Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stupidity - the final frontier

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2010. 19:32 
Naslov:  Stupidity - the final frontier
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sam rub... Milan Ivkosic...clanak za vjecnost!

Uskrsni poklon Vecernjeg lista svojim citateljima....

Vražja Božja čestica



Skriveno: 
U CERN-u, Europskom centru za nuklearna istraživanja, u kojem je pokrenuta milijarde eura vrijedna potraga za Božjom česticom iz koje je nastao svemir, dogodili su se prvi sudari snopova protona. Kad su to na zaslonima pokazali rascvjetali grafikoni u različitim bojama, kaže vijest, “znanstvenici su ustali sa stolaca i gotovo euforično zapljeskali.”

Koje profaniranje! Opis toga pljeska može biti identičan opisu oduševljenja nakon Messijeva gola. Francuski filozof Guenon drži da profane suvremene znanosti, svedene na eksperiment, kvantitetu i fizičku mjerljivost, nemaju svoje sveto utemeljenje, pa tako nemaju ni ljudsku ni božansku svrhu.

Ali mogu imati sotonsku motivaciju, a Sotoni nije ni do čega drugoga doli do nijekanja Boga kao Stvoritelja svijeta. I ništa mu nije tako drago kao senzacija, estrada, učinak na prvi pogled, zanos trenutka koji je spreman uništiti svaku tradiciju i vječnost. Nakon otkrića da atom nije nedjeljiv, da postoje gama-zrake, x-zrake, radioaktivnost i elektroni te nakon drugih prevrata u fizici, eksperimenti u CERN-u trebali bi odgovoriti na pitanje o tome zašto uopće išta postoji, je li Božja čestica materijalna ili nematerijalna – prije nego što se pomire s time da je u temelju svijeta znanosti nedokučiva. Kad biste istraživače i znanstvenike u CERN-u i one koji ih financiraju upitali što to očekuju, i u najsmjelijim odgovorima rekli bi da ono što rade – rade kao ljudi i da ono što će dobiti ne može biti rezultat drukčiji doli onaj koji je ljudima shvatljiv. Prema tome, oni ne mogu izvan ljudskih granica, a upitajmo se – što još svijet ima u tim granicama?

Ima posvudašnje nijekanje upravo Boga i ljudi, njihovih elementarnih potreba za stanom, hranom i vodom. Okrenite glavu od čovjeka i jurišajte na Boga, na njegovu česticu, otkrijte je i tako se izjednačite s njim – kao da je upravo to moto znanstvenika u CERN-u i kao da je taj moto prepisan iz mladenačkijih sotonističkih pjesama Karla Marxa koje će se kasnije pretočiti u veliki revolucionarni, komunistički pokret u kojem će biti smaknuto više od sto milijuna nevinih ljudi. Svi ti znanstvenici koji sjede u Centru imaju ili su imali svoje roditelje, imaju neke relacije u obitelji, sa suprugama, djecom, s prijateljima, s okolinom u kojoj žive, imaju neke spoznaje o stanju i stanjima suvremenoga čovjeka i svijeta, te posve sigurno znaju da su njihova istraživanja samo zadovoljavanje znanstveničkih apetita koji postoje mimo bitnih pitanja i nevolja čovječanstva.

I dok se nacije, vjere i civilizacije doslovno kolju po Iracima, Afganistanima i drugim Bliskim istocima, po Moskvama, Londonima, Njujorcima, dok milijarde ljudi gladuju, umiru u neimaštini, nehigijeni i epidemijama zlokobnih bolesti, dotle veleumovi Zapada u CERN-u sudaraju snopove protona i na prve uspjehe skaču i plješću kao na efektne golove. No dobro, kad vas već ima tko financirati, radite što vas je volja, ali nam to ne prodavajte kao ljudsko dostignuće, kao korist za čovječanstvo, nego priznajte da se zabavljate, da je vaš “veličanstveni” pokušaj da otkrijete tajnu nastanka svemira i da se tako izjednačite s Bogom tek manipuliranje praznom ljudskom radoznalošću koja ne zna što bi sa sobom i kad se tajna koja ju je privlačila otkrije.

Možda je u biti čovjeka da u znanosti postane najambiciozniji kad iz nje posve izuzme ljude ili ih, štoviše u njoj zloupotrebljava. Ta se pretpostavka uvelike ostvarivala u totalitarnim režimima. Pa sam stoga uvjeren da bi za sotonske eksperimente u CERN-u i njihova moguća otkrića i uspjehe najviše oduševljenja pokazivali Adolf Hitler i Josip Visarionovič Staljin, dva najveća bezbošca i zločinca u povijesti čovječanstva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa čuj ako je netko čitao knjigu Razgovori s vragom (Ouspensky je pisac ak se ne varam) onda može shvatit strah ovakve vrste, naime ta knjiga govori o znanosti kao o nečemu što je Vrag dao čovjeku da ga udalji od Boga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2010. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam je li netko to do sada napisao, ali prema svemu sudeci Vrag je covjeku dao religiju kako bi ga udaljio od razmisljanja i pameti.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2010. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

patentiraj tu misao jer nije daleko od istine...
Htio sam reć shvaćam zašto netko tako govori o znanosti jer kroz povijest gledano najviše se razvijala u ''zlom'' smjeru, od načina lova u pradavna vremena do ratovanja u novija vremena, no ne smatram krivom znanost ili vraga nego ljude koji ju koriste u te svrhe... Ne ubija oružje nego čovjek...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.04.2010. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to nije BOŽJA ČESTICA nego je HIGGSOV BOZON

bože, budala...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2010. 1:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakav perfidno ugnojeni literarni proljev!

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2010. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam je li netko to do sada napisao, ali prema svemu sudeci Vrag je covjeku dao religiju kako bi ga udaljio od razmisljanja i pameti.
Very Happy Dakle ja sam budala... pošto sam religiozan.
Nisam čitao nit mi pada napamet.
Znam da je jedva dočekan izlazak nekog teksta kako
bi se u globalu udarilo po religiji... Dakle niš konstruktivno.

Sretan i Blagoslovljen Uskrs! Svima.

Srdačan pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2010. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali mogu imati sotonsku motivaciju, a Sotoni nije ni do čega drugoga doli do nijekanja Boga kao Stvoritelja svijeta

ja sam sotona u ljudskom tijelu ....

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam je li netko to do sada napisao, ali prema svemu sudeci Vrag je covjeku dao religiju kako bi ga udaljio od razmisljanja i pameti.


ova izjava je nešto najpametnije što sam pročitala na portalu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2010. 23:59 
Naslov:  Re: Stupidity - the final frontier
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2010. 18:11 
Naslov:  Re: Stupidity - the final frontier
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sve ok.
Problem je što se na osnovu članka nekog idemo nazvati lika, ovaj puta tog ivkošića, pravi fama kako su svi pripadnici neke religije budale i sl. Tada kada pročitate takav neki stav, kada netko daje oprečno mišljenje o vama kao pripadniku neke religije, da ste budala ili da ste totalni idiot samo zato što vjerujete u nešto. Tada se zapitate tko je tu budala?!

Također rasprava po principu ISKLJČUJUĆEG ILI:
1) Ako si religiozan => nepridaješ važnost znanosti.
2) Ako si znanstvenjak => nepridaješ važnost religiji.
Je također ukazatelj toga da sa tom osobom i neisplati voditi neke rasprave.

A te pokazatelje jasno možemo vidjeti u ovakvim temam koje nisu tu radi neke konstruktivne rasprave, nego samo poradi toga da se pokuša opravdati neki svoj stav, a samim time i popljuje drugačiji stav (mišljenje).

Iz kvazi izjava tipa: Da je religija data kako bi odmaknula od znanosti, te znanost kako bi odmaknula od religijie... možemo dobiti zaključak da su pametne samo one osobe koje su po svojoj pripadnosti ateisti. Što zapravo ispada da se količina pameti mjeri prema vjerskoj pripadnosti...
Što je nebuloza. I daje nam naznaku sa kakvom osobom imamo "čast" razgovarati. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.04.2010. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj... opet naklapanja o religiji. Evo ovako:



_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2010. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Joj... opet naklapanja o religiji. Evo ovako:

Obožavam ljude čiji "Liberalizam" prelazi granice čak i kako to nazivaju ultra konzervatizma, te pretendiraju ultraisključivost. Wink

PS: Tvoj link je zapravo potvrda onoga što sam rekao da se ovdje nemože voditi nikakva konstruktivna rasprava, te da se nejavljate kako bi pričali išta konstruktivno, nego samo pljuvali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.04.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je.

I dok god mogu ću pljuvati po religioznim fanaticima koji se petljaju u stvari o kojima nemaju pojma, samo da bi natjerali vodu na svoj mlin.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Tako je.

I dok god mogu ću pljuvati po religioznim fanaticima koji se petljaju u stvari o kojima nemaju pojma, samo da bi natjerali vodu na svoj mlin.
Ne prijatelju ovdje taj tvoj komičar uz čiju se pomoć izražavaš pljuje po cijeloj religiji, a ne par pojedinaca.
A kad smo kod mlinova, neznam o čijem mlinu pričaš jer sam također religiozan, ali to neznači da ću podržati se što priča jedan Ivkošić. A ovime što radite pljujete po svima, a ne po nekom određenom. Iako bi dakako odlika Liberala kakvim se predstavljate trebala biti da nepljujete po ićemu makar i malo drugačijem od onoga što vi predstavljate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.04.2010. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Ne prijatelju ovdje taj tvoj komičar uz čiju se pomoć izražavaš pljuje po cijeloj religiji, a ne par pojedinaca.
A kad smo kod mlinova, neznam o čijem mlinu pričaš jer sam također religiozan, ali to neznači da ću podržati se što priča jedan Ivkošić. A ovime što radite pljujete po svima, a ne po nekom određenom. Iako bi dakako odlika Liberala kakvim se predstavljate trebala biti da nepljujete po ićemu makar i malo drugačijem od onoga što vi predstavljate.

Otkad smo mi prijatelji?

Da, pokojni gospodin Carlin pljuje po cijelom konceptu, i to na vrlo zabavan način.

E sad, što je odlika liberala... o tome bi mogli do sutra. Moj liberalni stav je da sam tolerantan prema svemu imalo (piše se zajedno) drugačijem stajalištu od mojeg, dok god se to stajalište ne koristi za zavaravanje drugih i širenje neznanja među (neukim) pukom. Pod ovim ne mislim samo na Ivkošića i njemu slične, dapače - mislim i na kvazi-znanstvenike koji šire priče o crnim rupama i kraju svijeta koji je došao (i prošao) aktivacijom LHC-a.

mali_ivica je napisao/la: › Iz kvazi izjava tipa: Da je religija data kako bi odmaknula od znanosti, te znanost kako bi odmaknula od religijie... možemo dobiti zaključak da su pametne samo one osobe koje su po svojoj pripadnosti ateisti. Što zapravo ispada da se količina pameti mjeri prema vjerskoj pripadnosti...

Postoji li religija koja je prihvatila teoriju evolucije?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: