Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što je po Vašem mišljenju dobro napravljeno za građane RH,od kada imamo nezavisnu državu ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.01.2010. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Prvo i osnovno a to i je bit svega ovoga (odvajanja od ex.Yu)
Dobili smo pravo da vladamo i upravljamo samostalno svojom zemljom, financijama, ostvarujemo ciljeve koje smo htjeli.
To i je ono bitno, NO KAKO I NA KOJI NAČIN TO ČINIMO, TO JE VEČ DRUGA STVAR! Smile


ček ti mene zajebavaš ??
.. bez tog bih preživjela ..

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.01.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Prvo i osnovno a to i je bit svega ovoga (odvajanja od ex.Yu)
Dobili smo pravo da vladamo i upravljamo samostalno svojom zemljom, financijama, ostvarujemo ciljeve koje smo htjeli.
To i je ono bitno, NO KAKO I NA KOJI NAČIN TO ČINIMO, TO JE VEČ DRUGA STVAR! Smile


ajde malo to konkretiziraj.

upravljamo samostalno svojom zemljom ? u kom smislu ... sta to sad mozemo a onda nismo mogli ?

finacijama ? sto smo mi tako spektakularno sagradili od kako upravljamo svojim finacijama da je vrijedlo i jednog zivota ?

i koje to ciljeve ostvarujemo ...

zelja za hrvatskim osamostaljenjem je nastala samo rastom srpskog ekspanzionizma ... da toga nije bilo ... bilo nam je sasvim dobro u jugi.

ali i sada su nam na svu srecu strateski ciljevi ulazak u EU ... pa nam oni odredjuju sva ta pravila ... inace bi vec odavno toalno potonuli, jer neznamo i ne mozemo sami.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Prvo i osnovno a to i je bit svega ovoga (odvajanja od ex.Yu)
Dobili smo pravo da vladamo i upravljamo samostalno svojom zemljom, financijama, ostvarujemo ciljeve koje smo htjeli.
To i je ono bitno, NO KAKO I NA KOJI NAČIN TO ČINIMO, TO JE VEČ DRUGA STVAR! Smile


mislim da si krivo shvati otemu... pitanje je što je napravljeno na dobrobit GRAĐANA, a ne one lopovske bagre na vlasti... normalno da je njima sada odlično, kradu, a narod ih gleda... a za dobrobit građana nije napravljeno JEBENO NIŠTA... samo nam je još gore... al neka, ipak mi imamo svoju Hrvatsku, pa makar i lopovsku, al bitno da smo svoji na svome...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2010. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo jedna ispravka...mi NE upravljamo svojom državom/financijama..niti mi niti političari.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
i koje to ciljeve ostvarujemo ...


Teško je raspravljati u ovakvim temama, jer su ciljevi relativna stvar. Građani nemaju niti jedan jedini zajednički, a realan, cilj.

Neki su svoje ciljeve ostvarili. Mnogi su se obogatili. Mnogi su se mladi umirovili. Mnogi su dobili lažne fakultetske diplome. Neki su dobili lažne magistarske i doktorske diplome (a neki su ih samo pokušali dobiti). Društvo se, tako reći, privatiziralo. Da nije bilo Hrvatske, ne bi to nikada uspjeli. Sad će netko reći da to nije u intreresu građana - no broj ljudi koji se usrećio toliko je velik, da su ti ciljevi postali normalna stvar, prihvaćeni uspjesi.

Ciljevi se često ne poklapaju sa željama običnog čovjeka. Evo, običan čovjek desne orijentacije zasigurno je želio jednonacionalnu državu, bez manjina, odnosno Srba. Cilj nije potpuno ispunjen (neovisno o tome na tko je tu kriv za što). Zato smo mi sa drugačijim ciljevima, srećom, još uvijek u mogućnosti sugrađanima čestitati pravoslavni Božić. Kako bi rekao još jedan čovjek sa čudnim ciljevima, Sanader, Hristos se rodi.

Mnogi će uskoro na predsjedničkim izborima pokušati postići još jedan cilj, izabrati Milana Bandića. Opet cilj koji se ne poklapa s jednim dijelom građanstva. Taj cilj poslužit će obrani tog bogatstva, privilegija i povlastica, lažnih diploma, cilj koji će nas još malo držati u blatu Balkana, u kojem se oduvijek kupamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Teško je raspravljati u ovakvim temama, jer su ciljevi relativna stvar. Građani nemaju niti jedan jedini zajednički, a realan, cilj.

To i je ključ svega kao što rekoh ranije, Dano nam je da sami sa sobom upravljamo, no jebiga kad mi neznamo šta bi mi sami sa sobom. To i je problem, a taj problem neriješava ni Jugoslavija, ni Europa, ni nitko drugi... NEGO MI.
A kad netko nije siguran što želi, onda ga je i levatit sasvim lagano.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2010. 21:41 
Naslov:  Re: Što je po Vašem mišljenju dobro napravljeno za građane RH,od kada imamo nezavisnu državu ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kad smo mi mogli upravljat državom?
-nakon 91 kad smo prvo polako morali vračat uslugu onima koji su nas priznali(vatikan-ugovor s crkvom da im dajemo te silne pare i sl.)?
-poslije konsolidacije kad smo relativno obnovili zemlju kreditima uz nepovoljne kamate koje smo onda morali vraćat prodajom svega što vrijedi(banke i ostale firme koje prave lovu)?
- ili sada kad nam vjerovnici vode državu i kad ližemo dupe svima zbog eu?
- ili ćemo tek voditi svoju državu kad uđemo u EU?

Što se desilo nama događa se sad kosovu...odakle njima neovisnost?nikome to nije sumnjivo?
prirodni resursi,rude..imaju ih u milijardama dolara...a vidite kako žive i gledajte kako će živjeti..sve će im uzet stranci.zato su im i dali neovisnost.

to je moderni kolonijalizam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
to je moderni kolonijalizam


kao šo sam spomeni oveć u svojem postu.. .sve male nezavisne zemlje, poput naše ponosne li nam Hrvatske i Kosova, koje je spomenuto u prijašnjem postu, biti će samo provincije i kolonije za resurse nekim velikim zemljama pod opaskom "republika","država", "neovisna" itd. ... cijeli svijet u biti igra jednu veliku igru i to je to...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
kao šo sam spomeni oveć u svojem postu.. .sve male nezavisne zemlje, poput naše ponosne li nam Hrvatske i Kosova, koje je spomenuto u prijašnjem postu, biti će samo provincije i kolonije za resurse nekim velikim zemljama pod opaskom "republika","država", "neovisna" itd. ... cijeli svijet u biti igra jednu veliku igru i to je to...

Ako si one to dopuste... Postoje male države koje su se izdigle iznad toga, ali zato treba puno htjenja, znanja i krvavog kontinuiranog rada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.01.2010. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro ovisi o puno faktora ali mi smo bili u situaciji iz koje se sami nismo mogli vadit a dalje je sve domino efekt.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="W.M. Felt";p="287891"]
Ingo je napisao/la: ›
i koje to ciljeve ostvarujemo ...


Teško je raspravljati u ovakvim temama, jer su ciljevi relativna stvar. Građani nemaju niti jedan jedini zajednički, a realan, cilj.


Vjerujem da građani Hrvatske imaju zajednički, realan cilj .
Prosječan građanin RH želi raditi, i od svoga rada normalno živjeti sa svojom obitelji. Bez neplaćenog prekorada, bez prijetnje otkazom koja ti kao mač visi nad glavom, bez mobinga, straha od kriznih poreza, povećanja PDV-a i sličnih sranja . Svaki normalan građanin RH želi živjeti u jednoj normalnoj civliziranoj, uljuđenoj i demokratskoj zemlji koju su nam oteli neki sa svojim snom o 200 bogatih obitelji u RH .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: