Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!!!!!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2007. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasto se ljudi opterecuju s time sto drugi ljudi slusaju? ne vidim poantu u tome? a i treba napraviti jasnu distinkciju izmedju narodne i turbo folk glazbe.

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sidartha
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2007. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako se ne bi opterećivali kad vide gdje ovaj svijet ide....jel vam je do toga da samo pijete od vikenda do vikenda i razbijate čaše...ljudi daj nađite život...u toj glazbi nema ništa dobro...problem je u tome što vi ne razmišljate o glazbi...da netko malo razmisli o onome što čuje...da sagleda pjesmu kroz različita gledišta ne bi nikad u životu više narodnjak poslušao...
znate i sami tko sluša narodnjake...oni koje glazba ne zanima jer da ga zanima čuo bi nešto kvalitetnije čemu narodnjaci nikako ne mogu konkurirati i ostao na tome.....a ne tamo sluša nekog zmaja i takve fore

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2007. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasto se obracas meni k tome jos i u mnozini? ti ni neznas sto ja slusam. kad si tako bahat bit cu i ja bahat pa ustvrdit da sam vjerojatno cuo bar triput vise najrazlicitije glazbe od tebe.

sto se tice distinkcije izmedu turbo folk i narodne glazbe, evo ti primjer dobre narodne pjesme koja nema veze za danasnjim smecem.

http://youtube.com/watch?v=tJpNVoCzaJs

i sad ako se poseres po ovoj pjesmi onda si na slican nacin ogranicen kao ljudi koji slusaju iskljucivo turbo-folk i idu na tzv. "cajke"

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2007. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivane, vjerovao ili ne, al i Šaulića puštaju uz turbo folk po tim klubovima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuj vjerojatno i on ima sranja sto je izdao zbog potreba trzista ako ga je lova stisla Very Happy, samo sam htjeo reci da je glupo demonizirati sve sto ima taj neki melos.. stvar je u tome, ne moras sad ti to voliti nit slusati naravno, ali onda je bolje ignorirat to nego iznosit neki primitivan stav bez nekih iole kvalitetnih argumenata... jer ono ako netko kaze da su neki raniji klasici od saulica ili beslica smece, onda je isto kao da kazes da je npr. zvonko bogdan smece.

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2007. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Porazna statistika -- ukusa ?! mislim.. o ukusima se ne raspravlja..

a ioanako ima hrpa ljudi koje glazba uopce ne tangira.. slusaju radio..

kako ta statistika moze biti porazna.. stvarno ne znam. i ko je taj koji odrđuje što je to porazno !?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.03.2007. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sidartha je napisao/la (Pogledaj post): › jel vam je do toga da samo pijete od vikenda do vikenda


osijek031.com smile

A čaše razbijam samo uz jednu pjesmu, jedini "narodnjak" koji slušam - Žute dunje. No on i tako nema veze s turbofolkom Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BlackxXxDevil
Offline
Ukupno postova: 198
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2007. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ima istine u onom sto je netko rekao u ranijim postovima... jel se ima izbora u OSIJEKU?????
odgovor je nema... bar ne za nas mlađe zato mlađi(srednjoškolci) slušaju cajke.. u osnovnoj se slušalo strano jer se nije izlazilo... dobro ste rekli većini mladeži je cilj napiti se od subote do subote... a gdje ces izaci zbariti koju curu ili nesto ako ne u OKS(osobno mrzim to mjesto)... ja volim otići recimo u west na bećarce ali tamo necu naci bas neku dobru curu... dobro je za otici napiti se mal s drustvom rasplesati i tako... stariji odnosno ovi s faksa i dalje mozda imaju drugaciji ukus od mlađih ali to je samo zato sto imaju izbor.. odnosno mogu u tufnu ili tako neko mjesto gdje mlađim od 18 ili 20 nije dopušteno... a prije dok su bili mlađi nisu slušali cajke jer je tada postojao izbor... mogli su u posh lijepo otici na tri kata zabaviti se ko čovjek i otići kući pjevajući... pa molim lijepo sta se to dogada s nasim gradom...???????
ja mislim da bi se umjesto OKSA, Q-A i takvih SRANJA trebalo otvoriti nesto poput posha opet ili neki rock klub.. recimo u rijeci sam bio tamo ima 2-3 rock kluba.. ja sam svake subote i petka u rock klubu bio.. jest da ima onih sa irokezama i sve u crnini ali nisu svi takvi... neki cak i imaju stila... a cura je bilo ... eo molim da se sagleda malo ovo sve i uvidjet cete zasto ljudi slusaju cajke... sve ljude koje pitam sta vide u narodnjacima odgovore mi "pa di ću drugdje izaći?????????" iako ima i odgovora "to je glazba za dušu" al to mi se gadi ...

_________________

pridruzite se preko 700.000 igraca diljem cijelog svijeta...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2007. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crni Vraže, moraš odrasti... sačuvaj ovaj post i pročitaj ga za nekoliko godina pa ćeš vidjeti kako si napisao hrpz gluposti...

meni kod tih "cajki" najviše smeta mentalitet koji dolazi s njima... zbog toga se i ne družim s ljudima koji to slušaju jer nemamo iste poglede na svijet...

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.03.2007. 15:49 
Naslov:  Re: Porazne Statistike Glazbenog Ukusa Mladih (Hrvata???)!!!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno kada izdem subotom navecer volim slusati domace... najbolje mi je nacugat se uz domace, pogotovo jos kada je uzivo... kao u pivnici... kod kuce slusam rap & techno, ali mi nije to glazba za izlazak van.... to volim kod kuce poslusati, ili u autu ili tako nesto, al ne da mi u subotu navecer cijelo vece udaraju basovi.... a o cajkama da i ne pricam.... to ne mogu slusati da mi neko plati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.03.2007. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BlackxXxDevil je napisao/la: ›
e ima istine u onom sto je netko rekao u ranijim postovima... jel se ima izbora u OSIJEKU?????
odgovor je nema... bar ne za nas mlađe zato mlađi(srednjoškolci) slušaju cajke.. u osnovnoj se slušalo strano jer se nije izlazilo... dobro ste rekli većini mladeži je cilj napiti se od subote do subote... a gdje ces izaci zbariti koju curu ili nesto ako ne u OKS(osobno mrzim to mjesto)... ja volim otići recimo u west na bećarce ali tamo necu naci bas neku dobru curu... dobro je za otici napiti se mal s drustvom rasplesati i tako... stariji odnosno ovi s faksa i dalje mozda imaju drugaciji ukus od mlađih ali to je samo zato sto imaju izbor.. odnosno mogu u tufnu ili tako neko mjesto gdje mlađim od 18 ili 20 nije dopušteno... a prije dok su bili mlađi nisu slušali cajke jer je tada postojao izbor... mogli su u posh lijepo otici na tri kata zabaviti se ko čovjek i otići kući pjevajući... pa molim lijepo sta se to dogada s nasim gradom...???????
ja mislim da bi se umjesto OKSA, Q-A i takvih SRANJA trebalo otvoriti nesto poput posha opet ili neki rock klub.. recimo u rijeci sam bio tamo ima 2-3 rock kluba.. ja sam svake subote i petka u rock klubu bio.. jest da ima onih sa irokezama i sve u crnini ali nisu svi takvi... neki cak i imaju stila... a cura je bilo ... eo molim da se sagleda malo ovo sve i uvidjet cete zasto ljudi slusaju cajke... sve ljude koje pitam sta vide u narodnjacima odgovore mi "pa di ću drugdje izaći?????????" iako ima i odgovora "to je glazba za dušu" al to mi se gadi ...


Slazem se s tobom... ali nije to problem samo s maldima vec i sa starijima.... na prste jedne ruke mogu nabrojati gdje se moze izaci a da nisu cajke... s tim da vecina tih kafova/klubova radi do dva - tri....

I onda ljudi kazu da ljudi nece izlaziti tamo gdje se ne pustaju cajke... odite recimo u beckers oko dva sata navecer... ne mozes hodati kolika je guzva... nadalje, carpet, pustaju domace, rade do tri sata, puno da ne mozes proci do WC-a, u westu nisam bio jos, u pivnicu ne pustaju kada se napuni ( negdje oko deset, jedanaest sati, iako je upad 15 kn ), za matrix necu nista tvrditi posto vec duze vrijeme nisam bio u matrixu tako da se ni ne sjecam kako je tamo... toliko o tome kako se jedino cajkama moze privuci gosti....

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BlackxXxDevil
Offline
Ukupno postova: 198
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2007. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
Crni Vraže, moraš odrasti... sačuvaj ovaj post i pročitaj ga za nekoliko godina pa ćeš vidjeti kako si napisao hrpz gluposti...

meni kod tih "cajki" najviše smeta mentalitet koji dolazi s njima... zbog toga se i ne družim s ljudima koji to slušaju jer nemamo iste poglede na svijet...


eo ovako... JA cajke ne slušam... u mome postu ne piše nista o tome da ja slušam... zbog cajki i izlazim mozda jedanput u mjesecu... i ak izadem odem u west.. tamo su tamburice.. u kafove mi nije fora ići... jer ne idem van da sjednem negdje i pijem.. to mogu i kod kuće... ja se DRUŽIM ljudima koji slušaju cajke... u biti nemam ništa protiv cajki i protiv ljudi koji slušaju cajke, ali to nije za mene i ja jednostavno ne slušam.. i njima dobro meni dobro...
@euchrid- molim te reci samo di sam ja to napisao gluposti...?

_________________

pridruzite se preko 700.000 igraca diljem cijelog svijeta...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2007. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BlackxXxDevil je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam svake subote i petka u rock klubu bio.. jest da ima onih sa irokezama i sve u crnini ali nisu svi takvi... neki cak i imaju stila... a cura je bilo ... eo molim da se sagleda malo ovo sve i uvidjet cete zasto ljudi slusaju cajke...


Ovaj stav mi miriši na osobu koja voli slušat cajke, ali misli da bi bio frajer kada bi slušao rock. Misliš da "imati stila" znači obući košuljicu i cipelice, nabacit lančinu i pečatnjak? OK, to je tvoje mišljenje. Moje je mišljenje da "oni s irokezama i sve u crnini" ipak znaju "imati stila" i izgledati puno zanimljivije od "frajera" kakvi se mogu sresti u Q-u ili gdjeveć. A cure koje ne pokazuju svima gotovo cijele svoje sise i guzicu, a ponekad i stidne dlake nisu nužno nezanimljive i ružne. Možda to jednom shvatiš.

Ja sam jučer silom prilika bila u pubu, atmosfera je doduše bila malo fensi-šmensi, što mi ne odgovara, ali momci su svirali solidno i zabavili smo se svi kompletno, a, zamisli, bez cajki. U Cadillacu uvijek isti repertoar, Mini Teatar je onako OK, Hir uvijek prazan, Amsterdam premali... Ali, ne mogu reći da nemam izbora i da zbog toga moram na cajke. Još manje da se zbog toga moram oblačiti kao da slušam cajke ili tako ponašati ili kod kuće slušati Cecu.

S druge strane, u mom mjestu stvarno nema mjesta za izlaske. Nakon 2 sata sva se normalna mjesta zatvore. Ostane samo jedna rupa u kojoj lik pjevuši nekakve narodnjake. Mi se svi pokupimo i odemo da đuskamo Wink Drugi dan neću nikome reći "Joj, MORALA sam na cajke, nemam gdje izaći." Obično kažem "Bila sam i na cajkama, otela pjevaču mikrofon i pjevala Žute dunje."

Želim reći da ne shvaćam zašto se ljudi imaju potrebu praviti fini: "Ja mrzim cajke, ovoono, ali ih moram slušat jer nemam gdje izaći, ovoono." Znam što volim slušati, znam kakav je moj stil života, znam kakvi su moji stavovi. Ako se meni još ostaje vani i odem u birc gdje sviraju cajke, neću okolo kukat i pravdat se kako sam to "morala". U Q me, na primjer, nikakva sila ne bi natjerala. Zbog mentaliteta ljudi koji na takvim mjestima prevladava. Nije stvar u glazbi, tak mi je svejedno hoće mi svirat Madonna u nekom fensi-šmensi bircu ili će urlat Mile Kitić u nekoj rupi. Floyde ću, naprimjer, ionako na malo mjesta moći čuti. Stvar je u atmosferi i ljudima koji su oko tebe.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BlackxXxDevil
Offline
Ukupno postova: 198
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2007. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što sam već rekao, ali eto ponovit cu... nigdje ne napominjem da slušam cajke bas suprotno ne slusam ih.. i kad nemam gdje izaci sto je istina nema se gdje... ostanem kod kuce a ne odem na cajke... i da... hoces reci da ljudi koji imaju irokezu na glavi izgledaju oke... slazem se s tobom to je STIL al napravimo anketu koliko se ljudi svida netko sa irokezom na glavi.... kladim se bar 80% ljudi ce reci da im se ne svida ... ima ljudi kojima se to svida... a ako je tebi izgledati dobro "fensi-šmensi" oke, tvoje mišljenje... nisam ja za neke šminki uske rifle, usku majicu i cipele... ne nosim to nosim ono u čemu se osjećam ugodno.. a to su većinom šire hlače i majice...

P.S. pod molim da se sagleda sve ovo sam mislio kompletan tekst a ne samo to o rock klubu koje si ti tako dobro citirala...

_________________

pridruzite se preko 700.000 igraca diljem cijelog svijeta...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2007. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BlackxXxDevil je napisao/la (Pogledaj post): › a ako je tebi izgledati dobro "fensi-šmensi" oke, tvoje mišljenje...


Uglavnom je baš suprotno od toga. Ali, i takav stil dobro stoji ljudima koji ga znaju nositi. "Imati stila" ne znači da se to sviđa velikom postotku ljudi. Bar za mene.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: