Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Balkane moj...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
Minardi je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Ako imas saznanja o Baji Malom Knindzi, ili kome god vec, i mislis da bi to moglo koristiti svicarskim vlastima u sprjecavanju sirenja neonacizma, ekstremnog nacionalizma, klerofasizma i revizionizma - preporucam ti da im javis. Pretpostavljam da je slicno ucinio onaj tko je svicarcima objasnio sto zastupa i propagira Thompson.


Pa što će netko "uređenoj državi" govoriti što da radi ? Znači nisu uređeni ,nego ovise i podložni su utjecaju.

Ovdje nije tema o Thompsonu i Baji Malom Kninđi - nego o kolumnistici koja neutemljeno slavi druge ,a samu sebe etiketira i omalovažava.

I divljaštva i fašizma i kretena...ima svugdje po svijetu ,ali po napisanom u Glasu - samo mi "ne možemo pobjeći s Balkana"


Samo da se ubacim - ovo ti je pogrešna teza.

Pažljivije čitaj izvorni tekst i Mungosa (on to tako lijepo objašnjava da meni nema potrebe se ubacivati i bilo što dodavati.


Hoćeš li reći što i kako sam krivo skužio ?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2009. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Minardi je napisao/la: ›
Ja se sa tekstom ne slažem.

Autorica ,čini mi se ,nije upućena u problem huligana u Engleskoj ,ne zna za pravu mržnju npr. navijača Borussije Dortmund i Schalkea u jednoj finoj Njemačkoj ,Poljaci ,Turci ,Španjolci -nadaleko poznati sa svojim rasizmom na nogometnim utakmicama...divljaka svugdje ima ,ali samo mi smo "Balkanci" .Ajde što nas drugi tako etiketiraju ,ali kada to sami radimo i sami prihvačamo takve stvari - e to ne razumijem.

Jel to nas treba opravdavat osijek031.com smile
Inače, slažem se tekst odličan.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 16:46 
Naslov:  Re: Balkane moj...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve u svemu - ja tvrdim da je autorica u krivu. Govori o "Balkanskom mentalitetu"
bježimo s tog područja (iako je jugoistočna Europa, u koju smo svrstani, samo ublaženi izraz za Balkanski poluotok), u duši, onako po mentalitetu, tipični smo Balkanci. A koliko god volimo malo falsificirati i iskrivljavati povijest, mentalitet ne možemo tek tako prebrisati.

I za to joj je dokaz sukob navijača i divljanje - a takvog divljanja ima svugdje ,ne samo na Balkanu ! Možemo mi pričati o nekakvom balkanskom mentalitetu - ali ako divljanja ima svugdje ,onda ne mogu samo Balkanci imati copyrights na njih.

Govori o Švicarskoj kao uređenoj zemlji i za to joj je dokaz zabranjivanje Thompsona - a s druge strane 10 puta luđi od Thompsona tamo organiziraju koncerte ,Švicarce se stalno proziva zbog njihovog rasizma i netrpeljivosti prema drugima (tamo ima kafića u koje stranci ne smiju ući) ,Švicarce normalan svijet proziva zbog pružanja utočišta nacistima ,pritišće ih i SAD-e i Njemačka zbog niskih kriterija i dopuštanja svakom s novcem da tamo nađe svoj utočište...Ja tvrdim da nije uređena zemlja(ili barem da Švicarci nisu bolji od nas) ,dao sam svoje argumente ,tko misli da je zabranjivanje jednog pjevača dokaz za bilo što - nek misli. Svatko ima pravo na svoje zaključke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2009. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Engleska nema ogradu koja odvaja teren i tribine, pa ja nemogu ni zamisliti koji bi pokolj ovdje bio da toga tu nema. Ja ipak mislim da tekst stoji.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2009. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Engleska nema ogradu koja odvaja teren i tribine, pa ja nemogu ni zamisliti koji bi pokolj ovdje bio da toga tu nema. Ja ipak mislim da tekst stoji.


Nema od Tacherice. Do tada su engleski klubovi izbacivani iz euro natjecanja po par godina ,mlatili se divljali i moralo se stvarno ići s teškim mjerama da se engleske huligane na stadionima zamjeni s "kazališnom publikom". Oni su baš dokaz da divljanje nogometaša nije balknaska izmišljotina. (iako takvih stvari u Engleskoj još ima u nižim ligama ,nedavno je o tome bila emisija na hrt-u )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: