Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Morske razglednice: Krk

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2010. 13:39 
Naslov: Cool Morske razglednice: Krk
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zamislio sam ovu temu kao svojevrsni vodič/preporuku/kritiku za kolege forumaše; one koji još nisu otišli na more, kao i one koji već razmišljaju kamo bi mogli iduće godine. mislim da nikome od nas nije problem po povratku s mora pod radnim naslovom "morske razglednice" napisati par riječi o svojim iskustvima i možda nekome olakšati odluku kamo se zaputiti na godišnji odmor. prije mora sam se potrudio po netu naći bilo kakvih iskustava, ali nula bodova. osim par insajderskih informacija, nisam imao pojma šta mogu očekivati.

potrudit ću se biti što objektivniji, iako mislim da se svi možemo složiti da dobra ekipa čini više od pola generalno dobrog mora. imam tu sreću da se ovo ljeto uz dobru ekipu (kako uostalom može i biti kad si okružen curom i 6 stvarno dobrih prijatelja) poklopiila i većina drugih faktora. pa hajdemo redom...

za one koji su iz bilo kojeg razloga u nemogućnosti na more ići autom, do krka direktna linija iz osijeka ne postoji ili je barem mi nismo otkrili. s presjedanjem u rijeci i čekanjem prvog jutarnjeg busa za krk put traje otprilike 11 sati (autom si tamo za cca 5 sati).

grad krk se nalazi na južnoj strani otoka krka. ima oko 5000 stanovnika uz dobru infrastrukturnu mrežu (kladionice, kafići, restorani Smile). najugodnije iznenađenje su krčke plaže. Kako sam 10 godina ljetovao u omišlju na krku očekivao sam da će nas dočekati beton, beton i još malo betona. međutua, gotovo sve plaže u mjestu su šljunčane, a uz nekoliko njih se vijori i plava zastava. naravno, sve je popraćeno nezaobilaznim birtijicama u koje se može pobjeći kad sunce najgore prži.

najzanimljivije mjesto za izlazak u krku je definitivno "volsonis". radi se u biti o cocktail baru koji se proteže na dosta kvadratnih metara sa nekoliko različitih ambijenata (vanjski dio za dnevno ispijanje kavica, unutrašnji otvoreni dio za noćni izlazak i ubijanje u koktelima (za one malo dubljeg džepa) ili staropramenu ( za one malo plićeg džepa u koje se i sam ubrajam), prostorija s biljarom te mjesto gdje se može klopati. priča oko cijelog kafića je super zanimljiva, naravno ukoliko je istinita, ali ne bi bilo fora da vam sve otkrijem...
tu je još i "jungle", mjesto na kojem nisam bio, ali o kojem sam iz priča legosa dobio dojam da se radi o svojevrsnoj krčkoj varijanti bastiona.
fensi šmensi lounge mjesto sa dnevnim masažama "hookah bar" zbog udaljenosti i preferencija nismo posjetili.
što se tiče restoranske ponude, zbog plićeg džepa smo se odlučili na samo jednu posjetu po preporuci lege osječanina koji skoro cijeli život ljetuje na krku. i to je bio pun pogodak. konoba/pizzerija "galija" (ne znam dal ima veze s ovom našom galijom jer vlasnica je slavonka) nalazi se u starom gradu i po pristojnim cijenama (kad se uzme u obzir da je krk turističko mjesto) smo se baš fino napapili. porcije su stvarno izdašne i ukusne, nikad nisam jeo rižoto sa toliko plodova mora kao tom prilikom. teže je bilo pronaći rižu nego dagnje, kozice, hobotnicu, surimi... osoblje fantastično. najtoplija preporuka.

cijene astronomske. čak ne toliko u trgovinama koliko po raznoraznim pajzlovima (birtijama, fastfoodovima...). pivo u kafiću gotovo da se nigdje ne može popiti ispod 18 kuna (od pola litre naravno, ova baby piva za u oko me ne zanimaju). a u ponudi su uglavnom točena smeća bavaria i ožujsko. kokteli od 40 do 70 kuna. cheesburger nigdje ispod 20 kuna. dobar kebab u "obelixu" za 25 kuna. kava od 7 - 10 kuna.

domaćini, od milja zvani krkani (stvarno bez ikakvih negativnih konotacija), na prvu oprezni i rezervirani, kasnije ugodni i prijateljski raspoloženi. velika većina muške populacije gotovo sigurno se igra s tableticama, kudeljom i sličnim supstancama Smile.

sve u svemu jedna vrlo pozitivna ocjena. recimo 7/10

iskreno se nadam da bi ovakva praksa mogla zaživjeti. možda sam pomogao nekom, a možda netko od vas pomogne i meni.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2010. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj da još nadodam par stvari jer sam prije nekoliko godina i ja posjetio dotično mjesto,

plaže = po mojoj skromnoj ocjeni genijalne, najzanimljivije je da pored svake plaže s plavom zastavicom na cca 500m udaljenosti postoji još jedna ili dvije plažice koje su skrivene nekim šumarkom (točnije drvetom a česima i ostalima se neda proučavat to pa zaguze na "plavoj" plaži) i te su plaže još bolje ugodnije, manje gužve, nema derištadi kojekakve, čeha i ostale žgadije

cuga = eto ja sam se bio baš ugodno iznenadio kad sam bio tamo prije 2 godine jer su cijene bile identične onima u osijeku (po kile piva 15kn, po kile bevande 15kn), bit će da su malo poskupjeli

rana = svuda odvratno skupa, riblje plate, najeftinije s leševima po 200kn kila, a one žešće i do 800kn, bezobrazno skupo, al tako je svuda

bijah u lounge baru s masaž parlorom i go go plesačicama i kojekakvim kalašturama koje te zabavljaju, cijene svakakve, mogo si popt pivo za 20-25 i bevandu za 30-40 (po kile naravno) al si mogo i suknit butelju za 3000kn, mana bara je što je drito ispod hotelskog kompleksa pa je uređenje takvo da se oko 11 stišava glazba, a najkasnije 1 je fajront ili dolazi rija (tako je bar bilo prije par godina)

zaboravio si napomenuti još par sitnica, grad obiluje trgovinama svih mogućih vrsta, konzumom, dm-om, cijene su identične unutrašnjosti, moguća zamjena plastičnih boca itd.

ja bi krk ocijenio 8/10

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2010. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to za trgovine sam i mislio pod ovim "infrastrukturna mreža". i još sam zaboravio nadodati da se očito radi o super popularnom mjestu. grad i plaže su bili krcati, za krkane sigurno neće biti zime. hrvatski se stvarno rijetko čuje, dominiraju nizozemci(!?), nijemci, skandinavci, slovenci, česi, mađari i rusi. da se čak naići i na francuze i španjolce. ima i more onih štandova za žene sa đinđama. pozdrav majstoru koji bi i frižider eskimima prodao. Smile
@mons očekujem morsku razglednicu iz tunisa.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2010. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo mlađo, uz sve preporučam odlazak u turističku zajednicu da te proglase vodičem ili goničem pasa lutalica !! pozz lega Wink

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2010. 0:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vezano uz tu putešestviju, valja spomenuti kako u Rijeci prakticiraju neobičan običaj neprodavanja piva u vremenu između 5 i 8 ujutro. ttt A kod nas možeš vopi naručiti da ga dovezu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: