Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stipe Mesić - najpopularniji hrvatski političar ?!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2009. 22:18 
Naslov:  Re: Stipe Mesić - najpopularniji hrvatski političar ?!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo nekoliko ,što većih - što manjih laži s njegovog svjedočenja protiv Hrvatske

-na suđenju Blaškić rekao je njegov nećak Vlatko Mesić bio kao pripadnik HV-a u BiH, ,a onda sam na suđenju Miloševiću svjedoči da su njegovi nećaci bili premladi za vojsku
-tvrdio da je zakon donesen u rujnu 1995. imao negativne posljedice u događajima koji su se događali od siječnja 1993. do ožujka 1994. !?!
-tvrdio da su Vice Vukojević i Ivan Tolj bili članovi HVO-a ,a to nije točno i to se kasnije moglo i isčitati iz samog njegovog iskaza u protuispitivanju
- tvrdio da su se Milošević i Tuđman u Karađorđevu dogovorili o "podjeli Bosne",a onda sam u istom svjedočenju tvrdi da ge je Tuđman 1994. maknuo s mjesta predsjednika Sabora jer se zbog njega ne mogu dogovoriti o "podjeli Bosne"?( prije toga još dok je bio hadezeovac ,tvrdio je da se nisu ništa dgovarali ,da su išli vidjeti što bandit želi)
-više puta je izrekao neistinu da je susret u Karađorđevu bio 30. ožujka ,a u svim agencijskim vijestima, kao i u kronologijama stoji da je taj susret održan 25. ožujka
-zanimljivo da nije znao je li prije bio susret u Karađorđevu ili referendum o samostalnosti BiH
- pričao kako dijaspora nema veze s Hrvatskom i da je ta struja utjecala na Tuđmanove želje za uvećanjem Hrvatske - ali je zaboravio spomenuti puste milijune koje je ta ista dijaspora slala Hrvatskoj (po koje je i sam on išao)

itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2009. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez komentara.... žalostan si

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › bez komentara.... žalostan si

Zbog čega, dečko jednostavno iznosi svoju priču sa nekim svojim argumentima.
Ovakav komentar tipa, "bez komentara.... žalostan si" a bez nekih suvislih argumenata je sam po sebi bezvezan, na neki način pokušaj omalovažavanja i
kako ti kažeš ... žalostan!

Glede Mesić, u životu nisam vidio čovjeka koji je više koristio funkciju predsjednika,
u svrhu samopromocije i privatnih obračuna, a time ujedno išao na štetu naroda.
Kolika god stoka bili ovi ostali, upravo bode u oči to što je te svoje privatne obračune
vršio pod krinkom "interesa" naroda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Minardi je napisao/la: ›
Evo nekoliko ,što većih - što manjih laži s njegovog svjedočenja protiv Hrvatske


mali_ivica je napisao/la: ›
dečko jednostavno iznosi svoju priču sa nekim svojim argumentima.


Evo nam ekipe "domoljuba" koje obrazuje necenzurirani Domagoj Margetić, i nekoliko polupismenih svećenika Katoličke crkve. Margetićevi argumetni korisni su samo za proučavanje fenomena neoustaštva u Hrvatskoj, koji se prigodno manifestira na ovakvim temama, te temama o onom neoustaši pjevaču Tompsonu. Ako zbog ničeg drugog (a ima i drugog), onda bi Mesiću trebali biti zahvalni što se barem riječju suprotstavio polupismenim biskupima, neoustaškim pjevačima, povijesnim revizionistima i ostaloj bratiji koja te svoje familijarne komplekse nevješto upakirava u nekakvo lažno domoljublje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Panjevi ,ustaše ,Jezerinci ,blogovi ,Margetići ,Thompson ,lažno domoljublje...

Koliki pokušaju diskvalifikacije neistomišljenika...koliko demoniziranja...koliko etiketa... a ni slova o sadržaju ,nema rasprave ,nema argumenata...
(tako je i u Jugi bilo - tko god je nešto kritizirao bio je "Ustaša" i "Povampireni nacionalista" i "NDH -nostalgičar" - izgleda da se starih običaja teško riješiti Smile )


Da je Mesić tako dobar ,a da su njegovi kritičari ološ - onda bi se vrlo lako moglo argumentima išamarati tu ološ ,pošto argumenata nema onda se mora okolišati ,vrijeđati i same sebe uvjeravati u neka vlastita opravdanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evo nam ekipe "domoljuba" koje obrazuje necenzurirani Domagoj Margetić, i nekoliko polupismenih svećenika Katoličke crkve.

Kada si več spomenuo termin EKIPA, imam osječaj da si i mene prozvao pod tim nazivom. Ja sam dao svoje mišljenje i ne nikakvo tuđe, svoj stav temeljim na proljevima koje svakodnevno imam prilike vidjeti na teleiziji, dnevnom tisku i ostalim javnim medijima, iz kojih sam zaključio to što sam gore i napisao.

Dakle, i dalje stojim kod mišljenja da se funkcija predsjednika iskorištava u svrhu osobnih obračuna na štetu građana, to što kažem je javno vidljivo iz predsjenikovih istupa, na stranu one priče o korupciji i sl. jer takvu priču bi vrtio bilo tko da se nađe u položaju predsjednika.

Smeta me to što me ti svojim postom trpaš pod nekakve neofašiste i sl. i što mi pokušavaš podvaliti, da sam strogi slijedbenik nekakvih novinara i sl.
Ja kad iznosim neki post, onda je to moj stav.
Izvini, ali ja u svom stavu nevidim ništa što bi se moglo nazvati neofašizmom ili sl.

Ovaj post u kojemu me pokušavaš trpat pod te svoje ine grupacije pokazuje samo da ti je moje mišljenje zasmetalo, no dobro nisi vjerojatno ni prvi ni posljednji. Još jednom te molim da svoje istupe ako su več takve prirode, da me optužuješ da sam nekakav neofašista i sl. opravdaš nečim. Ovo što si napisao je jedna obična kako je netko ranije napisao IZDRKOTINA, iz režije spika naučenih u nekoj od stranaka kojoj pripadaš, što zaključujem iz tvog načina pisanja.

Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ako zbog ničeg drugog (a ima i drugog), onda bi Mesiću trebali biti zahvalni što se barem riječju suprotstavio polupismenim biskupima, neoustaškim pjevačima, povijesnim revizionistima i ostaloj bratiji koja te svoje familijarne komplekse nevješto upakirava u nekakvo lažno domoljublje.
Da te potkrijepim, uz činjenicu da nisam imao prilike vidjeti čovjeka koji se više vrti kako vjetar piri od našeg predsjednika.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Da te potkrijepim, uz činjenicu da nisam imao prilike vidjeti čovjeka koji se više vrti kako vjetar piri od našeg predsjednika.


Ovaj već tisuću puta ugurani flim ne može promijeniti činjenicu da se u borbi protiv neoustaša, povijesnih revizionista, sluga povijesnih zabluda i financijskog maltretiranja Katoličke crkve Mesić sasvim dobro snalazi.

To što se početkom rata na primitivan ustaški način obraćao ustašama, ne bi li nam poslali nešto love, ne mijenja na činjenici da se Mesić solidno suprotstavljao hadezeizaciji hrvatskog društva (iako je mogao i bolje), uspješno radio na detuđmanizaciji Hrvatske, branio demokraciju od horde sa splitske rive, te se u posljednje vrijeme usprotivio marginalcima u redovima klera potpomognutim kvazi-povjesničarima poput Josipa Jurčevića i novinarskim muljem poput Domagoja Margetića koji nam pokušavaju objasniti 2. svjetski rat i Jugoslaviju na jedna nov i neoustaški način. To je dovoljno za prolaznu ocjenu predsjedniku Mesiću.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Da te potkrijepim, uz činjenicu da nisam imao prilike vidjeti čovjeka koji se više vrti kako vjetar piri od našeg predsjednika.

To što se početkom rata na primitivan ustaški način obraćao ustašama, ne bi li nam poslali nešto love, ne mijenja na činjenici da se Mesić solidno suprotstavljao hadezeizaciji hrvatskog društva (iako je mogao i bolje), uspješno radio na detuđmanizaciji Hrvatske, branio demokraciju od horde sa splitske rive, te se u posljednje vrijeme usprotivio marginalcima u redovima klera potpomognutim kvazi-povjesničarima poput Josipa Jurčevića i novinarskim muljem poput Domagoja Margetića koji nam pokušavaju objasniti 2. svjetski rat i Jugoslaviju na jedna nov i neoustaški način. To je dovoljno za prolaznu ocjenu predsjedniku Mesiću.

Nemjenja, ali i postavlja pitanje, dali se on i sada obrača na isti način nekoj drugoj grupaciji ljudi nebi li ishodovao neku korist?!
Jer ako se tada obračao "ustašama" na taj način, možda se danas obrača nekim "neokomunistima" na ovakav način, a sve u svrhu iskorištavanja i ishodovanja neke koristi.

No svejedno nisi odgovorio na moj post gdje sam te pitao, gdje ti to pronalaziš mene u grupaciji neofašista, ustaša i sličnih??? Označava li neslaganje sa politikom Stjepana Mesića pripadnost Ustašama ili pak Neofašistima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
No svejedno nisi odgovorio na moj post gdje sam te pitao, gdje ti to pronalaziš mene u grupaciji neofašista, ustaša i sličnih??? Označava li neslaganje sa politikom Stjepana Mesića pripadnost Ustašama ili pak Neofašistima?


Ne pronalazim ja tebe nigdje. Neslaganje s politikom Mesića ne označava ništa. Ni ja se u značajnom dijelu ne slažem s tom politikom (ja bih po njima, na njegovom mjestu, puno žešće). Ti si tu slučajni desničar, na krivom mjestu (u krivom citatu) u krivo vrijeme. Ako baš hoćeš, koliko me sjećanje služi, tebe bih smjestio samo u onaj dio koji se odnosi na Crkvu. No kako se hrvatska Crkva svojevoljno svrstala na stranu na kojoj jest, sve ostalo je došlo samo od sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2009. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nemjenja, ali i postavlja pitanje, dali se on i sada obrača na isti način nekoj drugoj grupaciji ljudi nebi li ishodovao neku korist?!

Ako to i čini - pa gdje je, pobogu, našao nesvrstane iz "trećeg svijeta"?! Što li od njih još može iskamčiti osim kakvog poslića za građevinare (za naftaše više ne može jer nisu više naši)?! Taj čovjek je zreo za mirovinu, skupa sa svojim savjetnikom Budimirom Lončarom - ishlapjelim KPJ-aparatčikom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rekao bih da minardi Mesiću zamjera to što je antifašist,što želi da se točno zna mjesto crkve u državi...koliko bi tek argumenata imao da Mesić ima jednake ovlasti kao pokojni prethodnik mu! zamjeraš mu prevrtljivost a prethodnik je bio majstor u tome.zamjeraš mu nekakvu inozemnu izolaciju a čini mi se da je proputovao i susreo se sa više značajnijih državnika nego prethodnik.zamjeraš mu neukusne viceve i šale al ne može on nadmašiti izjavu o "stoci sitnog zuba".treba ga cijeniti samo zbog jedne stvari a to je što svoje mišljenje ne drži bogom dano a za ostalo tu je uvijek citat "nobody's perfect!"

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2009. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › treba ga cijeniti samo zbog jedne stvari a to je što svoje mišljenje ne drži bogom dano a za ostalo tu je uvijek citat "nobody's perfect!"
E upravo suprotno, iz njegovih obračanja se jasno vidi kako misli da mu je mišljenje bogom dano.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
rekao bih da minardi Mesiću zamjera to što je antifašist,što želi da se točno zna mjesto crkve u državi...koliko bi tek argumenata imao da Mesić ima jednake ovlasti kao pokojni prethodnik mu! zamjeraš mu prevrtljivost a prethodnik je bio majstor u tome.zamjeraš mu nekakvu inozemnu izolaciju a čini mi se da je proputovao i susreo se sa više značajnijih državnika nego prethodnik.zamjeraš mu neukusne viceve i šale al ne može on nadmašiti izjavu o "stoci sitnog zuba".treba ga cijeniti samo zbog jedne stvari a to je što svoje mišljenje ne drži bogom dano a za ostalo tu je uvijek citat "nobody's perfect!"


Znam da bi ti rado rekao da mi antifašizam smeta kod Mesića - ali nemaš argumenta za to ,pa ne možeš to reći Smile

Tuđman nije bio ni približan prevrtljivac kao Mesić. Tuđman je sredinom 60-ih dok je bio u najboljim foteljama krenuo kontra trulog sistema ,Mesić je s druge strane teški oportunist ,promjenio je preko nekoliko svjetonazora i uvijek je tražio u datom trenutku najpopularniji. Tuđman je jednom prilikom hdz opisao kao "rasnog konja" u odnosu na kojeg njegovi politički protivnici izgledaju kao "stoka sitnog zuba". I dobro si rekao čini ti se da je Mesić proputovao i susreo se sa mnogim važnim ljudima - ali nije ,krivo ti se čini.

Ja sam sve obrazložio u uvodnom postu ,a i kasnije ,ti se toga nisi ni dotaknuo ,nego si počeo mene napadati i graditi neutemljene konstrukcije. Zašto me pokušavaš diskvalificirati?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Minardi je napisao/la: ›
Tuđman nije bio ni približan prevrtljivac kao Mesić.


predsjednik partizana postao zakleti dinamovac!
jel trebaš veči dokaz o tuđmanovoj prevrtljivosti???

jedan moj postić je već pobrisan, pa ne želim daljnju polemiku s tobom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: