Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2009. 10:23 
Naslov:  Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napokon se pojavila inicijativa za barem djelomicnu sekularizaciju jedne nakaradne vatikanske provincije koju su godinama vodili vazalni kleptokrati. Klerikalni tumori, godinama metastazirajuci po svim javnim ustanovama, podigli svoj glas uz djecji argument "kome smetaju krizevi?!".

Meni smetaju! Smetaju mi krizevi u skolama, javnim ustanovama, smeta me sto i u vrijeme recesije drzava financira bahacenja, rasipanje i sijanje mrznje i razdora s Kaptola.

Nakon djecjeg prepucavanja, treba uzeti Ustav u ruke i procitati clanak 41.

Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, so­cijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.


Pametnom dosta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 11:05 
Naslov:  Re: Uklanjanje krizeva i sekularizacija Hrvatske
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš se pitam šta bi bilo kada bi netko rekao ajmo sad pored razapetog isusa stavit i davidovu zvijezdu i polumjesec i onog masnog budu i šivu i višnu i višnju i trešnju i zlatno tele i svilenog dabra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba ih maknuti...........ali to je manje bitno u ovoj situaciji i to sad medijski povlače kako bi skrenuli pažnju javnosti s pravih problema: korupcija, nezaposlenost, uništena domaća proizcodnja

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dajte ljudi nemislite valjda da je to predloženo zato što dati gospodin brine za ljude drugih vjeroispovjesti?!
Radi se o čovjeku niskih pobuda, a ono što je tražio je tražio zato da napakosti Crkvi, iz čiste pobude da se osveti za članke u novinama koji su izašli prethodnih dana. Znači neradi se o nikakvoj dobroj namjeri, nego čistoj osveti.

Što više dapače javi se i Muftija te su ga pitali što on misli naravno da je čovjek pametno odgovorio pošto nije budala, te je vjerojatno skužio namjere datog nam "predsjednika". Rekao je da bi traženje skidanja s njegove strane značilo da on mrzi krščanstvo što naprosto nije istina te da ga kao svaku vjeru poštuje.

Jednako tako je išao kao tajni svjedok svjedočiti protiv "svoje" zemlje u Haag, a kad su ga otkrili onda je rekao kako je to bila njegova GRAĐANSKA DUŽNOST?! Very Happy
Nemoj mo se zavaravati nije to bilo svjedočenje iz neke GRAĐANSKE DUŽNOSTI, jer tada nebi morao biti TAJNI SVJEDOK (dužnost predsjednika je štitit interese građan RH, a ne svjedočit protiv istih na stranom sudu), nego zato da tim svjedočenjem ocrni Tuđmana, i sami znate da je javna tajna kako ga on mrzi.

Crkva kao takva je odvojena od države, jedina razlika u tome je što je broj deklariranih vjernika odnosno katolika kod nas veči od 70% pa se oni koji baš i nevole Crkvu malo pribojavaju i ovakvim glupim odlukama pokušavaju nešto postići.
Crkva kao takva nedonosi nikakve političke odluke, ona samo savjetuje pripadnike svoje vjere što i kako činiti odnosno kakav čovjek biti, na što ima pravo što više to joj je i dužnost prema svojim vjernicima!!!


Na kraju krajeva kad tim vojnicima svi drugi okrenu leđa oni će znati da je onaj kojeg su malo prije gledali na križu u vojarni uvijek uz njih i da ih on neće nikad ostaviti na cjedilu!

A dobro znamo da će sve one šupčine koje bi skidale križ iz pobuda neke "sekularizacije" i sličnih. Da će takvi prvi bježat kad se bude trebalo branit.
Na kraju će u rovu ostati nekih par "jadnika" jedan musliman, jedan krščanin, jedan židov... a nijednom neće smetati što je križ bio obješen u vojarni. Al' će ih smetati što su ih PIČKE ostavile!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.08.2009. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›


A dobro znamo da će sve one šupčine koje bi skidale križ iz pobuda neke "sekularizacije" i sličnih. [b]Da će takvi prvi bježat kad se bude trebalo branit.
Na kraju će u rovu ostati nekih par "jadnika" jedan musliman, jedan krščanin, jedan židov... a nijednom neće smetati što je križ bio obješen u vojarni. Al' će ih smetati što su ih PIČKE ostavile!!![/b]

Na osnovu čega to tvrdiš.
Znači po tebi su svi ateisti( ili većina) izdajnici i kukavice.
Stvarno si malouman.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2009. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Pa dajte ljudi nemislite valjda da je to predloženo zato što dati gospodin brine za ljude drugih vjeroispovjesti?!
Radi se o čovjeku niskih pobuda, a ono što je tražio je tražio zato da napakosti Crkvi, iz čiste pobude da se osveti za članke u novinama koji su izašli prethodnih dana. Znači neradi se o nikakvoj dobroj namjeri, nego čistoj osveti.

Što više dapače javi se i Muftija te su ga pitali što on misli naravno da je čovjek pametno odgovorio pošto nije budala, te je vjerojatno skužio namjere datog nam "predsjednika". Rekao je da bi traženje skidanja s njegove strane značilo da on mrzi krščanstvo što naprosto nije istina te da ga kao svaku vjeru poštuje.

Jednako tako je išao kao tajni svjedok svjedočiti protiv "svoje" zemlje u Haag, a kad su ga otkrili onda je rekao kako je to bila njegova GRAĐANSKA DUŽNOST?! Very Happy
Nemoj mo se zavaravati nije to bilo svjedočenje iz neke GRAĐANSKE DUŽNOSTI, jer tada nebi morao biti TAJNI SVJEDOK (dužnost predsjednika je štitit interese građan RH, a ne svjedočit protiv istih na stranom sudu), nego zato da tim svjedočenjem ocrni Tuđmana, i sami znate da je javna tajna kako ga on mrzi.

Crkva kao takva je odvojena od države, jedina razlika u tome je što je broj deklariranih vjernika odnosno katolika kod nas veči od 70% pa se oni koji baš i nevole Crkvu malo pribojavaju i ovakvim glupim odlukama pokušavaju nešto postići.
Crkva kao takva nedonosi nikakve političke odluke, ona samo savjetuje pripadnike svoje vjere što i kako činiti odnosno kakav čovjek biti, na što ima pravo što više to joj je i dužnost prema svojim vjernicima!!!


Na kraju krajeva kad tim vojnicima svi drugi okrenu leđa oni će znati da je onaj kojeg su malo prije gledali na križu u vojarni uvijek uz njih i da ih on neće nikad ostaviti na cjedilu!

A dobro znamo da će sve one šupčine koje bi skidale križ iz pobuda neke "sekularizacije" i sličnih. Da će takvi prvi bježat kad se bude trebalo branit.
Na kraju će u rovu ostati nekih par "jadnika" jedan musliman, jedan krščanin, jedan židov... a nijednom neće smetati što je križ bio obješen u vojarni. Al' će ih smetati što su ih PIČKE ostavile!!!

di je kriz, tu je i Mali Ivica..
kako smo od teme o vjesanju vjerskih simbola u sekularne institucije dosli to vojarni?
i zasto je uvijek tempiranje rasprave na temu, problem za raspravu..koji je po tebi Ivice podesan tenutak za raspravu na tu temu?
nema se tu o cem raspravljati, jednostavno treba postivati zakone, a to je ono sto je mungos naveo..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › di je kriz, tu je i Mali Ivica..
kako smo od teme o vjesanju vjerskih simbola u sekularne institucije dosli to vojarni?
i zasto je uvijek tempiranje rasprave na temu, problem za raspravu..koji je po tebi Ivice podesan tenutak za raspravu na tu temu?
nema se tu o cem raspravljati, jednostavno treba postivati zakone, a to je ono sto je mungos naveo..

Evo zašto je tempiranje upitno?!
Inoslav Bešker - Jutarnji List
Inoslav Bešker Poziv u funkciji upravo djetinje osvetoljubivosti
Skriveno: 
Zahtjev Stipe Mesića da se prekine s praksom isticanja vjerskih simbola u javnim institucijama, da se - na primjer - raspela maknu iz vojarni, policija i općina, sigurno je legalan, vjerojatno i legitiman poticaj za raspravu u mjerodavnim ambijentima, ali me iritira nekim svojim aspektima.

Prvo, Mesić je predsjednik Republike, ustavna institucija, koja ima institucionalne kanale za zakonodavne i slične inicijative, a imao je i vremena za njih, cijeli jedan mandat i devet desetina drugoga.

Zašto se tek sada sjetio toga
Predsjednik je s ovim apelom istupio tek nakon što ga je crkveni list izvrijeđao, a nadležni se biskup od toga odbio ograditi

Kada državni poglavar ulazi u drugu polovicu desete godine svog boravka na Pantovčaku, pa kreće s inicijativama, valja se pitati zašto je čekao sve te godine. On je, na primjer, vrhovni zapovjednik Oružanih snaga - pa zar zaista mora preko radija dizajnirati unutrašnje urese po vojarnama?

Eto, zato pišem o zahtjevu Stipe Mesića, a ne Predsjednika, jer je Predsjednik odabrao privatni istup bježeći od ingerencija svoje funkcije.

Drugo, Mesić je s tom idejom istupio neposredno pošto ga je neprincipijelno izvrijeđao uvodničar Glasa Koncila i pošto se titular nakladnika tog tjednika, kardinal Josip Bozanić, oglušio o Mesićev zahtjev da se ogradi od uvrede koju je njegov namještenik uputio Mesiću kao osobi, a koju je Mesić shvatio kao uvredu institucije (za drugu priliku ostavljam eventualnu raspravu o tome kako je uvodničar Glasa Koncila, izravno ili neizravno ohrabren Bozanićevom šutnjom, otišao korak dalje i zahtijevao psihijatrijski filtar za buduće predsjednike Republike, što isuviše miriše na sovjetske zloporabe psihijatrije protiv onih koji su se usudili pisnuti, ili na psihijatrijsko svojedobno micanje jednog biskupa u Hrvatskoj).

Politički neoprez

Mesić je sebi dopustio ono što oprezan političar izbjegava: džilitnut se, ne pogodit cilja. Nije iznudio Bozanićevu ispriku, pa je tako ogolio svoju nemoć. Kako se oteti dojmu da ga je ljutnja natjerala na djetinjastu osvetu tipa: ako nećete braniti moj dignitet, ja ću vama poskidati raspela.

Tu se raspravlja, naime, o simbolima i identitetu - a kad je to na tapetu, razbor se povlači na odmor, a emocije kolo vode.

Građani su i te kako privrženi svojim simbolima, vjerskima vjerojatno i više nego inima, smatraju ih svetinjama (što se čovjeku bez vjere, poput mene, može činiti pretjeranim ali mi to ne daje pravo da podcjenjujem tuđa čuvstva dok su ona osobno vjerska, a ne inducirana religijska).

Nije ni razborito ni uljudno čuvstva građana razjariti za osobne ciljeve. Kada to čini neki nogometaški trener, možemo negodovati. Kada to čini političar u potrazi za konsensusom, možemo se zgražati (makar se to opetovalo i opetovalo). Kada to čini institucionalni dužnosnik najvišeg ranga, poput Predsjednika ili premijera - valja se bojati. Ništa manje nego kada to čine vjerski vođe ili organi u njihovoj funkciji. Jer je riječ o vođama, koji imaju veću odgovornost od inih građana.

Svjedočeći pred sudom i ustupajući dokumente sudu Mesić je učinio ono što svaki građanin mora, a na što ga je odgovornost vođe i institucije još više obavezivala. Neprincipijelno durenje oko recepcije tog čina ugrožava njegovu moralnu dimenziju.

Na taj način se i rasprava o vjerskim simbolima u javnim prostorima, koju je Mesić ovako (ponovo) otvorio, doima instrumentalizirano - iako je riječ o važnoj simbolici. Razlog više da se o njoj raspravlja u maksimalno smirenom i neutralnom kontekstu (jer je ionako vezana sa strastima), i da se o njoj odlučuje u Saboru, jamačno ne u ovom i ovakvom sastavu.

Nenametanje bilo čije vjere

Da bismo izbjegli nesporazume: meni nijedan vjerski simbol ne smeta. Ni menora, ni raspelo, ni bismilla itd. Sklon sam vazda u njima gledati plemenita stremljenja koja su ih iznjedrila kroz povijest. Isto mislim i o svjetonazorskim simbolima. To mi prevladava nad eventualnim povijesnim zloporabama tih simbola. Žacam se samo onih simbola koji izražavaju ideju zla već u svojoj osnovi, poput sotonističkih ili nacističkih.

S druge strane, sami simboli mogu malo ili ništa ondje gdje nema vjere odnosno uvjerenja, ondje gdje privrženost ne izbija iz nazora pojedinca. Vanjski znaci kršćanstva, na primjer, kojegdje nisu dovoljan poticaj vjernicima da žive kršćansku praksu, pa čak ni u njezinim minimalnim manifestacijama, kao što su nedjeljna liturgija i euharistija. I u zemljama gdje su raspela istaknuta na javnim mjestima i gdje gradski centri obiluju crkvama, prekrasnima i bogatima, sve manje katolika ide na misu, a još manje ih se pričešćuje.

Onaj koji u nešto iskreno vjeruje, koji iskreno vjeruje u djelotvornost (ili čak spasonosnost) ideje koju zastupa, ima potrebu to svjedočiti, ali nema potrebu to nametati.

Zato ne smatram da treba nametati vlastite simbole na mjestima gdje bi se morala ravnopravno ostvarivati prava i drugih i drukčijih, jer u tom slučaju oni taj prostor možda neće osjećati kao svoj.

Odnosi se to ponajprije na sudnice, učionice, vijećnice, te ina mjesta gdje se odlučuje o svima, obrazuje razne, ili sudi svakome. Nisam za to da se vjerskim ili ikakvim sličnim simbolima jednosmjerno orijentira javna prostorija (učionica, sudnica, rađaonica itd.) u kojoj bi svi građani morali biti jednaki, bez obzira na vjerozakon ili svjetonazor.

Strah od zanosa

Ne odnosi se na osobne urede u nadleštvima, gdje svatko pred sobom i na sebi može imati simbol koji hoće, sve do portreta bračnog druga. Potpisanu novinaru se čini da je svatko slobodan po sebi kačiti simbole svoje vjere (prosvjedovao sam još onda kada je u Makarskoj neki bjesomučnik strgao vjernici lančić s križem) ili svog uvjerenja.

Ako je oko ičega Evropa razjedinjena (a jest oko mnogo čega), onda je to mjesto vjerskih simbola u javnom životu i javnim prostorijama, kao što sam ovdje to već pisao. I naveo: U Italiji većini smeta kad simbola nema u školi (pod uvjetom, naravno, da ih je netko upozorio da ga nema). U Francuskoj većini smeta ako netko u školu donese na samome sebi nekakav vjerski simbol, pa je muslimankama zabranjena marama preko kose, jer u njoj prepoznaju tzv. “čador”. Njemačka, navikla od Tridesetogodišnjeg rata da te rasprave ne vode dobru, drži se uglavnom po strani - a pripadnost vjeri pretvorila je u porezno pitanje, što djelotvorno hladi strasti.

Smiješno mi je kad se državni simboli stavljaju u privatne prostorije i skloniji sam povjerovati da je posrijedi strah a ne zanos. A zanosa me strah.

Preuzeto od izvora: Jutarnji.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2009. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....ja tražim da se skinu svi križevi iz državnih ustanova, jer sam ateist i krši mi se ustavno pravo po: Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

...razmišljam o tome da podnesem ustavnu tužbu.....i nema veze što je 70% stanovnika Lijepe naše katoličke vjere, još uvijek ostaje dobar postotak onih koji to nisu.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka se ideologija nastoji održati na životu.... tako je nastojala ona prošla, tako nastoji i ova.

Previše oni dobro žive bez rada i truda, na tuđoj grbači, da bi samo tako pustili to što sada imaju. A imaju puno... i previše.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to lijepo Ivice, no to sto je po tebi to "Djetinjasta osveta predsjednika", ne znaci da mi ovdje i sada ne mozemo izreci svoj stav po tom pitanju. to sam htjela reci.
a po tom pitanju, slazem se sa mungosovim citatom clana 41 zakona. I hocu njegovu primjenu. I ne samo primjenu tog zakona. Nego da drzava postiva vlastite zakone.Sve.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...evo primjer: jamerika je jedna vrlo liberalna zemlja po tim pitanja, ali recimo po državnim firmama, vojnim ustanovama, međunarodnim kompanijama i slično uopće nema isticanja bilo čijih vjerskih i nacionalnih predmeta....zašto bi kod nas?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
A dobro znamo da će sve one šupčine koje bi skidale križ iz pobuda neke "sekularizacije" i sličnih. Da će takvi prvi bježat kad se bude trebalo branit.

Ivice, ja sam jedan od "šupčina" kojem ide na spolovilo svaka ideologija koja pljačka moju domovinu, a za koju sam se valjao po blatu i potrošio skoro dvije godine svog života.

Znam da tebe veseli biti ovčica i davati lovu prebogatoj multinacionalnoj korporaciji... vjeruj, i njih veseli, čak i više. Na račun tebe i sličnih oni voze skupe aute, žderu i loču te uživaju bez kapi znoja.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni ljudi nije jasno zašto se uzbuđujete oko neke tako nebitne stvari. iskreno boli me kurki oće visit križ, davidova zvijezda, sveti savo ili ništa. dobro je set96 rekao, ima puno bitnijih stvari u državi oko kojih bi se trebali brinit i mesić i crkva i političke stranke, a od kojih se okreće glava. sezona je kiselih krastavaca pa se onda od gluposti pravi senzacija jer priča o tome se već vodila i prije

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › .....ja tražim da se skinu svi križevi iz državnih ustanova, jer sam ateist i krši mi se ustavno pravo po: Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

...razmišljam o tome da podnesem ustavnu tužbu.....i nema veze što je 70% stanovnika Lijepe naše katoličke vjere, još uvijek ostaje dobar postotak onih koji to nisu.....
Biti ateist znači nevjerovat u ništa odnosno biti nevjernik što je različito od teist. Samim time nespadaš pod vjersku zajednicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2009. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
A dobro znamo da će sve one šupčine koje bi skidale križ iz pobuda neke "sekularizacije" i sličnih. Da će takvi prvi bježat kad se bude trebalo branit.

Ivice, ja sam jedan od "šupčina" kojem ide na spolovilo svaka ideologija koja pljačka moju domovinu, a za koju sam se valjao po blatu i potrošio skoro dvije godine svog života.

Znam da tebe veseli biti ovčica i davati lovu prebogatoj multinacionalnoj korporaciji... vjeruj, i njih veseli, čak i više. Na račun tebe i sličnih oni voze skupe aute, žderu i loču te uživaju bez kapi znoja.
Jel ti smetao križ, odnosno raspelo? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: