Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2010. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
bubimirova lidija je napisao/la: ›
Necro je napisao/la: ›
Kakva su vam glupa razmisljanja to???
Ponasate se kao ovce,ovo je tek prvo u nizu sto nam oduzimaju prava.
Zasto bi netko imao pravo slusati vase razgovore??
Onda najbolje neka vam postave kamere u stanove.
Ja cu protestirati kao i nadam se jos puno normlanih ljudi,a i ako se to uvede,bojkotirati mreze koje to budu "podrzale".
Ako sve budu podrzale,preostaje mi internet Wink


Napokon neki pametan komentar. A ne oni što kažu "pa boli me briga neka me nadziru, što mi mogu kada nisam kriminalac". Pa dajte se ljudi smirite. Sva prava će vam oduzet, a vi ćete mirno gledati na sve to, jer kao to se vas uopće ne tiče. Stvarno ste ponekad glupe ovce.
Prvom prilikom odlazim iz ove jebene zemlje, u neku zabit gdje nema nikakve moći nadziranja... Samo što do sada još nisam pronašla takvo mjesto, al u nadi je spas. Ili nada umire zadnja. Samo da ta nada na kraju ne ispadne kurva.

ajde nisam jedina "crna ovca" Very Happy

Tako i ja mislim. Zašto bi ikoga neki tamo lik imao pravo nadzirati? Čovječe, nekad stvarno imam feeling da smo kao pokusni kunići i da nas netko nadzire. Zašto ne bismo imali slobodu pričati što želimo, s tim da nitko ne prisluškuje naše razgovore? Mogu neki reći: "Baš me boli briga, nek prisluškuju, nemam što skrivati...", ali sigurno nije lijep osjećaj kad znaš da te netko prisluškuje ili po zakonu ima potpuno pravo za to...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2010. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo se jednostavno radi o legislativi prijave anonimnog broja. Zapravo,ja sam sve svoje prepaid brojeve prije registrirao sa zahtjevom da me izlistaju u imeniku. Problem je sto su operateri poceli nuditi sim kartice uz kupljenu dorina cokoladu... E,to je vec bolesnije od registracije anonimnog broja.
Kao sto mungos rece,prisluskivati mogu vec danas (legalno) sa sudskim nalogom. Neke privatne detektivske agencije isto posjeduju opremu za prisluskivanje gsm uredjaja (posjedovanje ove opreme siva je zona). Uostalom,mozda se neki sjecaju stare 99 mreze (mobitel) koja se dala prisluskivati sa radio stanicom...
Ovo ce,medjutim,dosta olaksati stvari u istragama,sudu se uz transkripte prisluskivanih razgovora moraju priloziti i popisi poziva dobivenih od telekoma na kojima se vidi da je vlasnik tog broja zbilja zvao drugu stranu.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2010. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ju matere im... Dakle od sada će lakše moći prisluškivati moj telefonski sex... Uf... Ajde možda nešto i nauče Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2010. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Ju matere im... Dakle od sada će lakše moći prisluškivati moj telefonski sex... Uf... Ajde možda nešto i nauče Very Happy


Poanta je da prisluškivanje neće biti ništa lakše niti teže nego do sada; no biti će puno lakše dokazati tko je koga zvao listom poziva...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Necro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Lokacija: Osijek ^^
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2010. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poanta je u tome sto ce biti LEGALNO sve prisluskivati,sto je korak do sve vece i vece kontrole vlade tj.ljudi na vlasti.

_________________
"Mi smo Borg,otpor je napon kroz struja."
http://www.necroparkour.deviantart.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.02.2010. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Cini mi se da neki ne kuze o cemu sam pricao, ili nisu citali do kraja.

Dakle, prisklusivati vas mogu i dan danas. Nista ih u tome ne sprijecava [ok, osim potrebe za sudskim nalogom, ako zele da sve bude cisto]. Oni koji sada mogu prisluskivati, ti isti ce moci i sutra i za 5 godina, neovisno o tome hoce li se uvesti evidencija ili ne.

Evidencija ce samo olaksati ishodovanje naloga i ubrzati pronalazenje krimosa.

Npr. krimos nekog rokne ili nesto zamraci. U dzepu je imao mobitel i ekipa za ocevid to uzme u obzir kao trag. U slucaju kad broj nije registriran - imaju macka u vreci. Moraju pratiti kretanje tog mobitela, pogledati povijest poziva, SMS-ova iz cega mozda nece izvuci nista.

Ako je bio registriran na npr. malog ivicu, koji ga je prodao nekom brkatom drkofuzeru jer mu je usfalilo novaca za piv...ovaj udzbenike, onda ce murija doci malom ivici na vrata, ivica ce im reci da je broj prodao brkatom liku koji ga je jos i pogladio po glavi i onda murija ima malo bolji trag.

@Necro, ako ti sada imas broj koji nije registriran, to ti ne vrijedi bas puno, jer murija u roku od nekoliko minuta moze identificirati i tebe i tvoj nick na ovom forumu, znati sto si pisao i koga si prstenjacio prosli vikend.



kikiriki za ovaj post

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.02.2010. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dakle, tvoje razgovore vec danas moze netko slusati, uz sudski nalog, naravno.


..za koji treba postojati opravdana sumnja da je osoba povezana s nekim kriminalnim aktivnostima.
Znači, opet neki nivo privatnosti postoji.

Definitivno sam protiv ovoga..a vi koji kažete da vas nije briga jer nista krimoši, malo razmislite svojom glavom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2010. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Definitivno sam protiv ovoga..a vi koji kažete da vas nije briga jer nista krimoši, malo razmislite svojom glavom.

Potpisujem i kikiriki za tebe... Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2010. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Necro je napisao/la: ›
Poanta je u tome sto ce biti LEGALNO sve prisluskivati,sto je korak do sve vece i vece kontrole vlade tj.ljudi na vlasti.


Koji dio teksta u kojemu nije bilo ni spomenuto prisluškivanje nisi razumio? Jesi li uopće pročitao o čemu se radi?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2010. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Koji dio teksta u kojemu nije bilo ni spomenuto prisluškivanje nisi razumio? Jesi li uopće pročitao o čemu se radi?
Ma, meni se cini da on samo ne zeli da netko njegovoj mami javi da on s ekipom jede drogu kasikom i vije vodku na ampere.

A ne kuzi da ne treba nikakva evidencija i da ga mozda vec sada prisluskuju.

Cudi me samo kako se ekipa ne boji da im netko ne cita mailove ili poruke na FB-u, a to je jos jednostavnije od prisluskivanja, a i ne treba sudski nalog.

@Necro, prisluskivanje je i danas LEGALNO, bar za one koji traze ovu evidenciju. Rekoh, pazi sto pricas s legosima na telefon, mozda si vec prisluskivan.

Samo najhrabriji neka kliknu na ovaj link:
http://en.wikipedia.org/wiki/ECHELON

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Necro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Lokacija: Osijek ^^
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2010. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prisluskivanje je legalno uz SUDSKI NALOG,koji se ne dobiva lagano Wink
To je sasvim druga stvar od ovoga.

_________________
"Mi smo Borg,otpor je napon kroz struja."
http://www.necroparkour.deviantart.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: