Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek - plusevi i minusi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.03.2010. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obožavam preko ljeto...fino, polako, s noge na nogu prošetat promenadom u društvu...uf...nema mi boljeg od tog...još kad poubijaju sve komarce ko prije par godina...e...ni ne treba mi more onda...i et volem što sve više ima biciklističkih staza...ostalo više manje ne volim...cajke,klinčadiju koja mora pošarat novu fasadu, ulice u kojoj ide kuća,zgrada,kuća,kuća,zgrada...ruševine koje su tu još od rata...prugu nasred vukovarske...nebriga o novom trgu na kojem su one famozne klupe izgubile sjaj, ona svjetla dolje ne rade, fontana se koči, one ploče više nisu ni bijele (tj. svjetlo sive) ....i tako dalje...i tako dalje...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2010. 10:37 
Naslov:  Re: Osijek - plusevi i minusi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je dosta poružnio. Izgleda mi kao neki ofucani reklamni letak. Previše jumbo plakata i drugih reklama-znam da je to prihod gradu, ali previše ih je, poružnjuju grad. Iskreno ću se iznenaditi ako u dogledno vrijeme dobijemo neku zelenu vrpcu ili plavi cvijet, ili kako se već zove nagrada za uređenje okoliša. Promet je grozan. Zbog svega toga mi grad stalno izgleda prljavo i prašnjavo iako to objektivno nije.
I s ljudima se nešto čudno dogodilo. Ima strašno puno frustriranih zlobnika i sve je nekako samo forma i poziranje. Sigurna sam da su to u stvari izuzeci, ali nešto ih često srećem.
Tako da je moje trenutačno mišljenje najsličnije onom što je napisao Metalucifer.
Ali da ne bude sve negativno, evo što mi se sviđa. Šetalište u Donjem gradu(kod bivše Kožare)-to mi je najljepše mjesto u gradu, nisam dugo bila, mogla bih jedan dan malo prošetati-nadam se da neće to previše izbetonirati jednog lijepog dana kad se napokon spoji s promenadom(promenadu ne volim osijek031.com smile ). Dobre su mi galerije u Tvrđi. Isto nisam dugo bila, ali to mi je onak zgodno za posjetiti-sviđa mi se prostor i atmosfera. Skejt park i cijelo to igralište- super-ne ulazi mi u sferu interesa, ali neka ga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2010. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

volim tvrdju koju su mi sagradili turci,

volim secesiju i parkove koje mi je sagradila austro-ugarska,

volim promenadu i pjesacki most koji su mi sagradili komunisti

volim osjecane koji su sve ovo koliko-toliko uspjeli sacuvati



volio bih da volim i nesto od zadnjih 20 godina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2010. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek je kao moj dom: nije najsavršeniji; bude katkad i prašine i otkinutih kvaka - ali je to MOJ dom - onaj u kojem se osjećam najbolje, onaj u kojem zaspim najmirnije i osjećam se najopuštenije. Kad mi treba nešto mogu nekoga i upitati jer su tu ljudi koje poznajem i s kojima se družim. Tu su svi ljudi s kojima idem na kavu, prebirem po temama, zamolim za pomoć kad trebam, odradim što mogu za druge... To smatram neprocjenjivim dijelom Osijeka i to nemam nigdje osim ovdje. Shvatim to kad sam na putu, daleko od Osijeka. Nije da ne volim biti negdje, ali gdje god odem - gost sam. Tek negdje na povratku, na ulazu u grad - autom, busom ili vlakom - shvatim: idem kući! I tada se uvijek osjećam nekako uzbudljivo-ugodno. S Osijekom uvijek znam: to je to.
Jedino što mi smeta je vidljiv pad gospodarstva, gašenje brendova koji su nekad značili Osijek svud po regiji i koje je trebalo razvijati a ne uništiti. Što god Osijek mislio o doseljenicima - dok su oni pristizali u potrazi za ekonomskom sigurnošću i boljim životom - značilo je to i rast samog grada. Bojim se da u Osijek ljudi više ne dolaze... A to je jedna od najgorih stvari koje se gradu mogu dogoditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2010. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Tek negdje na povratku, na ulazu u grad - autom, busom ili vlakom - shvatim: idem kući! I tada se uvijek osjećam nekako uzbudljivo-ugodno. S Osijekom uvijek znam: to je to.


također Embarassed
od malih nogu...uvijek isti osjećaj, neopisiv...kad u sitne noćne sate ulazimo vlakom u grad koji spava...
sada me odvali tabla "Dobrodošli u grad Osijek" Embarassed
bude skoro kao moj idol na avataru Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2010. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

volim osijek u proljeće kad priroda poludi i kad po suncu uz ugodni vjetrić bubam s ekipom nogoš na srednjici. volim kad subotom popodne s istom tom ekipom odlazim na istok gradskog vrta. volim dravu kad opadne preko ljeta i izbaci najljepšu riječnu plažu na svijetu. volim kad sunce zalazi u ljeto i obojio nebo u crveno tamo iza neptuna. volim vidit parove s malom djecom u šetnji i dječji smijeh. volim se spustit na korzo preko trga slobode, zavinuti prema kinu i kod špicara uzet domaći kikiriki, spustit se na promenadu i prići tvrđi sa bilo koje strane. volim prolazit kroz teniski park u jesen kad je cijeli žut od lišća. volim hodat gradom u noći kroz 20 centimetara snijega i to po cesti kroz neutaban snijeg.

ne volim nasilje, bahate klince, osječke političare, neplansku gradnju, cajke u tvrđi i ljude koji ne cijene i uništavaju sve ono lijepo.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2010. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eo zašto volim Osijek, mali literalno kreativni momenat zapisan još davno, davno prije:

…gledam kroz prozor polupraznog autobusa osvijetljene prozore tvorničkih hala putem od centra sivog velegrada sve do periferije u kojoj sada živim…pitam se da li su i radnicima treće smjene noćne misli tako filozofski teške kao i meni, o čemu razmišljaju dok automatski opslužuju svoje tekuće trake…najradije bi da sam Petar Pan i da me mogu ponijeti neke sretne misli – slike kao islikane i mirisi uhvaćeni u malim bočicama sjećanja…pa da me misli mogu odnijeti daleko od prigradskog busa, recimo u vlak koji se polako trucka prema istoku…
…pa da redom brojim stanice, bandere, šume sve dok mi napokon ne pukne ravnica pred očima kao melem na ranu…još koja bandera, pa će u daljini izroniti Grad kao na dlanu…najviše volim doputovati u sumrak, gledati kako mi se približavaju treperava, još slabašna svjetla koja se miješaju u paleti boja zalaza sunca…izlazim iz vlaka na kolodvor koje me odmah baca u prošlost koja je tako slatka kao i miris predvečerja u Gradu kojeg obožavam, a kojeg sam tako lako ostavila…i lipe su procvjetale, prati me njihov miris sve do ulice s drvoredom breza…u širokoj slavonskoj duši javlja mi se onaj osjećaj kojem nikad ne mogu dati ime, onaj neki koktel raspoloženja nošen zvukovima tamburice, zvonjavom tramvaja i žamorom glasova…i jednak je taj osjećaj u jesen, to posebno doba teškim magli, koraka kroz hrpe otpalog lišća na pločniku, kiša koje kupaju krovove…jednak je i u proljeće nježno, zeleno, toplo i moje…u ljeto, dugo i vrelo i uspavano kad gledam Grad s druge obale ležeći u pijesku kod Željezničkog…a tek zima, kad siječanjski snijeg utiša ulice, aute i tramvaje i kad je glavna dumina sanjkati se niz brdo kod Drvengrada...kad bi bar te petarpanovske misli odnijele i do donjogradskih uličica gdje sam se često u sitne sate prikradala da me susjedi ne vide onako bećarski raspoloženu…ili do rijeke u noći kada nema veze što grizu komarci, jer iznad mene je pun mjesec, čujem kreket žaba i lajanje seoskih kerova s druge obale…


....a ne volim ga više, jer je jednostavno izgubio sve to gore opisano....bar po meni... Crying or Very sad

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2010. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › volim tvrdju koju su mi sagradili turci,

volim secesiju i parkove koje mi je sagradila austro-ugarska,

volim promenadu i pjesacki most koji su mi sagradili komunisti

volim osjecane koji su sve ovo koliko-toliko uspjeli sacuvati



volio bih da volim i nesto od zadnjih 20 godina


Potpisujem sve osim toga da su Tvrđu izgradili Turci. Jedini ostatak Turaka u Tvrđi je ona neugledna metar visoka ruševina uz park i cigle druge boje na Križanićevom trgu koje pokazuju obrise temelja nekadašnje džamije, ako to uopće postoji još...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2010. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

volim osijek

promenada, tvrđa, secesija. dovoljno veliki grad za naći neku zanimaciju, a dovoljno mali da znaš brdo ljudi.

svi koji su otišli barem na mj dana raditi u zagreb, shvate kako je osijek zapravo prekrasan. s jednog kraja na drugi za 20-30min, a ne 2h da dođeš kući, kad god izađeš van barem 1-2 poznate osobe sretneš...

živim za ljeto i ljetne večeri na promenadi.

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2010. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svinjor je napisao/la: ›
nicoll je napisao/la: ›

jedini bad je što u jednom gradu toliko zgodnih cura a puno manje dečkiju.... Sad

Evo dokaza moje teze.
Ne znam gdje ti vidiš te silne zgodne cure i po kojoj to statistici ima puno manje muških.
Presmiješno.

hahaha..pa mal te zezam...
uostalom, nisam mislila na sebe, ja nisam osječanka ;-)

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2010. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › ne volim nasilje, bahate klince, osječke političare, neplansku gradnju, cajke u tvrđi i ljude koji ne cijene i uništavaju sve ono lijepo.

+ šoviniste i rasiste.

Citat: › ....a ne volim ga više, jer je jednostavno izgubio sve to gore opisano....bar po meni...

Pa da, na žalost...
Iako su me trenutno raznježili ovo zaljubljenici u grad Embarassed
Baš su vam lijepi postovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.03.2010. 14:45 
Naslov:  Re: Osijek - plusevi i minusi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sta ja znam, grad ko grad i guess... ako zanemarim sentimentalnost rodjenu iz cinjenice da sam najveci dio svog dosadasnjeg zivota provela ovdje, objektivno me za grad ne veze nista - sve je to ok, rijeka, sunce ujutro u podne navecer, relativno polagan zivot, nista nije predimenzionirano, ali vidjela sam i drugih gradova koji imaju sve to i jos nesto vise tako da - ako uspijem naci posao negdje drugdje, odoh... necu bas suze liti za osijekom. grad nisu ni rijeka ni parkovi ni zgrade ni godisnja doba nego ljudi koji u njemu zive, a ljudi u osijeku (i njihovog mentaliteta) mi je pun k.... (cast rijetkim iznimkama)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2010. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni nekad fali jesen u Osijeku...kad pocinje kampanja u Secerani i onaj specifican miris u zraku...vecini je to smrad,al jebi ga meni je to bio poseban miris...najava jeseni...najljepsi zalasci sunca se dogadjaju u to vrijeme...taman onako sve ljetne boje umiru,kao da se pretvaraju u plamen,sunce zarko crveno,nebo kao da gori...

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2010. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
živim za ljeto i ljetne večeri na promenadi.

+1

nicoll je napisao/la: › uostalom, nisam mislila na sebe, ja nisam osječanka ;-)

nisam ni ja osječanin pa je osijek svejedno moj grad Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2010. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko romantičara...sagledajte grad sa pozicije uređenosti infrastrukture, školovanja, odgoja djece,prometnog stanja...za mene je po tom pitanju grad odličan s obzirom kakve gradske vlasti su prošle njime.trenutno mi je jedini minus povećanje broja vozila i prometne gužve.pozdravljam svako proširenej mreže bic staza,izgradnju novih sportskih sadržaja i novih kulturnih objekata. na nicanje trgovačkih centara baš nemam neke pohvale al dobro je imati izbor.pozicija grada je odlična na 300tinjak km od par većih glavnih gradova...još da imamo i more...Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: