Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Utrka predsjedničkih kandidata [izbori 2009/2010.]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2009. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm... kroz cijelu kampanju se provlaci teza kako je Ivo Josipovic bio, ni manje ni vise, nego desna ruka Carle del Ponte, kako je upravo on "izrucio nase generale", kako je on ovo ili ono...

A, gle... ti isti generali ga izravno i nedvosmisleno podrzavaju... Tko tu laze, podmece teze, tko je ljigava nistarija?!

Volio bih da mi netko od onih koji su govorili da je on "pisao optuznice protiv hrvatskih generala" objasni o cemu se ovdje zapravo radi. Hvala, momci...



Izdvajam bitan citat [za one s poremecajem paznje] i molim za komentar:

S indignacijom odbacujemo sve laži o tome da je Ivo Josipović sudjelovao u pisanju optužnica Haškoga suda protiv hrvatskih generala. Upravo suprotno, Ivo Josipović je štitio interese Hrvatske države u Haagu, posebno braneći Hrvatsku u predmetu “sub poene”. Uz to, nekolicini je optuženih branitelja aktivno pomagao u pripremanju obrane. Bio je i pravni savjetnik u službi tadašnje hrvatske Vlade, a kao tajnik Hrvatskog odbora za pružanje pravne pomoći dao je nemjerljiv doprinos u obrani Republike Hrvatske.


Zadnja promjena: Leteci mungos; 31.12.2009. 14:38; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2009. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RKL je napisao/la: › Moje predvidjanje, ujedno i želja; nadam se da Bandić neće dobiti niti trećinu ukupnih Josipovićevih glasova.
Dobio je malo vise nego si predvidio...

1. prof.dr.sc. IVO JOSIPOVIĆ 640.019 32.44 %
2. MILAN BANDIĆ 292.779 14.84 %

Predsjednički izbori 2009. [prvi krug]: Privremeni službeni rezultati izbora za predsjednika RH

No, to ne znaci da ce se takav omjer zadrzati i u drugom krugu...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2009. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hmmm... kroz cijelu kampanju se provlaci teza kako je Ivo Josipovic bio, ni manje ni vise, nego desna ruka Carle del Ponte, kako je upravo on "izrucio nase generale", kako je on ovo ili ono... ]

Hmm pa ja sad ne znam otkud podrška ove četvorice generala, ALI jučer je u sučeljavanju Josipović indirektno odgovorio da je "Oluja" bila akcija etničkog čišćenja "jer su ljudi ipak otišli", dok je Bandić odgovorio da su planski otišli.
Nadalje, rekao je da je jedan od najboljih (ako ne i najbolji) poteza Mesića bio umirovljenje generala.
Otkud sad podrška ove trojice, stvarno ne znam.

No još bih par stvari primijetio kod Josipovića: prije izbora se deklarirao kao ateist. U kampanji prvog kruga je već postao agnostik, da bi jučer na sučeljavanju izjavio da je neprakticirajući vjernik (ili što li već)... predviđam da će do 10.1. postati u najmanju ruku redovnik. Mislim ono, brate mili, drži se toga što jesi i budi to što jesi, a nemoj se dodvoravati biračima... nemoj onda obilaziti Bosnu kad je stav SDP-a i tog biračkog tijela da se tim ljudima treba oduzeti pravo glasa... nemoj. Budi principijelan do kraja kao npr. Vesna Pusić koja i dan danas tvrdi da je Hrvatska izvršila agresiju na BiH.
Jučer na sučeljavanju ga je sirovi Bandić pobijedio. To je moj ukupni dojam. Zašto? Pa zato što je od tolikih Bandićevih afera, na površinu i u prvi plan isplivala jedna jedina Josipovićeva (Zlatica) zbog koje je Ivo mijenjao boje kao semafor.
I sad vi meni kažete da taj čovjek može predstavljati jednu državu? To je materijal za predsjednika? Kako će se taj suprotstaviti briselskim i inim vukovima?

Isto tako, ona Josipovićeva izjava u Rijeci da će zacrveniti cijelu Hrvatsku mi isto nije sjela...

Za Bandića se ne treba previše trošiti riječi jer je poznatiji od Josipovića. Sirov, manje obrazovan od Ive, nekulturniji itd. Josipović je štreberčić iz prve klupe, a Bandić je grubijan iz zadnje koji štreberima dijeli zaušnjake.
Josipović je lignja, Bandić je konj.
Biram konja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.12.2009. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možeš izvuč članak gdje se jsipović izjašnjava kao ateist?to nikad nije rekao, otkad je kampanja počela,pratim ga stalno jer je moj pick.

Meni je više odvratno slušat bandića kako spominje vjeru u boga,domovinu, čovjeka a obična je sirova lopina,oportunist..

jučer nisam vidio ništa novo jedino mi počinje pomalo smetati sterilno ponašanje josipovića, kao da mu fali malo "bandičevizma" ponekad...bilo mi komično gledat ga kako se jedno 20 puta suzdržavao da ne prasne u smijeh zbog toga što bandić pričaVery Happy

a bandić..i dalje krelac koji ne zna šta priča.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2009. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2009. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Možeš izvuč članak gdje se jsipović izjašnjava kao ateist?to nikad nije rekao, otkad je kampanja počela,pratim ga stalno jer je moj pick..

Ne mogu gdje on točno kaže da je ateist. Čitao sam nekoliko komentara raznoraznih analitičara po raznim portalima gdje ga se opisivalo kao ateista. Kasnije je tek postao agnostik.
Ali ipak moraš priznati da je razlika između agnostika i "neprakticirajućeg vjernika" te retorike "Svjetlo i tama"... ne možeš mi reći da se Josipović ne dodvorava vjernicima ovakvim izjavama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2009. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@BrickTop, cudis se odakle podrska Josipovicu od ovih generala, a nisi se pitao tko je, kako i zasto podmetnuo tezu da je Josipovic "pisao optuznice prvotiv hrvatskih generala", koju si ne samo prihvatio, nego vrlo smjelo i vrlo hrabro sirio i prikazivao kao notornu istinu?! Slozit ces se, ispao si naivcina i pijun s ulogom raspacavanja neistinitih i zlonamjernih tvrdnji, odnosno, vojnik krivokletnik na daljinski upravljac iz stranackog stozera. Zanima me samo sramis li se svojih klevetnickih izjava i zapitas li se koje si jos neistine, poluistine i vesla za naivce posisao?

Preporucam ti i da proucis pojmove ateist i agnostik. Agnostik se ne nalazi u poziciji izmedju ateista i teista, kako si sugerirao u svom odgovoru. Ako je doista rekao da je vjernik, onda je ljigav. No, sto je tocno rekao?

Sto je tocno znacila njegova izjava o "crvenjenju"? Naime, bolesni stranacki umovi koji tobom upravljaju [zakljucujem po slucaju s generalima] to vjerojatno prikazuju kao mogucnost "povratka boljsevizma" [koj, btw. nikad nije ni zivio na ovim prostorima, pa se nema gdje vracati], a covjek je vjerojatno mislio na crvene obraze od srama, onih cije ce prljave radnje izaci na vidjelo. Opet pitam, sto je tocno rekao i u kojem kontekstu?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @BrickTop, cudis se odakle podrska Josipovicu od ovih generala, a nisi se pitao tko je, kako i zasto podmetnuo tezu da je Josipovic "pisao optuznice prvotiv hrvatskih generala", koju si ne samo prihvatio, nego vrlo smjelo i vrlo hrabro sirio i prikazivao kao notornu istinu?! Slozit ces se, ispao si naivcina i pijun s ulogom raspacavanja neistinitih i zlonamjernih tvrdnji, odnosno, vojnik krivokletnik na daljinski upravljac iz stranackog stozera. Zanima me samo sramis li se svojih klevetnickih izjava i zapitas li se koje si jos neistine, poluistine i vesla za naivce posisao?

Nisam ja ništa posisao jer sam ga čuo kakav stav je jučer na sučeljavanju imao o "Oluji". Josip Jurčević ga je najviše napadao oko suradnje sa haškim sudom tako da ja ne znam o kojem ti to stranačkom stožeru pričaš? Slušao sam i jednog Ivkošića u samoj večeri do objave rezultata kada je i on napao Josipovića za suradnju s haškim sudom i nitko mu od tamo 6-7 ljudi nije replicirao (a bilo je tamo i SDP-ovaca)...

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Preporucam ti i da proucis pojmove ateist i agnostik. Agnostik se ne nalazi u poziciji izmedju ateista i teista, kako si sugerirao u svom odgovoru. Ako je doista rekao da je vjernik, onda je ljigav. No, sto je tocno rekao?

Oke, može biti da sam u krivu kada sam pretpostavio da je agnostik negdje između ateista i teista.
Jučer je rekao da je neprakticirajući vjernik.
Sigurno se sjećaš i njegovog pobjedničkog govora kada je rekao da je on svjetlo, i da treba birati između svjetla i tame... Kakva je to retorika?
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sto je tocno znacila njegova izjava o "crvenjenju"? Naime, bolesni stranacki umovi koji tobom upravljaju [zakljucujem po slucaju s generalima] to vjerojatno prikazuju kao mogucnost "povratka boljsevizma" [koj, btw. nikad nije ni zivio na ovim prostorima, pa se nema gdje vracati], a covjek je vjerojatno mislio na crvene obraze od srama, onih cije ce prljave radnje izaci na vidjelo. Opet pitam, sto je tocno rekao i u kojem kontekstu?
http://www.javno.com/iz-minute-u-minutu/clanak.php?id=3130084
Evo to je rekao. Meni osobno se takva igra riječi ne sviđa i nikakvi stranački umovi (koje to stranke??) ne upravljaju sa mnom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.12.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Možeš izvuč članak gdje se jsipović izjašnjava kao ateist?to nikad nije rekao, otkad je kampanja počela,pratim ga stalno jer je moj pick..

Ne mogu gdje on točno kaže da je ateist. Čitao sam nekoliko komentara raznoraznih analitičara po raznim portalima gdje ga se opisivalo kao ateista. Kasnije je tek postao agnostik.
Ali ipak moraš priznati da je razlika između agnostika i "neprakticirajućeg vjernika" te retorike "Svjetlo i tama"... ne možeš mi reći da se Josipović ne dodvorava vjernicima ovakvim izjavama...

Prvo ga analitičari opisuju kao ateista a nakon toga kao agnostika a ti tvrdiš da ON mijenja ploču?!šta on ima s tim što neki analitičar priča..jedan ga može doživjeti kao ateista,drugi kao agnostika i tebi se stvori pomutnja u glavi Very Happy
retorika "svijetlo i tama" nema veze s religijom koliko sa trenutnom političkom situacijom...ali naravno, svijetlo protiv tame uvijek upali, neovisno u kojem se kontekstu spominje.
Glasuj za bandića pa češ vidjeti brzo kakvu si grešku napravio...pitaj 800,000 purgera šta misle o njemu.

@što se tiče suradnje s hagom...upravo je Josipović napisao zakon koji omogućuje suđenje našim generalima u hrvatskoj, osim toga pisao je tužbu protiv srbije.
Što je to bandić napravio za generale?
i na koji način josipović može biti odgovoran za eventualno izručenje našeg generala u haag?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2009. 18:34 
Naslov:  Re: Utrka predsjedničkih kandidata [izbori 2009/2010.]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je sve što mislim reći o Bandiću....

" Nevolem,
lopuže što voze tuđa kola,
znaju azbuku do pola,
miču usnama dok sriću pejdžer.
I ne samo da ih ne volim nego ih se malo i gadim ..."

Very Happy Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.01.2010. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekim ljudima ne treba više ništa UPISIVATI... sučeljavanje je sve pokazalo... mislim josipović je štreber?? Pa da.. rekao je banderas jednom... miško se treba popičkat..to je muškarac... josipović je iz knjige?? pazi..njegova je taktika napadat obrazovanje čovjeka koji je imao veći vokabular sa 7 godina od banderasa... kamali, premijerCi.... seljačina

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.01.2010. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
RKL je napisao/la: › Moje predvidjanje, ujedno i želja; nadam se da Bandić neće dobiti niti trećinu ukupnih Josipovićevih glasova.
Dobio je malo vise nego si predvidio...

1. prof.dr.sc. IVO JOSIPOVIĆ 640.019 32.44 %
2. MILAN BANDIĆ 292.779 14.84 %

Predsjednički izbori 2009. [prvi krug]: Privremeni službeni rezultati izbora za predsjednika RH

No, to ne znaci da ce se takav omjer zadrzati i u drugom krugu...


žalosno je da u drugi krug ide kandidat koji u prvom krugu nije dobio ni 7% glasova svih glasača sa pravom glasa bez obzira kako se on zvao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.01.2010. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Ali ipak moraš priznati da je razlika između agnostika i "neprakticirajućeg vjernika" te retorike "Svjetlo i tama"... ne možeš mi reći da se Josipović ne dodvorava vjernicima ovakvim izjavama...


Biti agnostik ne znači ne vjerovati, agnosticizam podrazumijeva postojanje (vjeru, ako hoćeš) nečeg višeg, ali nama nedokučivog. Je li to Bog, Duh Sveti, Alah, tko god - agnostik se ne želi ni zapitati, on jednostavno to pitanje smatra nedokučivim za čovjeka.
U svakom je slučaju moguće biti kršćanin (činom krštenja) i agnostik po uvjerenju.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.01.2010. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj mali rezime... imaš izbor između kulture -nekultur, poštenog čovjeka-lopine, moderna RH- kamena RH... ap vi birajte... drago mi je što je josipović pregazio banderasa u Os..značli da više nismo palanka( još ima seljačina... al ok... sve ima svoj rok trajanja, prirodna selekcija itd)

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Offline
Avatar

Ukupno postova: 226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.01.2010. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
RKL je napisao/la: › Moje predvidjanje, ujedno i želja; nadam se da Bandić neće dobiti niti trećinu ukupnih Josipovićevih glasova.
Dobio je malo vise nego si predvidio...

1. prof.dr.sc. IVO JOSIPOVIĆ 640.019 32.44 %
2. MILAN BANDIĆ 292.779 14.84 %

Predsjednički izbori 2009. [prvi krug]: Privremeni službeni rezultati izbora za predsjednika RH

No, to ne znaci da ce se takav omjer zadrzati i u drugom krugu...


Naravno, znam te brojke, no to ne znači da se ne mogu nadati da će se ljudi još dodatno opametiti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: