Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dragovoljci - tko su branitelji?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Među 181.224 ljudi koji primaju povlaštenu mirovinu najviše je hrvatskih branitelja. Prema podacima HZMO-a za veljaču, 67.717 branitelja prima mirovinu ostvarenu prema posebnim, a ne općim mirovinskim propisima i ona prosječno iznosi 5637 kuna.

E mungose aj meni sredi ovak nešt pa da i ja upadnem u ovakvu mirovinu pola tebi dam.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›
Među 181.224 ljudi koji primaju povlaštenu mirovinu najviše je hrvatskih branitelja. Prema podacima HZMO-a za veljaču, 67.717 branitelja prima mirovinu ostvarenu prema posebnim, a ne općim mirovinskim propisima i ona prosječno iznosi 5637 kuna.

E mungose aj meni sredi ovak nešt pa da i ja upadnem u ovakvu mirovinu pola tebi dam.

Ja bi radio za 5637 kn. nije bed. Ne treba mi mirovina ni sad ni ikad. Za tu lovu ću rintat dok ne crknem.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 23:45 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja bi primao i radio za tu lovu nije uopće problem i nebi se bunio kad bi mi netko ponudio taj iznos ili barem državni prosjek kako navode cca 5.500kn barem tako kažu da je osobno neznam da li je istina i tko toliko prima plaću te odakle navedena cifra.
Samo pretpostavljam da su istu napumpale plaće dužnosnika kao i kojekakvih menađera te time podigli prosjek. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2010. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la: ›
I ja bi primao i radio za tu lovu nije uopće problem i nebi se bunio kad bi mi netko ponudio taj iznos ili barem državni prosjek kako navode cca 5.500kn barem tako kažu da je osobno neznam da li je istina i tko toliko prima plaću te odakle navedena cifra.
Samo pretpostavljam da su istu napumpale plaće dužnosnika kao i kojekakvih menađera te time podigli prosjek. Evil or Very Mad


Da, kako naš narod često kaže u prosjeku svi jedemo sarmu. Netko kupus a netko meso.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›
E mungose aj meni sredi ovak nešt pa da i ja upadnem u ovakvu mirovinu pola tebi dam.


Možda netko nije primijetio, ali ovdje se ne raspravlja o individualnim primanjima. Nemaju svi branitelji u mirovini 5.637 kn, to je jasno. Neki imaju i puno više - umirovljeni generali, a ima ih puno, navodno imaju mirovine i preko 13.000 kn.

No suština je u slijedećem - u masi povlaštenih mirovina pravi su problem samo branitelji. NOB-ovci imaju zanemarivo veće mirovine, a umirovljenika u ostalim povlaštenim kategorijama toliko je malo da su zanemarivi.

Osim toga, NOB-ovci zasigurno više nisu radno sposobno stanovništvo. Branitelji su pak u mirovinu otišli u srednjim godinama, te će opterećivati mirovinski sustav još desetljećima. A ne treba posebno isticati da ih je masa radno sposobno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto vi svi shvaćate Mungosovu priču osobno?
ja imam dojam da njemu ne smetaju opravdane braniteljske mirovine nego one koje imaju radno sposobni ljudi a masa branitelja još radi nešto u fušu.što iz potrebe - jer su im primanja manja od navedenih /a apetiti poveći)- a što da nekako popune dan.
meni sve te udruge nekako zvuče mafijaški, kao da vlada zakon šutnje i solidarnosti i nitko od njih neće uprijeti prstom na lažnog branitelja.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tomislav1970
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2010. 20:37 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Udruge i jesu zato da sisaju novac iz državnog pa tako i županijskog odnosno gradskog novca jer od svakog dobiju ponešto i to je poprilična svota novaca pogotovo za vodeće predstavnike udruga, zašto ako su branitelji jedinstveni pa se neudruže i naprave max.3 krovne udruge a ne da ih ima 50+ i da kao pravi predstavnici istih zastupaju interese onih koje bi trebali zastupati, a ne svoje osobne koji su na 1. mjestu a ostale ko hebe ili ih veoma mala količina nešto uspije napraviti preko istih.
Čast iznimkama ali takvi su rijetki jer udruge nisu tu da rješavaju bilo čije probleme-one to zakonski nemogu niti ih itko uzima kao relevantne po tom pitanju(mogu samo dizati buku i slikati se po novinama) Mad kao što i radi velika večina pod okriljem politike i za istu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la: ›
niti ih itko uzima kao relevantne po tom pitanju

da, kako vrijeme odmiče sve manje imaju upliva u politici ili ih se sve manje koristi za podkusurivanje nepodobnih stranaka.kao istinski borci za ovo što danas imamo trebali bi biti totalno apolitizirani a ne se priklanjati onome koji im je omogućio ovako blagostanje naspram nesretne većine pučanstva.kao što se to u socijalizmu govorilo - riješimo se mangupa iz naših redova tako bi sami branitelji trebali zahtjevati da se neke stvari postave na svoje mjesto i da ih se zbog nekolicine prevaranata ne doživljava kao nametnike.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2010. 22:51 
Naslov:  Re: Dragovoljci - tko su branitelji?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tomislav1970 je napisao/la (Pogledaj post): › ... a ne da ih ima 50+...


50+ ?
Koliko se sjećam Bandića je "podržalo" 150+ braniteljskih udruga... Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2010. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiv je podatak da u Hrvatskoj ima preko 900 udruga koje se direktno ili indirektno bave pitanjem domovinskog rata, ako sam dobro shvatio. Gdje je to od 50!? Smile

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
zašto vi svi shvaćate Mungosovu priču osobno?
ja imam dojam da njemu ne smetaju opravdane braniteljske mirovine nego one koje imaju radno sposobni ljudi a masa branitelja još radi nešto u fušu.što iz potrebe - jer su im primanja manja od navedenih /a apetiti poveći)- a što da nekako popune dan.
meni sve te udruge nekako zvuče mafijaški, kao da vlada zakon šutnje i solidarnosti i nitko od njih neće uprijeti prstom na lažnog branitelja.

da je mungos čovjek kamenjar koji vrijeđa namjerno i isključivp beziznimno sve branitelje, a branitelja ima i vrlo poštenih koji su srcem i dušom krenuli i ostali sa takvim stavom još uvjek za Hrvatsku. Osobno sam stekao uvjerenje da je indoktrinirani mladi UDBAŠ koji sljedi Manoličevu ideju oživljavanja ex YU.
uvjerenja sam

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@vjivance, ovo sto si napisao posalji svom psihijatru i pitaj za misljenje. btw. zaboravio si dodati da u pauzi indoktriniranja nizem usi "ustaske dece" na silk za pecanje.

Statistike sve govore. Drzava propada zbog nerada. Radnici su siromasni jer moraju financirati radno sposobne osobe koje su se ogrebale za privilegije [neki lazno, neki HDZ-ovskom politikom kupovine glasova i socijalnog mira].

Kad svi koji rade 8 sati, a za to ne dobiju placu ili dobiju sicu kojom jedva prehranjuju obitelj, budu shvatili da oni zapravo financiraju hordu nametnika koja im se smijulji uz prosjecno 5300+ kuna mjesecno za ladjenje jaja - tada ce se i stvari pomaknuti s mrtve tocke.

Dok polugladni radnici budu suosjecali s nametnicima - ni ne zasluzuju bolji zivot.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.04.2010. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›

da je mungos čovjek kamenjar koji vrijeđa namjerno i isključivp beziznimno sve branitelje, a branitelja ima i vrlo poštenih koji su srcem i dušom krenuli i ostali sa takvim stavom još uvjek za Hrvatsku. Osobno sam stekao uvjerenje da je indoktrinirani mladi UDBAŠ koji sljedi Manoličevu ideju oživljavanja ex YU.
uvjerenja sam



he he,a jesam se dobro nasmijao na ovo,pa kakav si ti pacijent da mi je samo znati?
kužim da je @mungos sa jedno 5 godina išao u akademiju KOS-a na uvježbavanju rušenja Hrvatske a bogami i neuspješne nam Herceg-Bosne...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la: ›
Zanimljiv je podatak da u Hrvatskoj ima preko 900 udruga koje se direktno ili indirektno bave pitanjem domovinskog rata, ako sam dobro shvatio. Gdje je to od 50!? Smile


U Hrvatskoj je navodno 30-ak tisuća udruga, pa nije ni čudno da ih se barem 900 bavi Domovinskim ratom.

Tko kriminalizira Domovinski rat? Pa te udruge. Malo malo netko od šefova istih završava na naslovnicama crne kronike. A onda se čude kad mladi nemaju respekta prema braniteljima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2010. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="justice"]
vjivance je napisao/la: ›



he he,a jesam se dobro nasmijao na ovo,pa kakav si ti pacijent da mi je samo znati?
kužim da je @mungos sa jedno 5 godina išao u akademiju KOS-a na uvježbavanju rušenja Hrvatske a bogami i neuspješne nam Herceg-Bosne...


Ma ovo je postalo vrlo glupo i jednostavno bez veze mislite što Vas je volja.

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: