Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Napadač na Luku Ritza opet pretukao i opljačkao mladića

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2009. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mediji su krivi za ovakve stanje! Mediji i samo mediji! Nasilja je oduvijek bilo i uvijek će ga biti. To ne znači da prekriženih ruku i s glavom u pijesku treba sjediti doma i ništa ne poduzimati u svezi toga, ali ipak neka mjera zdravog ukusa treba postojati. U slučaju Luke Ritza, tj. njegove smrti, mislim da je ta granica davno prijeđena što očito kod mene, a i kod drugih ljudi izaziva jedan kontraefekt, neku antipatiju prema svemu tome, živcira nas.
A što se tiče tvog sina, on će se bojati ići u školu jedino ako ga ti tako odgojiš da se boji ili će pak postati jedan od tih delikvenata ako bude slušao tvoje riječi tipa: "fuj, odvratna smrdljiva dječurlija, banda maloljetnička, gamad obična.....". Dalje nisam ni čitao tvoje upise jer bih se vjerojatno svega načitao.


...mjera zdravog ukusa????...tvoje mišljenje je ispod granice zdravog razmišljanja....objasni mi, molim te, na koji način bi ti išta poduzeo da se ovakve stvari sprečavaju???...nasilja je oduvijek bilo, ali ovo danas nije nasilje, ovo je beskrupulozno ubijanje....kako bih drugačije protumačila da je J.J. batinama ubio nekog, a godinu dana poslije opet se našao u sličnim aktivnostima?...znači, ništa mu nije važno, boli ga kurki za svakoga...
...moje dijete odgajam tako da ne pravim od njega nasilnog kretena, a riječi kojima sam opisivala takvu dječurliju ne izgovaram pred njim, toliko pameti u glavi imam...također ga odgajam da izbjegava i ignorira baš tu dječurliju, ali da se i obrani ako ga netko PRVI napadne......također, znam da u školi ima problema s jednim takvim bullyjem, no bez obzira na moj stav prema takvima, prepustila sam stručnim službama da odrade ono za što su plaćeni....ukoliko se takva stvar opet dogodi, postoje i više istance na koje se čovjek može obratiti...
...svoje mišljenje sam ti rekla, tvoje sam prihvatila, nemam namjeru više sudjelovati s tobom u bilo kakvoj raspravi, jer nema smisla....
...ajd bok.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › u pubertetu ti sve ide na zivce, pa i sam sebi ides na zivce i sve ti je glupo i bezveze.

Auu s ovim upisom si me stvarno omalovažio, etiketirao i diskreditirao za daljnju raspravu, bravo ti!osijek031.com smile


Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
samo cu ti navesti jedan primjer ... Che Guevara, jel on bio jedan jedini 'junak' borac za slobodu i obespravljenje ? jel on bio jedina zirtva rezima ? ... zasto njega cijeli svijet poznaje i zasto je bas on postao simbolom ... ja neznam, ali znam da ovo medijsko eksponiranje lukine smrti postaje simbolom borbe protiv nasilja i u svakom slucaju to podrzavam.

Ima mnogo ljudi kojima Che Guevara predstavlja nešto negativno, no dobro, to sad ovdje nije tema. Ali mogu reći da me isto tako zna naživcirati kad se netko "fura" na Che Guevaru, nosi majice s njegovim likom, a nema pojma ni tko je to bio ni što je radio. Kad smo već kod toga jel. Može biti da sam stvarno u teškom pubertetu kad me sve živcira Smile
Što se tiče simbola koji se želi napraviti od Luke Ritza; kažem, meni ta sva situacija jednostavno nije sjela. Kad vidim njegove slike po raznim člancima (valjda isto skinute s fejsa), gdje on tamo nekako pozira s raybankama, s gitarom, vamo-tamo, to u meni ne izaziva nikakvo suosjećanje ni žaljenje i to upravo zato što se pretjeralo s time. S druge pak strane, apsolutno mi ne pada na pamet biti odvjetnik tih delikvenata koji su ga ubili (ni svih ostalih) niti želim da se shvati da na bilo koji način opravdavam nasilje. Samo kažem da mi dežurni moralisti, dušebrižnici pa ajmo reći i licemjeri nisu sjeli u cijelom ovom slučaju. Novinare iskreno boli k za Luku Ritza, njima je bitna čitanost pa ga stalno izvlače i stavljaju u prvi plan. Vi ostali ne znam što ste mislili postići sa svojim komentarima koje provlačite više od godinu dana... taj lik je opet napravio sranje (iako ne znam točno što je bilo, nije isključeno ni da su novinari prenapuhali sve), svijet nije postao bolji, doveli ste do toga da ovaj cijeli nesretan slučaj ide na živce mnogim ljudima (onih 500-600 koliko ih ima ta grupa na fejsu, meni, nekim mojim prijateljima s kojima sam razgovarao o ovoj temi itd.). Ajd možda ste istresli neke svoje frustracije tipkajući zavaljeni u fotelju, anonimni na nekom tamo forumu, možda mislite da ste zbog toga bolje osobe... i neka vam je, pišite i dalje kako treba sve što ne valja potamaniti, pozivajte i dalje na linč. Što drugo da vam kažem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2009. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha... lik je " kriv" što je pozirao s raybankama jer je tako zanimljiviji medijima? super.... znači više suosjećanja da je stavio, ne znam, jednu svoju sliku samo face? Znači čak bi ti bio neko manje vrijedan da je bio black metalac i sl.? Pa tko je sad licemjer, čovječe. Ne kužim te nikako. Ljudi su rekli svoje i ne blati ih, makar samo na forumu to rekli, i to je nešto, postoji barem nakakva svijest. Pametno zvuči kad pišeš, ali što će ti to kad si sam svoje argumente neutraliziraš jedan za drugim. Ni 500-600 tih tema nije dovoljno, ali i to je nešto da se barem proširi svijest što se točno događa. A i OČITO je da si sam sebe opisao u svoje zadnje 2 rečenice. Nisi ništa bolji niti išta gori od drugih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2009. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
...mjera zdravog ukusa????...
Da, mjera zdravog ukusa. To je moje viđenje ove situacije i to je to. Moraliziranje o nečijoj smrti više od godinu dana, kao da prije nitko, a ni poslije, nije poginuo na taj način. Znam da ćete me sad pogotovo napasti, ali evo primjer Michaela Jacksona i njegove smrti. To što radi njegova obitelj (posebno braća) je ispod svakog kriterija i mislim da se tu svi slažemo. To navodim samo da razumijete zašto me neke stvari živciraju i zašto mislim da se ne kaže bez vraga "počivao u miru".
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
tvoje mišljenje je ispod granice zdravog razmišljanja....objasni mi, molim te, na koji način bi ti išta poduzeo da se ovakve stvari sprečavaju???...
Ne treba ništa posebno. Ako si ti dobar roditelj, ako dijete raste u zdravoj sredini, ono će znati razlikovati dobro od lošeg i nema tu previše filozofiranja i čega već sve ne.

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
nasilja je oduvijek bilo, ali ovo danas nije nasilje, ovo je beskrupulozno ubijanje....kako bih drugačije protumačila da je J.J. batinama ubio nekog, a godinu dana poslije opet se našao u sličnim aktivnostima?...znači, ništa mu nije važno, boli ga kurki za svakoga...
Mislim da pretjeruješ. "Beskrupulozno ubijanje" joj de molim te Rolling Eyes To je isto ono kao kad mi netko kaže da je u bivšoj Jugi bilo daleko daleko manje kriminala. Čista demagogija koja nema veze sa stvarnim stanjem stvari, tj. statistikom. Negdje sam jednom davno bio naletio na podatke koji su obuhvaćali kriminal 70-ih godina u Hrvatskoj pa i broj poginulih u automobilskim nesrećama i sjećam se da ih je bilo oko 300% više (s obzirom na broj automobila po stanovniku). Tako da to upravo dokazuje ono o čemu pričam: da su mediji krivi za ovakvo stanje gdje jedna gospođa (to si valjda ti) ide koristiti najdegutantnije izraze i rečenice skrivajući se iza virtualnog imena. Ne samo ti, već i mnogi drugi koji doslovno pozivaju na linč, a da se on upravo i dogodi, pričali bi o nekakvim ljudskim pravima tog delikventa J.J.-a, ovom-onom.
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
...moje dijete odgajam tako da ne pravim od njega nasilnog kretena, a riječi kojima sam opisivala takvu dječurliju ne izgovaram pred njim, toliko pameti u glavi imam...također ga odgajam da izbjegava i ignorira baš tu dječurliju, ali da se i obrani ako ga netko PRVI napadne......također, znam da u školi ima problema s jednim takvim bullyjem, no bez obzira na moj stav prema takvima, prepustila sam stručnim službama da odrade ono za što su plaćeni....ukoliko se takva stvar opet dogodi, postoje i više istance na koje se čovjek može obratiti...
...svoje mišljenje sam ti rekla, tvoje sam prihvatila, nemam namjeru više sudjelovati s tobom u bilo kakvoj raspravi, jer nema smisla....
...ajd bok.....
Ovo je potpuno u redu i ne kužim šta ti treba godinu dana moralizirati o nečijoj smrti, praviti neke simbole od toga ili što li već... Pa i ako to već radiš, mislim da je način i ton u kojem to provodiš, pogrešan.

Znam da sam malo zakomplicirao ovo sve i previše počeo filofozirati (a to upravo svima vama dežurnim dušebrižnicima zamjeram), al eto, ponjelo me Smile Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: