Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dragovoljci - tko su branitelji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: › Ma dobro vidim da nisi uhvatio nit,a vidim i da si gnjevan prije podne sam na sebe a posljepodne na cjeli svjet.
Nego sto nego gnjevan.

Naime, ti si tu dosao sa pricom o jednoj zivotnoj nepravdi, valjda ocekujuci suosjecanje.

Dosao si na mjesto gdje ima i ljudi iz drugog reda. Ljudi koji cijelog zivota zive s tim da nisu oslobodjeni placanja poreza ni na sto, cijoj djeci ce necija tudja djeca cijeloga zivota ulijetati u studentske klupe ne zahvaljujuci osobnim kvalitetama, izbijati im krevete u studentskim domovima, uskakati u njihova radna mjesta. I to pored onih koji ce upadati preko veze... i ne na temelju jednakosti...

Dosao si medju ljude koji ce morati 40 godina raditi da bi na kraju imali mirovinu taman za koru kruha, casu vode i strik. Istovremeno, bukadzije ce po cijele dane visiti po birtijama, graditi kule od kamencica i izigravati radno nesposobne.

Nekad su ljudi odgajani na nacin da se cim vise brinu sami o sebi, ma koliko teskoca i ma kakvu invalidnost imali. Danas je pak, na snazi jagma za nesposobnoscu. Jagma za statusom koji ce od (djelomicno ili potpuno) radno sposobnog covjeka uciniti nesposobnog invalida na grbaci drzave. Na grbaci gradjana drugog reda. I nisu tu samo lazni invalidi i branitelji, nego i invalidi koji se grebu za svaki dodatni bod, postotak...

Drzava je institucionalizirala postojanje osoba prvog i drugog reda. Povlastenih i onih koji te povlastice financiraju.

Ti robovi, stakori iz drugog reda, ne samo da nisu oslobodjeni placanja poreza, nego su njima porezi veci kako bi bilo novca za one koji su placanja oslobodjeni.

Jel' vas sada sram?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 17:42 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LooL što si se toliko naživciro i uspjenio ako nemožeš voditi smislenu i konstruktivnu rijeć/raspravu, jesi li došao tu da vrijeđaš i omalovažavaš sve koji se neslažu sa tvojim mišljenjem
naravno ne sa svime imaš i koju pametnu Smile samo si malo zakasnio jer te vjerojatno hebu godine,možda si nezaposlen ili imaš viška vremena pa se dosađuješ, možda si.......malo isfrustriran ili te nešto drugo hebe u životu sa kojim si očito nezadovoljan Wink brate mili odseli se negdje gdje će ti biti bolje....... nažalost ja nemogu jer nemam kuda i godine i bolesti pritisle inaće bi ošao glavom bezobzira..... Smile kad sam mogao nisam eto jbg, stvarao državu, netko je morao i to..... sad mi se iskreno ni neide jer sam dobio hrpu povlastica i benificija pa čekam da krepucnem da bi imao besplatan pogreb sa počasnom paljbom i zastavom na lijesu...... Very Happy neću sigurno dočekati 70+ godina(kao pripadnici bivšeg rata 41-45 pa ih ima još uvijek 60.000+) pa se nemoraš misliti da ću puno koštati tebe i državu ionako nemam toliko puta spomenutih 5.000+ krznaša ali dobro imam za kruh,djece nemam niti ih želim imati u ovakvom nakaradnom društvu jbg.....opet čast iznimkama, ali nažalost nismo stvorili dobru državu za pojedince te je izgleda ona stara bila bolja.....

Barem se svi slažemo da registar treba objaviti, hoće li se vidjet čemo šta kaže ADZ.....
Hoće li se išta pokrenuti sa mrtve točke, vidjet čemo šta kaže ADZ....
Hoće li itko odgovarati za nastalu situaciju opet čemo vidjeti šta kaže ADZ......

I po tko zna koji puta ponavljam ukoliko netkome nije jasno otkud 510.00 hrvatskih branitelja neka se obrati državnim institucijama koje su ih stvorile, kao i vladajučim političarima i inima koji su krivi za nastalu situaciju, te treba priuptati taj"blesavi narod" za koga glasa već cca 20god. jer mu nevalja nitko ni crni,ni plavi,ni crveni ama baš nitko mu nije po volji, zašto bira političare(60+god) koji bi trebali sjedjeti sa svojim unucima i gledati TV, a ne voditi državu i nepoznavati barem jedan strani jezik, a ne ko telci kad se bilo kuda pojave kao predstavnici naroda........

Živjela konstruktivna rasprava, molim samo bez vrijeđanja Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la: › LooL što si se toliko naživciro i uspjenio ako nemožeš voditi smislenu i konstruktivnu rijeć/raspravu, jesi li došao tu da vrijeđaš i omalovažavaš sve koji se neslažu sa tvojim mišljenjem
naravno ne sa svime imaš i koju pametnu Smile samo si malo zakasnio jer te vjerojatno hebu godine,možda si nezaposlen ili imaš viška vremena pa se dosađuješ, možda si.......malo isfrustriran ili te nešto drugo hebe u životu sa kojim si očito nezadovoljan Wink brate mili...
Eto, doktore, lijepo si ti meni dijagnosticirao i rekao sto me ide. Bu-hu-hu-hu!

Evo, sad cu se raznijeti bombom, ubit cu si obitelj, pustit cu plin i kresnuti... neka mi pomogne drzava za koju sam se borio! Bu-hu-hu!

Go figure...

Citat: › neću sigurno dočekati 70+ godina(kao pripadnici bivšeg rata 41-45
Ne vidim razliku izmedju ovih i onih privilegija. I partizancine i branitelji deru kozu s ledja gradjana drugog reda.

Citat: › jbg.....opet čast iznimkama, ali nažalost nismo stvorili dobru državu za pojedince te je izgleda ona stara bila bolja.....
Ako sam dobro shvatio, ono malo crkavice sto dobijes ti nije dovoljno?! Ajoj... trebao si se vise boriti, malo vise ubijati [to je cilj ratovanja, zar ne?!] mozda bi bilo vi preko 5K krznasa...

Citat: › Barem se svi slažemo da registar treba objaviti, hoće li se vidjet čemo šta kaže ADZ....
I ne samo registar, nego sve koristene privilegije. Neka se zna koliko je svaki porezni obveznik iz svog dzepa odvojio za besposlenog susjeda. Neka se zna cija djeca su upadala na fakultete na osnovu kriterija koji nemaju veze sa znanjem, ucenjem i sposobnostima. Neka se zna za koliko je drzavna kasa osiromasena neplacanjem poreza i nameta. Neka se tocno zna razlika u mirovini osoba koje su 40 godina zuljevito radile i danas gladuju i onih s 3 tjedna radnog staza i mirovinom za ugodan kuca-birtija-stadion zivot.

Sve to treba crno na bijelo...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2010. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la: ›
Živjela konstruktivna rasprava, molim samo bez vrijeđanja Very Happy

Teško... Ali: uvijek je to tako kad ponestane argumenata. Onda idu bujice emocija+stereotipi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › Teško... Ali: uvijek je to tako kad ponestane argumenata. Onda idu bujice emocija+stereotipi.
Istina.

Na emocijama i stereotipima su gradjene kule od privilegija i brane kojima se sprjecavalo njihovo urusavanje.

Prstima u osiguracima se emocionalno ucjenjivalo naciju. Na kraju su svi toliko dobro zbrinuti da vise nitko ni ne spominje svoj PTSP [osim onih koji doista od njega boluju, ali njima ionako nije do privilegija], nitko ne prijeti bombama. Nitko od drzave vise ni ne trazi da im nadje posao, jer im se svidjelo besposlicariti. Ono to se cuje su krikovi onih kojima nije dosta novca i onih koji su se malo zaigrali s kreditima, pa ocekuju da drzava i to placa.

Sjetimo se onog lika sto je Pancicu urucio svoju protezu. Nije li se na kraju ispostavilo da je lik malo pretjerao u postotku invalidnosti? Ili tako nesto?! Tko zna sto bi se jos pronaslo ispod povrsine... Koliko je takvih?

Ah te emocije, zajabana je to igracka.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 10:24 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa naj se žestiti toliko, svima nam je neugodno od dizana tvoje buke poduzmi nešto mijenjaj,narod,svijet prema svojim željama i htjenjima ali ne na ovaj način koji je neefikasan uzmi pušku u ruke i udri svakoga tko nemisli kao ti...... nekažu bezveze da je "batina iz raja izašla" i kod tebe je izgleda tako.....
trebao si se roditi ranije barem 10-15god.(nisi naveo godište uff pardon jesi i mnogo si napredno dijete s obzirom na navedene godine) Smile onda bi ti i ovakvi kao ti napravili bolju državu i izveli narod na pravi put...... Smile
Napravi nešto i reci "ovo sam ja napravio"(ja i ini. smo stvorili državu ma kakva ona je i to je neupitno) onda nam prosipaj svoju pamet koja je neupitna s obzirom na izjave, ja samo iznosim činjenice i stvar kakva je bila i još je kao što ni neočekujem da se neko s menom slaže jer me zabole ona stvar ali neka svatko stoji iza svog mišljenja i stava i pokuša isti obraniti(ali ne puškom nego riječima eventualno djelom ako postoji kao i činjenićnom stanju)sadašnje stanje nevalja i valjda će se svi složiti barem s time i JA SAM ZA OBJAVU SPISKA BRANITELJA i točka.
Takve sam imao mogučnosti slušati cca 15god. koji samo dižu buku, a ništa nepoduzimaj ZAŠTO pokaži malo samoinicijativnosti,sposobnosti,budi slika i prilika ovog društva pokaži svoje znanje barem je to svakome omogučeno i sposobni opstaju barem u ovom društvu Smile na ovaj ili onaj način jer "pravdi očito nema mjesta" ili sam u krivu........

Možda sam malo pesimistićan što vrijeme više odmiće sve više i više me hvata apatija
prema društv jer nisam ništa dobio s obzirom na Zakonom obečano, a zasluge su koje si pripisujem neupitne, a tek dobit(dionice i tako to) uufffffff.........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E moj Leteci mungosu nisam ja tu da izigravam nikakvog heroja heroinu i neznam ti kakve sve epitete nemožeš podjeliti. Ja samo časno i pošteno zarađujem svoj komad kruha i u ex YU a i sada, nego poslušaj ti malo legu Tomislav1970 i odi na psihu možda i ti dobiješ status PTSP-a pa i ti upadneš u PRVOGRAĐANE grada Osijeka.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po meni bi status branitelja trebali imati samo doborovoljci, osobe koje nisu mobilizirane, nego su po svojoj savjesti sami krenuli u borbu.onima koji su bili mobilizirani tako što ne bi trebalo omogućiti jer su postupili po dužnosti.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 21:13 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekome se neće dopasti autor članka al zanimljivo je


ili ovo



Zadnja promjena: morgan; 13.04.2010. 21:33; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali stipa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, sad cu se raznijeti bombom, ubit cu si obitelj, pustit cu plin i kresnuti... neka mi pomogne drzava za koju sam se borio! Bu-hu-hu!
....sta se buniš...imaš plin ...znači imaš para...pali miško...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali stipa je napisao/la: ›
Evo, sad cu se raznijeti bombom, ubit cu si obitelj, pustit cu plin i kresnuti... neka mi pomogne drzava za koju sam se borio! Bu-hu-hu!
....sta se buniš...imaš plin ...znači imaš para...pali miško...


bravo

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
normabel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.04.2010. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mungosiću ti samo puno bla,bla,bla i bla i opet bla bla bla.idi na facebook igraj farmu,to je jedina prva linija koju si ti vidio,nemoj lagati djecu ovdje.možda na farmu dođu oslobodioci tvoji kad ih ovdje 91.nisi uspio dočekati.uživaj i zbogom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sollo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 16:07 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da se svi pate s time ko je objavio registar pa evo vam na::



chuckb[1].jpg
 Opis:
 Veličina:  78.33 KB
 Pogledano:  73 put(a)

chuckb[1].jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo malo podataka o mirovinama. Cinjenica.

Prije citanja sjetite se svih osoba koje su 40 godina radile, a sada imaju mirovinu od 1200kn, kopaju po kantama, skupljaju boce i umiru od gladi.


Partizancine imaju za par stotina kuna vecu mirovinu od prosjeka:
Skriveno: 
Većina ostalih kategorija po primanjima ne odstupa značajnije od redovnih umirovljenika. Jedino članovi NOB-a, primjerice, imaju mirovinu oko 2600 kuna, što je od 300 do 400 kuna više od prosjeka. Neznatno više imaju i članovi domobranske vojske, 40-ak kuna, dok većina ostalih skupina ima čak mirovinu ispod prosjeka.


Braniteljske mirovine [komentar suvisan]:
Skriveno: 
Među 181.224 ljudi koji primaju povlaštenu mirovinu najviše je hrvatskih branitelja. Prema podacima HZMO-a za veljaču, 67.717 branitelja prima mirovinu ostvarenu prema posebnim, a ne općim mirovinskim propisima i ona prosječno iznosi 5637 kuna.


Ili ukupno, prema broju:
Skriveno: 
Broj korisnika povlaštenih mirovina, 2009. godina

43.557 - Sudionici NOR-a

20. 481 - Pripadnici Hrvatske domovinske vojske od 1941. do 1945.

11.540 - Pripadnici bivše JNA

5.441- Bivši politički zatvorenici

16.125 - Djelatnici na određenim poslovima u unutarnjim poslovima i pravosuđu

162 - Redoviti članovi HAZU-u

75 - Savezni kadar

10.863 - Hrvatska vojska

363 - Rudari i radnici izloženi azbestu

479 - Zastupnici u Saboru, članovi Vlade, suci Ustavnog suda, glavni državni revizor

6174 - Hrvatsko vijeće obrane

64. 494 - Hrvatski branitelji

Izvršno vijeće Sabora, SIV i adminstrativno umirovljeni javni službenici

180.061 - Ukupno

Izvor: IJF


Dakle, velik broj zaposlenih gradjana radi da bi imali manju placu nego neki mirovine [uz tko zna koliko radno sposobnih medju tim "umirovljenicima"].

Eto... i onda se ljute kad ih se nazove nametnicima i metiljima. Svojim privilegiranim statusom nametnika izravno unistavaju kvalitetu zivota svojih domadara. Beskrupulozni metilji.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Eto... i onda se ljute kad ih se nazove nametnicima i metiljima. Svojim privilegiranim statusom nametnika izravno unistavaju kvalitetu zivota svojih domadara. Beskrupulozni metilji.


Pa falio si nam di si Ti to nama bio.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: