Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je nestala ljudskost???

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2009. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je vise nego katastrofalno po kojoj god osnovi gledas. mislim da stvarno u nasoj regiji treba nesto napraviti. gdje god da se okrenes jad i bijeda, ljudi sve teze zive, a kada se malo pocnes i interesirati i kretati u krugovima drustva koji bi trebali biti prva ruka pomoci..........uzas, da ne povjerujes koliko je drzava netolerantna i gdje zivimo. u kakvom okruzju zivimo...

tezak je zivot danas, znam, ali mi nije jasno, kako ga jos jedni drugima moramo dodatno otezavati. x puta sam to osjetila na svojoj kozi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NAS2
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Lokacija: NIJR BAJ
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2009. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u bivšoj jugoslaviji, u zadovoljstvu običnog čovjeka (radnika)!!

_________________
sutra ću
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gnusno je to sto su ucinili..to sigurno..
opet, taj problem s Romima mi se cini nerijesiv..
donekle razumijem i te susjede, ako im nakupljaju smece uokolo..to sigurno nije prijatno..a moze biti da je taj pas lajao neprestano i arlaukao dok su oni bili gdje ono..odsutni uglavnom
mislim, sad sama sebi zvucim odurno, ali netko mi je pricao da u Engleskoj recimo, cijena nekretnina drasticno opadne cim se u neki kraj doseli par Pakistanaca ili Avganistanaca..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › gnusno je to sto su ucinili..to sigurno..
opet, taj problem s Romima mi se cini nerijesiv..
donekle razumijem i te susjede, ako im nakupljaju smece uokolo..to sigurno nije prijatno..a moze biti da je taj pas lajao neprestano i arlaukao dok su oni bili gdje ono..odsutni uglavnom
mislim, sad sama sebi zvucim odurno, ali netko mi je pricao da u Engleskoj recimo, cijena nekretnina drasticno opadne cim se u neki kraj doseli par Pakistanaca ili Avganistanaca..


...sve to stoji, ali gdje je nestala ljudskost???...što je skrivio ubijeni ker ili dijete koje redovno biva ponižavano?
...pa čovjek je djecu krstio da bi ugodio susjedima....
...nema izgovora i nema razloga za ovo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa u ovo postmoderno doba, nestala je ne samo ljudskost, nego i ikakav osjecaj ganutosti nad bilo cim..ljudi su postali ravnodusni, ne znam sto da se desi..cini mi se da se samo konstatira, i idemo dalje..nikom nista..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › donekle razumijem i te susjede, ako im nakupljaju smece uokolo..to sigurno nije prijatno..a moze biti da je taj pas lajao neprestano i arlaukao dok su oni bili gdje ono..odsutni uglavnom


Ja ih uopće ne razumijem niti se trudim. Ako nakupljaju smeće, nakupljaju ga u svome dvorištu. Postoje civilizirani načini da se neki problemi riješe ili barem ublaže.

Mi smo, recimo, pustili živicu da izaste visoko na međi sa susjedom s kojom ne razgovaramo. Više ju ne vidimo i ne tiče nas se što ona u svome dvorištu radi ili sakuplja.

Ista nam je pokušala otrovati psa pa joj nismo zauzvrat poubijali mačke niti demolirali kuću. Pozvali smo policiju.

Psi su živa bića koja se glasaju. Laju, reže, zavijaju, cvile... Onaj tko zbog toga psa ide ubiti, trebao bi potražiti stručnu pomoć.

U tom selu su svi do jednog veliki Rvati i katolici. Svake nedjelje ližu oltar i peku popu kolače. Zato nitko od tih poštenjačina nije vidio ni čuo kad su se odnekud spustili ti vanzemaljci koji su uspjeli neprimjetno demolirati čovjekovu kuću i bacati crijep sa krova. Zbog tog svog poštenja izrazito čvrsto spavaju.

Gamad!

Većina Roma živi na način koji je nama nezamisliv. No, to ne značiti da ikoga treba pokušavati razumjeti što ih sustavno zlostavlja.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2009. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa problem tih vandala je što na svijet oko sebe gledaju kao konji sa oglavinom. Jednostavno nisu svijesni da su ovim činom same sebe spustili ispod onog što oni misle o tim ljudima kojima su nanjeli štetu.
Ovi što šute su još jadniji od njih samih zar ne misle da su sutra tako oni na redu za premlaćivanje.
Stvarno jadno i sramotno!

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se cini da po pitanju Roma, na ovim prostorima ljudskosti nikad nije ni bilo..inace bi ti ljudi zivjeli zivot dostojan covjeka..i to nije je bilo na nivou cijelog sustava pa do posljednjeg pojedinca..na stranu ono sto dvaput godisnje o Bozicu i Uskrsu darivamo hranu ili sto vec Romima koji nam pokucaju na vrata..
da je ovdje ikad bilo ljudskosti, oni ne bi bili u situaciji da tako zive..
sve je to lijepo sto mi sad ovdje osudjujemo taj cin, no mogli bi se upitati isto tako koliko smo ikad imali ljudskosti po tom pitanju, imamo li ijednog prijatelja Roma, poznanika mozda?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2009. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kažu da je najbolje imati za susjeda roma jer će on paziti da ti tko što ne pokrade, da ne bi krivnju svalili na njega.oni su jednostavno drugačiji i ne uklapaju se u niti jednu sredinu.djeca im imaju jednaka prava na školovanje i sve to al njihov nemirni duh ih tjera da odmalena krenu zarađivati.ono što je nama otpad njima je izvor prihoda.nikome nisu ništa ukrali, uzeli su sa puta odbačeno,spremili u svoje dvorište. možda bi susjedi koje pati smrad i nered iz bivše šibicare trebali angažirat vandale da naprave reda i u njihovu susjedstvu.
sa druge strane izostala je i reakcija sistema, policija ništ ne radi,ne traži i samim tim radi diskriminaciju.da se to dogodilo pripadniku većinskog pučanstva stvar bi bila riješena.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.09.2009. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakav čin može izrežirati osoba koja je potpuno izgubila samokontrolu, ima duboke frustracije i ne boji se stričeka u crnoj halji brz lica..
Užas.

_________________
Beware of the Powerpuff
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.09.2009. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
meni se cini da po pitanju Roma, na ovim prostorima ljudskosti nikad nije ni bilo..inace bi ti ljudi zivjeli zivot dostojan covjeka..i to nije je bilo na nivou cijelog sustava pa do posljednjeg pojedinca..na stranu ono sto dvaput godisnje o Bozicu i Uskrsu darivamo hranu ili sto vec Romima koji nam pokucaju na vrata..
da je ovdje ikad bilo ljudskosti, oni ne bi bili u situaciji da tako zive..
sve je to lijepo sto mi sad ovdje osudjujemo taj cin, no mogli bi se upitati isto tako koliko smo ikad imali ljudskosti po tom pitanju, imamo li ijednog prijatelja Roma, poznanika mozda?
Neznam gdje je nestala ljudskost!Ali samo da ti odgovorim ja imam dva PRIJATELJA Roma Safeta i Đemala i isto tako se pate cijelog života kao i većina nas u DOMOVINI i mogu ti reć da boljih prijatelja nisam imao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: