Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još jedan hrvatski paradoks

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Illa Tristia je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
...po meni, jedino što bi trebalo napraviti jest objaviti javno registar...pa da narod zna tko su svi ti silni vojnici koji su obranili Lijepu našu....


ma zna narod, ali se boli reagirati... - zbog osvete. zna se tocno u svakom selu ko je bio na crti,a tko u dojclandu. i tko prima a ne bi trebao. sve se zna. akcije fali.


Sama objava registra ne znači ništa. Svojedobno je Slavonski dom objavio ratne invalide Os-Ba županije, što je neke tamo umalo koštalo glave, i što se dogodilo? Osim što smo se poprilično dobro zabavljali gledajući tko je sve u Osijeku 30-40% postotni invalid, dogodilo se nije ništa. Objava registra bila bi tek malena prolazna neugodnost lažnih invalida, lažnih branitelja i drugih nezasluženih povlastičara, odnosno kratkotrajna muka pravih branitelja kada bi vidjeli tko je sve navodno s njima boravio u rovu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...akcija se dogoditi neće, prejak je lobi onih koji se ne bi trebali nalaziti u registru...pri tom čak ni ne mislim na broj ljudi, nego tko su i s kakvim su činovima otišli u mirovinu, te što su radili.....
...a javna objava bi možda dala barem moralnu satisfakciju onima koji bi mogli pljuniti pred čovjeka koji je svoj invaliditet zaradio u saobraćajki negdje u zagrebu....
...o HVO mirovinama ne želim ni pričati, nema smisla...članak koji je dao @Felt dovoljno govori o "hrvatskim braniteljima" i hrvatskom vijeću obrane....


znam Sad

mogli bi oni pljuniti pred njega, ali njega opet ne bi bilo stid.. da ima imalo obraza ne bi se poredio s onima koji su uistinu to zasluzili.
a bilo bi lijepo razvikati takve, da se ne zna samo lokalno za nih. Smile mozda bi im se obrazi ipak malo zacrvenili..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...kao što rekoh, bar bi malo moralne satisfakcije bilo za one koji tu nepravdu osjećaju kroz vlastito iskustvo....kada bi znali da će ovima drugima i pet minuta biti neugodno...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto i vrlo friškog primjera...pitam se hoće li se sad javiti možda netko tko ima opravdanja i za ovo?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao sto sam i rekla, ne vide obicni ljudi tih novaca. prvo guzonje iz hrvatske uzmu dio, onda guzonje iz bih uzmu dio, i onda se misli da ti novci dodju do obicnog covjeka..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la: ›





po osnovu minulog rada kojega su ostvarili nateritoriju RH


no dakle

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Illa Tristia je napisao/la (Pogledaj post): › kao sto sam i rekla, ne vide obicni ljudi tih novaca. prvo guzonje iz hrvatske uzmu dio, onda guzonje iz bih uzmu dio, i onda se misli da ti novci dodju do obicnog covjeka..


...kao što i napisah: hrvatski paradoks...umjesto sirotinje, hranimo one koji imaju i više nego što zaslužuju...k tome još bi bilo i najbolje da nisu iz te naše jadne države....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): › 700 milijuna kuna za one koji su branili i obranili ovu zemlju od agresora je puno, a nije puno gotovo 1 700 milijuna za one koji su ovu zemlju prvo ekonomski uništili, a onda pokušali i vojno osvojiti.


...ovaj je citat još i bolji...podebljani dio govori sve o autoru posta:
1. ne zna čitati s razumijevanjem
2. nema pojma o zemljopisu
3. nije shvatio poantu teksta
4. ne zna što je riječ "paradoks"

...no, to ga ne spriječava govoriti drugima da su nenormalni, jer imaju drugo mišljenje...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2009. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Illa Tristia je napisao/la: ›
sad mi je jasno zasto moj stari (inace ne dobiva ni kune sto je bio branitelj, nije cak htio ni po odlikovanje otic) izbjegava svaku temu o ratu.. zamislite vi to

svaka čast ocu na obrazu.čovjek vidi tko se sve oko njega okoristio statusom pa se ne želi prljati sa takvim smećem.vjerujem da mu nije lako al mu je zato savjest čista.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjivance
Offline
Avatar

Ukupno postova: 160
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.09.2009. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Vi zaboravljate za koga ti svi "branitelji" "hvo" i oni "bre" glasuju na izborima!!!

Ja se nesmatram braniteljem već dragovoljcem Domovinskog rata i zadržavam pravo da ne izlazim na glasanje, jer nemam za koga da glasam

_________________
Nemožeš biti gnjevan mladi čovjek, pošto odavno više nisi mlad.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zujo
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.09.2009. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›
Vi zaboravljate za koga ti svi "branitelji" "hvo" i oni "bre" glasuju na izborima!!!

Ja se nesmatram braniteljem već dragovoljcem Domovinskog rata i zadržavam pravo da ne izlazim na glasanje, jer nemam za koga da glasam
To ne znači da nije netko glasao umjesto tebe.Bolje je izaći na izbore pa prekrižiti listić nego uopće ne izaći.Neznam, dali si primjetio koliko ima mjesta u Zagori koja imaju više birača nego stanovnika?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Razor
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2009. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjivance je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›
Vi zaboravljate za koga ti svi "branitelji" "hvo" i oni "bre" glasuju na izborima!!!

Ja se nesmatram braniteljem već dragovoljcem Domovinskog rata i zadržavam pravo da ne izlazim na glasanje, jer nemam za koga da glasam

bolje izać na izbore, jer ako ne izađeš ti daješ glas trenutnoj vladi, a svi onda pljuju kako im je loše a teško im je ustat i otić i stavit X...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.09.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
errrr je napisao/la: ›





po osnovu minulog rada kojega su ostvarili nateritoriju RH


no dakle



Ironija Odn. apsurd je u tome što taj minuli rad je podrazumijevao progon hrvatskih domoljuba i neistomišljenika, nerijetko likvidacije koje su dotična gospoda vršili kao pripadnici UDBA-e, KOS-a , SDB-a ili koje već službe kojoj su pripadali. Kasnije ta ista gamad je bila protiv samostalne i suverne Hrvatske i na sve načine pomagala velikosrbskoj politici da zadrži kakavu takvu krnju srboslaviju.
I zato je ta komuniostička i veleizdajnička bagra nagrađena povlaštenim HRVATSKIM mirovinama.
sic!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.09.2009. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
errrr je napisao/la (Pogledaj post): › 700 milijuna kuna za one koji su branili i obranili ovu zemlju od agresora je puno, a nije puno gotovo 1 700 milijuna za one koji su ovu zemlju prvo ekonomski uništili, a onda pokušali i vojno osvojiti.


...ovaj je citat još i bolji...podebljani dio govori sve o autoru posta:
1. ne zna čitati s razumijevanjem
2. nema pojma o zemljopisu
3. nije shvatio poantu teksta
4. ne zna što je riječ "paradoks"

...no, to ga ne spriječava govoriti drugima da su nenormalni, jer imaju drugo mišljenje...


A tvoj jadni pokušaj analiziranja mene, meni govori da si tuka veća negoli sam i mislio.

Zaglupljena i zaslijepljena političkim pamfletima koji siju mržnju i razdor medju sve Hrvate, autora kalibra Viktor (smrdljivi) Ivančić ili Jergović ( kukavica) Miljenko ili Drago (osvetnik Zoro) Hedl + još masa "novopečenih" ikona koje štancaju index&co, sorosevi plaćenici i veleizdajnici ove jadne i napaćene zemlje.
Samo ti slušaj i čitaj takve mamlaze umjesto svog zdravog razuma.

Čak ni statistike koje iznose nisu točne i ova cifra o 700 mil. kuna je netočna što je čista obmana javnosti.
Ali kome pričati?! Guskama poput tebe?
ha-ha-ha...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.09.2009. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
Illa Tristia je napisao/la: ›
sad mi je jasno zasto moj stari (inace ne dobiva ni kune sto je bio branitelj, nije cak htio ni po odlikovanje otic) izbjegava svaku temu o ratu.. zamislite vi to

svaka čast ocu na obrazu.čovjek vidi tko se sve oko njega okoristio statusom pa se ne želi prljati sa takvim smećem.vjerujem da mu nije lako al mu je zato savjest čista.


Naravno da se nije okoristio jer mu se otac nije ni mogao okoristit, ako je ostao SAMO branitelj i nema statusa RVI. OD cifre koja se spominje (trenutno 550 000) da ima branitelja okoristilo i "okoristilo" se njih svega 55 000 koji su otišli u invalidsku i "invalidsku" mirovinu + još 12 000 užih članova obitelji POGINULIH I NESTALIH koji su se isto tako "okoristili" (tko misli suprotno dabogda mu sutra dijete zgazilo tramvaj). Ostatak branitelja ona prava koja su im dana možeš okačiti mačku orep jer nisu ni blizu pravima koje npr. imaju američki ili bilo koji drugi veterani ratova.
Zbog NESELEKTIVNE hajke na branitelje i "branitelje" onima istinskima je nanesena neprocjenjiva šteta zbog čega je tim ljudima postalo problem i teret uopće reći da su bili branitelji. A to se nije smjelo dopustiti, ma što govorili razni Ivančići, Hedlovi, Klauški i ini SMRDLJIVCI novinarskog zanata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: