Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2010. 12:03 
Naslov:  Re: Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako sam već prije napisao, najgore je ne učiniti ništa, zato što možeš učiniti malo.

Teško čovjeku koji ne zna za šalu, i društvu koje ne umije, ne smije ili se ne može bezazleno smijati.- Ivo Andrić

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glechudesa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2010. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Btw. sto si ti uicinio da bilo sto promjenis? Evo, pogledao sam sve tvoje poruke i ne vidim da si pokusao utjecati na razmisljanja drugih. Ako je suditi po onome sto si ovdje do sada pisao - moze se reci da te uglavnom boli kurac za ono sto se dogadja oko tebe. Kontam da ce te boliti sve do onog trenutka dok i tebi netko ne naplati kaznu. Onda ces, kao prase na klanju, na sav glas skvicati o svemirskoj nepravdi, o tome kako nas drugi jebu, o malom covjeku u raljama neprvde, o nepravednoj selektivnosti pauka, blabla.

Ali neka, bitno da si ti meni rekao sto me ide...


Šta sam ja učinio? Moj danak društvu mjeriš postovima na forumu... e stvarno si biser slavonije! Da je to mjerilo ti i tvojih 4909 postova i 5724 kikirikija bi bili na vrhu ljestvice i smatrali bi te jednim od najpredanijih i cijenjenijih ljudi sa angažmanom u politici, ekologiji, a vikende naravno provodiš u pučkoj kuhinji pomažući potrebitima... A konstatacija da će mene bolit sve dok mi netko ne naplati je čista glupost zato što reflektiraš svoj stav na mene jer ja sam suosjećao sa autorom onog pisma otpočetka, ti ne, ti si ga napao i prozvao ga princezom... što znači da tebe boli neka stvar i da će te boljet sve dok tebe netko ne opali po đepu!!!

Najviše mrzim hejtere, i mislim da su hejteri gori od inertnih, lijenih ljudi jer ovi drugi neće ništa promjenit, ali neće ni pljuvat ako neko to pokuša, a ti brate si vulgaris domesticus hrvat-hejter, sram i bruka našeg naroda, uplest ćeš se u svaku temu, a većinom u neke koje nisi kompetentan branit ni zastupat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2010. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a mozda bi lakse uparkirao bicikl

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glechudesa je napisao/la: › A konstatacija da će mene bolit sve dok mi netko ne naplati je čista glupost zato što reflektiraš svoj stav na mene
Tvoj stav se reflektira kroz podrsku tipu koji je nepravdu trpio 10 godina, slizao se s njom i isao joj niz dlaku, a svoj glas je digao te nakon sto je dobio kaznu za svjesno i namjerno pocinjen prekrsaj.

Svojom podrskom nam sam dajes do znanja da postupas potpuno jednako. Dakle, pasivan si i licemjeran. Vrhunac tvoje borbe je vjerojatno forwardiranje linka na taj clanak ili uclanjenje u kakvu FB grupu. Tipican predstavnik generacije u kojoj se svaka kritika smatra "hejterskom", a svaki pokusaj promjene i utjecaja proglasava "biserom Slavonije". Ali, niti ti tema, ti si samo jedan iz bulumente super-ultra-mega-cool nista-me-ne-zanima prepametan-sam da-me-ista-oko-mene-pogadja daj-mjuze-i-droze zombija.

90% stanovnika RH razmislja na slican nacin, sto se nakon tog pisma i potvrdilo. Ljudi su toliko sitne dushe, da su za pranje svoje pasivnosti pred savjescu spremni braniti i svjesno i namjerno pocinjenje prekrsaja nakon 20 godina sutnje.

Citat: › jer ja sam suosjećao sa autorom onog pisma otpočetka, ti ne, ti si ga napao i prozvao ga princezom...
Ja bih s njim susjecao da je to pismo napisao dan prije nego je dobio kaznu. Da je to napisao jer mu je doista pukao film, a ne zato jer je dobio masnu kaznu. Tada bih mu vjerovao i dao podrsku. Tada bih rekao da je to pravi nacin i da je on pravi heroj. Podrsku bih mu dao i da je odlucio organizirati konkretne akcije - koje zahtjevaju fizicko prisustvo, a mozda cak i kakav cin subverzije.

Ali, davati podrsku tipu koji je 20 godina trpio filovanje govnima, a onda se "probudio" nakon sto ga je netko opalio po dzepu moze samo netko licemjeran koliko i taj lik.

Citat: › što znači da tebe boli neka stvar i da će te boljet sve dok tebe netko ne opali po đepu!!!
Nazalost, opet nisi citao s razumijevanjem ono sto sam pisao. Naglasavao sam, preko nekoliko puta, da su visegodisnja sutnja i "udar na dzep" upravo ono sto pismu ovog lika izbija legitimitet iz ruku i sto ga cini licemjerom.

Citat: › Najviše mrzim hejtere, i mislim da su hejteri gori od inertnih, lijenih ljudi
Ne vidim nista hejterski u skretanju paznje na necije licemjerje. Vidim kritiku, a ona zna boljeti, posebno kad se u njoj prepoznas.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glechudesa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2010. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Tvoj stav se reflektira kroz podrsku tipu koji je nepravdu trpio 10 godina, slizao se s njom i isao joj niz dlaku, a svoj glas je digao te nakon sto je dobio kaznu za svjesno i namjerno pocinjen prekrsaj.

Kao prvo kakvih 10 godina, lik je sam rekao da je do je do nedavno parkirao bliže poslu, ali zbog nekog novog zakona je bio primoran parkirati negdje dalje, znači vrlo moguće je da nije ni znao da je tamo zabranjen parking jer je rekao da se tamo parkiralo 150-200 auta dnevno...

Leteci mungos je napisao/la: › Svojom podrskom nam sam dajes do znanja da postupas potpuno jednako. Dakle, pasivan si i licemjeran. Vrhunac tvoje borbe je vjerojatno forwardiranje linka na taj clanak ili uclanjenje u kakvu FB grupu Tipican predstavnik generacije u kojoj se svaka kritika smatra "hejterskom", a svaki pokusaj promjene i utjecaja proglasava "biserom Slavonije". Ali, niti ti tema, ti si samo jedan iz bulumente super-ultra-mega-cool nista-me-ne-zanima prepametan-sam da-me-ista-oko-mene-pogadja daj-mjuze-i-droze zombija.

90% stanovnika RH razmislja na slican nacin, sto se nakon tog pisma i potvrdilo. Ljudi su toliko sitne dushe, da su za pranje svoje pasivnosti pred savjescu spremni braniti i svjesno i namjerno pocinjenje prekrsaja nakon 20 godina sutnje.

Opet ponavljam, ako svoj aktivizam mjeriš postovima onda si puno jači od mene, a i sudeći po njima ovo je vjerojatno vrhunac tvoje borbe, a kao drugo kažeš svaki pokušaj promjene i utjecaja??? Pa ti si taj koji ovdje koči neki napredak, a taj lik koji je pisao pismo je htio nešto promjenit... ok, po tvom nije bio pravovremen, ali on se nije ni prozvao nekim aktivistom, običan je građanin koji je popizdio da mu staju na prste... i plus gledaš na ne poštivanje nekog minornog zakona kao na ne moralni čin, lega garant si HDZ-ovac... Treba ti prijatelj, ali ne na fejsu ili spejsu Smile

Leteci mungos je napisao/la: ›
Nazalost, opet nisi citao s razumijevanjem ono sto sam pisao. Naglasavao sam, preko nekoliko puta, da su visegodisnja sutnja i "udar na dzep" upravo ono sto pismu ovog lika izbija legitimitet iz ruku i sto ga cini licemjerom.

Znaš kada bi mu izbilo iz ruke legitimitet, da je član odbora za provedbu zakona o parkiranju na zelenim površinama i da je dobio kaznu pa na taj način shvati kako provedba ovog zakona nije u redu... E to bi bilo licemjerno...
To je kao da nazivaš štrajkaše u nekoj firmi licemjernim što nisu počeli štrajkat dok su primali plaću, regres i dok je sve bilo u redu... Stvarno si smijeh od čovjeka Smile... Ne možeš reagirat prije nego si upoznat sa problemom, a to je ovdje slučaj...

Leteci mungos je napisao/la: › Ne vidim nista hejterski u skretanju paznje na necije licemjerje.
Znaš šta je hejterski, traženje licemjerja tamo gdje ono ne postoji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glechudesa je napisao/la: › Kao prvo kakvih 10 godina,
Da, nije problem u 10 godina, nego vec skoro 20. Radi se o 20 godina o kojima prica taj gradjanin u svom pismu. 20 godina u kojima se novac trosi i krade. O tih 20 godina koje je on opisao i dobio apluaz za to.

Citat: › a taj lik koji je pisao pismo je htio nešto promjenit...
Nije on htio nista promijeniti, nemojmo mu davati nagradu za nesto sto nije zasluzio. Da je htio mijenjati, cinio bi to i dan ranije, kada je pauk odnio 20 drugih automobila, cinio bi to zadnjih godina, kada Bandic trosi 100 milijuna kuna na Snjeznu kraljicu i slicno.

Citat: › običan je građanin koji je popizdio da mu staju na prste...
Nitko njemu nije stao na prste. Lik je dobio propisanu kaznu. Kaznjen je za krsenje zakona/pravilnika, cega-god...

Mozemo sada pricati da do toga ne bi doslo da se on i 100 000 drugih voazaca usprotivilo takvim zakonima i pravilnicima, takvom nacinu naplate, javnom prometu i slicno... ali nije... nisu se usprotivili, bas kao sto se ni radnici nisu usprotivili kad im je za dionice ponudjeno 200 maraka iz torbe pa danas kukaju kako je netko drugi postao vlasnik tvornice u kojoj rade.

Nitko ih nije silio da to prodaju, nitko ih nije silio da dizu kredite. Bas kao sto ni ovog lika nitko nije silio da parkira tamo gdje se ne smije.

Sutio je dok su pljackali proracun njegovog grada i novac namijenjen prometu trosili na debilane, sutio je dok su donosili pravilnike o parkiralistima, sutio je dok su dan ranije odnijeli 20 drugih automobila. Neka suti i danas, kad odnose njegov. Sutio bi on i dan danas da mu nisu odnijeli automobil, u to mozes biti siguran.

Citat: › To je kao da nazivaš štrajkaše u nekoj firmi licemjernim što nisu počeli štrajkat dok su primali plaću, regres i dok je sve bilo u redu...
Licemjernim nazivam strajkase koji su prodali svoju buducnost torbarima, a onda danas kukaju kako oni ne upravljaju firmom. Da, to je licemjerno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2010. 11:29 
Naslov:  Re: Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poruka iz svemira za @glechudesa i Leteceg mungosa

Iako sam zadivljen količinom i kvalitetom verbalnih donacija za bolji svijet koje ste „istresli“ u svojim postovima, možda ne bi bilo loše da se malo opustite i uživate u životu. Molim, da moj post pokušate shvatiti kao dobronamjeran savjet, a ne kao napad na nečiji ego.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2010. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa simom031. Ovo prepucavanje nigdje ne vodi. A što se čovjek pobunio...bolje ikad nego nikad!

P.S. Baš kako u mom potpisu stoji: Mala djela donose velike promjene!

Ne vjerujem da itko od onih koji toliko pljuju po tom liku sami nešto poduzimaju dok se njima nešto ne dogodi, tako da samo kake bezveze. Wink

Dok netko ne osjeti nepravdu na svojoj koži, neće prstom mrdnuti (za druge), a kad mu se to dogodi onda će se puknuti i iz petnih žila borit će se za sebe i protiv te okrutne nepravde!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glechudesa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2010. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Dok netko ne osjeti nepravdu na svojoj koži, neće prstom mrdnuti (za druge), a kad mu se to dogodi onda će se puknuti i iz petnih žila borit će se za sebe i protiv te okrutne nepravde!

e upravo to, ali mungosu je to nejasno i licemjerno...
borba za neki cilj je očito ne licemjerna samo i ako si reagirao prije nego li si postao žrtva te neke nepravde... Onak, to je preblesavo razmišljanje jer ljudi nisu rođeni sa transcendentnom spoznajom svega u svemiru, nego stječu znanje kroz empirijska iskustva...

Ja sam do prije godinu dana mlatio snickers čokolade dok nisam čuo da ta firma radi brutalna istraživanja na životinjama k tome još i ne potrebna koje zakon ne nalaže, a ja to nisam znao pa je pitanje dali to mene čini lošom osobom i dali sam ja licemjer zato što sam prestao konzumirati taj proizvod tek nakon spoznaje o njihovom testiranju ili sam trebao imati neki "filing za osjećaj"... ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2010. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@glechudesa...ja mislim da si ti trebao imati feeling za osjećaj ili ugrađene neke super senzore kako bi sve znao unaprijed. osijek031.com smile Onda ne bi bio pohraćkan od strane pojedinaca. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glechudesa je napisao/la: › ... pitanje dali to mene čini lošom osobom i dali sam ja licemjer zato što sam prestao konzumirati taj proizvod tek nakon spoznaje o njihovom testiranju ili sam trebao imati neki "filing za osjećaj"... ???
Ne cini te licemjerom, jer usporedba nije na mjestu. Ili zelis reci da je ta spoznaja jednaka onoj da je taj lik 20 godina gledao sto se dogadja i sutio?

Ako si vec zelio napraviti usporedbu sa Snickersom, onda bi to bilo ovako:

Jedes Snickers. Saznajes da Snickers testira na zivotinjama, ali i dalje jedes Snickers. Jedes Snickers sljedecih 15 godina. Jednog dana od Snickers cokolade dobijes proljev. Nakon toga pocnes prosipati pricu o Snickersu [odnosno Marsu, ili tko je vec proizvodjac] kao o firmi koja zlostavlja zivotinje.

Eto, to bi bila ispravna usporedba, ali nama nisu potrebne usporedbe. Vecina ce se identificirati s tim likom jer za promjene cine sto je i on cinio tih 15 godina.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2010. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Leteći munogs, a što si ti dosad učinio po pitanju nepravde koja se svima događa? Jesi se žalio kome nadležnome kada nam je uveden harač, kada se povećao porez, kada se povećala cijena parkiranja u Osijeku? Kad radnici jedne XY firme nisu dobili mjesecima plaću, jesi bio na prosvjedu poljoprivrednika ili se kome obratio tko je zadužen za to? Jesi ti možda Čobankoviću, Šukeru i ekipici poslao kakvu žalbu kako to nije u redu što se događa ili si ipak bio samo pasivni promatrač, a sad siješ pamet na 031? Mislim da znam odgovor, a to je da nisi ni prstom mrdnuo za druge jer se nije ticalo direktno tebe, pa što da dižeš pakšu iz udobnog naslonjača, kad možeš ostati sjediti i osuđivati druge koji su nešto pokrenuli jer su osjetili nepravdu na svojim leđima..?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glechudesa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2010. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, ali otkud ti znaš da je on znao za taj problem 15 godina, sve ukupno ima nekih 25... Ja znam za sebe da ne doživim neke stvari dok ih "ne doživim"... ako me razumiješ, a vjerujem da je tako i sa njim i sa većinom... ne sudi o ljudima tako

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › @Leteći munogs, a što si ti dosad učinio po pitanju nepravde koja se svima događa?
Uclanio sam se u Facebook grupu i pozvao sve svoje prijatelje. Sad nas ima puno u tim Facebook grupama. Osjecamo se jako i mocno. Promijenili smo svijet.

Znam, nije lako kad se prepoznas u licemjerju, ali ima dobar lijek za to - pocni zaista nesto ciniti, a ne pozivati legose da pozivanjem svojih legosa nahrane gladne u Africi, ili proslijedjivanjem linka na pismo ovog lika rijese probleme i sranja u RH.

@glechudesa, imas pravo. On nije znao za sva sranja. Na dan kad je dobio kaznu je sve spoznao. Predlazem masovna kaznjavanja kao najefikasniju metodu Spoznaje!


Zadnja promjena: Leteci mungos; 06.04.2010. 12:43; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2010. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Leteći, pokakim se na Face. Wink Jesi nešto konkretno ikad učinio?

glechudesa je napisao/la: ›
da, ali otkud ti znaš da je on znao za taj problem 15 godina, sve ukupno ima nekih 25... Ja znam za sebe da ne doživim neke stvari dok ih "ne doživim"... ako me razumiješ, a vjerujem da je tako i sa njim i sa većinom... ne sudi o ljudima tako

osijek031.com smile


Zadnja promjena: Stella1989; 06.04.2010. 12:44; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: