Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sapunica o Studentskom domu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 18:55 
Naslov: Bad ! Sapunica o Studentskom domu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se i očekivalo u studentskim i inim krugovima bliskim studentima, peripetije u novom domu su počele, da ne kažemo i nastavile se... Zašto bi bilo jednostavno kad se u Osijeku sve može izvesti cirkuskom točkom - komplicirano!?!

Nakon što su useljeni i nakon što im je blagonaklono oprošten jedan mjesec boravka u Domu, ubrzo se ispostavilo da studenti nemaju ni obećanu kablovsku TV, a bogami time ni kablovski internet. Umjesto uvođenja optičkog voda, sada se pribjeglo uvođenju satelitske TV i CARNet-a, na koji će se priključiti tek onda kada isti provider umreži i ostale sveučilišne ustanove u Hrvatskoj!!

Da bi stvar bila još ljepša; nešto što se nije obećavalo, jer se smatralo potpuno prirodnim da jedan studentski dom ima, je - topla voda! Između 19 i 21 sat, u Studentskom domu ne računajte na tuširanje toplom vodom, radi preopterećenja sustava!! Za rješenje ovog problema pobrinula se Uprava Doma, kako doznajemo - studenti su umoljeni da se u to vrijeme NE tuširaju!!

Treba li još podsjetiti da je mjesečna cijena smještaja u Domu (419,38 kuna) - najveća u Hrvatskoj!?


Photo:Gemi031

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj, s prijateljima sam vodila raspravu o toj cijeni i domu... Njih nekoliko je tvrdilo da je cijena OK, njih nekoliko da nije. Da se mene pita, a ne pita me se, ja bih cijenu spustila. Iskreno, ne znam zasto svi hvale "hotelski" smjestaj kad to meni tako ne izgleda. Kao i svaki dom, jedino su neki stari pa izgledaju lose. To je lijepo i novo i super, ali eto... Preskupo. I to ne pisemsamo zato jer nemaju tople vode i to sve nabrojano. I prije sam mislila da je cijena previsoka.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako pogledate život u ćumezima po gradu gdje se tri studenta guraju u 2 sobička s kupatilom za 1000kn + režije, ja mislim ipak da pretjerujete. Pogotovo jer je novi dom još u fazi kada je nov i majstori su još uvijek unutra i sve se rješava. Naučite se, dragi kolege, kada vam nešto ne odgovara potruditi se i reći nekome tko vam može pomoći u vašim problemima. A ne samo kukati okolo i očekivati da će se sve riješiti samo od sebe jer neće.

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2006. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekad je biti studentom bila privilegija, danas je to luksuz. Moram priznati da su nejednake sanse u obrazovanju za sve jako losa stecevina zapada...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.01.2006. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a čini mi se da smo baš jutros negdje ovdje na forumu spominjali kako je vrijeme da počnu napokon pristizati pritužbe na novouseljeni studenstki dom... osijek031.com smile


hvala, majstori & organizatori, što nas ni ovaj put niste iznevjerili.
u duhu tradicije!
osijek031.com smile

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2006. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@anastazija, catharine - ne radi se ovdje o usporedbi s privatnim smještajem, nego o usporedbi s cijenom smještaja u ostalim domovima u Hrvatskoj. Ako je pravedno da isti aršin vrijedi za sve, zašto to nije tako??

Po čemu je npr. Zagreb zaslužio da pruži jeftiniji smještaj pridošlim studentima ?
Možda da im tamo ostanu naši slavonski mozgovi ili možda da ne bi studenti dolazili u Osijek i razvili našu regiju svojim znanjem i ostankom, zaposlenjem...?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2006. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Čuj, s prijateljima sam vodila raspravu o toj cijeni i domu... Njih nekoliko je tvrdilo da je cijena OK, njih nekoliko da nije. Da se mene pita, a ne pita me se, ja bih cijenu spustila. Iskreno, ne znam zasto svi hvale "hotelski" smjestaj kad to meni tako ne izgleda. Kao i svaki dom, jedino su neki stari pa izgledaju lose. To je lijepo i novo i super, ali eto... Preskupo. I to ne pisem samo zato jer nemaju tople vode i to sve nabrojano. I prije sam mislila da je cijena previsoka.

dakle
cijena ne da nije ok, nego nije ni blizu ok
ako ja u zagrebu najbolji dom placam 126 kn mjesecno koji ima: svoje kupatilo, besplatni internet, toplu vodu (isuse, zar ovo moram i pisati uopce???), kuhinjicu, kabelsku, neke sobe imaju i balkon, zasto ta "hotelska sobica" (isuse, ko je to tako uopce nazvao???) u os kosta duplo vise??? ajmo, konkretno zasto???

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Ako pogledate život u ćumezima po gradu gdje se tri studenta guraju u 2 sobička s kupatilom za 1000kn + režije, ja mislim ipak da pretjerujete.

tko uopce usporeduje zivot u stanu i domu? da imamo para zivjeli bi u stanovima koje bi nam mamice i tatice kupili, a ne u domu Rolling Eyes za nekog tko zivi od drzavne stipendije recimo, i ovih 126kn u zg-u je previse, mogu mislit kak se netko tek u osijeku snalazi...
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Pogotovo jer je novi dom još u fazi kada je nov i majstori su još uvijek unutra i sve se rješava.

da, i??? sta bi se trebalo i grijanje ugasit dok su majstori tamo? ma, ajmo i zidove srusit, sta ce ima??? Rolling Eyes
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Naučite se, dragi kolege, kada vam nešto ne odgovara potruditi se i reći nekome tko vam može pomoći u vašim problemima. A ne samo kukati okolo i očekivati da će se sve riješiti samo od sebe jer neće.

ok, ajde budi onda pametna i reci im kom to da se obrate? mislim da ljudi sam cekaju da pomognu studentima... Rolling Eyes jea, right Rolling Eyes

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Nekad je biti studentom bila privilegija, danas je to luksuz. Moram priznati da su nejednake sanse u obrazovanju za sve jako losa stecevina zapada...

a sto se toga tice, moram priznati da nisi bas u potpunosti u pravu...jasno da je lakse studirat ak su ti mamica i tatica dobro situirani, al da se moze i ovak, moze se...fino uci, pokupi si stipendijicu neku...pokupi par nagrada, malo se potrudi i radi uz fakse (moze se, vjerujte) i da vis veselja...ak nis drugo, bar ces naucit cijenit novce za ubuduce
uf
eto
tolko od mene zasad Smile

_________________
...i zao glas za mnom stize
i brdo olajavanja
za dobrim konjem prasina se dize
jos jedna cigareta pre spavanja..

ps ja nisam umisljena
ja sam savrsena
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2006. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Nekad je biti studentom bila privilegija, danas je to luksuz. Moram priznati da su nejednake sanse u obrazovanju za sve jako losa stecevina zapada...


Ili je to kod nas loše organizirano...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2006. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Malamaca"]
Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Čuj, s prijateljima sam vodila raspravu o toj cijeni i domu... Njih nekoliko je tvrdilo da je cijena OK, njih nekoliko da nije. Da se mene pita, a ne pita me se, ja bih cijenu spustila. Iskreno, ne znam zasto svi hvale "hotelski" smjestaj kad to meni tako ne izgleda. Kao i svaki dom, jedino su neki stari pa izgledaju lose. To je lijepo i novo i super, ali eto... Preskupo. I to ne pisem samo zato jer nemaju tople vode i to sve nabrojano. I prije sam mislila da je cijena previsoka.

dakle
cijena ne da nije ok, nego nije ni blizu ok
ako ja u zagrebu najbolji dom placam 126 kn mjesecno koji ima: svoje kupatilo, besplatni internet, toplu vodu (isuse, zar ovo moram i pisati uopce???), kuhinjicu, kabelsku, neke sobe imaju i balkon, zasto ta "hotelska sobica" (isuse, ko je to tako uopce nazvao???) u os kosta duplo vise??? ajmo, konkretno zasto???

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Ako pogledate život u ćumezima po gradu gdje se tri studenta guraju u 2 sobička s kupatilom za 1000kn + režije, ja mislim ipak da pretjerujete.

tko uopce usporeduje zivot u stanu i domu? da imamo para zivjeli bi u stanovima koje bi nam mamice i tatice kupili, a ne u domu Rolling Eyes za nekog tko zivi od drzavne stipendije recimo, i ovih 126kn u zg-u je previse, mogu mislit kak se netko tek u osijeku snalazi...
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Pogotovo jer je novi dom još u fazi kada je nov i majstori su još uvijek unutra i sve se rješava.

da, i??? sta bi se trebalo i grijanje ugasit dok su majstori tamo? ma, ajmo i zidove srusit, sta ce ima??? Rolling Eyes
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Naučite se, dragi kolege, kada vam nešto ne odgovara potruditi se i reći nekome tko vam može pomoći u vašim problemima. A ne samo kukati okolo i očekivati da će se sve riješiti samo od sebe jer neće.

ok, ajde budi onda pametna i reci im kom to da se obrate? mislim da ljudi sam cekaju da pomognu studentima...
Vrlo lijepo, bravo, svaka čast. Samo ti ostani u Zg-u!Jer očito nikada nisi čula za studentske organizacije i nikada nisi ni bila u novom domu pa ni ne znaš što on sve ima. A zašto su razlilčite cijene. Pa pogledaj samo standard u Zg-u i u Os i sve će ti biti jasno. Zašto isto tako po trgovinama iste stvari u Zg-u su duplo niže cijene za razliku od Os? Znaš li uopće koje je najveće Sveučilište u Hrvatskoj? A da i ne govorim o ostalim stvarima. Grijanje i bojler je već riješeno i takvih problema više ne bi trebalo biti. I da, nemoj samo zaboraviti kakvo je to tvoje kupatilo u odnosu na ono u novom domu? Dalje, koliko ti je brz net jer ovi studenti će imati najbrži internet u cijelom gradu... svaki početak je težak, zato samo još mrvicu strpljenja. a vi koji nemate pojma kako izgleda novi dom, najprije provjerite pa onda argumentirano pljujte. Inače postoji rektorat, studentski zbor i upravitelj stuca koji su tu za studente... prema tome, kolege, niste sami.

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2006. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vrlo lijepo, bravo, svaka čast. Samo ti ostani u Zg-u!

i hocu hvala na pitanju, ali to ne znaci da me ne zanima sto se dogada u osijeku jer to je ipak moj grad...
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Jer očito nikada nisi čula za studentske organizacije i nikada nisi ni bila u novom domu pa ni ne znaš što on sve ima.

da, imas pravo, ja nemam pojma sto su to stud organizacije, mi to ovdje u zg-u nemamo Rolling Eyes
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › A zašto su razlilčite cijene. Pa pogledaj samo standard u Zg-u i u Os i sve će ti biti jasno. Zašto isto tako po trgovinama iste stvari u Zg-u su duplo niže cijene za razliku od Os? Znaš li uopće koje je najveće Sveučilište u Hrvatskoj? A da i ne govorim o ostalim stvarima.

znam da je standard drugaciji, al da je duplo veca cijena prevelika je, jbg, moglisu bar 300kn stavit ak nis drugo...
najvece sveucileste - zagrebacko, da, i?
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Grijanje i bojler je već riješeno i takvih problema više ne bi trebalo biti. I da, nemoj samo zaboraviti kakvo je to tvoje kupatilo u odnosu na ono u novom domu?

isto, jer sam u novom paviljonu i kupatilo mi ne moze biti bolje, hvala na pitanju (a da ne spominjem da je duplo vece neg vase)
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Dalje, koliko ti je brz net jer ovi studenti će imati najbrži internet u cijelom gradu...

100.0 Mbps iliti najbrzi, jos jednom hvala na pitanju
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › svaki početak je težak, zato samo još mrvicu strpljenja.

slazem se, ali ne treba zato pricati bajke nego lijepo objasniti kako stoji situacija...
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › a vi koji nemate pojma kako izgleda novi dom, najprije provjerite pa onda argumentirano pljujte.

ja znam kak izgleda novi dom..
Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Inače postoji rektorat, studentski zbor i upravitelj stuca koji su tu za studente... prema tome, kolege, niste sami.

naravno da postoji, ali djeluje li uvijek kada bi trebao?


ps- nije mi namjera svadat se s tobom, niti bezrazlozno pljuvat po st domu u os, samo zelim naglasiti kako nije fer da je tolika razlika izmedu domova u os i zg-u jer svi smo mi studenti isti....i da cinjenica da je preskup i dalje stoji, bez obzira na standarde i bez obriza sto je dom nov....
samo bih zeljela da i moji osjecani i oni koji dodu studirat u osijek imaju iste privilegije kao i ja u zagrebu

_________________
...i zao glas za mnom stize
i brdo olajavanja
za dobrim konjem prasina se dize
jos jedna cigareta pre spavanja..

ps ja nisam umisljena
ja sam savrsena
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2006. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imate vi još veću studentsku organizaciju i još više studentskih udruga... raspitaj se, Malamaco!

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2006. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Imate vi još veću studentsku organizaciju i još više studentskih udruga... raspitaj se, Malamaco!

pa zeno draga, ono je bilo ironicno receno Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
...i zao glas za mnom stize
i brdo olajavanja
za dobrim konjem prasina se dize
jos jedna cigareta pre spavanja..

ps ja nisam umisljena
ja sam savrsena
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2006. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde, necu vas kvotirat, al mozete vi puno bolje od "moj dom je bolji od tvoga" sranja...

naravno da je zagrebacko sveuciliste organiziranije - gaddemit, pa zg je veci stoosamdesttri puta od os.

stud. organizacije u osijeku koje bi mogle pomoci? hehehe....mora da me zajebavas. to ne postoji. to je mit. studenstki zbor, mozda?(u pokusaju da stavim ovdje onog smajlija sto bljuje mi pao sustav, pa necu opet).

najbrzi internet? ne, ne, draga - internet ce biti kablovski. ako se ne varam. dakle, ista brzina koju i ja imam doma za simbolicku naknadu i koju imaju i(da,da,nes vjerovat) svi u domovima u zg. a u osijecki dom ce se uvesti tek nakon ogromnih radova koji tek moraju zapoceti. ako se imalo razumijes u instalacije, zamisli onda tek koliko ce posao tog opsega trajati?

nedostatak tople vodse -sori, prvo kasne 3 ili koliko vec mjeseci sa useljenjem zbog (nepotvrđeno, ali vjerujem) političkih malverzacija, pa im se treba opravdati sto nisu sredili to na vrijeme?

itd...da sad ne serem.

nemozes, podvlacim, NE MOZES mi tvrditi da je ta cijena opravdana. sto je sa nekolicinom studenata (istina, cuo sam , nisam ih upoznao, ali izvorima vjerujem) koja su, nakon tromjesecnog cekanja na dom, jer si nisu mogli priustiti stan, morali odustati od doma? nisu imali para.
koncept doma je zamisljen kao pomoc studentima, ili se varam? kao, jeftin smjestaj i to sve?


jebote, otkako sam mal aktivniji u osijeku, sve mi se vise cini da se ovdje stalno pare neopravdano trose na nepotrebne stvari, pa se naplacuje gradjanima.
bio sam u domu. to je jebeno pretjerivanje sta su napravili od njega. ogromni prozori koji nicemu ne sluze, stylish uređenje, zakurac.

ev, prestajem srat o tome, jer mi se ne da. izgradnja doma je jedna neuspjela situacija. zao mi je sto studenti sad placaju tudje racune...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2006. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma svi vi imate pravo na svoje mišljenje. Ne mogu reći da je krivo, ali ja se s tim ne slažem i ne da mi se dalje pisati o tome zašto se ne slažem... Nadam se da će se ubrzo nešto napraviti što će vas navesti da promijenite mišljenje. A cijena doma se meni, al' najiskrenije čini ok s obzirom na sve ostale troškove i jer znam nešto što vi ostali ne znate. Zato, ja sam svoje rekla. A vi slobodno, kako god..

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2006. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la: ›
A cijena doma se meni, al' najiskrenije čini ok s obzirom na sve ostale troškove i jer znam nešto što vi ostali ne znate.


?
opet, sto bi moglo opravdati pretjeranu cijenu? znam da se na tom domu zaradilo i sa strane na sve strane, pa...mislim da to nije opravdanje.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: