Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pločani žive u strahu od svećenika i njegovih kazni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

miss take ne znam jesi li ateist ili si bila vjernik nisam skužila..jer ako se i smatraš vjernikom (bez obzira na vjeru) trebala bi se malo educirati..jer ti je vjera izgleda zapela još na onoj ilustriranoj Bibliji kojom se služe djeca u prvom osnovne..
Neš vjerovat ali Bog nije starac bijele brade i nitko se ne klanjana nikakvim kipovima...oni su samo simbol nečega, da bi se ljudima pojednostavi poimanje vjere..

a sad da se sa svim slažem u vezi sa Crkvom, naravno da ne...ali neću ići ili ne ići u crkvu zbog nekog svećenika, već zbog sebe..
a i ne sjećam se da je ikada rečeno da su svećenici sveti, i oni lako padnu pod utjecaj koječega, kao i svi mi...

Nisam neki fanatik, ali ne volim kad ljudi pljuju po mojoj vjeri tj.mene zato što vjerujem..

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
neka pojedinci ne shvate krivo ono što pišem, ja poštujem sve religije iako nisam dio nijedne, poštujem ljudsko pravo na vjerovanje u što god tko želi, ja ne poštujem konkretno katoličku crkvu i neke njezine članove


P.S jesu svi zaboravili povijest i što se učilo u školi o srednjem vijeku.. . ...


Srednji vijek je završio prije 500 godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
indifference
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2010. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad ti isti milosrdni svećenici počnu ispostavljat račune za izvršenu uslugu (a na računu uredno ispisan iznos PDVa), onda ću prestat govoriti da su licemjerni lopovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
Neš vjerovat ali Bog nije starac bijele brade i nitko se ne klanjana nikakvim kipovima...oni su samo simbol nečega, da bi se ljudima pojednostavi poimanje vjere..


Naravno, Bog je Mlađahni stolar, sveti galeb (Duh Sveti) i starac koji ljenčari na oblaku (stolarev otac). Karikiram...
Ukoliko kažemo da ne možemo zamisliti Boga na nikakve nama poznate načine - padamo u sferu agnosticizma...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2010. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Pokušao sam da se ne uvučem u raspravu o ovoj temi zbog njene osjetljivosti, međutim teško je ne reagirati kad vidiš koliko je ljudi spremno osuditi i popljuvati sve one koji su drugačijih svjetonazora . Još strašnije su riječi kojima pojedinci komuniciraju na ovom forumu na zadanu temu. Mora li se u nešto vjerovati da bi se to poštivalo ? Bi li ovaj naš svijet bio bolji da svi jednako razmišljamo? Zašto ljudi jednostavno ne mogu uživati u svojim različitostima ? Moramo li nekoga vrijeđati zato što je drugačiji? Rado se govori kako se ljudi razlikuju od životinja zbog razvijenog osjećaja za moral, uzajamnog poštovanja i uvažavanja tuđeg načina života i mišljenja. Gdje su te sve vrijednosti nestale?
Živi i pusti druge da žive .
osijek031.com smile
Ovo je lijep post i na pozitivnom tragu rasprave na forumu! Baš si Simo i imaš 10 kikirikija! Very Happy
padobranac je napisao/la: ›
ja sam recimo neprakticirajuci vjernik..tj nije mi potreban svecenik, niti rituali, niti crkveni objekt, niti tocno odredjeno vrijeme za molitvu, niti gomila znakovlja da bih vjerovala..i puno se bolje osjecam otkad ne idem u crkvu i imam direktnu vezu sa Bogom..
Čitajući tvoj post ja sam skužio da nama svima ništa nije potrebno, što navodi na krajnje pitanje jesmo li sami sebi uopće potrebni?! Smile
NinjaTurtle je napisao/la: ›
always ready je napisao/la: ›
neka pojedinci ne shvate krivo ono što pišem, ja poštujem sve religije iako nisam dio nijedne, poštujem ljudsko pravo na vjerovanje u što god tko želi, ja ne poštujem konkretno katoličku crkvu i neke njezine članove


P.S jesu svi zaboravili povijest i što se učilo u školi o srednjem vijeku.. . ...


Srednji vijek je završio prije 500 godina.
Nema veze kad rasprava zapne uvijek se može na njega pozvati! Wink
bazooka_joe je napisao/la: ›
nicoll je napisao/la: ›
Neš vjerovat ali Bog nije starac bijele brade i nitko se ne klanjana nikakvim kipovima...oni su samo simbol nečega, da bi se ljudima pojednostavi poimanje vjere..


Naravno, Bog je Mlađahni stolar, sveti galeb (Duh Sveti) i starac koji ljenčari na oblaku (stolarev otac). Karikiram...
Ukoliko kažemo da ne možemo zamisliti Boga na nikakve nama poznate načine - padamo u sferu agnosticizma...
Sada bi Šola nastavio...
Marija je kučanica i takvim primjerom se omalovažava moderne emancipirane žene, onaj konj iz štale je primjer zlostavljanja životinja, a sveta tri kralja su direktan udar na ustavni poredak RH... i tako dalje... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2010. 7:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka počnu nešto i raditi,lako molit Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.08.2010. 23:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stara tema, al ja moram ponovno postat jer mi skoči tlak kad netko kaže da se ne treba generalizirat, bla bla... kako ne generalizirat kad jedan, JEDAN, od deset svećenika koje znam su redom lopovi, pedofili, pokvarenjaci... ajd nemoj generalizirat!!!

I netko je napisao nešto u vezi PDV-a, što podržavam. Čula sam u nekoj od zemalja EU-a (ne znam kojoj) da se stanovnici izjasne kojoj religiji pripadaju i na osnovu toga im se skida s plaće za usluge crkve, popova... Treba uvest generalno takav sistem.
Da ne plaćaju svi od poreza njihov lagodan život, već samo oni koji žele.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
Stara tema, al ja moram ponovno postat jer mi skoči tlak kad netko kaže da se ne treba generalizirat, bla bla... kako ne generalizirat kad jedan, JEDAN, od deset svećenika koje znam su redom lopovi, pedofili, pokvarenjaci... ajd nemoj generalizirat!!!

I netko je napisao nešto u vezi PDV-a, što podržavam. Čula sam u nekoj od zemalja EU-a (ne znam kojoj) da se stanovnici izjasne kojoj religiji pripadaju i na osnovu toga im se skida s plaće za usluge crkve, popova... Treba uvest generalno takav sistem.
Da ne plaćaju svi od poreza njihov lagodan život, već samo oni koji žele.


Koliko ti svećenika zapravo dovoljno dobro poznaješ, da bi mogla donositi takav sud o njima? Ili je to tvoj površni sud, a argumenti su ti rekla/kazala? Ako su tvoje riječi istinite, zašto ne prijaviš dotične lopove, pedofile i pokvarenjake? Nisi li u stanju svoje optužbe na račun svećenika potkrijepiti argumentima, onda je tvoj provokativni komentar zapravo jeftin, kratkotrajni animalni provod i ništa više.
„Laž nipošto ne vodi ka zadovoljstvu“

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.08.2010. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
always ready je napisao/la: ›
Stara tema, al ja moram ponovno postat jer mi skoči tlak kad netko kaže da se ne treba generalizirat, bla bla... kako ne generalizirat kad jedan, JEDAN, od deset svećenika koje znam su redom lopovi, pedofili, pokvarenjaci... ajd nemoj generalizirat!!!

I netko je napisao nešto u vezi PDV-a, što podržavam. Čula sam u nekoj od zemalja EU-a (ne znam kojoj) da se stanovnici izjasne kojoj religiji pripadaju i na osnovu toga im se skida s plaće za usluge crkve, popova... Treba uvest generalno takav sistem.
Da ne plaćaju svi od poreza njihov lagodan život, već samo oni koji žele.


Koliko ti svećenika zapravo dovoljno dobro poznaješ, da bi mogla donositi takav sud o njima? Ili je to tvoj površni sud, a argumenti su ti rekla/kazala? Ako su tvoje riječi istinite, zašto ne prijaviš dotične lopove, pedofile i pokvarenjake? Nisi li u stanju svoje optužbe na račun svećenika potkrijepiti argumentima, onda je tvoj provokativni komentar zapravo jeftin, kratkotrajni animalni provod i ništa više.
„Laž nipošto ne vodi ka zadovoljstvu“


Itekako imam argumente.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2010. 6:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
always ready je napisao/la: ›
Stara tema, al ja moram ponovno postat jer mi skoči tlak kad netko kaže da se ne treba generalizirat, bla bla... kako ne generalizirat kad jedan, JEDAN, od deset svećenika koje znam su redom lopovi, pedofili, pokvarenjaci... ajd nemoj generalizirat!!!

I netko je napisao nešto u vezi PDV-a, što podržavam. Čula sam u nekoj od zemalja EU-a (ne znam kojoj) da se stanovnici izjasne kojoj religiji pripadaju i na osnovu toga im se skida s plaće za usluge crkve, popova... Treba uvest generalno takav sistem.
Da ne plaćaju svi od poreza njihov lagodan život, već samo oni koji žele.


Koliko ti svećenika zapravo dovoljno dobro poznaješ, da bi mogla donositi takav sud o njima? Ili je to tvoj površni sud, a argumenti su ti rekla/kazala? Ako su tvoje riječi istinite, zašto ne prijaviš dotične lopove, pedofile i pokvarenjake? Nisi li u stanju svoje optužbe na račun svećenika potkrijepiti argumentima, onda je tvoj provokativni komentar zapravo jeftin, kratkotrajni animalni provod i ništa više.
„Laž nipošto ne vodi ka zadovoljstvu“


Itekako imam argumente.

Iskoristi argumente i sve ih prijavi ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2011. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Župnik u Pločama ne sije nikakav strah jer je on osobno doživio mnoga loša iskustva, od šikaniranja vjernika i njegove župe koja je dugoooo godina bila smejštena u jednoj kući ....istina je kako mu je bila misija za inat istima pokušati sagraditi crkvu koju pravi pločanski vjernici zaslužuju...samo se prisjetite kako su preko noći grad Ploče preimenovali u Kardeljevo...tu ne treba puno objašnjenja
A poseban trn u oku još uvijek je što je taj ist župnik uspio dobiti zemljište uz samu pločansku rivu...i neka je...a vjernici pridonose crkvi koliko mogu uz obavezna plaćanja misa zadušnica, pričesti, krizme, vjenčanja..konačno pitajte Rafu za dotičnog župnika... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2011. 1:13 
Naslov:  Re: Pločani žive u strahu od svećenika i njegovih kazni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/07/0578006.html?pos=n0

može li mi itko od "branitelja" objasniti kakve veze ima izjava miljenka jergovića sa crkvom? čak ne želim ni ulazit u svu debilnost ovog uradka

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2011. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
always ready je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
always ready je napisao/la: ›
Stara tema, al ja moram ponovno postat jer mi skoči tlak kad netko kaže da se ne treba generalizirat, bla bla... kako ne generalizirat kad jedan, JEDAN, od deset svećenika koje znam su redom lopovi, pedofili, pokvarenjaci... ajd nemoj generalizirat!!!

I netko je napisao nešto u vezi PDV-a, što podržavam. Čula sam u nekoj od zemalja EU-a (ne znam kojoj) da se stanovnici izjasne kojoj religiji pripadaju i na osnovu toga im se skida s plaće za usluge crkve, popova... Treba uvest generalno takav sistem.
Da ne plaćaju svi od poreza njihov lagodan život, već samo oni koji žele.


Koliko ti svećenika zapravo dovoljno dobro poznaješ, da bi mogla donositi takav sud o njima? Ili je to tvoj površni sud, a argumenti su ti rekla/kazala? Ako su tvoje riječi istinite, zašto ne prijaviš dotične lopove, pedofile i pokvarenjake? Nisi li u stanju svoje optužbe na račun svećenika potkrijepiti argumentima, onda je tvoj provokativni komentar zapravo jeftin, kratkotrajni animalni provod i ništa više.
„Laž nipošto ne vodi ka zadovoljstvu“


Itekako imam argumente.

Iskoristi argumente i sve ih prijavi ...

Uskoro, simo, uskoro. Od sluzbene prijave nema vajde, valja samo u javnost pushnuti neke mejlove... Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2011. 14:27 
Naslov:  Re: Pločani žive u strahu od svećenika i njegovih kazni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/01/07/0578006.html?pos=n0

može li mi itko od "branitelja" objasniti kakve veze ima izjava miljenka jergovića sa crkvom? čak ne želim ni ulazit u svu debilnost ovog uradka
Nevezano za branitelje, Ja sam također skužio da taj tip iz koncila počinje več pisati malo na svoju ruku, nekada čak izbanalizirati neke gluposti...
Al doduše sami smo ti koji trebamo procijeniti što valja, a što ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2011. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Uskoro, simo, uskoro. Od sluzbene prijave nema vajde, valja samo u javnost pushnuti neke mejlove... Wink
Ako netko radi kriminalna djela treba ga prijaviti i to je to. Pogotovo ako se ložimo na spiku o svojoj super demokratičnosti.
A ovo glede mailova i sl. zvuči mi kao dopisništvo nekog turbo žutog tjednika koji priča priče, a sve bez nekih dokaza.
Doduše, kada netko spominje takve mailove i sl. odmah se zna da je sve to skupa lakrdija. Kada nekoga prijaviš, novinari će se također raspisati ali javno ne putem mailova, tako da nemaš brige.
NEZNAM ZAŠTO UOPĆE U TO SUMNJAŠ?! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: