Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Josipovićeva isprika/žaljenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2010. 19:08 
Naslov:  Re: Josipovićeva isprika/žaljenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo se treba distancirati kod ovakvih tema, pa pokušati biti neutralan, što je gotovo nemoguće. Svojevrsnu glavnu smetnju čine zavađen korpus hrvatskog naroda, koji je polariziran, bez ikakve nade u skori konsenzus. Zapravo je čudno kako uspjevaju pojedinci i politike desetljećima jašiti na valu hrvatske zavade koja je stara vjerujem kao i braća koja su se doselila na ove prostore, a da se sve to može nazvati imenom prve sestre - Tuga.
Isprika ili žaljenje, u političkom žargonu, možda je bitno, ali ljudima koji su osobno involvirani to vrijedi kao usporedba govna i dreka, nije govno, ali smrdi.
Sumnjam da ovo nije akt svojevrsne tvrdoglavosti Josipovića, da se pokaže kao netko tko zna što radi, a u Bosni ne možeš pogriješiti, uvijek je netko za to što radiš. Kad bi rekli da je čovjek od vode, imali bi barem 60% pristalica, makar je izjava glupa.
Ovo treba promatrati i u kontekstu Bandićeve izjave, da će Josipović biti Milanovićev čovjek na daljinski, tako da je nebitno što misli predsjednik, kad se vidi slavodobitna kombinacija SDP-a koji konačno ima čovjeka za tako prljav zadatak kao što je Bosna. SDP je dočekao vrijeme za ovaj potez, iako nikad nije vrijeme za katarzu, barem za političare. Čak ima i čovjeka koji je to mogao napraviti, a da ga ozbiljno shvate.
Još u vrijeme Juge, to je bila nemoguća misija, koja je uspijevala na račun cijele države. Aako je itko izmišljao pare iz ničega, ako jetko manje radio, a više imao, ako je igdje bilo prezapošljavanja, bila je to Bosna. Kad je nestalo financija, moralo je puknuti. Apsolutno je nebitno tko je počeo, jer se ovdje radi o gotovo identičnim ljudima na svim stranama.
Rješenje za Bosnu je da ih EU financira, kao što sam negdje pročitao, da je to radio Tito, samo da šute. Tko pozna povijest, zna da se nije šaliti s ovim Balkanom. Malo zveckaš s oružjem, malo se posvađaš i oni će dati.
Ipak, u kontekstu "Deklaracije o Bosni", Josipović je pogriješio, makar je sama delkaracija isto uvjeravanje samog sebe da nešto nisi, a jesi. Bez obzira što je intervencija vjerojatno bila opravdana, jer bi u protivnom po nas rat završio još gore, ostaje gorak okus u ustima. Nismo izašli čisti i to je ružno.
Sigurno da će ovo pitanje dugo plijeniti pozornost, ne Josipović, i da sigurno nikad neće biti pravde za poginule. Žalosno, i treba žaliti, ne u tuđe ime, nego svoje, i ne ispričavati se, već možda obećati da se takvo što neće nikada ponoviti. Isprike su bez veze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2010. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.vecernji.hr/vijesti/mvp-vuk-jeremic-zloupotrijebio-izjavu-ive-josipovica-bih-clanak-136081
Eto, ovo je logičan rezultat hiperprodukcije hrvatskih isprika zadnjih godina krivim tipovima koji se pretvorio u jednu opću inflaciju isprika na svim stranama. Prvu je grešku u tom pogledu napravio Mesić, pa je vjerojatno i zato njegov mandat završio s onako zaoštrenom retorikom prema RS (samo jedno od mogućih objašnjenja). Onda smo imali priliku gledati Tadića kako se ispričava kao zadnji lažljivac na svijetu, s figetinom u džepu i gledajući na stranu... Prije par dana sam na TV gledala osvrt jedne stručnjakinje za komunikacije na sve te silne isprike kako analizira Tadićev govor tijela i lica dok se "ispričava". Ozbiljno ćemo ga shvatiti tek kad nakon "Ispričavam se" ne bude rekao "Ali...". Dok tako ne postupi biti će još samo jedan beogradski folirant koji je možda simpatičan na domaćem terenu, ali u Vukovaru i Srebrenici nikako.
Dakle, nakon našeg još jednog žaljenja zbog stvari koje nismo skrivili (ovdje, dakle, nije riječ o džentlmenskom udvaranju dami kad je poželjno ispričavati se za najglupavije stvari - nego o međudržavnoj diplomaciji s prilično teškom problematikom) prvi čovjek Tadićeve diplomacije piški u lice svim žrtvama njegovih političkih prethodnika i pokušava izvući nekoliko prejeftinih političkih bodova za preživljavanje na unutarnjoj političkoj pozornici. Jer, u tom biračkom korpusu izgleda prolazi samo fora: vidi, opet smo nekoga zajebali! Očito je to stvar vrijedna divljenja, pa ju je morao upotrijebiti.
Eto, tako je prošla najnovija trgovina isprikama. Naš predsjednik je (nadam se) shvatio s kim ima posla. Da se na vrijeme raspitao shvatio bi i onda kad su ga doveli u nekakvu selendru u Vojvodini koja se devedesetih rentala Šešelju, a sad je trebala poslužiti kao primjer Josipoviću... Vic je moglo shvatiti samo domaće stanovništvo tamo koje zna pozadinu priče (slučajno su mi poznate neke stvari). Već treća kava s Tadićem bila bi poprilično gorka i bljutava. Ono čisto podsjećanje da je Milošević krivac potrebno je prije svega nama i naša vanjska politika mora ozbiljno stajati iza te velike istine oko koje, na kraju, postoji opći konsenzus na međunarodnoj razini. Nema trgovanja tim stvarima! Ne s prevarantima i folirantima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2010. 0:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Ma ajde, žalosno je što svaki puta mi pokušavamo izigravati,
neke miroljubive duše i sl. i na kraju uvijek poberemo krivnju za 1000% stvari od koji smo krivi za 3%.
Nebi li u očima nekih lakrdijaša izašli u "lijepom svijetlu".

Naravno kao i obično, svi nas poslije takvih poteza opet i opet,
gledaju kao obične balkanske ulizivačke šupčine, te nas i dalje nitko ne shvaća ozbiljno.

Nismo mi zaslužili imati ovo zemlje što imamo, kad neznamo s njom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2010. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nismo mi zaslužili imati ovo zemlje što imamo, kad neznamo s njom.


Tako je! Ja sam već napisao oporuku - sve ostavljam obitelji Tuđman! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2010. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Nismo mi zaslužili imati ovo zemlje što imamo, kad neznamo s njom.


Tako je! Ja sam već napisao oporuku - sve ostavljam obitelji Tuđman! Very Happy
Blago tebi... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2010. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne radi se ovdje zapravo ni o isprici ni o žaljenju, niti o povlačenju tužbe za genocid, niti o posjetu raznim stratištima...

Sve je to dio jedne šire priče - Josipovićeve politike - nasilne pomirbe.

U kampanji nije ni spomenuo takvu "pomirbu" ,a sada se samo tim bavi - prilično nepravedno od njega, kao što je nepravedno i ignoriranje žrtve i mišljenja : branitelja, logoraša, Vukovaraca, BiH Hrvata, Vlade...koji mu se protive.
Sjajan komentar

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2010. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ope se isprićava......... pa to je baš ljepo od njega.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.06.2010. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rijetko ovo činim, ali citirat ću bivšeg predsjednika Mesića: „Ja to ne bih činio!“. Žao mi je što ne mogu naći snimku u kojoj kritizira ovo najnovije druženje našeg aktualnog predsjednika države s Miloradom Dodikom, preživjelim oblikom svega onoga što je Milošević posijao. Jer, argumentira Mesić dalje, Dodik je predstavnik samo jednog entiteta u Bosni – dakle nikako ne prezentira državu pa prema tome i nije rang jednog predsjednika druge države, zatim – on uopće ne priznaje BiH nego ju vječito opstruira gdje god može, zatim postavlja pitanje: a tko je to u Bosni, naročito u dijelu kojim Dodik danas vlada, devedesetih ubijao, palio i protjerivao?; zatim postavlja vrlo logično pitanje: koliko se ljudi drugih nacionalnosti doista vratilo u tzv.Republiku Srpsku?; zatim: financira li Dodikova administracija povratak tih ljudi i obnovu njihovih kuća ili to čini jedino RH?, a na kraju ocjena kako misli li Dodik ozbiljno sve što je obećao – postoje načini da to i dokaže, ali dokazi trenutačno ne postoje.
Dakle, kad je riječ o predstavniku zločinačke RS M.Dodiku – on je samo jedan lokalni prevarant kojem je ovom gestom ukazana nezaslužena čast, bez da je morao učiniti sve ono što pristojni moraju da bi bili u društvu. Pa i mi. Ovako – pustiše zmazanog u potok, a mi se kupamo nizvodno…
Iskreno, predsjedniku Josipoviću bolje pristaje recimo Brisel i ona tamo ekipa europskih birokrata nego kompromitirani balkanski prototipovi-metastaze onoga što je Milošević priželjkivao. Mislila sam da će njegova pažnja biti koncentrirana na taj dio, obzirom na njegovu naobrazbu, međunarodni ugled i dopadljivost pristojnom dijelu Europe. Znam da je dio te priče i suradnja s lokalnim šerifima, ali treba voditi računa koliko se nešto mora, a koliko ne. A čini sve više stvari koje baš i ne mora. Na štetu svih nas, jer time ne ispostavlja račune krivcima nego misli kako dug trebamo svi jednako podijeliti. Totalno krivo… Za to nema nitko mandat. Još i velikodušno najavljuje kako će nam dovesti lažljivca Tadića u VUKOVAR, tj. OVČARU… Što će nam on tamo, pobogu?!
Kako se samo jedan kulturan čovjek na vrhuncu karijere dao uvući u ovakvo društvo i u ovakve priče?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2010. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je to sve baš kul.
Zapravo me živo zaboli. Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: