Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dragovoljci - tko su branitelji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2010. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ vjivance
Odgovorio je tvoj kolega u postu iznad.

Dakle, ovo se nije odnosilo na vas dvojicu konkretno, vec opcenito. Kad su im usta puna domovine za koji kurac su na drzavnoj sisi koja se objesila do gleznjeva. Danas se rijetko moze sresti pokoja u glavi zdrava osoba. Nije za mjeriti sa slikama s ratista, no svi mi imamo neke traume i oziljke. Vecina i neke blaze oblike PTSPa. Sada se ja osjecam ugrozeno jer mirovinu im ne daje i zaradjuje Jacina druzina vec ja i meni slicni. Ku'is stari moj?

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
normabel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2010. 6:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad vidim ovdje neke komentare djece čiji su očevi pobjegli i djece oficira JNA,gadi mi se šetati ovim gradom.sječam se kad su se vračali u ovaj grad šutke i potajice sa strahom u očima a kad ih se skupilo dovoljno onda su digli glas napunili labrte pljuvačkom i udri po onima koji su im grad sačuvali.ništa vam nije sveto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde popij taj jedan normabel da se smiris. Toliko lazete da ste sami sebi poceli vjerovati. Strasno nesto. Ovaj grad nisi spasio ti vec medjunarodna zajednica, visoka politika i dragi Bog ako u njega vjerujes. Nije se smio ponoviti jos jedan Vukovar, a da su htjeli moglo je biti jos gore. Zato more ne seri, vec nastavi kao i do sada ponosno po gradu setati sa 8000 kn mjesecno u djepu! Hrvatino!

Sjecam se ko dan danas da sam sa starom ili starim trcao svako jutro na posao jer su me se bojali ostavljat u vrticu. Svako jebeno jutro, opca opasnost i rokanje po gradu. Isto tako se sjecam nasih vrlih branitelja koji su se sakrivali po haustorima. Jedan iza drugog, po 10 u koloni. Grad sam napustio na dan pada Vukovara sa jos nekoliko aitobusa klinaca i vratio se nakon 2 mjeseca. Moji su cijelo to vrijeme tezgarili radnu obvezu.

Sto se tice klasicnih fukara i laznjaka, samo mi recite gdje da ostavim popis imena, a da je vrijedno truda!?

Btw uvjeren sam kako ce se sada javiti jos 10 frajera koji su zubima hvatali metke i gelere te golim rukama zaustavljali divizije. Ne umanjujem zrtvu koju ste dali pa makar da ste morali i pomisljati na tako nesto, ne vec mi je da oprostite, pun kurac vasih kriznih puteva. Proslo je 20 godina i vi mi naprosto nedate da zivim normalno. Pozdrav!

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 11:05 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav 1970 je sve lijepo rekao i objasnio, a rasprave i vrijeđanja se i dalje nastavljaju.
Jel se vi međusobno poznate i znate tko je čiji otac ili koliku tko mirovinu prima, pa znate što pričate ili je ovo standardno generaliziranje?
Činjenica je da su mnogi ostavili ako ne živote, onda zdravlje i mladost u tim ratnim godinama. Činjenica je i da se netko debelo okoristio na račun tih ljudi. Činjenica je isto da se ne može ukazivati na očite prijevare, ili općenito iskazati nezadovoljstvo nekim odlukama koje se nameću, jer se momentalno biva proglašen mrziteljem svega hrvatskog(nemam pojma što ovo uopće znači,a mislim da ne znaju ni oni koji to govore), komunjarom, istražuje se rodovsko stablo do ne znam kojeg koljena. Na ovaj način se nikad ništa neće riješiti. Besmisleno je. I loše, zaostalo, lažno, sramotno, uvredljivo za sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 11:18 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citiram avantgard;

Ajde popij taj jedan normabel da se smiris. Toliko lazete da ste sami sebi poceli vjerovati. Strasno nesto. Ovaj grad nisi spasio ti vec medjunarodna zajednica, visoka politika i dragi Bog ako u njega vjerujes. Nije se smio ponoviti jos jedan Vukovar, a da su htjeli moglo je biti jos gore. Zato more ne seri, vec nastavi kao i do sada ponosno po gradu setati sa 8000 kn mjesecno u djepu! Hrvatino!

O kakvoj ti međunarodnoj zajednici pričaš glede 91-92 Mad, visokoj politici Evil or Very Mad
de još jednom pročitaj o čemu prićaš i moram ti reći kad sam ovo pročito odmah sam morao na WC i dugo je trajalo moram priznati Sad
Šta je politika napravila glede Vukovara, da li je morao pasti taj gradi sa tolikim žrtvama i patnjama naroda koji je to preživio, isto tako i međunarodna zajednica na "koju mi se njesra" što je isto dopustila, što to nije spriječila a mogla je.
Netko se dobro okoristio na sve načine navedenom prljavom rabotom, ne čineći ništa što su morali i imali obavezu prema narodu.
I moji su roditelji radili i išli raditi (majka sa Juga 2 u Namu, a otac u toj novostvorenoj državi 91. dobio otkaz nakon 30god. rada u OLT-u) ja sam plačao zdravstveno za oca nakon toliko godina rada gurajuči glavu u torbu i sad netko pljuje po stvorenoj državi i braniteljima, odakle vam samo OBRAZ i malo preispitajte svoje stavove i mišljenja prije nego nešto napišete.
Nehvalim se učinjenim(bio sam dužan i čast mi je) ali osječam se napadnutim glede pojedinaca koji su se ogriješili o zakone kako opće tako i moralne pogotovu glede PRAVIH BRANITELJA I INVALIDA.

SVIMA VELIKI POZDRAV MA GDJE BILI, a one druge će valjda stići božja kazna ako već ne ovozemaljska po zakonu.

Nepoznam nikoga na forumu i negeneraliziram već iznosim činjenićna stanja šta i kako je bilo i šta sam osobno prošao skupa sa braniteljima koji će se pronaći u napisanom.


Zadnja promjena: Tomislav1970; 12.04.2010. 11:46; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Procitaj jos jednom moj post, mozda ti bude jasnije. Sve najbolje ti zelim, isto kao i svim malim ljudima koji su ikada iz ikojeg razloga imali glavu u torbi. Moje ukljucenje u temu je bilo vezano iskljucivo za laznjake koje prezirem.

Neke ljude koje znam, a bili su bas u svim vukojebinama, o tome nikada ili rijetko pricaju. Najglasniji su oni iz munchenske brigade.

Netko je negdje odlucio da se Osijek ne pada!!! Sigurno ne vas trojica na Jugu 2. Wink
Btw majke su nam se mimoilazile, tvoja s juga u centar, a moja iz centra na jug.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jao,uf je napisao/la: ›
Evil or Very Mad ma dosta je meni skorojevića i lažnih branitelja i onih koji su lažirali svoj status u ratu.
sada ih se bar može lijepo vidjeti i javno prozvati.
Idea ja predlažem da sve koje nađemo da se koriste povlasticama,mirovinama i drugim stvarima na konto branitelja javno objelodanimo i prokažemo pa neka onda kažu odake im i kako ta prava na mirovine i invalidnine(nogometni sudci itd...).
neka netko osmisli gdje i kako im objaviti imena i ja a i mislim i ostali da su spremni jer zna svatko bar nekoliko LAŽNIH invalida,branitelja i sličnih da bi se tome jako brzo stalo na kraj. Embarassed
ako je netko za ovakovu ideju javite opet kažem gdje i eto imena koliko hočeš. Laughing


Ljepo, ljepo za sad nas je dvoje, no neznam ima li ih još

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 11:57 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niste sami glede rješavanja ovih njesra koji su nastali, odavno i nikada se nisu riješili kao ni pokušali rješiti i osobno da se mene pita i da mogu odlučiti vrlo brzo bi to riješio i sam sam za objavu registra i micanja onih koji nisu zaslužili ovo što sad imaju.

Inaće ni ja nepričam o svom tzv. "križnom putu" ali ako se već nešto rješava nije mi problem sve iznijeti u javnost, čak štaviše bilo bi mi drago kad bi mogao ispričati svoj put od 91-97 dokle sam bio u vojsci,MUP-u i radi istine završio na birou Shocked i odtad kreće moja muka i borba sa administracijom nažalost.

Ukoliko ima nekih interpunkcijskih znakova ili slova č,ć,ž,š,đ to je iz razloga što imam tipkovnicu sa američkim znakovima pa se zahebem Smile nisam se još naviko.

Bez ljutnje svima pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lazni branitelji su posebna vrsta ljigavaca i o njima ne treba trositi rijeci. Problem ne lezi samo u tome sto se tog loja nakotilo, da jedni drugima stite ledja, jer su tako svi oni na koristi. Jedna velika industrija lazi, obmana i sisanja novca poreznih obveznika. Ali, to je jedna druga prica...

Nije problem samo u laznim braniteljima, nego u nagomilanim privilegijama svih zivih.

Kao sto su onomad partizancine imale pravo usutkavati sve oko sebe rijecima "dis' ti bio '41", tako danas Hrvatine sebi za pravo uzimaju da sve oko sebe usutkavaju rijecima "dis' ti bio '91". Bio sam na prvoj liniji, i sta sad?

Kao sto su onomad SUBNOR-ovci prijetili i upitkivali za necije obraze, tako danas i ove braniteljske Hrvatine cine. Okupirali birtije i dijele okolo lekcije tko ima postaviti koje pitanje. Spasitelji svemira...

E, pa, Hrvatine moje, jel' vas nije sram da okolo umirovljenici ruju po kantama, da ih vecina gladuje, jel' vas nije sram kad svake godine desetine tisuca mladih odlazi iz zemlje?!

Jel' vas nije sram hodati sa svojih 5000+ kuna mjesecno u dzepu ne radeci nista, dok drugi skapavaju i podmecu ledja za vas i podmetat ce ih do kraja svog jebenog zivota, da bi na kraju i sami skapali kao danasnji umirovljenici.

Jel' vas sram?! Jel' vas sram kad vase polupismeno dijete upise faks ili dobije dom, a mali genijalci bivaju osudjeni na dijeljenje letaka?! Jel' vas sram, Hrvatine moje?!

Jel' vas sram kad potkradate drzavu koristeci svoje povlastice za porezno potkopavanje drzave? Jel' vas sram?!

Jeste se za to borili?! Recite jasno i glasno!

@Tomislave, kazes da si do '97 bio u vojsci, MUP-u? Cime si se bavio do '91? Bio JNA JNA/milicijski pitomac? Nije valjda da si u tih 6-7 godina postao potpuno nesposoban za brigu o vlastitoj egzistenciji? Pozaboravljao sve?! Nema posla?! E, pa cuj Columbo, posla nema ni za one koji nisu bili profi vojnici/policajci...

Umjesto ulaganje energije u rat s administracijom, trebao si ju uloziti u rjesavanje egzistencije, kao sto to cinimo svi mi stakori iz drugog reda...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeste se za to borili?! Recite jasno i glasno!

Očito je da su se za to borili ,jer da nisu bunili bi se i pokazali inicijativu za promjene.
Ovako se bune samo kad se dirne u njihova prava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Nije problem samo u laznim braniteljima, nego u nagomilanim privilegijama svih zivih.

Kao sto su onomad partizancine imale pravo usutkavati sve oko sebe rijecima "dis' ti bio '41", tako danas Hrvatine sebi za pravo uzimaju da sve oko sebe usutkavaju rijecima "dis' ti bio '91". Bio sam na prvoj liniji, i sta sad?



E moj lega vidim iz tvog izlaganja da si se jako naživcirao, no da Ti baja kaže ja svojih 5000+ zaradim i zarađivao sam skidajuči mine, no ovo drugo me baš pogodilo što se tiče školovanja ........ imam sina koji je 3 razred EMC a dečko voli kompjutere i završna ocjena u 8 razredu OŠ 4,4 da bi upisao smjer koji je želio trebao je 5-cu no na to pita ga jedna gosp. dali ti je tata branitel naravno reče djete i sav stetan dođe sin kuči i kaže tata daj mi potvrdu da si branitelj i upadam u smjer koji hoću upisati.

No nelezi vraže iz istog razreda OS za taj smjer konkukira i maji koji je imao ocjene ajme i mama mu je djelatnica nema veze gdje rata je vidjeja jedino u krevetu..... naravno mali upiso i na polugodištu prvog razreda odustao .

No sutradan moj se pojavi sa famoznim papirom na upisu U MŠC i dođe za pult kad tamo neka profesorica ovim rječima kaže mome sinu S tim možeš dupe obrisati

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@vjivance, jao, kako tuzna i potresna prica. Cini mi se da placem.

Izgleda da ti ne znas da u ovoj prici postoji 3. i 4., a mozda i 100. dijete. Ona djeca ciji roditelji nisu branitelji i koja su ispala jos u prvom krugu, a imaju bolje ocjene od djeteta branitelja i djeteta zene-veze.

Lijepo od tebe. Skidas mine i placen si za to. Pilot leti zrakom i za to je placen. Rudar rudari i za to je placen.

Ako si htio ispasti heroj ili prizivati placu od 100 000 kuna, onda trebas znati da i oni ginu na poslu... samo sto za pilota jos moras godinama uciti, a za rudara se jos malo oznojiti...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako netko misli da braniteljske povlastice valja ukinuti, to ne znači da je taj isti odmah protiv branitelja i Domovinskog rata. Takve diskvalifikacije često koriste Đakić i kompanija (da ne kažem nešto gore).

Dakle, i ja mislim da bi sve braniteljske povlastice trebalo ukinuti. To znači, ono što je dosad dano, neka ostane, ali sve ostalo je nepotrebno. Također sam za ukidanje i drugih povlastica drugih društvenih skupina, da odmah raščistimo (recimo, povlaštene mirovine članova HAZU-a ili saborskih zastupnika).

Naime, povlastice su stvorile građane prvog i drugog reda. Drugo, Hrvatska za većinu nema novaca. I treće, to što je netko kupovao glasove branitelja dajući im povlastice, ne znači valjda i da su se branitelji uključivali u rat baš zbog tih povlastica. Pa ako ne želimo Domovinski rat učiniti ratom za povlastice, ukinimo ih potpuno.

Povlastice bih ukinuo svima - no, onim lažnjacima, koji su ih dobili nezasluženo (a ima ih najmanje 100.000), ne bih samo ukinuo povlastice, natjerao bi da sve vrate što su dobili.

Povlastice kao što su prioritetni upis na fakultet djeteta, ili prioritet na natječaju za posao, ne samo da su neopravdane, već su i uvreda za ostale građane koji nisu imali mogućnost ili sreću da im se netko uvalio u Registar. Kakvu poruku šalju takve povlastice? Radite, učite, i nadajte se da se netko neće uguratu ispred vas, jer mu je tata nosio pušku. Da sam mlađi, i da mi se to dogodi, napustio bih Hrvatsku u roku od 5 minuta.

Sve to ne znači da su se svi branitelji služili povlasticama, niti da su ih ostvarili. Jasno je - upravo je nemoguće da je svih 505.000 branitelja ostvarilo sve povlastice - to je još jedan razlog da se Registar objavi.

Evo, Fond branitelja. Zašto je Hrvatska braniteljima poklonila dionice najvrijednijih hrvatskih tvrtki? Nije li to puko kupovanje glasova? Tko je to tražio, i tko misli da je to zaslužio?

Registar treba objaviti u potpunosti, sa svim potrebnim informacijama - tko je dobio stan, kupio auto, ima povlaštenu mirovinu, upiosao dijete ili dobio posao preko reda, tko je dobio prostor u zakup preko reda, sufinanciranje od države, povlašten kredit... Ponavljam, ne samo za braniteljski Registar, nego sve registre svih korisnika državnog proračuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@vjivance, jao, kako tuzna i potresna prica. Cini mi se da placem.

Izgleda da ti ne znas da u ovoj prici postoji 3. i 4., a mozda i 100. dijete. Ona djeca ciji roditelji nisu branitelji i koja su ispala jos u prvom krugu, a imaju bolje ocjene od djeteta branitelja i djeteta zene-veze.

Lijepo od tebe. Skidas mine i placen si za to. Pilot leti zrakom i za to je placen. Rudar rudari i za to je placen.

Ako si htio ispasti heroj ili prizivati placu od 100 000 kuna, onda trebas znati da i oni ginu na poslu... samo sto za pilota jos moras godinama uciti, a za rudara se jos malo oznojiti...

Ma dobro vidim da nisi uhvatio nit,a vidim i da si gnjevan prije podne sam na sebe a posljepodne na cjeli svjet.
Što se tiče mog posla ja sam podosta školovan doduše ne kao pilot ali o tome s tobom nebih.


_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo zašto valja objaviti sve registre - da bi ljudi imali priliku ukazati na neke nejasnoće (ne svi ljudi, nego oni koji o tome imaju saznanja, u slučaju branitelja - drugi branitelji).

Ovo je doduše Hdssb-ovska politička cirkusarija, ali i dobar put ka ostvarenju cilja - izbacivanja uljeza. Ujedno je lijepo vidjeti kako je jedna ultra-desna stranka, poput Hddsb-a, na čijem je neformalnom čelu branitelj nepravomoćno osuđen za ratni zločin, odlučila podržati objavu Registra.

Dakle, od svih parlamentarnih stranaka za objavu su sve osim Hdz-a (valjda i Hsp-a, to ne znam, ali to je ionako tek slučajno parlamentarna stranka). Već to pokazuje o čemu se tu zapravo radi.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/63239/Kako-je-ministar-postao-branitelj-u-skoli.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: