Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.08.2009. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › lako s carinom
samo reci prodavaču da napiše kako je to dar (gift) i nema problema
u glavom imam samo pozitivne dojmove


nije to tako lako. po tvom dogovoru dam zaključiti da nisi naručio više od 10-ak puta Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2009. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kakav gift ako se roba naručuje od Pjong Minga, to ne prolazi.....al zato prolazi čokolada Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maratonka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2009. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
E da... što se plaćanja tiče, dosta toga prolazi preko PayPala, stvar stvarno funkcionira, dostava je relativno brza (ovisi o prodavatelju), cijene dostave nisu nešto ekstremno visoke (iako u nekim slučajevima znaju premašiti vrijednost naručene robe)... No, sve se da dogovoriti... i sve se da kupiti Very Happy

Customer feedback ti je najbitniji dio priče, eBay vodi puno računa o tome jer je i njima bitno da su svi zadovoljni.


e hvala puno! i da čula sam za cijenu dostave da zna bit veća od samog paketa Smile al dobro, za početak ću probati s nečim manjim pa vidjeti kako to funkcionira... ugl. hvala!

_________________
zašto žene voli stare ginekologe? zato što im drhte ruke!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maratonka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2009. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os je napisao/la: ›
ma kakav gift ako se roba naručuje od Pjong Minga, to ne prolazi.....al zato prolazi čokolada Very Happy

čokolada? :/ Very Happy

_________________
zašto žene voli stare ginekologe? zato što im drhte ruke!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maratonka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.08.2009. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kodrann je napisao/la: ›
_Jimmy_ je napisao/la (Pogledaj post): › lako s carinom
samo reci prodavaču da napiše kako je to dar (gift) i nema problema
u glavom imam samo pozitivne dojmove


nije to tako lako. po tvom dogovoru dam zaključiti da nisi naručio više od 10-ak puta Wink

ajde daj nam neke cake da se znamo snaći Wink

_________________
zašto žene voli stare ginekologe? zato što im drhte ruke!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
danny_boy
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2009. 15:42 
Naslov:  Re: ebay
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I mene ovo isto zanima. Nisam znao da su na carini takvi problemi.

Ali uspoređujući cijene na ebayu + dostava do Hrvatske sam zaključio da je ebay puno isplativiji od Hrvatske u kupovini, recimo kompjutera ili igraćih konzola (konkretno sam gledao Wii) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.09.2009. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj savjet..nemoj kupovat wii preko neta... je povoljniji,može biti i nov..kada diđe na carinu oderat će te... može on napisat GIFT, al ako te traže račun..a ti se praviš grbav onda će fino uzet najskuplju cijenu wiija i naplatit carinu

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2009. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji opcija da ti ga netko kupi u njemi ili austriji preko ebaya. I donese ti ga.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.09.2009. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sve preko 150-200kn ide carina... uvijek trazi da ti prodavac [ako se radi o "Kinezima"] ubaci i invoice u paket, tako da ljudi na carini ne razbijaju glavu ili ne salju zahtjev za ocitovanjem [u tom slucaju placas 10kn i jos moras ici kod njih priloziti dokaz].

Kad narucujes od istog prodavatelja, nemoj vise itema narucivati odjednom, vec s dva-tri dana razmaka, jer ce sve doci u istom paket, a paket je osnova za obracun/oslobadjanje od carine.

Napomeni prodavacu da ono sto pise NA paketu ne igra ulogi i da bas mora ubaciti papir s racunom u paket. Meni su na kuverti za item od 1$ napisali da je vrijednost 40$. 10kn sam platio za poziv za ocitovanje, da bih odnio isprintati racun/transakciju s paypala u vrijednosti od $1. ;-)

Na stvari iznad 150-200kn racunaj da ce ti lupiti carinu i PDV...pa vidi isplati li se ili ne...

Preporucam DX [dosta sam kupovao kod njih] za Wii gadgete [ali i ostale djidje ;-) - npr. Playstation3, ili Xbox ili za hrpu drugih gadgeta]. Na DXu je sve s free shippingom...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.12.2009. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj da ne otvaram novu temu...imam problem...pa ako možete pomozite...
ovako...imam visa revolving karticu...i uspio sam napraviti račun na paypal...i sad kad pokušavam napravit na ebayu...sve ide lijepo do 3.koraka...di moram upisat broj kartice.kad istječe i onaj kod od 3 broja...i šta god napišem za broj kartice ne valja...šta da radim? šta?...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.12.2009. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam hza tu visu..na poleđini kartice trebaš imati 3 broja ako je VISA i 4 mislim ako je Mastercard...ja sam na ebaxu već ajme pa se ne sjećam baš..

mungos ti je sve napisao za carinu, osim da ne plaćaš carinu na igre već PDV i neke pristojbe..Very Happy

eto, druže..ako imaš problema poši ošet..ja recimo ne kupujem gotovo ništa u RH jer su pičke i nabiju cijene u nebesa

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2009. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: › ovako...imam visa revolving karticu...i uspio sam napraviti račun na paypal...i sad kad pokušavam napravit na ebayu...sve ide lijepo do 3.koraka...di moram upisat broj kartice.kad istječe i onaj kod od 3 broja...i šta god napišem za broj kartice ne valja...šta da radim? šta?...


Sto upisujes kao broj kartice [nemoj se smijati, ima ljudi koji ne znaju koji broj je broj kartice]?

Zasto na eBayu upisujes broj kartice, ako si otvorio paypal account? S paypal accountom samo jednom unosis podatke o kartici [kod otvaranja paypal accounta ili kod promjene kartice].

Broj kartice je onaj embossirani broj - moras upisati sve znamenke. Kad te pita za CCV, to je onaj troznamenkasti broj na poledjini kartice - broj nije embossiran, vec je otisnut. I to je to...

VISA Revolving [barem ona od HYPO-a] radi s PayPalom bez problema.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.12.2009. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam kupio mobitel preko ebay-a i dogovorio sam se kinezom da napiše kako je gift i da vrijedi 59.99$
to ja napravio i nisam platio carinu

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2009. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_Jimmy_ je napisao/la: › ja sam kupio mobitel preko ebay-a i dogovorio sam se kinezom da napiše kako je gift i da vrijedi 59.99$
to ja napravio i nisam platio carinu
To sto pise da je gift ne igra nikakvu ulogu [bar iz mog iskustva]. Ja sam platio carinu za predmete na cijoj kutiji je pisalo da je GIFT i da kosta 10$. Cini se da ovisi od slucaja do slucaja.

I ja sam kontao uzeti neki dualSIM, ima stvarno povoljnih uredjaja. Koji si uzeo?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.12.2009. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovako..što se tiče mobitela... imate agenciju hakom, ili tako nešto. provjerite jel taj uređaj na njihovoj listi, jer ako nije onda morate ishodit dozvolu za uvoz koja košta cca 200kn, a i više... ovo što ti je mob prošao carinu je luda sreća

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: