Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Elektrana na mine

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.10.2009. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ništa, onda joj nać' posao nadglednika u elektrani, nešto poput homera simpsona Smile
de., mislioče, razradi malo tu svoju ideju...kako bi ta elektrana funkcionirala, gdje bi bila postavljena...da se zeleni ne pobune

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.10.2009. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..nema nam mislioca...razrađuje misao...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mislioc
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2009. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › evo ako mi sastaviš studiju ja ću to proslijedit nekim ljudima na visokim položajima u gradu koje znam


Svakako evo glavnog principa


Čak predlažem da se elektrana zove "Branimir Glavaš"

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › ..nema nam mislioca...razrađuje misao...

Ja samo dolazim kad gruvaju a kako su opet počeli evo me. Te bombe stvarno bude u meni nešto kao u filmu "First Blood" kada je u Rambu probuđen ratni mehanizam nakon što su ga oni policajci zatvorili.

Ako ste toliko protiv elektrane jer više volite zagađivanjem okoline dobivati struju a ovako bi bilo čisto i još bi, kako je netko zamjetio, uvozili ne eksplodirano oružije iz drugih zemalja. Što je sjajno jer konačno bi to oružije našlo svoju svrhu umjesto da se nedužni civili ubijaju na njima. A tog oružija ima cijele planine.

No i ako ne napravimo elektranu mogli bi to gruvanje barem iskoristiti u turističke svrhe. Svatko zna da je sada nostalgija u modi da se ljudi vole sječati starih vremena, pa bi mi ljudima mogli pružiti da se sjete 1991 i 92' godine tj. rata. Napravimo neke kafiće bunkere, puštamo stare vjesti i ono što je najvažnije gruvanje. A oni strašljivi Zagrepčani i ini kada dođu onako se useru od straha i onda uposlimo babe vračare koje kao što gataju iz soca na dnu kave tako gataju iz smeđih mrlja na gačama tih preplašenih ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nu 100 kikoša Very Happy

edit: turbina mora bit položena vodoravno, problem zatvaranja komore za vodu bi bio oveći jer šta bi priječilo da se voda vrati nazad kad rokne mina. vrata moraju bit neka jebeno dobra pače blindirana s mehanizmom ko u podmornici da od gruvanja ne ode u 3pm itd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....monstrume....zašto bi turbina morala biti vodoravna....??? onda znači da bi ovdje bilo neko strujenje zraka....!!! ovako tlak tjera vodu prema gore....dakle turbina je u ovom slučaju dobro okrenuta....
...ali mi je malo čudna ova "komora za mine".....kako nju tehnički izvesti da izdrži svu tu silu..???
...a da bi ovo i funkcioniralo moramo imati stalni tlak ( pritisak, jel )..jer, kakva korist ako mi bacimo minu ona rokne stvori pritisak i turbina se zakrene...i nakon nekog vremena stane...dakle mi bi morali konstantno bacat te mine ( cca svako odmah ) da bi ovo funkcioniralo...a kažu da imamo još oko 2000 mina ....a kada bi stalno bacali mine to bi proizvodilo tolike vibracije i sile da bi se Brooklynski most urušio ( iako bi bombe bacali na ušću Drave i Karašice )...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

turbina nije dobro postavljena, pogledaj strujanje vode. ako voda ide na lijevo kroz one cijevi (lijevak) i izlazi pod još većim pritiskom gore udara direktno na osovinu turbine. jel ne bi bolja iskoristivost bila kada bi voda udarala direktno na pera turbine naravno kada bi se kondenzator odvojio od gornje komore s turbinom. naravno gornja i donja komora moraju bit spojeni da omoguće protok ili bi od prve explozije sve sam prsnulo.



bombaelektrana2.png
 Opis:
 Veličina:  129.48 KB
 Pogledano:  64 put(a)

bombaelektrana2.png



bombaelektrana2.png
 Opis:
 Veličina:  131.36 KB
 Pogledano:  46 put(a)

bombaelektrana2.png



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..jep...u pravu si....
na onoj prvoj slici koju je naš mislioc postavio tlak bi potjerao vodu prema gore....a ne kroz cijevi... ovako kako si ti napravio je teoretski ispravno... ( eto kikoši Smile )
.............

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2009. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

patentirajte

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2009. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
patentirajte

pa da nas mislioc tuži....
vjerovatno on razrađuje teoriju i skuplja naše teorije.. da,da..mislim da je tako

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2009. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta se ne bi moglo to izvest bez vode?
neki propeleri,strujanje zraka prema turbini? pa kakva je to elektrana ako ne dimi iz nje? Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.10.2009. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kak ste krenili....još ćete i napravit minaru...pored avenue mall-a Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2009. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › šta se ne bi moglo to izvest bez vode?
neki propeleri,strujanje zraka prema turbini? pa kakva je to elektrana ako ne dimi iz nje? Smile


mislim da bi se moglo ali bi onda zrak morao bit komprimiran i pod vakumom, a cijelo postrojenje jebeno dobro i čvrsto jer bi na najmanji znak puštanja zraka na tom mjestu ošlo sve u vražju mater. vodom je nekak jednostavnije za ovladat neg zrakom, a usput vidiš gdje pušta. al iskreno mislim čak da bi se moglo i napravit dihtanje u jednu stranu nekim prosječenim ovalnim gumama koje su jednostavno prorezane. pritisak explozije tjera vodu u pravom smjeru, prorezi se šire i tjeraju vodu pod pritiskom, kad pritisak oslabi guma se vraća u prvobitni položaj i onemogućava vraćanje unatrag.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada bi kondenzator postavili u suprotnom smjeru u odnosu na barokomore koja bi bila pod pritiskom minskog potiska mogli bi proizvesti veću fluktuaciju u smjeru generatora.

p.s. mislioc već sam kontaktirao neke ljude, uskoro će ti se javiti

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2009. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e pokraj komore za mine bi trebal bit komora sa minama koje su u pripremi koja se na pritisak vode (tamo di su kod monstruma slova "komora s minom") ubacuje unutra i puni elektranu...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mislioc
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2009. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ga opet su počeli.

Čujte pa i princip motora u autu radi na eksplozije i kojim oni samo brzinama mogu ići. Tako da bi mogli i elektranu napraviti u stilu malo večeg motora za auto, samo s malim izmjenama.
Treba to izraditi odmah i imati povjerenja u sebe a ne čekati da se neki iz Zagreba toga sjeti. Recimo ja sam još prije desetak godina imao ideju da se stave solarni paneli u Saharu i tako snabdjeva barem Evropa, no tek sada su ljudi počeli pisati o tome, jer se toga sjetio neki tip u Zürichu ili ne znam gdje.

A i inače korištenje nafte je griota. To je kao da bacate mačiće u rezervoar, jer nafta se koristi u toliko drugih stvari. Recimo za proizvodnju plastike ili kreme protiv hemeroida i ako ljudi kao civilizacija žele opstati još tisučljećima moraju čuvati naftu jer ljudi u budučnosti neće imati s čim da zalječe hemeroide.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: