Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nitko ne želi posao plaćen 15.000 kuna!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rejkjevik
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2009. 17:22 
Naslov:  Re: Nitko ne želi posao plaćen 15.000 kuna!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cini mi se da neki bas nisu shvatili bit teksta!!!!!!

Ovo je prvenstveno namjenjeno nezaposlenima, koji imaju zavrseno zanimanje s kojim nikada nece niti dobiti posao. Tako naprimjer netko tko je zavrsio Gimnaziju, s kojom ne moze raditi bas nista, moze u roku od godinu dana dobiti zanimanje kuhara ili slasticara.Nitko nije rekao da ce odmah dobiti 15.000 kuna, jer je to placa za vrhunske kuhare, ali ako se potrudi i postane kvalitetan u ovom zanimanju moze jako lijepo zivjeti.
Sto se tice da konobar moze biti svatko, pa i onaj bez skole---to je istina, ali u dobrom hotelu nitko nece zapliti konobara koji nije KV konobar...stoga milsim da ovo "slovo" nije namjenjeno za one koji misle da su to smrdljiva zanimanja, koja moze raditi svatko....vec za one koji vide kako bi se ovim doskolovanjem mogla stvoriti jos jedna prilika za zaradu...posebno u ovo vrijeme kada posla nema previse....
I da ...a tko je rekao da zavrsen fakultet donosi dobru placu...mislim da su dobre frizerke, poznati automehaničari i kamiondžije uvijek zarađivali puno više od npr. jedne profesorice engleskog u osnovnoj školi....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2009. 6:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve to stoji, no jedina je tragedija da kuhar u Osijeku ne može zaraditi 15.000 kn, jer u Osijeku naprosto NEMA vrhunskih restorana koji bi mogli platiti vrhunskog šefa. Iz prosječnosti se mogu izdvojiti tek Waldinger, Bijelo plavi i eventualno Plavi podrum...
Neš mi reć da lik što okreće krmenadle i ćevape u eminentnoj osječkoj Karaki dobije 15 mikica!?

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.11.2009. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš zato što kamiondžije toliko zarađuju i više ih se cijeni od profesora, imamo takvu državu

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2009. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Sve to stoji, no jedina je tragedija da kuhar u Osijeku ne može zaraditi 15.000 kn, jer u Osijeku naprosto NEMA vrhunskih restorana koji bi mogli platiti vrhunskog šefa.


U Osijeku nema vrhunskih restorana, jer ljudi ne jedu u restoranima. Skupo im je, i stignu svaki dan kuhati ručak (jer ogroman broj ljudi ne radi, u mirovini je ili na birou, a oni koji rade najčešće su već u 2 kod kuće).

A plaću od 15.000 kuna zasigurno neće imati kuhar koji je naobrazbu stekao prekvalifikacijom u osječkoj ugostiteljskoj školi, pa se prvi put zapošljava. Takvu bi plaću teško dobio i kuhar koji se prekvalificirao u nekakvom londonskom gastronomskom institutu, pa je godinama radio kao šegrt u tamošnjim cijenjenim restoranima. Osim toga, ideja da se u hrvatskoj treba usmjeravati u tom fahu zbog turizma ozbiljan je promašaj - hrvatski turizam traje dva mjeseca, a ljudi bi ipak trebali imati posao malo dulje u godini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la: ›
Sve to stoji, no jedina je tragedija da kuhar u Osijeku ne može zaraditi 15.000 kn, jer u Osijeku naprosto NEMA vrhunskih restorana koji bi mogli platiti vrhunskog šefa.


U Osijeku nema vrhunskih restorana, jer ljudi ne jedu u restoranima. Skupo im je, i stignu svaki dan kuhati ručak (jer ogroman broj ljudi ne radi, u mirovini je ili na birou, a oni koji rade najčešće su već u 2 kod kuće).

A plaću od 15.000 kuna zasigurno neće imati kuhar koji je naobrazbu stekao prekvalifikacijom u osječkoj ugostiteljskoj školi, pa se prvi put zapošljava. Takvu bi plaću teško dobio i kuhar koji se prekvalificirao u nekakvom londonskom gastronomskom institutu, pa je godinama radio kao šegrt u tamošnjim cijenjenim restoranima. Osim toga, ideja da se u hrvatskoj treba usmjeravati u tom fahu zbog turizma ozbiljan je promašaj - hrvatski turizam traje dva mjeseca, a ljudi bi ipak trebali imati posao malo dulje u godini.

Zahvaljujem na iscrpnoj raščlambi. Ja htjedoh samo ukazati na činjenicu o siromašnoj osječkoj gastro ponudi te o neprimjerenom naslovu ovoga posta koji sugerira da (svi) kuhari dobro zarađuju.
Isto tako, činjenica da obični ljudi ne jedu u restoranima ne umanjuje potrebu za vrhunskim restoranom u našem gradu, u prvom redu zbog popriličnog broja poslovnih ljudi, sportaša, pa i turista koji u velikom broju posjećuju Osijek, a koji možda imaju malo suptilnije gastronomske afinitete koji se ne svode na roštilj, čobanac, fiš i zagrebački odrezak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miha001
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2011. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MA KAKVA PLAĆA OD 15000 KN ZA KUHARA NA JADRANU JESTE LI VI LJUDI NORMALNI!!!!Ja sam završio srednju za kuhara i živim na jadranu pa neznam niti jedan restoran ili pizzeriu koja daje plaču od 15000 kn ili kuhara kojiima toliku plaću!!!! Dali su ti ljudi koji su pisali ovaj članak malo istraživali ili imali ikakvo obrazovanje kada pišu ovakva SRANJA!!!! Svaki poslodavac će obećati tu plaću a vi kada dođete raditi biti ćete sretni ako dobijete i 2000 kn i to za 8. mjesec. SERE MI SE I MUKA MI JE KADA PROČITAM OVAKVA SRANJA!!!! LJUEDI MOJI AKO ĆETE POŠLUŠATI MOJ SAVIJET ODITE ČIM DALJE OD UGOSTITELJSTVA JER ČETE ZARADITI SAMO ZA PUT DO PSIHIJATRA!!!!!!!!!!!! JEDAN JAKO BIJESAN KUHAR

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2011. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko nije spomenuo da je prekvalifikacija preko HZZ-a besplatna..jest istina da je slabije kvalitete ali u osječkim učilištima se možeš prekvalificirati za konobara,kuhara,sobaricu a još ti i plate 1600 kn + prjevoz.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rejkjevik je napisao/la: ›
Cini mi se da neki bas nisu shvatili bit teksta!!!!!!

Ovo je prvenstveno namjenjeno nezaposlenima, koji imaju zavrseno zanimanje s kojim nikada nece niti dobiti posao. Tako naprimjer netko tko je zavrsio Gimnaziju, s kojom ne moze raditi bas nista, moze u roku od godinu dana dobiti zanimanje kuhara ili slasticara.Nitko nije rekao da ce odmah dobiti 15.000 kuna, jer je to placa za vrhunske kuhare, ali ako se potrudi i postane kvalitetan u ovom zanimanju moze jako lijepo zivjeti.
Sto se tice da konobar moze biti svatko, pa i onaj bez skole---to je istina, ali u dobrom hotelu nitko nece zapliti konobara koji nije KV konobar...stoga milsim da ovo "slovo" nije namjenjeno za one koji misle da su to smrdljiva zanimanja, koja moze raditi svatko....vec za one koji vide kako bi se ovim doskolovanjem mogla stvoriti jos jedna prilika za zaradu...posebno u ovo vrijeme kada posla nema previse....
I da ...a tko je rekao da zavrsen fakultet donosi dobru placu...mislim da su dobre frizerke, poznati automehaničari i kamiondžije uvijek zarađivali puno više od npr. jedne profesorice engleskog u osnovnoj školi....


"Poznati kamiondzije" lol
Pa da,majstori kamiondzije uvijek su brze stizali do cilja od klinca od 19 godina iz Doboja. Daj molim te!
Ovo o automehanicarima su isto floskule; danas ti zapravo treba dobra dijagnostika i netko "pametan" tko zna odsarafiti pokvareni dio i zasarafiti ispravni. Dijelovi su dizajnirani sa nepopravljivoscu na umu danas.
Tvoj primjer sa frizerima cak i stoji,no i tu postoje doskolovljavanja, certificiranja, izlozbe, ukratko, gomila posla i ucenja ako bas zelish naplatiti sisanje 200-300 kn.
Btw,znam jednog gimnazijalca koji je odlican frizer obrtnik i sebi i nekolicini svojih zaposlenika moze priustiti odlicne place. S time sto on VOLI svoj posao i radi ga za sebe.

To je zapravo tajna svih ljudi koji briljiraju u svome poslu: vole ga raditi. Zajebite ljudi hzz i prekvalifikacije, trgajte se za posao kojeg volite i tocka!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2011. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›

To je zapravo tajna svih ljudi koji briljiraju u svome poslu: vole ga raditi. Zajebite ljudi hzz i prekvalifikacije, trgajte se za posao kojeg volite i tocka!


osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2011. 17:26 
Naslov:  Re: Nitko ne želi posao plaćen 15.000 kuna!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..."Prekvalifikacija stoji 4.000 kuna, a moguće ju je platiti na rate. Ovako slabim interesom za ugostiteljska zanimanja iznenađeni su i na Zavodu za zapošljavanje, gdje napominju kako tijekom godine u ugostiteljstvu zaposle čak 1.500 osoba i to najviše na Jadranu."

Oni su iznenađeni!? Da li su se oni ikada zapitali odakle nezaposlenoj osobi 4.000 kuna, pa makar bilo i na rate? Svašta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2011. 3:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

15 000 my ass !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: