Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako me je mali Rom nacionalno osvestio

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2006. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jugovac je napisao/la: › Dragi Srboljube,evo neočekivano i za mene iznenađujuće, shvatih da na ovom forumu ima brdo jugoslavena i balkanaca.Ja se nesmatram niti jednim od toga.

Kao sto rekoh, bas zbog ovakvih newborn Hrvatina mi dodje da se pisem kao Jugoslaven. Iako se tako nikada nisamo vodili ni moji roditelji, ni ja. IMHO, biti tolerantan i biti covjek nisu kategorije koje imaju ikakve veze s "Jugoslavenima" i "Balkancima".

Jugovac je napisao/la: › Zato se ograđujem od bilo kakovih dileja koji trpaju moj grad u balkan i propagiraju balkan kao dio naše svijesti.
Jedina stvar koju volim i ima u sebi Balkana je Štulićev Balkan.

Licemjerno... jer upravo Stulic pjeva o tom i takvom Balkanu...balkan je mentalna kategorija...ne vjerujes? onda prosetaj gradom i svrati do Domina, Patike, "Coctaila"...

Jugovac je napisao/la: › Svi ostali jugoši , balkanci i ini možete da me poljubite u moju Jugovačku guzicu.
Twisted Evil

Hoho, jesi ti neki Shabanovac?! Ne postoje li price da je Shaban trgovao s Tenjcima (znas, to su oni sto su rokali po Jugu i ostatku grada), pa su ga zato i roknuli oni iz drugog "trgovackog" ceha?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo, Leteci, potpisujem!

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Ne, neću se s tobom prepirati, na ovom topicu nemam više što za reči.

Mi se ne prepiremo!
Postovani, Jugovac, odrasli smo ljudi, vise smo nego pismeni, zapoceli smo a i zavrsili nekakve skole, rasli smo u urbanim sredinama(pri tom ne mislim nista lose o ljudima sa sela)....koristimo internet....treba li da navedem jos neki razlog zbog kojeg mislim da nemamo opravdanje za sajber- natzie-duele.
A nasi dijalozi su vec krenuli u smeru: Ko je prvi poceo?(gledao si film 'Nicija zemlja'?)
Naveo sam samo neke opste , skoro banalne cinjenice koje nam ne dozvoljavaju
taj nacin komunikacije.
Razumem da ti pomalo smeta cinjenica da skoro svako sa "srpskih brda' moze da se registruje na hrvatskom-ravnicarskom forumu i ravnopravno diskutuje sa ostalim forumasima.
Ucestvujem na raznim diskusijama, cak i na nekim koji imaju u nazivu -serbian.Dolazili su odlazili i ostajali i neserbian diskutanti i skoro redovno su se desavale situacije tipa-sta ces ti ovde, idi na neki svoj, muslimanski forum...
Mogu da konstatujem da je i u sajberspejsu kao i u real life-u
.Kako prolazim na www.osijek031.com tako bi prosao i da nekim slucajem dodjem u Osijek.
Nasao bi se neki Real Life Jugovac kome bi zasmetalo moje prezime, ime,nadimak, ekavica...
Sva sreca pa su 'generalizatori' poput tebe u manjini.
A na forum sam dosao sa najcistijim namerama;pisem cak i o stvarima kojima sam malo kome ispricao, stvarima koje smatram svojom intimom
Mogu samo da konstatujem da se osecam kao da sam krenuo da se rukujem sa tobom a ti me iskulirao. Surprised

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
uplakani
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2006. 16:06 
Naslov:  Re: Kako me je mali Rom nacionalno osvestio
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jugovac, tko je tebe nacionalno ONESVESTIO????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2006. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srboljube? Ne biste prošli tako na ulicama Osijeka, ne vjerujem (bar ne danju, a po noći bi i ja lako dobila batina u "pijanim" dijelovima grada). A ja? Ja sam tako neopterećena time što se događalo prije 10-15-20 godina, samo sam 6 godina svog života živjela u SFRJ, i onda je sve nestalo: ja sam ratno dijete. Ali ničega i nikoga se ne spominjem po zlu. Još jedna-dvije generacije, i počet će se rađati oni koji su još neopterećeniji od mene: vrijeme liječi sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osim smrti i želučanih tegoba.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2006. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I želučane tegobe, ako nisi specifična vrsta živčenjaka čija želučana kiselina može otopiti prekooceanski brod.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2006. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Kad je pocelo sranje oko '90tih, meni je bilo cudno kako neki pricaju da se nesto nije smjelo, ovo-ono. Jebote, kad sam ucio o svom zavicaju ucio sam o Slavoniji i Baranji, kad sam ucio o svom rodnom gradu - ucio sam o Osijeku, kad sam ucio o republici - ucio sam o Hrvatskoj, kad sam ucio o Titu - ucio sam o Titu ;-) kad je bio bozic, stara je uvijek kitila bor


Potpisujem sve što si rekao. Bila sam slično odgajana. Nikad nisam imala problema jer sam se izjašnjavala kao Hrvatica. Nisu ni Srbi imali problema. Nikad nisam imala problema jer sam katolkinja. Nisu ni pravoslavci imali problema (namjerno spominjem samo te dvije nacije i vjere jer se svo ovo prepucavanje i svodi na to dvoje).
Premda, uvijek mi je bilo strano to jugoslavenstvo. Mislim, što je bio Jugoslaven...
Premda, ako pogledam malo šire,mogu se upitati i što su to zapravo - Amerikanci...

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2006. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ameri = borgovi.. Rolling Eyes

(eo, sramim se zbog generalizacije, al ne mogoh izdržat Wink )

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sta je to borg?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2006. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
I želučane tegobe, ako nisi specifična vrsta živčenjaka čija želučana kiselina može otopiti prekooceanski brod.


dakle...i želučanih tegoba...Smile

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
uplakani
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2006. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Srboljube? Ne biste prošli tako na ulicama Osijeka, ne vjerujem (bar ne danju, a po noći bi i ja lako dobila batina u "pijanim" dijelovima grada). A ja? Ja sam tako neopterećena time što se događalo prije 10-15-20 godina, samo sam 6 godina svog života živjela u SFRJ, i onda je sve nestalo: ja sam ratno dijete. Ali ničega i nikoga se ne spominjem po zlu. Još jedna-dvije generacije, i počet će se rađati oni koji su još neopterećeniji od mene: vrijeme liječi sve.


Kada bi ova prognoza o samo dvije generacije bila točna, hmm no bojim se da će izliječenje trajari upravo onoliko koliko je trebalo da se bolest razvije do razmjera kojima smo imali prilike svjedočiti, 100 godina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2006. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nemoj tako pesimisticno...
al imas pravo, though... jebiga, nekima ce trebati par godina, neki ce se uvijek pizdit. nemos protiv takih...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2006. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se sjećam priča da su nekim ljudima bili opasno ugroženi poslovi zbog ne bivanja članom partije ili odlaženja u crkvu. sjećam se osobno da se nismo usudili u školi izvući križić na lančiću iz majice (što sada naveliko nose i oni kojima taj križ predstavlja jedino modni detalj, mislim da to nije imalo nikakve veze sa srbima jer i oni štuju simbol križa i pogleda koje su nam neki upućivali zbog odlazaka u crkvu, ali nikada to nije išlo dalje od pogleda.
no to sad nije bitno, htjedoh zapravo reći kako me rastužuje što neki ljudi mogu okrenuti leđa ljudima koje su nazivali svojim prijateljima i djelili s njima sve bitne trenutke zbog jedne riječi koja im piše na rodnom listu (ovdje mislim na obje strane). upoznala sam mnoge ljude srpske nacionalnosti koji su doista prekrasni, i one koji su iz mješanih brakova i kojima je bilo doista teško i nekima još uvijek je jer za kojeg ćeš se roditelja odlučiti i zašto bi uopće morao. naglašavam ono što su već mnogi ovdje i rekli - bitno je da je čovjek čovjek bez obziro na koju stranu nosio razdjeljak, što mu piše u putovnci ...
sjećam se i priče jednog dečka kada su vodili neke engeze po vukovaru i jedan ih je englez upitao - ajd mi pokaži koji je od ovih ljudi na ulici srbin a koji hrvat, onda su on i kolega/kolegica nazvali sefa i pitali kako da mu odgovre. šef je rekao - recite da jedni imaju šiljaste uši, ali nemojte im reći koji. i onda je taj englez pitao a azašto se vi toliko ne slažete kad svi isto izgledate? (na to se javlja pitanje a zašto se oni ne slažu s ircima)- poanta ovoga je da smo još jako udaljeni od federacije genea rodenberrya, ali mislim da mi mladi moramo činiti korake jedni prema drugima kako ne bi i sami jednoga dana ponovili to ludilo devedesetih

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: