Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2010. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Prijaviti možeš službi za korisnike svoga operatera; kod njih se terminirao poziv i za njih je 'skriveni' broj vidljiv; prema tome - moguće je od operatera tražiti zabranu poziva sa tog broja.
Ovo je vrlo elegantno riješenje i znam par ljudi koji su se na ovaj način riješili frustriranih debila...


prijavljivala jesam, samo su rekli da se obratim policiji, da oni tu ništa ne mogu, što je stvarno moguća ta opcija koju si naveo? radi se o t-mobileu..
znam da su njima brojevi vidljivi, jer svaki broj koji je skriven poslije signala za maskiranje broja ipak šalje podatke o broju.

još gora glupost mi je bila kad sam ih pitala da mi zabrane dolazne pozive s skrivenog broja, da ih preusmjere na neku poruku koja bi glasila "korisnik ne želi primati pozive s skrivenim brojem, bla, bla" rekli su da nažalost ni to ne mogu. a to je normalna praksa, recimo u švicarskoj, gdje je također obavezno pri kupnji pre-paid paketa ili broja dati putovnicu da bi vas registrirali, upravo ovo što pokušavaju uvesti u RH, koliko je to dobro ili loše, u to ne bih ulazila.


Zadnja promjena: Tristia; 03.02.2010. 18:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubimirova lidija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Necro je napisao/la: ›
Kakva su vam glupa razmisljanja to???
Ponasate se kao ovce,ovo je tek prvo u nizu sto nam oduzimaju prava.
Zasto bi netko imao pravo slusati vase razgovore??
Onda najbolje neka vam postave kamere u stanove.
Ja cu protestirati kao i nadam se jos puno normlanih ljudi,a i ako se to uvede,bojkotirati mreze koje to budu "podrzale".
Ako sve budu podrzale,preostaje mi internet Wink


Napokon neki pametan komentar. A ne oni što kažu "pa boli me briga neka me nadziru, što mi mogu kada nisam kriminalac". Pa dajte se ljudi smirite. Sva prava će vam oduzet, a vi ćete mirno gledati na sve to, jer kao to se vas uopće ne tiče. Stvarno ste ponekad glupe ovce.
Prvom prilikom odlazim iz ove jebene zemlje, u neku zabit gdje nema nikakve moći nadziranja... Samo što do sada još nisam pronašla takvo mjesto, al u nadi je spas. Ili nada umire zadnja. Samo da ta nada na kraju ne ispadne kurva.

_________________
- kod pesimizma je dobro što ste uvijek ili u pravu ili ugodno iznenađeni -
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@necro, protiv tocno cega si ti? Prisluskivanja, ili geolokacije po signalu?

Naime, odredjene sluzbe, sa sudskim nalogom vec danas mogu i jedno i drugo. Svi telefonski operateri su, kao uvjet za dobivanje koncesije, morali omoguciti "backdoor" pristup, a geolokacija je stvar koja postoji od davnih dana. Dapace, geolokacijskom servisu svog providera pristupas svaki put kad koristis a-GPS.

Dakle, tvoje razgovore vec danas moze netko slusati, uz sudski nalog, naravno.

Ono o cemu je rijec u clanku nije ono sto vec postoji, vec nesto sto bi trebalo povezati osobni identitet s komunikacijskim. Tu kao glavni problem vidim ogroman broj postojecih "anonimnih" kartica. Ako ih imate - cuvajte ih, kontam da ce za koju godinu na crnom trzistu postizati masne cifre. ;-)

Btw. onaj tko bude zelio zastiti svoj identitet, osim kartica ce morati koristiti i potpuno nov [neregistriran] mobitel (nekoristen s nekom registriranom karticom), jer se i o njima vodi evidencija [uparivanje IMEI - kartica].

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Necro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Lokacija: Osijek ^^
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam protiv prisluskivanja.
Da,sada se moze isto prisluskivati,ali ti moras biti neki teski kriminilac ili nesto slicno,znaci ti moras vec nesto napraviti da bi oni tebe prisluskivali.
A ovo,ovo ce biti nesto sasvim deseto.
Ako im se dopusti ovo,mislite da necemo postati drzava "big brother".
Oprostite,ali ja volim imati mogucnost kontorliranja 'ko ce sta znati o meni,i u koje vrijeme.
Bojkot,pa kad drzava bude ubirala manje poreza,da vidis kako ce se razmatrati ukidanje toga.

_________________
"Mi smo Borg,otpor je napon kroz struja."
http://www.necroparkour.deviantart.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxxp
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek mi jedna osoba kae kako če prisluškivanje sviju i geologacija istih poslužit da se korupcija smanji!?!?

isti kurton ko ona sranja u americi protiv terorista, odjednom su 2 milijuna amerikanaca bačena na listu osoba visokog rizika uključujuči i novinare koji rade reportaže otome kao nečem "lošem"

onaj za kojeg se temelji da tak šta radi, i za kojeg ima opravdanje sumnje se to može napravit, zašto bi se radilo to svakome?!?!

a lidija rijesenje nije pobjeć negdije i zazmirit... valjd bi trebala znat dosad da je zemlja postala ne malo nego skuceno mjesto.

treba se organizirat i napravit masovne proteste protiv toga.


znanje je moć, a vi dajete u bescjenje drugima moć da zna di radite i šta radite gdije i kad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@necro, protiv tocno cega si ti? Prisluskivanja, ili geolokacije po signalu?

Naime, odredjene sluzbe, sa sudskim nalogom vec danas mogu i jedno i drugo. Svi telefonski operateri su, kao uvjet za dobivanje koncesije, morali omoguciti "backdoor" pristup, a geolokacija je stvar koja postoji od davnih dana. Dapace, geolokacijskom servisu svog providera pristupas svaki put kad koristis a-GPS.
Pazi, jasno je da ukoliko si neki krimos i sl da će oni u trenu ako su sposobni naći tvoj broj snimit govor, odrediti lokaciju...

Ovako kada bi to mogli raditi legitimno i nabrzinu što bi dovelo do toga da bi se svakodnevno slušalo tko koga jebava i gdje će se ko s kime naći!

I zato pazi kad ti za mjesec dana dođe netko sa leđa u crnim naočalama i crnoj kožnoj jakni i kaže: Pođite s nama presjekli smo vaše telefonsko nadraživanuje žene, našeg šefa.
A u dnevniku Aleksandra Ljuba kratkim izvještajem obavještava javnost: Pravovremenom reakcijom državnih tijela, spriječen je moguć snošaj žene djelatnika MUPa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cini mi se da neki ne kuze o cemu sam pricao, ili nisu citali do kraja.

Dakle, prisklusivati vas mogu i dan danas. Nista ih u tome ne sprijecava [ok, osim potrebe za sudskim nalogom, ako zele da sve bude cisto]. Oni koji sada mogu prisluskivati, ti isti ce moci i sutra i za 5 godina, neovisno o tome hoce li se uvesti evidencija ili ne.

Evidencija ce samo olaksati ishodovanje naloga i ubrzati pronalazenje krimosa.

Npr. krimos nekog rokne ili nesto zamraci. U dzepu je imao mobitel i ekipa za ocevid to uzme u obzir kao trag. U slucaju kad broj nije registriran - imaju macka u vreci. Moraju pratiti kretanje tog mobitela, pogledati povijest poziva, SMS-ova iz cega mozda nece izvuci nista.

Ako je bio registriran na npr. malog ivicu, koji ga je prodao nekom brkatom drkofuzeru jer mu je usfalilo novaca za piv...ovaj udzbenike, onda ce murija doci malom ivici na vrata, ivica ce im reci da je broj prodao brkatom liku koji ga je jos i pogladio po glavi i onda murija ima malo bolji trag.

@Necro, ako ti sada imas broj koji nije registriran, to ti ne vrijedi bas puno, jer murija u roku od nekoliko minuta moze identificirati i tebe i tvoj nick na ovom forumu, znati sto si pisao i koga si prstenjacio prosli vikend.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako je bio registriran na npr. malog ivicu, koji ga je prodao nekom brkatom drkofuzeru jer mu je usfalilo novaca za piv...ovaj udzbenike, onda ce murija doci malom ivici na vrata, ivica ce im reci da je broj prodao brkatom liku koji ga je jos i pogladio po glavi i onda murija ima malo bolji trag.
To je ok, ali opet mislim da će to otvoriti Pandorinu kutiju gdje će se večinom to prisluškivanje zloupotrebljavat, kako za međustranačke ratove i iznošenje tuđeg prljavog veša, a ne za nekakve kriminalce. Vjerujem da si toga i sam svjestan!
Iako ovo tvoje u teoriji apsolutno stoji!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › To je ok, ali opet mislim da će to otvoriti Pandorinu kutiju gdje će se večinom to prisluškivanje zloupotrebljavat, kako za međustranačke ratove i iznošenje tuđeg prljavog veša, a ne za nekakve kriminalce.
Ako to vec danas zele raditi, ne vidim sto ih u tome sprijecava? Mozes li reci sto im je prepreka da danas to ne cine?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 20:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: › To je ok, ali opet mislim da će to otvoriti Pandorinu kutiju gdje će se večinom to prisluškivanje zloupotrebljavat, kako za međustranačke ratove i iznošenje tuđeg prljavog veša, a ne za nekakve kriminalce.
Ako to vec danas zele raditi, ne vidim sto ih u tome sprijecava? Mozes li reci sto im je prepreka da danas to ne cine?

A tko kaže da to nerade? Samo je problem što danas zato trebaju prave igrače, a sa novim zakonom, to će moći raditi baš svako. Da nepričam kako će dovesti do toga da se obični seksualni preljubi i slično počet prodavati novinarima za sitne pare...
Poznavajući naš narod to će biti tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@necro, protiv tocno cega si ti? Prisluskivanja, ili geolokacije po signalu?

Naime, odredjene sluzbe, sa sudskim nalogom vec danas mogu i jedno i drugo. Svi telefonski operateri su, kao uvjet za dobivanje koncesije, morali omoguciti "backdoor" pristup, a geolokacija je stvar koja postoji od davnih dana. Dapace, geolokacijskom servisu svog providera pristupas svaki put kad koristis a-GPS.

Dakle, tvoje razgovore vec danas moze netko slusati, uz sudski nalog, naravno.

Ono o cemu je rijec u clanku nije ono sto vec postoji, vec nesto sto bi trebalo povezati osobni identitet s komunikacijskim. Tu kao glavni problem vidim ogroman broj postojecih "anonimnih" kartica. Ako ih imate - cuvajte ih, kontam da ce za koju godinu na crnom trzistu postizati masne cifre. ;-)

Btw. onaj tko bude zelio zastiti svoj identitet, osim kartica ce morati koristiti i potpuno nov [neregistriran] mobitel (nekoristen s nekom registriranom karticom), jer se i o njima vodi evidencija [uparivanje IMEI - kartica].


Žao mi je što te moram razočarat ali kartica koja je anonimna se neće moći nadopuniti, niti će se sa postojećih neregistriranih kartica moći ostvariti poziva bez obzira na iznos na njima .

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 20:55 
Naslov:  Re: Tajne službe će nadzirati sve mobitele u Hrvatskoj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni ovo izgleda kao pokušaj da Hrvatska postane jedna veeelika big brother kuća. Mobiteli se prisluškuju, kamere se postavljaju na sve strane. No nije svako zlo samo za zlo. Ako se prisluškivanje i snimanje bude koristilo protiv kriminalaca i kriminala, a ne zloupotrebljavalo za račun "kumova i prijatelja" to je po meni opravdano. Treba napraviti jasna pravila igre, koga se i kad može prisluškivati gdje i pod kojim uvjetima se smiju postavljati kamere, jer bi u protivnom stvarno mogli postati veliki big brother house. No kakva je situacija kod nas u Hrvatskoj, ne bi me previše iznenadilo da snimanje posluži upravo onima protiv kojih bi trebalo biti upotrjebljeno.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2010. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odvratno.

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

el ostatak svijeta ima kakvih iskustava s time? niko ništ ne piše o tome, ja sad guglo al mi nejde, jedino sam našo o nekim tamo aferama iz devestosme i mal kasnije, no to ništ nije bilo moguće dokazat jer je lik na sudu reko "ajd nađite dokaz da nisam lagao u razgovoru"

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.02.2010. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bubimirova lidija je napisao/la: ›
Necro je napisao/la: ›
Kakva su vam glupa razmisljanja to???
Ponasate se kao ovce,ovo je tek prvo u nizu sto nam oduzimaju prava.
Zasto bi netko imao pravo slusati vase razgovore??
Onda najbolje neka vam postave kamere u stanove.
Ja cu protestirati kao i nadam se jos puno normlanih ljudi,a i ako se to uvede,bojkotirati mreze koje to budu "podrzale".
Ako sve budu podrzale,preostaje mi internet Wink


Napokon neki pametan komentar. A ne oni što kažu "pa boli me briga neka me nadziru, što mi mogu kada nisam kriminalac". Pa dajte se ljudi smirite. Sva prava će vam oduzet, a vi ćete mirno gledati na sve to, jer kao to se vas uopće ne tiče. Stvarno ste ponekad glupe ovce.
Prvom prilikom odlazim iz ove jebene zemlje, u neku zabit gdje nema nikakve moći nadziranja... Samo što do sada još nisam pronašla takvo mjesto, al u nadi je spas. Ili nada umire zadnja. Samo da ta nada na kraju ne ispadne kurva.

ajde nisam jedina "crna ovca" Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: