Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Emigrirati ili ostati, that is the question

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Gdje vidite sebe za deset godina?

1. U Hrvatskoj, ovo je moja domovina
16%
 16%  [ 4 ]
2. U Hrvatskoj, nemam drugog izbora
4%
 4%  [ 1 ]
3. Bilo gdje mi ponude uvjete za normalan živor
54%
 54%  [ 13 ]
4. Koga briga sve dok Drava teče nizvodno i ima piva u dućanu iza čoška
25%
 25%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 24


Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.09.2009. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › da..rudaru sigurno ostane 1000 eura na kraju mjeseca.. gospodo malo ste se zajebali... da je tako Australija ne bi imala 20 milijuna neko 200 milijuna stanovnika... jedva tebe čekaju da dođeš.. Po tvome rudari imaju plaću 5000 eura.. treba i jest u Australiji, stanovat, robu kupi..auto tenkirat. Razlika sirotinje u RH i tamo je što je vlasnik tvoje kuće ili stana 1 banka, a kod njih hipoteku drže 2-3 banke:-D


Tako govore po noćnim klubovima nakon trećeg piva oni koji nemaju pojma o čemu se radi. No dobro.

Došao sam Down Under u vrijeme najveće krize kada su bankovne kamate bile 17% i kad je nezaposlenost udarila 12%. Stjecajem okolnosti, nakon osam mjeseci, dobio sam posao na zamjenu u školi gdje su mi djeca bila upisana. Iduće školske godine su mi ponudili "full time job". (Imo sam lijepe oči i ništa više.) Radio i podstanarčio dok nisam nakon pet godina odlučio (žena me nagovorila) uzeti kredit i početi graditi kuću. Onda smo, uz moj posao u srednjoj školi i njezino povremeno zamjenjivanje u dječjim vrtićima uvečer čistili jednu poslovnu zgradu.

Dakle, ujutro iz kuće u pola 8 u školu, u 4 poslijepodne kući i brza večera i presvlačenje pa na čišćenje u 5 i pol do 9. I tako pet godina. Nije rudnik, ali ipak smo imli fakultetsko obrazovanje i karijeru u Hrvatskoj. Ali nitko se nije žalio.

Da skratim - danas imamo kuću i stan s hipotekom (ako prodam kuću ostaje mi stan jer sam se riješio hipeteke). A nismo baš nešto bili štedljivi. U zadnjih 9 godina smo pet puta putovali "po evropama", svake godine bar tri-četiri puta "istražujemo" Australiju, volimo ići na koncerte, u kazalište, fine restorane.....

I, ono najvažnije, u protekloj financijskoj godini smo zaradili 80K AUD prije plaćanja poreza, a imamo i privatno zdravstveno osiguranje koje nije obavezno.

I vidimo se i ove godine za Božić u Osijeku. (Ako Bog da)


hmm, iz ovog tvog posta ... ja jedino sto mogu zakljuciti da ti imas 'sve' osim zivota.

a zivot je nesto cega se ja ni za kakve pare ne bi odrekao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.09.2009. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da svaki hrvat radi 2 posla imao bi za sasvim pristojan život... jel se to u RH ne mogu radit 2 posla u isto vrijeme?? ja znam ljude koji rade od 12-14h na dan.. imaju lijepe kuće i dobre aute...al ljudi rade..ne seru kako će propast, kako smo mi banana država itd.

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.09.2009. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@audiworld
"Today as always, men fall into two groups: slaves and free men. Whoever does not have two-thirds of his day for himself, is a slave, whatever he may be: a statesman, a businessman, an official, or a scholar."
— Friedrich Wilhelm Nietzsche

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › da..rudaru sigurno ostane 1000 eura na kraju mjeseca.. gospodo malo ste se zajebali... da je tako Australija ne bi imala 20 milijuna neko 200 milijuna stanovnika... jedva tebe čekaju da dođeš.. Po tvome rudari imaju plaću 5000 eura.. treba i jest u Australiji, stanovat, robu kupi..auto tenkirat. Razlika sirotinje u RH i tamo je što je vlasnik tvoje kuće ili stana 1 banka, a kod njih hipoteku drže 2-3 banke:-D


Tako govore po noćnim klubovima nakon trećeg piva oni koji nemaju pojma o čemu se radi. No dobro.

Došao sam Down Under u vrijeme najveće krize kada su bankovne kamate bile 17% i kad je nezaposlenost udarila 12%. Stjecajem okolnosti, nakon osam mjeseci, dobio sam posao na zamjenu u školi gdje su mi djeca bila upisana. Iduće školske godine su mi ponudili "full time job". (Imo sam lijepe oči i ništa više.) Radio i podstanarčio dok nisam nakon pet godina odlučio (žena me nagovorila) uzeti kredit i početi graditi kuću. Onda smo, uz moj posao u srednjoj školi i njezino povremeno zamjenjivanje u dječjim vrtićima uvečer čistili jednu poslovnu zgradu.

Dakle, ujutro iz kuće u pola 8 u školu, u 4 poslijepodne kući i brza večera i presvlačenje pa na čišćenje u 5 i pol do 9. I tako pet godina. Nije rudnik, ali ipak smo imli fakultetsko obrazovanje i karijeru u Hrvatskoj. Ali nitko se nije žalio.

Da skratim - danas imamo kuću i stan s hipotekom (ako prodam kuću ostaje mi stan jer sam se riješio hipeteke). A nismo baš nešto bili štedljivi. U zadnjih 9 godina smo pet puta putovali "po evropama", svake godine bar tri-četiri puta "istražujemo" Australiju, volimo ići na koncerte, u kazalište, fine restorane.....

I, ono najvažnije, u protekloj financijskoj godini smo zaradili 80K AUD prije plaćanja poreza, a imamo i privatno zdravstveno osiguranje koje nije obavezno.

I vidimo se i ove godine za Božić u Osijeku. (Ako Bog da)


hmm, iz ovog tvog posta ... ja jedino sto mogu zakljuciti da ti imas 'sve' osim zivota.

a zivot je nesto cega se ja ni za kakve pare ne bi odrekao.


De nemoj me ......
Čovjek ima posao, supruga također, imaju djecu, pristojna primanja, putuju, rješeno stambeno pitanja, žive u prelijepoj zemlji, zdravlje ih služi...
Jel' se može od života nešto više poželjeti ???
Ne znam, možda ti je u oko upala činjenica da on i supruga moraju raditi dva posla i da im ne ostane vremena za lađenje jaja ? Da se tako ponaša barem 30 % ljudi u RH ne bi bili u govnima u kakvim smo sada.
Što to od života njima fali pitam ja tebe ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.09.2009. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›

De nemoj me ......
Čovjek ima posao, supruga također, imaju djecu, pristojna primanja, putuju, rješeno stambeno pitanja, žive u prelijepoj zemlji, zdravlje ih služi...
Jel' se može od života nešto više poželjeti ???
Ne znam, možda ti je u oko upala činjenica da on i supruga moraju raditi dva posla i da im ne ostane vremena za lađenje jaja ? Da se tako ponaša barem 30 % ljudi u RH ne bi bili u govnima u kakvim smo sada.
Što to od života njima fali pitam ja tebe ?


Bili bi u istim govnima, prije svega zbog vanjskog duga i korupcije, lošeg pravosuđa itd.
Fali im više vremena za sebe i djecu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › @audiworld
"Today as always, men fall into two groups: slaves and free men. Whoever does not have two-thirds of his day for himself, is a slave, whatever he may be: a statesman, a businessman, an official, or a scholar."
— Friedrich Wilhelm Nietzsche


Super...
Sad isprintaj tu poruku i odi s njom kupiti djetetu novu trenerku za školu, nove patike, nove hlače, plati satove engleskoj jezika, plati račun za struju, račun za plin, za telefon, za vodu, za internet, plati ratu kredita za stan, ratu kredita za auto...da nastavim dalje?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.09.2009. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Super...
Sad isprintaj tu poruku i odi s njom kupiti djetetu novu trenerku za školu, nove patike, nove hlače, plati satove engleskoj jezika, plati račun za struju, račun za plin, za telefon, za vodu, za internet, plati ratu kredita za stan, ratu kredita za auto...da nastavim dalje?


Nabrojano ne mijenja istinitost Nietzscheove tvrdnje.
Ta tvrdnja u biti govori da su većina ljudi robovi a da toga nisu ni svjesni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Super...
Sad isprintaj tu poruku i odi s njom kupiti djetetu novu trenerku za školu, nove patike, nove hlače, plati satove engleskoj jezika, plati račun za struju, račun za plin, za telefon, za vodu, za internet, plati ratu kredita za stan, ratu kredita za auto...da nastavim dalje?


Nabrojano ne mijenja istinitost Nietzscheove tvrdnje.
Ta tvrdnja u biti govori da su većina ljudi robovi a da toga nisu ni svjesni.


Gle, Nietzche je umro 1900 godine.
Ja živim u 2009-oj .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.09.2009. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›

Gle, Nietzche je umro 1900 godine.
Ja živim u 2009-oj .


On je umro ali njegove ideje nisu. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.09.2009. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Što to od života njima fali pitam ja tebe ?


pa upravo zivot.

ako ne mozes procitati, prstom prati tekst pa ce ti mozda biti jasnije sto ljudi koji rade 2 posla imaju od zivota i sto djeca ljudi koji rade dva posla imaju od roditelja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2009. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Što to od života njima fali pitam ja tebe ?


pa upravo zivot.

ako ne mozes procitati, prstom prati tekst pa ce ti mozda biti jasnije sto ljudi koji rade 2 posla imaju od zivota i sto djeca ljudi koji rade dva posla imaju od roditelja.



Moj otac i moja majka rade po dva posla, tak' da mi nemoj prodavati te srcedrapajuće priče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.09.2009. 7:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živjela sam i radila inozemstvu, ne u australiji, nego malo bliže i znam otprilike u čem je kvaka..vani poslodavci cjene vrijednog radnika, cjene rad i plaćaju za to..a zakoni su takvi da ne mogu tako lako zaobići naknadu za obavljeni rad pa svoje radnike plaćaju.
A što me dočekalo ovdje ?
Samo razočaranje, htjela sam i još uvijek želim raditi bilo kakav posao za pristojnu i sigurnu naknadu. Više put sam se opekla pa odradila i bila na kraju izigrana (ostala bez plaće). O nekom poslu a da nije na crno ne mogu ni sanjati.
A ovi poslići , sezonski u poljoprivredi , ma to je da se malo zakrpaš, možda bi to išlo kao neki drugi posao..
Čudi me kako pišete da se u Hr može raditi i od plaće dobro živjeti.
Izgleda da sam pravi baksuz.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.09.2009. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel se može znati koliki je taj stan i kuća koju posjeduju..voze li kakav auto, koji... gdje se nalaze te nekretnine...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.09.2009. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
Čudi me kako pišete da se u Hr može raditi i od plaće dobro živjeti.
Izgleda da sam pravi baksuz.


u hr je tesko pronaci posao. tesko ga je i zadrzati ... i oni koji ga ne uspjevaju pronaci sasvim opravdano odlaze 'trbuhom za kruhom'. ... ali oni koji imaju posao, uglavnom pristojno zive.

greska je sto mi smatramo da nama rodjenjem pripada standard u kojem uzivaju razvijene zemlje, pa svim silama to pokusavamo oponasati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.09.2009. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi grcaju, svima je teško..prošle godine 80 000 novih auta... sve na kredit... nemojte vozit aute na kredit.. kupite škodu octaviju za 10 000 novu( tour) ili neku polovnu..al oda nisi baja. 200 000 rvata na skijanje godišnje... naravno da je teško kad živiš iznad svojih mogućnosti... Hrvati u prosjeku voze kvalitetnije aute od Australaca... Opel Astra je bolja od bilo kojeg auta tog tipa u klokan.landu

p.s. evo pa rješite. http://www.jutarnji.hr/stvarni_zivot

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: