Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



POZIV: Gost priča - Vaše priče na portalu Osijek031.com

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2006. 13:55 
Naslov:  POZIV: Gost priča - Vaše priče na portalu Osijek031.com
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U želji da korisnicima portala Osijek031.com predstavimo kvalitetne, neafrimirane, ili pisce koji pišu zbog unutarnjeg zadovoljstva, odlučili smo svakog tjedna predstaviti jednu priču.

Priče će biti objavljivane subotom, u sklopu kolumne Gost priča, kada si većina od nas može priuštiti neopterećeno i opušteno uživanje u literarnim putovanjima.

Ukoliko želite da i Vaše priče budu objavljene na portalu Osijek031.com, šaljite nam Vaše tekstove na redakcijsku e-mail adresu:
s naznakom "Za Gost priča".

Molimo, obavezno šaljite:
- ime autora priče (može i pod pseudonimom)
- naslov priče (proznog uratka)
- tekst priče
- ilustraciju/fotografiju koja ide uz priču (takve koje i na 150px širine daju dovoljno informacija)
- kratak tekst o autoru (nije obavezno; mogu biti navedene neke opće informacije o autoru, što je do sada izdao, eventualno linkovi prema knjigama u web-knjižarama i sl.)

Duljina priče nije strogo ograničena, ali svakako treba uzeti u obzir sve specifičnosti web-a kao medija. Od jedne do nekoliko kartica teksta je racionalna količina teksta za pročitati na ekranu.

Sadržajno niste ograničeni. Sva proza koja zadovoljava Don't be evil! pravilo portala će biti predstavljena javnosti.

Ovo vam je idealna prilika za sve one koji nisu do sada javno objavljivali ili su samozatajno, gotovo sebično, čuvali svoja djela. ;-) Izađite iz tamnog kutka u kojem zapisujete svoje misli i podijelite svoje svjetove s drugima.

Krećemo već sutra, (4. ožujka 2006.) stoga ne zaboravite svratiti po dozu kvalitetne fikcije i naoštrite svoje oči i pera... ;-)


Zadnja promjena: Leon; 06.03.2006. 13:53; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.03.2006. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li nekakav daljnji plan, za recimo izdavanje zbirke najboljih priča koje su se pojavile u rubrci Gost priča? Ili nekakvo ocjenjivanje (u biti, samo nabacujem ideje da vidim kako mi izgleda novi avatar:) )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2006. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što sad, ako pošaljem priču moram se potpisati, bilo imenom bilo ovim nickom? Mora li baš biti priložena fotografija?

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2006. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Što sad, ako pošaljem priču moram se potpisati, bilo imenom bilo ovim nickom? Mora li baš biti priložena fotografija?


Da, i to u kupacem kostimu. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2006. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Što sad, ako pošaljem priču moram se potpisati, bilo imenom bilo ovim nickom? Mora li baš biti priložena fotografija?


Da, i to u kupacem kostimu. Smile




Ja sam nudist, nemam kupaći kostim Twisted Evil

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2006. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Alana, za sada nema planova. Za kasnije cemo vidjeti. One step at a time! ;-) Za sada je pokrenuta rubrika, jer stalno cujem od ljudi oko sebe kako pisu i jedva cekaju neke natjecaje, ne toliko da osvoje nesto - nego da puste pricu u javnost, podastru ju pred oltar kritike, sugestija... Ova rubrika je prvenstveno namijenjena tim ljudima i takvim pricama.

@Ozana, ima ljudi koji ce svoju pricu potpisati imenom, ima ih koji ce pseudonimom. Mozes kako zelis. ;-) Autor moze poslati i svoju kratku biografiju, ukoliko to zeli. Dakle, sve opcije su otvorene.

Sto se tice fotke/ilustracije, bilo bi dobro da je neka fotka prilozena uz tekst. Mozes poslati fotografiju koju uslikas, ili ilustraciju koju nacrtas. Ako nemas odgovarajucu fotografiju/ilustraciju, pronadji nesto na Internetu (pazi na autorska prava!)

Free fotke za nekomercijalnu upotrebu mozes naci na:
www.morguefile.com
www.sxc.hu
www.pixelperfectdigital.com/free_image_archive/
www.freefoto.com/index.jsp

(vecina fotki na navedenim siteovima su free za nekomercijalnu upotrebu, ali svakako treba provjeriti za svaku fotku posebno)

Na tim siteovima mozes pretrazivati fotke po kljucnih rijecima i sl.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 20:42 
Naslov:  Re: POZIV: Gost priča - Vaše priče na portalu Osijek031.com
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A može li poezija?

I mora li baš biti fotka? Odnosno, nešto osim teksta? Jer to može pokvariti cijeli dojam pročitanog, ako se fotka savršeno ne uklapa u tekst. Kriva fotka (ili nešto drugo) može nametnuti sliku oko koje će čitatelj formirati pročitano, neće mu mašta biti slobodna sama stvoriti opisani svijet.

Ukratko, ako fotka nije neophodna, ja ne bih! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Klas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: 031
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
A može li poezija?

I mora li baš biti fotka? Odnosno, nešto osim teksta? Jer to može pokvariti cijeli dojam pročitanog, ako se fotka savršeno ne uklapa u tekst. Kriva fotka (ili nešto drugo) može nametnuti sliku oko koje će čitatelj formirati pročitano, neće mu mašta biti slobodna sama stvoriti opisani svijet.

Ukratko, ako fotka nije neophodna, ja ne bih! Smile


Odlično si postavio stvar.. o tome sam malo razmišljao prije nego sam dao svoju priču... Zaista kriva fotka može odvući na drugu stranu nego bi to trebale riječi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2006. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je problem to što onda na naslovnici uz tekst nema i neke slike, to bi se moglo riješiti na neki drugi način. Možda da priča sama ni ne ide direktno na naslovnicu, nego samo neki standardni banner "Gost priča", koji se pojavi na naslovnici među vijestima kad god netko stavi novu priču, pjesmu, roman... Onda klikneš na banner, on otvori tu priču, a onda unutra ima fotki, nema fotki...


Zadnja promjena: DonQuijote; 21.10.2006. 14:28; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2006. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim, nitko ne odgovara...

Samo da pojasnim ono "među vijestima"... Znam da ima link na Gost priču među Kolumnama, ali nisam mislio na to, nego baš na neki standardizirani banner koji bi se pojavljivao kao vijest i bio tretiran kao vijest. Dakle, kad se stavi nova priča, ne ide sama priča na naslovnicu među vijesti, nego samo taj banner, koji zapravo upozorava posjetitelje da mogu pročitati novu priču. Onda u tu priču, pjesmu ili neki drugi tekst ne bi trebalo trpati fotke kojima tamo nije mjesto.

Ne da mi se izgubiti više vremena da bih našao ili uslikao nešto što neće pokvariti opći dojam, nego što mi je trebalo vremena da to napišem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2006. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nista lakse nego napraviti stiliziranu slicicu na kojoj ce pisati "gost prica" i amen. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mislioc
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2013. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko se plača po priči?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2013. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne naplacujemo objavu prica.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2013. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam vidio u ovih mojih 8 mjeseci na forumu da je netko dignuo ovako staru temu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2013. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerovatno je čovjek očekivao da za svoju priču dobije neku pinku, ja sam tako razumjela..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: