Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako me je mali Rom nacionalno osvestio

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2006. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lijepo receno...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2006. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

D je napisao/la (Pogledaj post): ›
...rastužuje što neki ljudi mogu okrenuti leđa ljudima koje su nazivali svojim prijateljima i djelili s njima sve bitne trenutke zbog jedne riječi koja im piše na rodnom listu (ovdje mislim na obje strane).



..mi mladi moramo činiti korake jedni prema drugima kako ne bi i sami jednoga dana ponovili to ludilo devedesetih



osijek031.com smile

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2006. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Patrioti su zakon, nacionalisti su kreteni i zbog njih normalni ljudi pate!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Ti si jednostavno... predobra za mene.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2006. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno tako, falila mi je ta jedna riječ koja bi ih mogla razlikovati: nacionalisti, i patrioti (kao pozitivna i negativna strana jedne te iste medalje...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2006. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Točno tako, falila mi je ta jedna riječ koja bi ih mogla razlikovati: nacionalisti, i patrioti (kao pozitivna i negativna strana jedne te iste medalje...)

Hm, nije bas tako jednostavno... i nacionalizam i patriotizam mogu proizvesti pozitivne i negativne posljedice - ovisi tko ih i kako koristi - vrlo cesto prelaze u ekstremnije oblike (sovinizam, npr.)

Vjerujem da je puno americkih vojnika u Vijetnamu (ubacite bilo koji primjer koji vam se cini prikladnim) bilo uvjereno kako je njihov odlazak to go and kill the yellow man (da citiram The Bossa) vrlo "patriotski" cin...

Za one koje tema jako zanima i imaju vremena procitati nesto vise evo par linkova...

http://en.wikipedia.org/wiki/Nationalism

http://en.wikipedia.org/wiki/Patriotism

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Nationalism

http://en.wikipedia.org/wiki/Chauvinism

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2006. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slična situacija je sada i oko Iraka, a i u buduće kada amerkanci budu hjeli negdje vojno djelovati. Oni vjerojatno imaju neki mehanizam po kome vlast svaki puta kada je to potrebno može, banalno rećeno, jednostavno ukljućiti taj nacionalizam. No na drugu stranu dok nema ratova, uredno se propagiraju demokracija, liberalizam ( pogotovo gospodarski ), tolerancija. I naravno Amerikanci se ponose svojom razolikošću koja se uspijela stopiti u jednu " supernaciju".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2006. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj mehanizam je Goebels davno izmislio.

Da je ta ekipa imala televiziju na raspolaganju, siguran sam da bi danas cijeli svijet govorio njemackim jezikom.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Taj mehanizam je Goebels davno izmislio.

Da je ta ekipa imala televiziju na raspolaganju, siguran sam da bi danas cijeli svijet govorio njemackim jezikom.


Problem Njemčke bio je Hitler. I problem svim totalitarističkim režimima su njihovi vođe. Ti idijoti vjeruju u svoju nepogriješivost i ne primaju savjete od nikoga.
No mislim da je u najmanju ruku nezahvalno uspoređivati Treći Raich sa Amerikom....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2006. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije usporedba Treceg Raich-a sa Amerikom (mada moras priznati da sustinske slicnosti postoje, samo su malo drugacije spakirane), vec je usporedba sa propagandnom masinerijom koja je ovdje vrlo slicna onoj koja je koristena za vrijeme Treceg Reich-a. Hitlera ne bi bilo, niti bi mogao raditi to sto je radio, a da nije imao bezrezervnu podrsku njemackog naroda, koja mu je bila osigurana kroz sistem propagande.

Vjeruj mi, Amerika je jedan od najvecih totalitarnih rezima danas u svijetu.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2006. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Nije usporedba Treceg Raich-a sa Amerikom (mada moras priznati da sustinske slicnosti postoje, samo su malo drugacije spakirane), vec je usporedba sa propagandnom masinerijom koja je ovdje vrlo slicna onoj koja je koristena za vrijeme Treceg Reich-a. Hitlera ne bi bilo, niti bi mogao raditi to sto je radio, a da nije imao bezrezervnu podrsku njemackog naroda, koja mu je bila osigurana kroz sistem propagande.


Da složio bih se. Hitlera definitivno nebi bilo da to nije odgovaralo određenom krugu ljudi koji nisu mogli prihvatiti poraz u Prvom Prvom svjetskom ratu i versajskim sporazumom. Lijek za njihove probleme je bio jednostavno dovesti luđaka na vlast.


Citat: › Vjeruj mi, Amerika je jedan od najvecih totalitarnih rezima danas u svijetu.


A sad baš, mislim da je to neozbiljno reći. Totalitarni režim dolazi onda kada se ukida višestrančje, smaknuća političkih protivnika, ograničavanje slobode govora i izjašnjavanja, ugnjetavanje manjine od strane većine itd...
Mislim da je Amerika totalitarna država bi li onda većina njihovih intelektualaca poput Noama Chomskog ili filmaša poput Rogera Moora bili bi smaknuti i to doslovno. Misliš da bi se netko usudio tako oštro napasti pa čak u jednu ruku i ismijati Staljina, Hitlera, Tita, Castra itd.
Mislim da se taj dojam stječe isključivo zbog američke vanjske politike s kojom se niti ja neslažem u potpunosti....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2006. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
A sad baš, mislim da je to neozbiljno reći. Totalitarni režim dolazi onda kada se ukida višestrančje, smaknuća političkih protivnika, ograničavanje slobode govora i izjašnjavanja, ugnjetavanje manjine od strane većine itd...
Mislim da je Amerika totalitarna država bi li onda većina njihovih intelektualaca poput Noama Chomskog ili filmaša poput Rogera Moora bili bi smaknuti i to doslovno. Misliš da bi se netko usudio tako oštro napasti pa čak u jednu ruku i ismijati Staljina, Hitlera, Tita, Castra itd.
Mislim da se taj dojam stječe isključivo zbog američke vanjske politike s kojom se niti ja neslažem u potpunosti....


Zagrebi malo ispod povrsine. Americka vanjska politika je izmedju ostalog, borba za nova trzista, ali isto tako i bacanje pijeska u oci za sva sranja koja rade ovdje lokalno. Rekao sam ti vec da oni to rade u malo drugacijem i suptilnijem pakovanju. Tko ti je rekao da ovdje postoji visestranacje! Ukupno postoje dvije stranke, ali samo u vrijeme izbora. Svaka pojedinacno za svog mandata radi sto hoce i kako hoce. Ignorira zakone, doduse ne ubija politicke protivnike onako kako ih ubijaju kod nas, ali ih diskreditira u javnosti, pronalazi im ljubavnice, afere itd, ili ako ostanu bez ideja, jednostavno ih pijani meksikanac pokupi autom na ulici, ili gurnu prste u steker ili se prepucaju heroinom ili vec nesto... Hitler je imao zidove, Bush ima teroriste kao "archenemies", sto je blanko opravdanje za sve sto mu padne na pamet, i nikome ne polaze racune. Hitler je imao konc logore, Bush ima konclogor (jedan za sada). Hitler je okupirao zemlje po svijetu, Bush okupira zemlje po svijetu.

Naravno, privid demokracije ostaje konstantno u medijima. Normalno je da Moore i Chomsky ostaju netaknuti, cak mislim da ih drzava i stiti, jer su previse poznati i eskponirani u javnosti, tako da sta god da im se dogodi, svi prsti bi bili uprti u drzavu, bez obzira je li kriva ili ne, a pored toga, ne vjerujem da je vise od 5% stanovnistva ovdje u stanju shvatiti to sto njih dvojica govore, sto zbog nivoa obrazovanja, sto zbog IQ-a, znaci, bezopasni su. 95% stanovnistva daje glas, ide u vojsku itd....

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 10.02.2006. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo par reci da kazem; ko nas bre zavadi !? Smile

cujte, ipak su po osijeku (i ostalim djelovim RH) padale granate,ginuli ljudi.. pucalo se... tako da ima jugovac paravo kad kaze da ljude djeli po mentalnom sklopu u glavi Wink

@srboljub, vjeruj mi da ti nebi niko nista u osijeku,mozd nekiiii... cobani budale sto bi i jednom anti naudili Wink

a amerikance nezelim komentirati, ali "grmolikog " lika na celu im domovine nemogu smisliti, kao ni njihovu vanjsku politiku, i DA lako se mogu usporedjivati s Hitlerom, same shit different asshole Smile

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2006. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): ›

Zagrebi malo ispod povrsine. Americka vanjska politika je izmedju ostalog, borba za nova trzista, ali isto tako i bacanje pijeska u oci za sva sranja koja rade ovdje lokalno. Rekao sam ti vec da oni to rade u malo drugacijem i suptilnijem pakovanju. Tko ti je rekao da ovdje postoji visestranacje! Ukupno postoje dvije stranke, ali samo u vrijeme izbora. Svaka pojedinacno za svog mandata radi sto hoce i kako hoce. Ignorira zakone, doduse ne ubija politicke protivnike onako kako ih ubijaju kod nas, ali ih diskreditira u javnosti, pronalazi im ljubavnice, afere itd, ili ako
ostanu bez ideja, jednostavno ih pijani meksikanac pokupi autom na ulici, ili gurnu prste u steker ili se prepucaju heroinom ili vec nesto...


Postoje samo dvije političke opcije iz razloga što je to njihova tradicija...A diskreditacija političkih protivnika je noramlan za svako demokraciju, pogledaj samo kod nas, pogledaj u Njemačkoj za vrijeme za vrijeme prošlih izbora i što se na kraju dogodi..velika koalicija dvije najjače strenake, dvije totalno različite političke opcije.


Citat: › Hitler je imao zidove, Bush ima teroriste kao "archenemies", sto je blanko opravdanje za sve sto mu padne na pamet, i nikome ne polaze racune. Hitler je imao konc logore, Bush ima konclogor (jedan za sada). Hitler je okupirao zemlje po svijetu, Bush okupira zemlje po svijetu.


Samo što Bush nije pobio na milijune ljudi.... Wink
Bush polaže račune kongresu, a to što kongres podržava njegove akcije ili još bolje što mu odobrava astronomske svote za rotove, za to Bush nije kriv
I u tom logoru su ljudi osumljićeni za terorizam. No naravno nije uredu što ti ljudi tamo žive u neljudskim uvjetima, jer dok se za nekoga nedokaže da je kriv, taj je nevin.
No vidiš, Bush još nije napao Iran, što ne znaći da neće naravno. No zbog fijaska u Iraku američka administracija je napokon poslušala ljude iz EU-a i dopustila je ovaj puta diplomaciji da riješi problem. A ako i do napada dođe Ameriku će podržati i EU.
E, sada se nameće jedno drugo pitanje. Zašto se ne napadne Sj. Korea koja radi iste stvari kao i Iran???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2006. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anonymous je napisao/la (Pogledaj post): ›

a amerikance nezelim komentirati, ali "grmolikog " lika na celu im domovine nemogu smisliti, kao ni njihovu vanjsku politiku, i DA lako se mogu usporedjivati s Hitlerom, same shit different asshole Smile



_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2006. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fenomenalno....dakle, TU je Sauron pobjegao...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: