa istančanim ne-ukusom za dobar zvuk...


ja bi rekao da se tu radi o malo po malo većem broju bosanskih nego domaćih studenata i da je to glavni razlog svemu ovome...
prije 5 godina su se studenti iz bih mogli prebrojati na prste, dok je sad omjer otprilike 50-50... tu ljudi tražite glavni razlog, nigdje dalje!


nemoj tako, to mi djeluje diskriminantno ... zar smo mi ostali nešto bolji/lošiji od njih? pa svi smo ljudi...


ni u kojem slučaju me nemoj shvatit da smo mi bolji ili lošiji - svi smo mi ljudi od krvi i mesa, ali tu postoji kulturološka razlika, a trenutno oljm naginje sve više na njihovu veselicu, nego na urbane koncerte na kakve je oljm navikao.

možda i je diskriminirajuće (naravno, uvijek čast izuzecima), ali ta se činjenica mora uzeti u obzir jer zna se koja glazba i kakva kultura dolazi od tamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije važno odakle si i što slušaš za sebe, bitno je u ovome slučaju imati dovoljno sposobnu osobu koja bi uputila studente što treba slušati i odlučno to i organizirala. imati fax a slušati ovako nisku glazbu je sramota po meni.

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doista nije bitno odakle je tko i kakav glazbeni ukus ima. Ne bi bilo ni bitno da u Osijek dolaze Bulic i Rozga, ali ne na Osjecko ljeto mladih.

Prema svemu sudeci, jedino mjerilo je postala posjecenost. U tom slucaju - Halid Beslic i imat cete gledatelja kao nikada do sada.

Doduse, oni nesto stariji se sjecaju i koncerata "u rupi" sipred STUC-a, kad je svaku vecer bilo po nekoliko tisuca gledatelja, sjecaju se i izlozbi stripova, predstava, bilo je svega. Sjecaju se i jazz koncerata ispred STUC-a na kojima se i pored 100tinjak sjedecih mjesta znalo okupiti i parsto stajaca. Tada jedini i osnovni kriterij nije bila "ponuda i potraznja", kako nas uci jedan vrli korisnik, vjerojatno duboko ukljucen u organizaciju i vjerojatno izravno odgovoran za dovodjenje Mate Bulica i Jelene Rozge ove godine.

Tja... doista, s glazbe Matije Dedica, Osijek je spao na Bulica i Rozgu. Tako je to kad je kriterij "ponuda i potraznja".

Nekad je to bio OLJM i s pravom se tako zvao. Danas ovu manifestaciju nazovite drugacije, nemojte svojim novim kriterijima kaljati ono sto su generacije prije vas stvarale.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Doista nije bitno odakle je tko i kakav glazbeni ukus ima. Ne bi bilo ni bitno da u Osijek dolaze Bulic i Rozga, ali ne na Osjecko ljeto mladih.

Prema svemu sudeci, jedino mjerilo je postala posjecenost. u tom slucaju - Halid Beslic i imat cete gledatelja kao nikada do sada.

Doduse, oni nesto stariji se sjecaju i koncerata "u rupi" sipred STUC-a, kad je svaku vecer bilo po nekoliko tisuca gledatelja, sjecaju se i izlozbi stripova, predstava, bilo je svega.

Nekad je to bio OLJM i s pravom se tako zvao. Danas ovu manifestaciju nazovite drugacije, nemojte kaljati ono sto su generacije prije vas stvarale.
sjeća li se tko performansa u sklopu Osječkog Ljeta 90 i neke? u zimskoj luci / hotelu Osijek? svirka na limenim dijelovima izgorene ventilacije i sviranje šibom po kosi? nezaboravno.

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neznam za 90e al znam 2006 je bio super program odlicna glazba i atmosfera.. sve je oslo u k.. imali smo nedugo osjecko isto se prebacilo na narodnjake (domace) sad jos i OaLJM na ovu cobansku glazbu.. jel stvarno 50% studenata bosanci? Zanimljivo je da su te dvije manifestacije bile poznate po urbanoj glazbi i tako su stekle imidj godinama i sad odjednom PAF ! Mogli su bare pormjeniti ime da ne kenjaju na stari program..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-B-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.10.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Doista nije bitno odakle je tko i kakav glazbeni ukus ima. Ne bi bilo ni bitno da u Osijek dolaze Bulic i Rozga, ali ne na Osjecko ljeto mladih.

Prema svemu sudeci, jedino mjerilo je postala posjecenost. U tom slucaju - Halid Beslic i imat cete gledatelja kao nikada do sada.

Doduse, oni nesto stariji se sjecaju i koncerata "u rupi" sipred STUC-a, kad je svaku vecer bilo po nekoliko tisuca gledatelja, sjecaju se i izlozbi stripova, predstava, bilo je svega. Sjecaju se i jazz koncerata ispred STUC-a na kojima se i pored 100tinjak sjedecih mjesta znalo okupiti i parsto stajaca. Tada jedini i osnovni kriterij nije bila "ponuda i potraznja", kako nas uci jedan vrli korisnik, vjerojatno duboko ukljucen u organizaciju i vjerojatno izravno odgovoran za dovodjenje Mate Bulica i Jelene Rozge ove godine.

Tja... doista, s glazbe Matije Dedica, Osijek je spao na Bulica i Rozgu. Tako je to kad je kriterij "ponuda i potraznja".

Nekad je to bio OLJM i s pravom se tako zvao. Danas ovu manifestaciju nazovite drugacije, nemojte svojim novim kriterijima kaljati ono sto su generacije prije vas stvarale.


osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: