Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



PVC stolarija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2009. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RUCO1 je napisao/la: ›
Dali sam ja dovodio u pitanje Low-e stakla ili plin u njima? Question "Ne nasjedaj pričama o broju komora na profilu jer je to notorna glupost . Tro komorni profil ima ionako daloko manji koeficijent toplinske vodljivosti od izo stakla tako da je sve preko toga čisti gubitak love . Naravno vodi računa da ako uzimeš stakla punjena plinom morat ćeš ih svake tri godine ponovo puniti plinom tako da je i to bačena lova . "


Iz ovog odlomka je vidljivo da je "sve uloženo u nešto bolje od FLOAT izo stakla čista glupost", pa tako i LOW-e staklo sa ili bez plina.
Baš bih volio upoznati nekoga tko je to nakon tri godine ponovo punio plinom svoja stakla.
[/quote]

Ja doista ne znam što ti vidiš iz mog komentara (to je valjda stvar tvoje trenutne inspiracije) , no znam provjereno da se na staklima punjenim plinom koeficijent toplinske vodljivosti s vremenom povećava te nakon perioda od tri godine se manje-više izjednači sa staklom koje nije punjeno plinom. Jedino što se zasigurno vidi iz mog komentara je to da ne vidim svrhu profila sa više od tri komore osim ako se radi o izuzetno velikoj stolariji te je višekomorni profil potreban radi veće čvrstoće (manjeg uvijanja profila) Zbog toga su po mom mišljenju prevareni kupci takve vrste stolarije . Trgovci stolarijom neće reći kupcu da ne kupuju stolariju čija su stakla punjena plinom jer ostvaruju extra profit na takvim staklima. Uzgred budi rečeno u Njemačkoj je zabranjeno naplaćivati veću cijenu za stakla koja su punjena plinom, baš zbog gore navedenih razloga. Naravno da nitko nije stakla išao nadopunjavati plinom, što zbog neinformiranosti, a što i zbog toga što je vrlo mala razlika koeficijenta toplinske vodljivost u staklu sa plinom i staklu bez plina što se vidi i iz tvog komentara.
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RUCO1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2009. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I dalje ostaje činjenica da LOW-e staklo ima bar duplo manju propusnost ili duplo bolju izolaciju od FLOAT izo stakla. A tko kaže da sam ga ja skuplje platio ? Zaboravio sam reći da sam u Termoplast-u dobio LOW-e staklo po cijeni FLOAT stakla.
Što se tiče trokomornih profila to ti je kao da kupuješ auto ove godine, a godište iz 1975, jer oni se rade baš isto kao i te godine. Puni su štetnih materijala, bez aditiva protiv UV zračenja(brzo požute), a i estetski su prava katastrofa, još kad se spoje s lošim okovom dobiješ prozore kao u Laseru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anita16
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.11.2009. 8:31 
Naslov: Oh yes ! PVC stolarija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da Vam javim da sam, konačno, riješila stolariju. Uzela sam Rehau prozore u Termoplastu u Divaltovoj ulici i za sada sam super zadovoljna. Moram ih pohvaliti jer su sve odradili više nego profesionalno. Slobodno bi ih preporučila svima koji trebaju pvc prozore. Pozdrav svima! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bernard
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2009. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RUCO1 je napisao/la (Pogledaj post): › Dali sam ja dovodio u pitanje Low-e stakla ili plin u njima? Question "Ne nasjedaj pričama o broju komora na profilu jer je to notorna glupost . Tro komorni profil ima ionako daloko manji koeficijent toplinske vodljivosti od izo stakla tako da je sve preko toga čisti gubitak love . Naravno vodi računa da ako uzimeš stakla punjena plinom morat ćeš ih svake tri godine ponovo puniti plinom tako da je i to bačena lova . "


Iz ovog odlomka je vidljivo da je "sve uloženo u nešto bolje od FLOAT izo stakla čista glupost", pa tako i LOW-e staklo sa ili bez plina.
Baš bih volio upoznati nekoga tko je to nakon tri godine ponovo punio plinom svoja stakla.[/quote]
ja bih savjetovao ugradnju low-e stakla bez plina jer je to staklo sigurno kvalitetnije i ne smije se ne uzeti u obzir da staklo zauzima najveću površinu prozora.Al isto tako ima na tržištu dosta komercijalnih navlakuša primjer da je 6 komorni profil bolji od 4 komornog ,što isto nije istina jer 4 komorni profil sa debljom stijenkom profila i jačim ojačanjem može biti statički puno bolji izbor pogotovo ako se radi o stolariji u boji
Prozračivaći koji automatski prozračuju prozore,low-e,ugradbeni automati za rolete su svakako dobrodošle stvari.
[link pending]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilead7
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 10:57 
Naslov:  PVC stolarija preporuke i iskustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebam jedna balkonska vrata i prozore da ugradim pa me zanima s kim ste imali posla i kako je prošlo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Madzar PVC

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilead7
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 13:55 
Naslov:  Re: PVC stolarija preporuke i iskustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobri loši šta
Mađar

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.04.2010. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plastomet.

Napravili 3 kompletna prozora po mjeri skupa s roletama, dečki ugradili sve u jednom danu, demontirali i odvezli staru stolariju. Prezadovoljan materijalom i izradom i kvalitetom prozora.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilead7
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2010. 9:42 
Naslov:  Re: PVC stolarija preporuke i iskustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

plastomet se čini dobar

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anchy64
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2010. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Madzar PVC


Malo kasnim, ali čula sam dosta loših stvari o njima. Navodno ni izmjeriti ne znaju, a tek poslije problemi s otvaranjem i zatvaranjem prozora...
Ja sam uzela u Termoplastu u Divaltovoj i super sam zadovoljna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2010. 15:12 
Naslov:  Re: PVC stolarija preporuke i iskustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[email protected]

Meni radili oni . Kvalitetni,uredni, profesionalni i povoljni. Oni su inače zastupnik za Troha Dill stolariju na ovom području.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2010. 1:31 
Naslov:  Re: PVC stolarija preporuke i iskustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su na kući sve radili Stolarija Lilić... u Đakovu imaju prodajni salon, a sve se izrađuje negdje kod Sl.Broda (zaboravila sam ime mjesta). Vrlo su profesionalni, brzi.. i korektni sa cijenom!

STOLARIJA LILIĆ, vl. Lilić Zvonko
telefon/mobitel: 031 815121 / 099 31 51 900

Adresa:
Stjepana Radića 16
31400 Đakovo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2010. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anchy64 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Madzar PVC


Malo kasnim, ali čula sam dosta loših stvari o njima. Navodno ni izmjeriti ne znaju, a tek poslije problemi s otvaranjem i zatvaranjem prozora...
Ja sam uzela u Termoplastu u Divaltovoj i super sam zadovoljna.


Treba izvaditi metar iz hlača kada se peru.
Ugl.imala sam sličan problema s njima ali na dalje sve 5,prezadovoljna. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OSe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2010. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Termoplast na Divatlovoj preporuka definitivno!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2010. 12:22 
Naslov:  Re: PVC stolarija preporuke i iskustva
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › [email protected]

Meni radili oni . Kvalitetni,uredni, profesionalni i povoljni. Oni su inače zastupnik za Troha Dill stolariju na ovom području.


prilikom cijelog procesa gradnje kuce, niti jedan majstor nije bio tocan i pouzdan kao oni! Preporuka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: