Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Medicinski potpomognuta oplodnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.08.2009. 11:54 
Naslov: Bad ! Medicinski potpomognuta oplodnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slovenija - zemlja obećana
...dakle, osim što novi Zakon ne donosi nikome ništa dobroga, također iz Hrvatske odnosi lijepe novce u Sloveniju....čemu povratak u srednji vijek, hebemu...strašno sam ljuta, samo za sakupljanje dokumenata bilo bi potrebno više od pola godine, jer se mora nabaviti hrpa dokumenata...npr. potvrda o radnoj sposobnosti...e, pa recimo ovako: moj je suprug u mirovini, dakle nije radno sposoban....jel to možda znači da ne možemo u postupak???????....potvrda od psihijatra da smo normalni i da možemo biti roditelji???...dajte, molim vas - postoje hrpe roditelja kojima ne bih ovcu nacrtanu dala na čuvanje, njih se ne gleda sve dok ne ispadne afera, pa im se onda djeca stavljaju pod drugu skrb....o samom postupku da ne govorim, nije dovoljno da je već sama situacija stresna za one koji idu u postupak, nego se smiju samo tri stanice oploditi u jednom postupku?...voljela bih da Milinović mora proći bar jedan postupak, koji je za ženu izrazito bolan....a ne pet, šest, nekad i više...
....mislim da jedino u ovoj situaciji mogu likovati crkvenjaci (da, naravno - opet pljujem po Crkvi), jer evo što oni vele:
Bračni čin, kojim bračni drugovi međusobno očituju samodarivanje, istodobno je izraz otvaranja daru života: čin nedjeljivo tjelesan i duhovan. Baš u svom tijelu i preko svog tijela bračni drugovi dovršuju brak i mogu postati otac i majka.Ljudska osoba ima zapravo svoje ishodište u darivanju. Začeto čedo mora biti plod ljubavi roditelja. Ne može se ono ni htjeti ni začeti kao proizvod tehničkog, medicinskog ili biološkog zahvata: to bi značilo svesti ga na predmet znanstvene tehnologije. Nitko ne može dolazak djeteta na svijet podvrći uvjetovanostima tehničke uspješnosti, vrednujući ih mjerilima kontrole i gospodarenja.
...znači, jedini način da ostanem u drugom stanju je da počnem lizati oltare, jer u Hrvatskoj drugačije ne mogu...demit....užasno sam bijesna....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dreamer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 241
Lokacija: tu i tamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.08.2009. 13:57 
Naslov:  Re: Medicinski potpomognuta oplodnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Ma, jooooj, ne znam točno ni što sve podrazumijeva taj zakon... ali dovoljan mi je bio i sam podatak da se nevjenčanim parovima ne dozvoljava tako nešto da zaključim kako se radi o čistom nazadovanju hrvatske, unaprjeđivanju sive ekonomije i crnog tržišta u drugim susednim zemljama... bravo, svaka im čast!


koji apsurd...imamo npr. par koji žive nevjenčano 5 godina i zakon im brani tako nešto....hee, ali imamo i par koji se znaju 5 dana i eto, malo se odlučili vjenčati, i zakon im ne stoji na putu... bravo za nas, svaka im čast!

A što se tiče crkve, popova i njihovog stava prema oplodnji, začeću, kao i općenito o ljudskoj seksualnosti, od toga mi se bljuje... ali sve je dobro,i baš me briga za njihove stavove, dok ne počnu javno širiti krive informacije... pa ja još uvijek nisam zaboravila neodgovornu i opasnu papinu izjavu da "Borba protiv HIV-a u Africi ne može se prelomiti distribucijom kondoma. Upravo suprotno, kondomi povećavaju problem" katafakinstrofa. Ne, ne i ne! Glavom o zid
papina izjava

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.08.2009. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma, ovaj zakon podrazumijeva samo jedno: povratak u srednji vijek i herezu za one koji žele djecu, "al eto nije im bog dao"...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: