Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Franjo Tuđman

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2009. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Franjo uđman objavio je 1989. knjigu Bespuća povijesne zbiljnosti u kojima je iznio toliko neistina i toliko osude vrijednih stavova da je to za poludit... Prvo... ima 3 izvora knjige.. srpskog logoraša Prnjatovića koji je navodno rekao da su židovi, parafrazram, leglo ušiju i da je rijetko koji čist.. Izvor mu je Ante Ciliga, kreten, od kojeg je preuzeo dijelove knjige.. piše o tome da su Židovi provocirali masovna ubojstva, jer bolje da strada 1 ili 1000 ne-Đidova ,nego m1 Židov.. i taka sranja.. to je Franjo TUđman... Osoba koja je , zbog svoje vizije samoga sebe kao velikog mirotvorca, oživjela ustaštvo u svojoj koncepciiji svehrvatskog pomirenja.. Osoba koja je prodala Vukovar i osoba koja je trebala u Haag skupa sa Alijom I Slobom jer su isti bili.. Što je Hrvatska radila Bosni?? Zaratili Muslimanima, umjesto da smo bili saveznici.. Koga su branili.. Hrvate u Bosni??


Ovo nije vrijedno ni komentirati, toliko o tome.
Ja o Tuđmanu imam samo najbolje mišljenje, ne zamjeram mu apsolutno ništa. Čovjek je imao muda u najgorem razdoblju hrvatske povijesti suprotstaviti se (tada) mnogo jačima od sebe. On je pokrenuo samostalnost i nezavisnost Hrvatske. Koliko bi se nas ovdje to usudilo napraviti?
Uvijek će biti ljudi koji će ga voljeti i koji će ga mrziti. Ja vjerujem da ga mrze samo jugonostalgičari. Da li je u procesu osamostaljenja napravio koji krivi potez? Vjerojatno. Meni je bitan cilj koji je proizašao iz toga. Meni je bitna moja domovina. Ne bismo je danas imali bez Tuđmana sasvim sigurno. "Imamo Hrvatsku!"
"Sve za Hrvatsku, a jedinu i vječnu Hrvatsku ni za što!"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2009. 14:52 
Naslov:  Re: Franjo Tuđman
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Vukovar je prodan, i za mene tu nema rasprave. Franjo Tuđman je u bespućima naznačio svoju kasniju politiku... Gledaj malo leksikone.. vojska NDH je odjednom Hrvatska vojska..itd... Slobo, Tuđman i Alija 3 druga.. BiH logistički centar? Ahahah.. de molim te... u BiH smo ošli kako bi napravili veeeeeeliku Hrvatsku, zato smo ošli u BiH... ovo je smiješno da mo mi nekoga branili.. Ponavljam, VUKOVAR JE PRODAN


Čuj : Za tebe nema rasprave !

hmmm...pa dobro ,i za mene je NK Osijek najbolji klub na svijetu i tu nema nikakve rasprave ,ali đaba su i meni i tebi osobne procjene ,one vrijede samo za nas . Valja nam pronaći nešto konkretnije ako želimo i drugima objasniti naš stav. Wink

Da BiH je bila logistički centar za agresiju na Hrvatsku ,ali važno je da je otamo i vršena agresija na Hrvatsku ,što ,nisi to znao ?!?

Kad smo mi pravili Veliku Hrvatsku na račun BiH - prvi dan nakon njihova proglašenja nezavisnosti priznali smo ih ,prije toga na referendumu za cjelovitu BiH ,Hrvati su glasali -za- i to po političkoj volji Zagreba ,sva vojna i humanitarna pomć za BiH je stizala isključivo preko Hrvatske ,nikada nismo pravili probleme ,na sve prijedloge ,planove ,dogovore psristajali ,nema primjera kada smo mi nešto minirali ili odbijali... Blago onoj zemlji koja s Hrvatskom ima problema Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.09.2009. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj ajde ne seri... Mrze ga samo jugonostalgičari? Kontam ja da ti imaš ustaško obiteljsko nasljeđe..ili? Naravno meni je to sasvim nebitno... al tebi je jako bitno..vidim... I privatizacija je bila sve za Hrvatsku?? Treba malo izači iz priča koje pričaju babe i dede , pročitat koju knjigu, pronači koji dokument... pa i njega pročitati... Nije svijet crno bijel... ima Tuđman i dobrih strana... Al to je populizam: "Sve za Hrvatsku, a jedinu i vječnu Hrvatsku ni za što!" I to samo ljudi koji nemaju svoj stav mogu citirati... Hrvatska nije prevlaadla svoju prošlost, nismo ni blizu.. dok je zapadni svijet to učinio davnih dana...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.09.2009. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ahahahaahah... Jel nisu to frnja i slobo crtali neke granice??? o, sorry to je laž.... I da, Vukovar je prodan... Dokaži ti meni da nije.. Logisitčki centar je bi Bg City, nikakva Bosna..

p.s. od Stjepana Radića, a i prije njega, Hrvati prave veliku Hrvatsku.. Prouči Podunavski savez Stjepana Radića..

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2009. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sasvim sigurno sam pročitala više knjiga od tebe. Također, sasvim sigurno više znam o politici i hrvatskim političarima od tebe. O tome da nemam svoj stav ne možeš govoriti. Citiranje čovjeka kojeg poštujem iskazuje samo to, moje poštovanje prema njemu, a ne to da nemam svoj stav o nekom pitanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Minardi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.09.2009. 15:13 
Naslov:  Re: Franjo Tuđman
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Ahahahaahah... Jel nisu to frnja i slobo crtali neke granice??? o, sorry to je laž...

Točno tako ,odavno je razrješen taj slučaj sa salvetom ,ali evo pogledaj ju ,Paddy Ashdown je sve lijepo objasnio ,granice crtane par godina nakon što je nastao mit Very Happy
http://images.upload2world.com/get-4-2009-upload2world_com_izhezjq.jpg

Ti si prvi nešto počeo tvrditi ,pa je na tebi teret dokazivanja ,ali ajde

Srbi su imali :
-JNA
-oružje kakvo mi nismo mogli ni zamisliti
-potporu iz MZ ,određeno vrijeme da "riješe unutarnje probleme" ,čak je američki državni tajnik James Baker dolazi 1991.e u Beograd i pričao da neće biti ništa od priznavanja Hrvatske i Slovenije

Hrvati su imali :
-baš ništa od toga (osim ako ne računaš UN embargo na uvoz oružja ,predaju oružja hrvatske TO - JNA-u i sl. stvari)

U takvim uvjetima nevjerovatno je da su i 3 mjeseca potpunog okruženja Vukovarci izdržali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Razor
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2009. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam mu ništa za zamjerit, najbolji predsjednik ikada :DDD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.09.2009. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od mene nisi pročitala više knjiga na tu temu sigurno... a to i pokazuješ svojim notornim nepoznavanjem osnovnih činjenica...

Što se tiče poznavanja politike..nemoj o tome...


Vukovar je prodan 3 puta.. odi u Vukovar i iznesi im svoja stajališta..sami branitelji su bili ogorčeni.. Uzmi Knjigu Zapamtite Vukovar. Kruno K. je autor...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: