Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dragovoljci - tko su branitelji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2010. 17:34 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebalo bi otvoriti neku našu Hrvatsku braniteljsku stranicu i onda svatko neka napiše svoje podatke, zašto ne jer onaj pravi branitelj se nema ni netreba ničega stidjeti i treba mu biti čast što je tako jer nismo nikoga napali samo smo branili svoje.
I sam bi odmah napisao svoje podatke ali nisam pobornik kojejakvih facebukova i sl. sajtova i to je jedini razlog ako itko igdje otvori neku stranicu gdje se može upisati kao branitelj ili HRVI odmah pišem svoje podatke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 0:20 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos malo o privilegijama i koliko one kostaju. Sve te povlastice netko na kraju mora platiti. Placaju gradjani drugog reda, poslodavci i nasa djeca koja ce zivjeti za otplacivanje dugova ovih privilegija i pljacki ekipe u odijelima.




_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2010. 12:08 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to sve možeš objesiti mačku o rep "VRATI MI ZDRAVLJE,NEPROSPAVANE NOČI,MIR I VRIJEME KOJE SAM IZGUBIO CCA 5god" sa 20 sam biou JNA, a sa 21 sam otišao u rat Evil or Very Mad
Da nenavodim koliko sam vremena proveo po bolnicama i inim komisijama da bi mogao nešto od navedenih iskoristiti i iskreno MOŽDA sam iskoristio 50% svega navedenog ako i toliko, a koliko sam živaca izgubio Uufffff a time i zdravlja.

Tko nije probao ni nezna kakva je to muka, nitko neće ništa odraditi sve moraš sam i postupak netraje 1god to su godine mučenja " bilo mi je puno teže to sve napraviti nego što sam bio u ratu i za vrijeme istog koji je bio melem za razliku od kasnijih sranja" barem sam ja tako prošao i znam ih još. NAŽALOST.

Koliko guzičara je pobjeglo autobusima i vlakom prije neposrednog pada Vukovara imala je Vojna policija i MUP posla sa skidanjem istih u Bizovcu Evil or Very Mad i takvi sada kroje NAMA pravdu. Evil or Very Mad opet NAŽALOST.

Pitaj državne institucije ZAŠTO je to TAKO glede 510.00 branitelja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Jos malo o privilegijama i koliko one kostaju. Sve te povlastice netko na kraju mora platiti. Placaju gradjani drugog reda, poslodavci i nasa djeca koja ce zivjeti za otplacivanje dugova ovih privilegija i pljacki ekipe u odijelima.




prijatelju ja imam od svih tih povlastica samo
100% povlasticu za uvoz auta. Eto ja građanin PRVOG reda dajem Tebi građaninu DRUGOG reda pa ju iskoristi također dajem Ti i iskaznicu za besplatno umiranje pa možeš umirati po povlaštenim uvjetima. Toliko od povlaštenog dragovoljca koji nije PTSP i nije HRV, a pošteno još radi za OD.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Jos malo o privilegijama i koliko one kostaju. Sve te povlastice netko na kraju mora platiti. Placaju gradjani drugog reda, poslodavci i nasa djeca koja ce zivjeti za otplacivanje dugova ovih privilegija i pljacki ekipe u odijelima.




prijatelju ja imam od svih tih povlastica samo
100% povlasticu za uvoz auta. Eto ja građanin PRVOG reda dajem Tebi građaninu DRUGOG reda pa ju iskoristi također dajem Ti i iskaznicu za besplatno umiranje pa možeš umirati po povlaštenim uvjetima. Toliko od povlaštenog dragovoljca koji nije PTSP i nije HRV, a pošteno još radi za OD.
Lega moj! Evo i ja građanin PRVOG reda dajem ti sve moje povlastice.Meni nisu potrebne nisam invalid nisam puko živ sam i zdrav i hvala bogu sam zarađujem pošteno za svoju obitelj.Pozdrav svim braniteljima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
normabel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.04.2010. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa što ti leteći mungosu nisi ostao u ovom gradu kad je trebalo pa bi i ti imao ovolike povlastice.A najveću povlasticu bi imao da te nekakav drkež pljuje.Upravo kako ti to radiš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2010. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

normabel je napisao/la: ›
Pa što ti leteći mungosu nisi ostao u ovom gradu kad je trebalo pa bi i ti imao ovolike povlastice.A najveću povlasticu bi imao da te nekakav drkež pljuje.Upravo kako ti to radiš.



Nemojte molim Vas Građani PRVOG reda da se spuštate na nivo građana Drugoga reda. Već ostanite odlučni i dostojanstveni kao i 1991.
Pozdrav

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2010. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la: ›
Ma to sve možeš objesiti mačku o rep "VRATI MI ZDRAVLJE,NEPROSPAVANE NOČI,MIR I VRIJEME KOJE SAM IZGUBIO CCA 5god" sa 20 sam biou JNA, a sa 21 sam otišao u rat Evil or Very Mad
Da nenavodim koliko sam vremena proveo po bolnicama i inim komisijama da bi mogao nešto od navedenih iskoristiti i iskreno MOŽDA sam iskoristio 50% svega navedenog ako i toliko, a koliko sam živaca izgubio Uufffff a time i zdravlja.

Tko nije probao ni nezna kakva je to muka, nitko neće ništa odraditi sve moraš sam i postupak netraje 1god to su godine mučenja " bilo mi je puno teže to sve napraviti nego što sam bio u ratu i za vrijeme istog koji je bio melem za razliku od kasnijih sranja" barem sam ja tako prošao i znam ih još. NAŽALOST.

Koliko guzičara je pobjeglo autobusima i vlakom prije neposrednog pada Vukovara imala je Vojna policija i MUP posla sa skidanjem istih u Bizovcu Evil or Very Mad i takvi sada kroje NAMA pravdu. Evil or Very Mad opet NAŽALOST.

Pitaj državne institucije ZAŠTO je to TAKO glede 510.00 branitelja.


Lega sigurno se znamo, no Leteći Mungos je izgleda kako su u ex YU govorili indoktriniran i upučen da nam kida živce.
Veliki pozdrav

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 15:04 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nekida mi živce, kojih i nemam baš previše samo nevolim kad netko prića nebuloze i nije upućen u problematiku o kojoj se govori.Samo relevantne činjenice prihvačam kao ISTINU i netko tko je osobno prošao KRIŽNI PUT da bi postao tzv. građanin prvog reda
nažalost istina uvijek boli ali samo onog koga se direktno tiće i tko se osjeća ugrožen istom na bilo koji naćin.

Jbg. oduzeli su mi sve kikirikije što ću sad? Shocked

Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2010. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaaaaaj, a jesu li se ti ljudi borili za drzavu ili mirovine?

Potpuno je nebitno jesu li lazni ili pravi.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Veliki dio onih koji su se borili je sigurno negdje u glavi imao primisli da bi se tu mogla i trebala izvući neka korist jer se njima kao duguje. Rolling Eyes
U to nema sumnje.
Naravno to neće nikada priznati.

_________________
Vamos Atleti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 20:41 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez obzira što tko mislio velikoj večini nije bila zarada na prvom mjestu(o kakvoj zaradi se radi u ratu jedino tko je imao namjeru pljačkati taj je nešto zaradio sigurno i bilo je i takvih uvijek ih ima i "netkome je rat,rat, a nekome brat što je istina) ali svima mora biti jasno da smo dobivali plaću svaki mjesec kao da radimo negdje u firmi(ipak oni koji su se borili trebali su prehraniti obitelji, kao i oni koji su branitelje opskrbljivali logistikom) i naravno nije to bila neka plaća za koju bi se išla gubiti glava, zato i jesu mnogi zdimili kad su osjetili šta znači na bojištu 12h pa i više jer ponekad smjene nije bilo(falilo je ljudi za napraviti kvalitetnu obranu glede potrebitog broja s obzirom na držani položaj) ili se nije mogla izvršiti zamjena radi granatiranja i bojnih djelovanja kojih je bilo poprilično i svakodnevno.
Malo ih zna da je Osijek bio vrlo blizu situacije kao Vukovar(u tom trenutku Vukovar još nije pao i radi se o 09.mj 1991,god) jer je u jednom trenutku
vojska JNA došla do tranzita znači sam ulaz u Osijek, to se može potkrijepiti uništenim restoranom Luka na glavnoj cesti koji su uništili tenkom, gdje sam bio u neposrednoj blizini Evil or Very Mad odtud i je bila bježanija svim mogučim sredstvima, netreba ni navoditi kako oružja za borbu protiv istih nije bilo ili je na kapaljku.

@ avantgarde

Opet navodim da se obratiš "državnim institucijama glede takvog pitanja" zašto i za čega se netko borio "državu ili mirovine"
Vjerojatno misliš da su svi željeli u mirovinu, ja tvrdim da nikoga nisu ni pitali šta i želi li uopće netko nešto raditi što može navedena populacija i potvrditi.
Poslije 96 su sva radna mjesta ukoliko ih je uopće i bilo su popunjana mlađim radno sposobnim kadrom-povratnici pobjegulje i oni koji imaju boga ili oca za ujaka)znači mjesta gdje su prije radili branitelji više nema osim onih u vojsci i policiji, mnogi su završili poslije svega na birou, kad su krenuli tražiti zakonom obečana/zaslužena prava nailazili su na administracijske prepreke ili pa tko vam je kriv što ste bili u ratu
sad vas nitko neće/neželi jer su isti prolupali,bolesni,nesposobni,ranjeni i sl. obrazloženja ali trebalo je prehraniti obitelji.Ostala je opcija ili BIRO ili se uhvatiti ukoštac sa administracijom i gurati do kraja što su neki i uspjeli, a neki su se ubili i sad su pod zemljom(znam par takvih) a brojka koja govori više od 2.000 ljudi se samoubilo, volio bi vidjeti podatak za borce 41-45 glede istog.

Naravno u cijeloj toj priči ima i onih koji su se debelo okoristili ratnim plijenom, zbog toga i je ovo cijelo njesra u društvu te se nadam da će se nešto riješiti sad ili ubuduće da nas neprate duhovi prošlosti jer se trebamo okrenuti budučnosti kako bi nam bilo bolje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2010. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la: ›
Ovaaaaaj, a jesu li se ti ljudi borili za drzavu ili mirovine?

Potpuno je nebitno jesu li lazni ili pravi.


Pa poznavajuči sebe da sam 1991 god bio uposljenik IPK i imao 27 godina da sigurno sam razmišljao o debeloj mirovini kako negdje na Kamjanskom otočju imam otvoren Off shor račun i piuckam hladnu limunadu.

Ti zbila misliš daje to nama iz 91 bilo na pameti ili samo lupaš kao maxsim po diviziji Lega moj.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jao,uf
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.04.2010. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil or Very Mad ma dosta je meni skorojevića i lažnih branitelja i onih koji su lažirali svoj status u ratu.
sada ih se bar može lijepo vidjeti i javno prozvati.
Idea ja predlažem da sve koje nađemo da se koriste povlasticama,mirovinama i drugim stvarima na konto branitelja javno objelodanimo i prokažemo pa neka onda kažu odake im i kako ta prava na mirovine i invalidnine(nogometni sudci itd...).
neka netko osmisli gdje i kako im objaviti imena i ja a i mislim i ostali da su spremni jer zna svatko bar nekoliko LAŽNIH invalida,branitelja i sličnih da bi se tome jako brzo stalo na kraj. Embarassed
ako je netko za ovakovu ideju javite opet kažem gdje i eto imena koliko hočeš. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: