Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek - plusevi i minusi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2010. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › koliko romantičara...

osijek031.com smile
Istina...Vrlo poetični forumaši. Embarassed
Dakle, stvar je na kraju u tome, da ja želim voljeti Osijek radi Osijeka, onako kako sam ga voljela prije, a ne zato jer ima i gorih mjesta za život.A čini mi se da se svelo na to.
I ima ok ljudi. Ali ne znam koliko.Tješila sam se da su ovi što mi se ne sviđaju manjina, ali da su glasni i agresivni, pa se zbog toga čini da ih je više. Redovno nalijećem na ljude koji izrijekom ne vole crnce, Kineze, Srbe, Rumunje, muslimane, židove, Rome, ima još, ali da sad ne nabrajam, a nitko neće priznati da je ksenofob, šovinist ili rasist. A šta ste?
Svi se boje svega.
Osijek nije mali grad, ali ima takav mentalitet. I to je to.
Čast izuzecima(čini se da su na kraju u pitanju ipak samo izuzeci)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2010. 19:49 
Naslov:  Re: Osijek - plusevi i minusi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu sad ja? Smile

Krenut ću prvo s negativnim stvarima. Pored nečega što nije imanentno samo Osijeku, nego čitavoj suvremenoj kapitalističkoj Europi - a to su porast materijalizma, pohlepe, gramzivosti, pad moralnih vrijednosti, loša demografska slika (povezana s pojavom djece koja su sve divljija), nepostojanje pravne države (osim na papiru), i ostale boljke novog svjetskog poretka - kao glavni problem u Osijeku vidim nezaposlenost, neiskorištavanje potencijala Slavonije kao regije (tu se opet, zapravo, vraćamo na nezaposlenost) i mentalitet koji je vrlo sličan "laloškom", koji ima i svojih dobrih strana, ali i negativnih, poput jedne pasivnosti, indolentnosti, nedovoljne želje za borbu za promjenu onoga što ne valja.

Također, dobar dio ekonomskog problema predstavlja neusklađenost rada Sveučilišta sa zahtjevima tržišta rada, o čemu redovno možemo čitati.

Poseban problem je korupcija, koja je, čini mi se, nešto izraženija u ovim našim krajevima nego zapadnije u RH.

Ne volim što smo od grada industrijalaca i obrtnika postali grad u kojemu su u radno vrijeme kafići puni. Mislim da je i ovo jedan od razloga da smo sada tu gdje jesmo.

A sada o pozitivnom.
Upravo sam se vratio s duge vožnje Osijekom. Volim tempo života u ovom gradu i ozbilno mislim da bih negdje drugdje trpio znatne zdravstvene posljedice.

Obožavam to što mogu svugdje doći za 15 minuta maksimalno. Veseli me gradnja biciklističkih staza i povećan broj biciklista. Veseli me što se, čini mi se, ipak sve više djece rađa ovdje (tako da će ono što sam napisao o lošoj demografskoj slici biti prošlost). Volim što smo još uvijek zeleni grad.

Volim staru osječku arhitekturu, a odvratno mi je ovo što su napravili i što dalje rade s ulicama u kojima su prizemnice, u kojima sagrade zgradurinu od pet katova.

Mogao bih još, ali ne bi bilo pristojno pisati eseje na forumu.Smile

E da, nadam se da će biti bolje. Preživjeli smo mi i gore stvari, Turke, recimo...Very HappyVery Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2010. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još sam se nečeg sjetio. Very Happy

Što se mene tiče, kulturna ponuda u Osijeku je odlična, čak je ima i previše s obzirom na posjećenost nekih manifestacija.

Klima je skroz pristojna, ma što neki mislili o tome- mi tu imamo četiri godišnja doba, i sunca i kiše, i ljetne žege i snijega. Samo da nam se komaraca riješit...

Moram ponoviti, najveći problem je nezaposlenost i loša ekonomska slika općenito, s tim bi posebice Sveučilište trebalo pridonositi da se potiče školovanje za proizvodna zanimanja, a za zanimanja poput ekonomista i pravnika smanjiti kvote (da se ovi nezaposleni ekonomisti i pravnici pozapošljavaju u neko normalno vrijeme, sljedećih 5 godina [sarkazam]).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mala20
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.05.2010. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volim promenadu, mir i tišinu, ljudi imaju vremena, nežuri im se nigdje. A nevolim komarce...

_________________
Pronađite ljepotu i radost, i pozovite ih da postanu stalnim gostima u vašem srcu... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: