Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predsjednički izbori 2009. [prvi krug]: Privremeni službeni rezultati izbora za predsjednika RH

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2009. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2009. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la: ›
Kakva ti je to logika?


Izgleda malo prekomplicirana za tebe.

Brick Top je napisao/la: ›
To što index radi ovih zadnjih 24 sata je naprosto degutantno (mislim na toliku poplavu pljuvačkih članaka o Bandiću)


Index se inače danas očitovao na ovaj članak, i zahtjev za isprikom koji je poslan iz Bandićevog stožera. Tu nemam što dodati, osim što bi to trebalo pročitati.

Čini se ipak da većina ljudi čita samo naslove. Naslov možda i izgleda iritantno, i bio bi uvredljiv, kada ne bi bio istinit. Naime, za Bandića zaista glasaju mahom ljudi sa sela i iz Bosne i Hercegovine. To je preslika parlamentarnih izbora, u kojima Hdz rijetko pobijedi u bilo kojem većem gradu, uz iznimku onih nekoliko tvrđava kvazi-nacionalizma.

Prema tome, lošije obrazovana populacija glasa za Bandića i Hdz, i to je već općepoznata činjenica. I njihov glas jednako vrijedi. Zato treba izaći na izbore.

Inače dobijemo ovoga:
“Ja sam bio u New Yorku i tamo imaju ‘U Bahn’, ‘S Bahn’, što bi se hrvatskim rječnikom reklo ‘metro’.“
Milan Bandić

Iako se gnušam i od pomisli da bi Bandić mogao postati novi 'precjednik' (neću se ponavljati, napisao sam nešto o tome u predhodnom postu) morat ću se složiti s tvrdnjama koje je iznio 'Brick Top'. Naime, nemalo sam iznenađen negativnim medijskim linčom na Bandića od strane Index-a i još nekih portala, prije svega Jutarnjeg lista. Što zapravo hoću reći!? Pa zaboga, nije Bandić jučer postao polupismeni primitivac, hercegovačka seljačina, korumpirani lopov, neznalica stranih jezika... Zašto taj famozni Index nije pljuvao Bandića prije ovogodišnjih lokalnih izbora? Zar je onda Bandić bio uglađen i pošten. Ljudi moji, pa nemojmo biti licemjerni. Očigledno je iz aviona da je Index produžena ruka SDP-a i da se postovi pišu po instrukcijama s Iblerovog trga. Čim je Bandić digao sidro iz SDP-a, istog trenutka je postao korumpirani nepismeni primitivac.
Taj Bandić je, samo za informaciju, na lokalnim izborima u Gradu Zagrebu u drugom krugu pomeo Kregara sa gotovo 63% glasova. Onda ti nama Felt lijepo protumačiš da za Bandića glasuju samo 'nepismeni'. Obzirom da su na ovim predsjedničkim izborima Zagrepčani većinom glasovali za Josipovića, kako objasniti onda sociološko-kulturološki fenomen masovnog opismenjavanja jedne metropole u samo pola godine.
Dragi moj Felt, ja te inače neobično cijenim kao jednog od najboljih komentatora na ovom forumu, jer su ti tvrdnje uvijek argumentirane i suvisle. Nemoj me tjerati da promijenim mišljenje o tebi.
BTW, i naša 'selotejp stranka' je brže-bolje podržala svog Hercegovačkog rođu, da ne bi slučajno bilo zabune.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2009. 20:08 
Naslov:  Re: Predsjednički izbori 2009. [prvi krug]: Privremeni službeni rezultati izbora za predsjednika RH
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje je razmisliti nego na prečac iznositi kojekakve zaključke koji se ne slažu sa stanjem stvari.
To se odnosi na sve koji ekstremno zagovaraju jednog ili drugog kandidata, jer mislim da trenutno sigurno možemo jedino zaključiti da ni jedan ni drugi nisu idealni. Malo sam čitao komentare i članke po portalima, koji se mogu svesti na zajednički nazivnik: Josipović je budući predsjednik bez obzira što nema nikakvih kvaliteta da to postane (osim obrazovanja koje je ovdje nebitno), a Bandića se ta ista većina panično "boji" jer predstavlja korumpirane Hrvate i one koji su nepismeni.

Ali, prokleto ali. Pogledajmo što je uopće dovelo do ovih rezultata.
1. SDP je uspio na temelju vrlo negativne slike o HDZ-u surfati na valu općeg nezadovoljstva i s jednim prilično "mrljavim" i neodređenim kandidatom pokupiti svoj maksimum ne toliko stranačkih simpatizera koliko normalnih ljudi koji se nadaju da će se tako riješiti korupcije i lopovluka.
2. Činjenica je da bi, po mom mišljenju bilo koji mlitavi kandidat SDP-a uspio to isto, dovoljno je bilo da nije iz HDZ-a ili s tim u vezi. Da je Milanović išao kao kandidat, lošije bi prošao od Josipovića, ali bi opet bio prvi.
3. HDZ mora biti svjestan da nakon Tuđmana vjerovatno nikada neće imati predsjednika države iz razloga što su unutar sebe podijeljeni klanski, pa se nikada neće moći dogovoriti oko istog. Za sad ih drži samo interes, ali će ova kriza djelovati pročišćavajuće. Pa i sam Glavaš je dio tih klanova, i načeo je nešto što će se sad ubrzati.
4. Čini mi se da je 44% birača čak prevelik, jer mislim da i ja i ostali koji izađosmo zapravo ne znamo Ustav, jer te smiješne ovlasti koje predsjednik ima bivaju nebitne, osim obavještajne agencije i onog što je polu-mafijaš Mesić očito radio - pleo se u ono što donosi profit njegovim "znancima". Hrvatski predsjednik očito ima i te ovlasti.
5. Bandić politički nije trebao preživjeti bijeg s mjesta nesreće u pijanom stanju. Psihološki je toliko dobio tim događajem da je uvjeren u svoju svemogućnost. Ne vrijedi se sad žaliti, SDP je sam kriv jer je stvorio čudovište.
6. Bandić ima novac, i sva ova buka je jalova, jer ne viču svi zbog toga što im je žao naroda i trošenja na plakate, već što oni sami nisu toliko moćni da upravljaju tolikim utjecajem, kao Bandić. Opet znaju tko taj novac daje, pa ih strah da bi Bandić mogao i reći.
7. Zaboravljaju svi što i koga je predstavljao sad tek "najpametniji" Mesić. Nije pobijedio zbog znanja stranog jezika, ni pretjerane učenosti, već jer je bio najbliži onom toliko spominjanom puku, kojem se sad smije i proziva ga "glupim".
8. Bandić jest izraz i utjelovljenje običnog čovjeka koji je bez neke glupe sentimentalnosti griješan. A najveći grijeh mu je što je previše praktičan i nije taktičan. A to, gospodo plaši ovu silnu inteligenciju koja se digla prozivajući Bandića "seljačinom", nekontroliranom budalom koji ne zna stati od jutra do mraka.
9. Kad je Bandić krao, šutjeli su, jer im je bilo dobro. Sad kad im smeta, kažu da je krao ne-gospodski, pa da zato treba odgovarati. činjenica je da je od Zagreba napravio metropolu, što prije njega nisu znali, iako su imali iste resurse. Svađali se međusobno. On je radio, i krao.
10. Naš narod je takav, pa i lopovska ćud, kumstvo, veze, protekcije, namještanje, kupovina jest jezik poznat svima. To je naš kandidat.
11. Narod je čudan, ne možeš ga proniknuti, jer da možeš, bio bi to kamen mudraca. Ovako Bandić ima šanse, veće od Josipovića, koliko god ga vi smatrali autsajderom. 12. Bandića se neće moći kontrolirati, to je najveći strah vladajuće elite. Nije njihov, nije predvidljiv, a informacija je moć koju Mesić nije imao muda koristiti, a neće je imati ni Josipović.
Izaberite sami, a ne netko drugi umjesto vas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2009. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la: ›
Kakva ti je to logika?


Izgleda malo prekomplicirana za tebe.


Fantastičan odgovor Rolling Eyes

@audiworld: što si se ti sad toliko uhvatio toga što sam ja koristio riječ "upis"??
To sam još davnih dana pokupio kao internu foru jednog podforuma, na forum.hr-u i tako mi je ta riječ ostala. Šta se ti sad toliko isprdavaš s time? Kao da smo u vrtiću jebaga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.12.2009. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma upisujem i ja...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2010. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kolko je glasova dobio Matković? Vidim da mu je slika još na Mačkamami na stadijonu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2010. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbonj je napisao/la: ›
Daj ne serite sa tom dijasporom. Kad je bio rat i kad su dosli branit svoju zemlju bili su dobri a sad kad im treba dat pravo glasa, mrš!!! Može Vas bit sram koji tako mislite. Vidi se da ne razmišljate svojom glavom nego zastupate stav koji se promovira po prodanim medijima.

Da vidim ko se od vas "pametnih" hrvata koji tu plaćaju porez ima obraza otići i reći materi i ocu Blage Zadre da nemaju pravo glasa.

Za one koji ne znaju on je došao braniti Vukovar sa svojim sinovima iz Hercegovine.


Koliko je nas bilo branilo Bosnu, pa nemamo pravo glasa tamo ? Ili Hrvatska vojska nije išla u Bosnu možda ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.01.2010. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
zbonj je napisao/la: ›
Daj ne serite sa tom dijasporom. Kad je bio rat i kad su dosli branit svoju zemlju bili su dobri a sad kad im treba dat pravo glasa, mrš!!! Može Vas bit sram koji tako mislite. Vidi se da ne razmišljate svojom glavom nego zastupate stav koji se promovira po prodanim medijima.

Da vidim ko se od vas "pametnih" hrvata koji tu plaćaju porez ima obraza otići i reći materi i ocu Blage Zadre da nemaju pravo glasa.

Za one koji ne znaju on je došao braniti Vukovar sa svojim sinovima iz Hercegovine.


Koliko je nas bilo branilo Bosnu, pa nemamo pravo glasa tamo ? Ili Hrvatska vojska nije išla u Bosnu možda ?



svaka čast na ovome...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: